نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط al1p0ur
  • 1 توسط k_jch
  • 1 توسط DaNi_84

موضوع: انتصاب چند ای پی از یه رنج به چند پورت میکروتیک و ...

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6

انتصاب چند ای پی از یه رنج به چند پورت میکروتیک و ...

من به دلیلی مجبور شدم به سه پورت میکروتیکم (750 معمولی ) از یه رنج ای پی بدم . مثلا 192.168.0.1 -2-3 به پورت های 1 و 2و 3 . بعد رو یکی از این پورت ها دی اج سی پی و چیز پی ان راه انداختم . بعدش کلاینت ها ای پی می گرفتن اما نمی تونستند ای پی میکروتیک رو پینگ کنند . بعد از کلی وقت متوجه شدم که میکروتیک روتی اوتماتیکشو که ساخته و سه گیت وی برای رنج من ساخته . یعنی گیت وی 192.168.0.0 شده پورت 1 و2 و3 . که باعث داون شدن شبکه میشه !!! و با غیر فعال کردن اون دو پورت همه چی کار می کنه . این مشکل رو چه طوری می تونم حل کنم ؟

* دلیل اینکه سه ای پی از یه رنج رو دادم اینه که میخوام سه گروه کاربر جدا داشته باشم و هر وقت خواستم یکی شو قطع کنم . -راه حل مناسب تری سراغ دارید بفرمایید - سویچ منیجابیل هم ندارم -
    *. نمیخوام رنج ای پی ها رو عوض کنم . چون دسترسی به اتوماسیون و ... قطع میشه و دردسر های بیشتری داره .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    لطفا مشکلتون و ساختارتون رو واضحتر بیان کنید ؟
    یعنی چی که سه گروه داشته باشید و .... ؟!

mostafaa سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    من به دلیلی مجبور شدم به سه پورت میکروتیکم (750 معمولی ) از یه رنج ای پی بدم . مثلا 192.168.0.1 -2-3 به پورت های 1 و 2و 3 . بعد رو یکی از این پورت ها دی اج سی پی و چیز پی ان راه انداختم . بعدش کلاینت ها ای پی می گرفتن اما نمی تونستند ای پی میکروتیک رو پینگ کنند . بعد از کلی وقت متوجه شدم که میکروتیک روتی اوتماتیکشو که ساخته و سه گیت وی برای رنج من ساخته . یعنی گیت وی 192.168.0.0 شده پورت 1 و2 و3 . که باعث داون شدن شبکه میشه !!! و با غیر فعال کردن اون دو پورت همه چی کار می کنه . این مشکل رو چه طوری می تونم حل کنم ؟

* دلیل اینکه سه ای پی از یه رنج رو دادم اینه که میخوام سه گروه کاربر جدا داشته باشم و هر وقت خواستم یکی شو قطع کنم . -راه حل مناسب تری سراغ دارید بفرمایید - سویچ منیجابیل هم ندارم -
    *. نمیخوام رنج ای پی ها رو عوض کنم . چون دسترسی به اتوماسیون و ... قطع میشه و دردسر های بیشتری داره .
    دوست عزیز با این کار که شما انجام دادید با فرض اینکه روتها درست بودن و شبکه درست کار میکرد باز هم یوزرهای هر 3 اینترفیس میتونستن همدیگر رو ببینند.
    اگر منظور از قطع کردن کشیدن کابل شبکه باشه میتونی همیه تنظیمات روی یه اتر انجام بدی (مثلا اتر2) بعد برای بقیه اترها مسترپورت رو اتر2 بذاری. با این کار تنظیمات اتر2 روی بقیه اترها که مسترپورت اونها اتر2 است اعمال میشه .

mehrzadmo سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    این مدل کانفیگ که انجام دادید از لحاظ منطقی درست نیست. دقیقا چه کاری میخواید انجام بدید؟

mgholami سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

رنج پورت های شبکه

رنج پورتها

پورت میکروتیک کار نمی کند

رنج پورت شبکه

رنج پورت های شبکه چند است

رنج پورت

قطع شدن پینگ گیت وی

رنج پورتهای

رنچ پورت های شبکه

bridg کردن دو پورت میکروتیک