صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 28

موضوع: میکروتیک و winbox

نام حقيقي: کافی نت ستاک

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

میکروتیک و winbox

یکی به من بگه چرا نمیتونم با این دو تا راحت کار کنم آخه؟
    یه روتربرد rb750 گرفتم و میخوام تو کافی نتم کلاینت هام رو محدود کنم. winbox رو هم دانلود کردم.
    الان تو دو حالت تستش می کنم و این اتفاقها میافته:
    1. مودمم رو با usb میدم به سرور، از سرور یه لن به پورت 1 روتر، از پورت 2 یه لن به سوئیچ، و از هر پورت سوئیچ یه لن واسه هر کلاینت. رنج آیپی: 1923168.0.1 ، 2،3،...
    خطا: winbox یا ارور میده که به شبکه دسترسی نداره یا خطای یوزر و پسورد میده.
    2. مودم رو با لن میدم به پورت 1 روتر، پورت 2 روتر رو میدم به سرور و پورت 3 رو به سوئیچ. winbox رو به آیپی دیفالتش 192.168.88.1 کانکت میکنم و این بار خطا نمیده و باز میشه. ولی نه اینترنت دارم نه پینگ.
    مشکل کجاست دقیقا؟
    اگر این کارایی که کردم اصولی و درست نیست لطفا یکی از اول بگه چه کارهایی باید بکنم، از صفر.
    مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    شما مودوم رو بده به اینترفیس 1 روتر بورد از اینترفیس 2 بگیر بده به هاب بقیه سیستم ها و خود سرور هم بده به هاب واسه اینترفیس 2 هم یه آیپی از رنج شبکه ات بده

mgholami سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: ramin

خواننده
    نوشته
    98
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    62
    البته ایشون مودم رو با پورت usb به سرور وصل کردن که اگه با لن بتونن وصل کنن میشه به روتر وصلش کرد !

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط yavar نمایش پست ها
    شما مودوم رو بده به اینترفیس 1 روتر بورد از اینترفیس 2 بگیر بده به هاب بقیه سیستم ها و خود سرور هم بده به هاب واسه اینترفیس 2 هم یه آیپی از رنج شبکه ات بده

مرسی دوست من! فقط بخش آخر رو اگه ممکنه توضیح بده برام. "واسه اینترفیس 2 هم یه آیپی از رنج شبکه ات بده" اینو میتونی کامل و جزء به جزء برام بگی؟
    بازم مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط ramiy نمایش پست ها
    البته ایشون مودم رو با پورت usb به سرور وصل کردن که اگه با لن بتونن وصل کنن میشه به روتر وصلش کرد !

منظورت اینه که از دوتا کارت شبکه استفاده کنم؟ یعنی اینترنت رو با لن بدم به سرور، از سرور بدم به اینترفیس 1 روتر و از اینترفیس 2 روتر به سوئیچ؟ حله اینجوری؟
    ضمنا این که روتر رو سر راه شبکه بذارم، تو دسترسی کلاینت هام به پرینتر و shared documents مشکلی پیش نمیاره؟
    اگه با دو تا کارت شبکه حل میشه، میشه بهم بگی آی پی هام رو چه جوری باید بدم؟
    مرسی

ویرایش توسط setaak : 2011-04-22 در ساعت 04:05 PM

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب شما یه شبکه داری که تو این شبکه ات یه رنج آیپی به کار میبری مثه همونی که گفتی 192.168.0.1 واسه اینترفیس 2 روتر بوردت هم یه آیپی از همین رنج تعریف کن دیگه مثه 192.168.0.10

یه خورده راجع به شبکه ات توضیخ بده که از روتر بورد چه کاری میخواهی بکشی؟؟؟ واسه چی روتر بورد به کار بردی؟ اگه میخواهی اینترنت نت کنی اول مودمت رو بریج کن اگه از Adsl استفاده میکنی تو روتر یه Pppoe Client بساز تا اینترنت رو داشته باشی

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    شیش تا سیستم دارم که یکیش قراره نقش سرور رو بازی کنه و بقیه کلاینت باشن. پلتفرم کل شبکه ایکس پیه. Adsl از مودم با کابل usb به سیستم خودم میاد و از سیستم من با lan میره به سوئیچ و از سوئیچ به کلاینت ها. شبکه م دومین نیست و یه workgroup ساده است.
    آی پی ها به این شکلن:
    سیستم خودم:
    192.168.0.1
    subnet mask: 255.255.255.0
    Default Gateway: 192.168.0.1
    Prefered DNS Server: 4.2.2.4
    بقیه ی سیستم ها آی پی شون تو همین رنجه یعنی به صورت: 192.168.0.2 و 3 و 4 و ... گیت وی اونا رو دادم : 192.168.0.1 subnet هم که همون 255.255.255.0 هست برای همه. و DNS هم 4.2.2.4
    شبکه ی من تا الان این بوده. و پرینترم هم به سیستم خودم وصل بوده و توی شبکه share بوده. به راحتی به shared document کاربرام دسترسی داشتم و با netsopport سیستم هاشون رو مانیتور میکردم.
    همه چی خوب بود اینجوری و فقط یه مشکل بود؛ این که نمیتونستم پهنای باند و سرعت و حجم دانلودشون رو محدود کنم. مطالعات و پرس و جوهام به روتر میکروتیک رسید.
    حالا بگو از میشه بدون این که همین شبکه ی نصفه نیمه ای رو که هست به هم بریزم، روتر رو سر راهش بذارم؟
    و اگر نمیشه، با این که میدونم به زحمت میافتی، اگه ممکنه از اول بهم بگو چیکار باید بکنم؛ هم در مورد نحوه ی اتصالاتم و هم پیکره بندی سیستم ها و شبکه م.
    راستی اینم بگم که قبل از این یه روتر کارکرده 2-3 روزی دستم بود و به راحتی گذاشتمش سر راه سیستم خودم و سوئیچ (یعنی دقیقا به همون روش اولی که الان جواب نمیده و شما هم میگی غلطه) و به راحتی winbox باز شد و خیلی ساده ترافیک رو کنترل میکردم. و به یه دلایلی ردش کردم رفت. سوالم اینه که آیا اون روتر از قبل کانفیگ خاصی شده بود و این یکی چون نو هست این کانفیگ رو نداره؟
    و باز اینم بگم که با روتر قبلی فقط شیرینگ اینترنت و محدود کردن کلاینت هام انجام میشد و پرینترم و نت ساپورت کار نمیکرد و به shared documents هم دسترسی نداشتم.
    میخوام بتونم به راحتی از طریق winbox پهنای باند و دانلود کلاینت هام رو محدود کنم.
    خیلی طولانی شد ببخشید.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    به نظر من کل تنظیمات روتر بورد رو پاک کن بعد مودم رو بزار تو حالت بریج و مودم رو با لن بده به اینترفیس یک و یه pppoe client بساز و به اینترنت باهاش کانکت شو
    بعد یه آیپی به اینترفیس دو بده و از همون رنج آیپی واسه کلاینت ها و سیستم خودت ست کن و اینترفیس دو رو بده به سوئیچ همه سیستم ها رو هم بده به سوئیچ اینترنت رو روی آیپی هات Nat کن اینجوری هم اینترنت رو داری هم میتونی شیرینگ و نرم افزارتو داشته باشی و هم کلاینت هارو محدود کنی این ساده ترین سولوشن واسه کارت هست

mgholami، mohsen5533 و setaak سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    خوب شما یه شبکه داری که تو این شبکه ات یه رنج آیپی به کار میبری مثه همونی که گفتی 192.168.0.1 واسه اینترفیس 2 روتر بوردت هم یه آیپی از همین رنج تعریف کن دیگه مثه 192.168.0.10

یه خورده راجع به شبکه ات توضیخ بده که از روتر بورد چه کاری میخواهی بکشی؟؟؟ واسه چی روتر بورد به کار بردی؟ اگه میخواهی اینترنت نت کنی اول مودمت رو بریج کن اگه از Adsl استفاده میکنی تو روتر یه Pppoe Client بساز تا اینترنت رو داشته باشی
    این بریج کردن رو میشه step by step برام بگی لطفا؟ یا ساختن Pppoe Client توی روتر رو؟
    مرسی

نام حقيقي: Mohsen Asadi

خواننده
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    29
    من به این مشکل خوردم هرچی اومدم اینترفیسام رو تغییر دادم به هیچ جا نرسیدم
    به نظرم رو حالت اول بزار برای کانکت شدن هم براوز کن با مک ادرسی که خود وینباکس نشون میده لاگ این کن

نام حقيقي: Mehdi HashemiZadeh

عضو عادی شناسه تصویری i_t0xic
    نوشته
    1,032
    سپاسگزاری شده
    761
    سپاسگزاری کرده
    79
    اتر یک رو به سوییچ وصل میکنیم. و یه PPPOE روی اتر یک تنظیم میکنیم. هیچ مشکلی هم پیش نمیاد و همه به سادگی به اینترنت دسترسی پیدا میکنن. شاید توی کانفیگت اشتباهاتی میکنی. شیرینگ هم هیچ ربطی به میکروتیک نداره و تو با ویندوز سرورت محدودیت های شیرینگ رو اعمال کن. میکروتیک توی رأس قرار میگیره.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    اول مودم ADSL رو به Ether1 میکروتیک وصل کنید و بعد Ether2 رو به سویچ
    بعد در قسمت PPP بیاید PPPoE Client بسازید و توی قسمت Dial Out یوزر و پسورد ADSLتون رو بدید و در صورتی که بعد از زدن Apply وصل بشه پایین جلوی Status مینویسه Connected (اسم این Connection رو میزاریم Internet)
    حالا توی قسمت IP/Addresse به Ether2 یه IP بدید مثلا 192.168.0.100/24
    توی قسمتIP/Firewall توی قسمت NAT یه NAT بسازید با مشخصات: Chain:Srcnatو Src.Address: 192.168.0.0/24 و Out Interface: Internet و در قسمت Action شما Masquerade رو انتخاب کن
    در قسمت IP/Routes خودش باید Route ساخته باشه اگه نساخت شما بسازید و 0.0.0.0/0 رو به Internet بفرستید

mgholami و i_t0xic سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    بعد در قسمت PPP بیاید PPPoE Client بسازید و توی قسمت Dial Out یوزر و پسورد ADSLتون رو بدید و در صورتی که بعد از زدن Apply وصل بشه پایین جلوی Status مینویسه Connected (اسم این Connection رو میزاریم Internet)
    توی قسمتIP/Firewall توی قسمت NAT یه NAT بسازید با مشخصات: Chain:Srcnatو Src.Address: 192.168.0.0/24 و Out Interface: Internet و در قسمت Action شما Masquerade رو انتخاب کن
    در قسمت IP/Routes خودش باید Route ساخته باشه اگه نساخت شما بسازید و 0.0.0.0/0 رو به Internet بفرستید
    ببخش خنگ بازی درمیارم؛ ولی من تا الان مودم adsl رو با usb مستقیم به سیستمم داده بودم و از lan سیستم خودم به سوئیچ و بقیه ی کلاینت ها. حالا اصلا نمیدونم وقتی adsl قراره با lan وصل بشه تنظیمات و ساختن connection و دادن یوزر و پسورد رو کجا انجام بدم. و این بخش هایی که گفتی ( PPP، Dial Out، IP/Address، IP/Firewall، IP Routesو ...) رو تو ویندوز xp پیدا نمی کنم. و الان اصلا شک کردم که داریم رو ویندوز سرور صحبت می کنیم یا ایکس پی.
    میشه بگی از کجا باید به اینها دسترسی پیدا کنم؟
    مرسی.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط setaak نمایش پست ها
    ببخش خنگ بازی درمیارم؛ ولی من تا الان مودم adsl رو با usb مستقیم به سیستمم داده بودم و از lan سیستم خودم به سوئیچ و بقیه ی کلاینت ها. حالا اصلا نمیدونم وقتی adsl قراره با lan وصل بشه تنظیمات و ساختن connection و دادن یوزر و پسورد رو کجا انجام بدم. و این بخش هایی که گفتی ( PPP، Dial Out، IP/Address، IP/Firewall، IP Routesو ...) رو تو ویندوز xp پیدا نمی کنم. و الان اصلا شک کردم که داریم رو ویندوز سرور صحبت می کنیم یا ایکس پی.
    میشه بگی از کجا باید به اینها دسترسی پیدا کنم؟
    مرسی.
    واقعا که ...

اینهارو توی وینباکس باید پیدا کنی

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط DaNi_84 نمایش پست ها
    ممنون دوست خوبم. همه ی اینها رو انجام دادم. و توی وینباکس الان اینترنت دارم. و تو قسمت tools/ping که میرم، اینترنتم رو که پینگ میکنم جواب میده. اما اینترفیس های 1 و 2 time out هستند. و فقط تو وینباکس اینترنت دارم. هنوز اینترنت به سیستم خودم و کلاینت ها نرسیده؛ با اونها که پینگ میکنم هم تایم اوت میده.
    توی تنظیمات آی پی سیستمم یه بار اتومات دادم، یه بار تو رنج اینترفیس 1 دادم و اونو DG گذاشتم، یه بار هم تو رنج اینترفیس 2. ولی همچنان رو سیستمم اینترنت ندارم و تایم اوتم. لطفا آخرین قدم رو هم بردار و بهم بگو حالا آی پی سیستم خودم رو چی بدم که دقیقا با تنظیماتی که گفتی و توی وینباکس انجام دادم، اینترنت به شبکه م برسه. لطف کن و بگو اینا رو با توجه به ای پی هایی که بالا گفتی، دقیقا چی بذارم؟
    IP Address
    Defaoult Gateway
    Prefered DND Server
    Alternate DNS Server
    مرسی.

واقعا که ...

اینهارو توی وینباکس باید پیدا کنی
    پیداشون کردم. خب تو مبحث شبکه تازه کارم شما به بزرگی خودتون ببخشید. حالا بهم بگید آی پی و گیت وی سیستم خودم رو چی بدم که اینترنت ـ که الان تو وینباکس دارمش ـ بیاد رو سیستم و شبکه م.
    مرسی.

ویرایش توسط setaak : 2011-04-27 در ساعت 12:39 PM

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نشد. هر کاری میکنم تایم اوتم.
    آقا جان یکی نمیتونه به زبون ساده بیاد بگه میخوایم شیش تا کامپیوتر رو از طریق روتر به اینترنت وصل کنیم و قراره یکیشون بتونه پهنای باند رو کنترل کنه، حالا چیکار کنیم؟
    جوابم رو بدین لطفا، پدرم دراومد از بس اینور اونور سرچ کردم و مطلب تکراری خوندم.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت winbox

چراخطای wrong user name and password درwinbox دارم؟

تنظيمات winbox-محدوديت دانلود

محدود کردن اینترنت از طریق winbox

دانلود winbox port for windows xp

باز کردن make ip در winbox

باید از isp دریافت کرد میکروتیک شماره dns

محدود کردن پهنای باند در winbox

تغییر پورت winbox

ارور پسورد winbox

winbox ميتروتيك را در ويندوز چگونه باز كنيم

کار با winbox

پيدا كردن پسورد win box

winbox برای میکروتیک

تغییر پسورد winbox

آموزش كار با سرور ميكروتيك با routeros winbox

هامو اتوماتیک بزارم ip چگونه

پیدا کردن پورت winbox

محدود كردن اينترنت در شبكه با winbox

ایجاد کردن یوزر و پسورد winbox

ای پی سرور winboxمحدود کردن ip با آدرس mac در میکروتیکست کردن dns در میکروتیک با winboxخطای wrong username password حتی با ریست کردن میکروتیکباز کردن mikrotik با winbox

برچسب برای این موضوع