صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 28 از مجموع 28

موضوع: میکروتیک و winbox

نام حقيقي: K_JCH

عضو عادی شناسه تصویری k_jch
    نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    دوست عزیز شما چند کار باید انجام بدی
    1 - اینترنت رو باید وارد میکروتیک کنی که برای اینکار بهتره مودمت رو در حالت بریج بذاری و تو میکروتیک از قسمت ppp + رو بزنی و یه pppoe client اضاف کنی و اول از تب جنرال اینترفیسی که کابل مودمو بهش وصل کردی رو انتخاب میکنی و بعد از قسمت dial out یوزر و پسوردی که از ISP گرفتی رو وارد کنی و تیک ad default root , us peer dns رو بزنی بعد ok رو بزن. تا اینجا اینترنت اومد تو میکروتیک.
    بعد میری از قمست ip>address + رو میزنی و روی اینترفیس بعدی (اتر2) یه آیپی ست میکنی ، مثلا 192.168.20.1/24
    بعد میری IP>DHCPserver و DHCP setup رو انتخاب میکنی و اینترفیس رو میذاری اتر2 و بعد next میزنی تا آخر .
    حالا برو سراغ IP>firewall>nat و + رو بزن و srcnat رو انتخاب کن و در قسمت src address بزن 192.168.20.0/24 و از action>masquerade روانتخاب کن .
    تا اینجا اینترنت رو برای کامپیوترها ردیف کردی و حالا باید بری سراغ کنترل پهنای باند.
    بذار سیستما اتومانیک آیپی بگیرن و یا اگه دوست داشتی دستی آیپی بده . اگه اتوماتیک آیپی دادی برو از IP>DHCPserver>leases و بعد سیستمی که آیپی گرفته تو لیست هست و برای سیستمها Make satic رو بزن تا آیپی اونها ثابت بمونه.
    بعد برو از Queue + رو بزن و اسم کامپیوتر رو بده و از target address آیپی سیستمی رو بده که میخوای پهنای باندشو کنترل کنی و از قسمت target upload o download پهنای باند بهش میدی.
    همین
    فکر کنم کاملا واضح توضیح دادم .

اتر2 رو هم میزنی به سویچی که به سیستما وصله

ویرایش توسط k_jch : 2011-04-28 در ساعت 08:12 PM
    aliafzalan و setaak سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری yavar
    نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط k_jch نمایش پست ها
    1 - اینترنت رو باید وارد میکروتیک کنی که برای اینکار بهتره مودمت رو در حالت بریج بذاری و تو میکروتیک از قسمت ppp + رو بزنی و یه pppoe client اضاف کنی و اول از تب جنرال اینترفیسی که کابل مودمو بهش وصل کردی رو انتخاب میکنی و بعد از قسمت dial out یوزر و پسوردی که از ISP گرفتی رو وارد کنی و تیک ad default root , us peer dns رو بزنی بعد ok رو بزن. تا اینجا اینترنت اومد تو میکروتیک.
    بعد میری از قمست ip>address + رو میزنی و روی اینترفیس بعدی (اتر2) یه آیپی ست میکنی ، مثلا 192.168.20.1/24
    بعد میری IP>DHCPserver و DHCP setup رو انتخاب میکنی و اینترفیس رو میذاری اتر2 و بعد next میزنی تا آخر .
    حالا برو سراغ IP>firewall>nat و + رو بزن و srcnat رو انتخاب کن و در قسمت src address بزن 192.168.20.0/24 و از action>masquerade روانتخاب کن .
    تا اینجا اینترنت رو برای کامپیوترها ردیف کردی و حالا باید بری سراغ کنترل پهنای باند.
    بذار سیستما اتومانیک آیپی بگیرن و یا اگه دوست داشتی دستی آیپی بده . اگه اتوماتیک آیپی دادی برو از IP>DHCPserver>leases و بعد سیستمی که آیپی گرفته تو لیست هست و برای سیستمها Make satic رو بزن تا آیپی اونها ثابت بمونه.
    بعد برو از Queue + رو بزن و اسم کامپیوتر رو بده و از target address آیپی سیستمی رو بده که میخوای پهنای باندشو کنترل کنی و از قسمت target upload o download پهنای باند بهش میدی.
    همین

دیگه فک نکنم از این روانتر کسی بهت توضیح بده

نام حقيقي: کافی نت ستاک

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط k_jch نمایش پست ها
    همین

مرسی. هنوز تستش نکردم ولی باز سه تا سوال کوچولو دارم:
    1. "مودمت رو در حالت بریج بذاری" یعنی دقیقا مرحله به مرحله چیکار کنم؟
    2. تو ست کردن آیپی، این آخریه (24/) یعنی چی؟ چون تو ایپی خود سیستم که از مسیر TCP/IP/Properties میرم آیپی فقط چهار قسمت سه رقمیه. و من وقتی اینجا میدم 192.168.20.1/24، اونجا چه جوری باید اینو بدم مثلا؟
    3. آیپی سیستم خورم رو لازم نیست تغییری بدم؟ و اگر لازمه، چی باید ست کنم؟ الان آیپی سیستمم اینه:
    IP: 192.168.0.1
    SM: 255.255.255.0
    DG: 192.168.0.1
    Pre. DNS: 192.168.0.1
    Alt. DNS: 4.2.2.4
    بازم مرسی. امشب تست میکنم ببینم چی میشه.

نام حقيقي: حامد

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    ساده ترین راه ممکن اینه که میگم
    اول یه سوال :
    یوزر و پسورد اینترنت رو تو مودم تعریف کردی یا رو سیستم میزنی ؟
    اگه تو مودم میزنی بیارش بیرون و اگه رو سیستم میزنی ok هست

lan مودم رو به شماره 1 روتر و شماره 4 روتر رو به سویچ بزن
    تمامی سیستم هات رو به سویچ وصل کن

حالا کار های زیر رو انجام بده :

1.فایل رو دانلود و بازش کن http://pisp.ir/Download/750.zip
    2.winbox رو باز کن و برو قسمت Files
    3.فایل دانلود شده رو بزارش تو این قسمت و restore بزن
    4.ip سیستم ها رو من 192.168.0.2 تا 6 تعریف کردم و ای پی سرور 12 ( ip ها رو بعد میتونی کم و زیاد یا عوض کنی) فعلا این ها هست
    5.با ip میکروتیک 192.168.0.1 یوزر admin و پسورد baranmik به میکروتیک وصل بشو
    6.قسمت اینترفیس pppoe-out1 رو باز کن و تب Dial Out یوزر پسورد اینترنت adsl رو وارد کن
    7.در قسمت Queues میتونی به هر سیستم که با هح مشخص شده محدودیت بدی

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrahmanian نمایش پست ها
    سلام
    اول یه سوال :

4.ip سیستم ها رو من 192.168.0.2 تا 6 تعریف کردم و ای پی سرور 12 ( ip ها رو بعد میتونی کم و زیاد یا عوض کنی) فعلا این ها هست
    6.قسمت اینترفیس pppoe-out1 رو باز کن و تب Dial Out یوزر پسورد اینترنت adsl رو وارد کن

مرسی.
    ولی بعد از این که با فایلت restore کردم، حالا وینباکس خطای یوزر پسورد میده. چیکارش کنم؟

نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    نقل قول نوشته اصلی توسط hrahmanian نمایش پست ها
    سلام
    اول یه سوال :

دوست عزیز با این کار (restore کردن بک آپ) اگه ورژن میکروتیکها یکی نباشه یا سخت افزار یکی نباشه اینترفیسها و یه سری تنظیمات دیگه میریزه به هم. کافینت ستاک از اونجایی که شما در میکروتیک تازه کار هستید این کار رو پیشنهاد نمیکنم انجام بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط setaak نمایش پست ها
    مرسی. هنوز تستش نکردم ولی باز سه تا سوال کوچولو دارم:
    1. "مودمت رو در حالت بریج بذاری" یعنی دقیقا مرحله به مرحله چیکار کنم؟
    2. تو ست کردن آیپی، این آخریه (24/) یعنی چی؟ چون تو ایپی خود سیستم که از مسیر TCP/IP/Properties میرم آیپی فقط چهار قسمت سه رقمیه. و من وقتی اینجا میدم 192.168.20.1/24، اونجا چه جوری باید اینو بدم مثلا؟
    3. آیپی سیستم خورم رو لازم نیست تغییری بدم؟ و اگر لازمه، چی باید ست کنم؟ الان آیپی سیستمم اینه:
    IP: 192.168.0.1
    SM: 255.255.255.0
    DG: 192.168.0.1
    Pre. DNS: 192.168.0.1
    Alt. DNS: 4.2.2.4
    بازم مرسی. امشب تست میکنم ببینم چی میشه.
    قرار نیست شما دستور 192.168.20.1/24 رو به سیستم بدید. اینو گفتم در IP>Address و روی اتر 2 ست میکنی. این یعنی شما رنج آی پی 192.168.20.1 تا 192.168.20.255 رو در اتر2 روتر تعریف کردید و این رنج آیپی با روتر میتونن ارتباط داشته باشن . تو سیستم هم اگه بخوای آیپی دستی ست کنی به همون صورتی که گفتی میتونی ولی رنج آیپی که به سیستم میدی حتما باید تو روتر تعریف شده باشه و برای استفاده از اینترنت هم حتما باید نت بشه (توضیحاتی که برای قسمت فایروال دادم)

ویرایش توسط k_jch : 2011-04-30 در ساعت 12:20 PM

نام حقيقي: حامد

عضو غیر فعال
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    مرسی.
    ولی بعد از این که با فایلت restore کردم، حالا وینباکس خطای یوزر پسورد میده. چیکارش کنم؟
    خط 5 گفتم
    یوزر : admin
    پسورد : baranmik

setaak سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    دوست خوبم k_jch:
    روش شما رو مو به مو و چندین بار اجرا کردم و همچنان تایم اوت هستم.
    و دوست خوبم hrahmanian:
    روش شما هم با این که مو به مو و دهها بار تست شد، همچنان تایم اوت میده. هنوز جواب یه سوالم رو نگرفتم و اون اینه که من باید چی رو برای سیستم هام به عنوان DG معرفی کنم؟ آیپی اینترفیس خروجی رو؟ آیپی سیستم خودم رو؟ آیپی اینترفیس 1 رو؟
    اگر خودت لطف کنی و بهم بگی با توجه به فایلی که فرستادی، DG و Pref. DNS و Alt. DNS رو چی بذارم ممنون میشم.
    ضمنا یه مشکل که از اول تا حالا بوده اینه که وینباکس تا حالا یه بار هم از طریق آیپی باز نشده، و فقط با آدرس MAC که خودش پیدا میکنه باز میشه. حتی اگر آیپی که خودش پیدا میکنه رو انتخاب کنم باز نمیشه. این واسه چیه؟
    و این که چرا من حتی تو خود وینباکس هم فقط از اینترفیس اینترنت پینگ دارم و بقیه ی اینترفیس هام تایم اوت هستند؟
    از وقتی که تا الان برام گذاشتین و حوصله ای که به خرج دادین واقعا ممنونم.

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    دوست خوبم k_jch:
    روش شما رو مو به مو و چندین بار اجرا کردم و همچنان تایم اوت هستم.
    و دوست خوبم hrahmanian:
    روش شما هم با این که مو به مو و دهها بار تست شد، همچنان تایم اوت میده. هنوز جواب یه سوالم رو نگرفتم و اون اینه که من باید چی رو برای سیستم هام به عنوان DG معرفی کنم؟ آیپی اینترفیس خروجی رو؟ آیپی سیستم خودم رو؟ آیپی اینترفیس 1 رو؟
    اگر خودت لطف کنی و بهم بگی با توجه به فایلی که فرستادی، DG و Pref. DNS و Alt. DNS رو چی بذارم ممنون میشم.
    ضمنا یه مشکل که از اول تا حالا بوده اینه که وینباکس تا حالا یه بار هم از طریق آیپی باز نشده، و فقط با آدرس MAC که خودش پیدا میکنه باز میشه. حتی اگر آیپی که خودش پیدا میکنه رو انتخاب کنم باز نمیشه. این واسه چیه؟
    و این که چرا من حتی تو خود وینباکس هم فقط از اینترفیس اینترنت پینگ دارم و بقیه ی اینترفیس هام تایم اوت هستند؟
    از وقتی که تا الان برام گذاشتین و حوصله ای که به خرج دادین واقعا ممنونم.
    Dg رو آیپی اینترفیسی که ازش خروجی گرفتی و به سوئیچ زدی میزاری
    Pref Dns رو هم همون Dg بزار واسه Alt DNS هم خالی بزار یا 4.2.2.4 یا 8.8.8.8 بزار
    و اینکه با آیپی نمیتونی دسترسی داشته باشی و همینطور اینکه پینگ بقیه اینترفیس هارو نداری واه اینه که آیپی رو به صورت درست روی اینترفیس هات ست نکردی
    اگه میتونی یه عکس از کانفیگ آیپی های اینترفیس هات بزار ببینم چیکتر کردی

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6
    این عکس از کل تنظیمات منه:
    Download - Pic.rar - Persiangig
    ضمنا وقتی تنظیمات روتر رو ریست میکنم و باز بالا میاد، یه سری تنظیمات دیفالت داره، اونا رو باید remove کنم و بعد این تنظیمات رو انجام بدم؟ یا این که در کنار اون تنظیمات اینا رو هم بذارم؟

نوشته
    1,843
    سپاسگزاری شده
    1401
    سپاسگزاری کرده
    0
    تنظیماتت درسته فقط وقتی به کلاینتت آیپی میدی باید از 192.168.0.2 شروع کنی به آیپی دادن الان شما داری آیپی اینترفیس 2 رو به کلاینتت هم میدی واسه همین از وینباکس نمیتونی با آیپی بهش دسترسی داشته باشی

در مورد ping هم قانونش همینه شما وقتی یه pppoe client میسازی حالا با هر اسمی دیگه اون اسم میشه اینترفیس ورودیت

موقعی هم که روتر رو ریست میکنی بهتر تنظیمات خودشو پاک کنی

با این تنظیمات الان چه مشکلی داری؟؟؟

نوشته
    178
    سپاسگزاری شده
    118
    سپاسگزاری کرده
    14
    اشتباه شما اینه که آی پی روتر رو روی سیستمت ست کردی . توی 1شبکه هیچوقت نمیتونی 1آی پی رو روی 2تا نود یا بیشتر ست کنی. شما اگه در عکس 6 IP ADDRESS رو به 192.168.0.2 یا 0.3 تا 0.254 تغیر بدی مشکلت حل میشه.

عضو غیر فعال
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    6

مرسی دوستای خوبم

دوستای خوبم ممنونم.
    مشکل با کمک و راهنمایی های شما کاملا حل شد و الان به خوبی دارم باهاش کار میکنم.
    نمیدونم چه جوری میتونم ازتون تشکر کنم. از همه تون، همه ی عزیزانی که تو این تاپیک به شکل های مختلف، با این همه وقت و حوصله جواب تک تک سوال هامو دادین.
    واقعا نمیدونم چه جوری جبران کنم.
    مرسی
    مرسی
    مرسی

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

پورت winbox

چراخطای wrong user name and password درwinbox دارم؟

تنظيمات winbox-محدوديت دانلود

محدود کردن اینترنت از طریق winbox

دانلود winbox port for windows xp

باز کردن make ip در winbox

باید از isp دریافت کرد میکروتیک شماره dns

محدود کردن پهنای باند در winbox

تغییر پورت winbox

ارور پسورد winbox

winbox ميتروتيك را در ويندوز چگونه باز كنيم

کار با winbox

پيدا كردن پسورد win box

winbox برای میکروتیک

تغییر پسورد winbox

آموزش كار با سرور ميكروتيك با routeros winbox

هامو اتوماتیک بزارم ip چگونه

پیدا کردن پورت winbox

محدود كردن اينترنت در شبكه با winbox

ایجاد کردن یوزر و پسورد winbox

ای پی سرور winboxمحدود کردن ip با آدرس mac در میکروتیکست کردن dns در میکروتیک با winboxخطای wrong username password حتی با ریست کردن میکروتیکباز کردن mikrotik با winbox

برچسب برای این موضوع