نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط hadializadeh
  • 3 توسط al1p0ur

موضوع: مشخصات RB 750 میکروتیک

نام حقيقي: saman

خواننده شناسه تصویری saman-net
    نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    329

مشخصات RB 750 میکروتیک

با سلام خدمت اساتید

من واقعاً گیر یه مشکل آمدم که اگه بدانم RB 750 دارای چه مشخصاتی است آن را حل میکنم

(خیلی فوری است)

RB 750 کلاً 5 پورت دارد که پورت اول مربوط به Gateway آن است و تا جایی که من میدانم 4 پورت دیگر به صورت یک

سویچ کار میکنند.

حالا آیا منم میتونم برای هر 5 پورت mikrotik آدرس IP تنظیم کنم ، به صورتی که هر کدام در Subnet جدایی باشند؟

و همچنین می توانم از پورتهای سویچ آن مثلاً پورت 2 برای InterVlan یک سویچ سیسکو استفاده کنم ؟

دوستان گیر افتادم ، لطفاً کمک کنید ، جبران میکنم

ممنون

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تنظیمات پیشفرض میکروتیک سری 750 تا حدودی به نحوی است که فرمایش دادید؛ اما 4 پورت دیگر، سوییچ نیستند.
    بله میتوانید از پورت های دیگر، هر مدل که دلخواهتان باشد استفاده کنید.

saman-net سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    329
    من سناریو کارم را برایتان میگوییم ، تا هر جایی که بتوانید من را راهنمایی کنید ممنون می شوم

من یک Cisco Switch 2960 دارم که روی آن حدود 6 تا VLAN دارم و همچنین میخوام با RB 750 یک خط Trunk بین آن دو درست کنم ، که البته سویچ را به این صورت به میکروتیک متصل کردم ، از سمت سویچ به پورت 0/24 و در سمت میکروتیک به پورت 2

و همچنین من میکروتیم را به یک مودم ADSL متصل کرده ام که البته به پورت 1 میکروتیک و آدرسش را از ADSL میگیرد

همه چیز خوب است اما من وقتی به پورت 2 میکروتیک آدرس میدهم نمیتوانم آن را ping کنم ( تمام تنظیمات درست است) و همچنین جواب ping همان Request Time Out است همچنین با استفاده از CDP میکروتیک برای سویچ شناسایی میشود و همچنین ترافیک رد و بدل را میشود مانیتور کرد

همچنین از طرف میکروتیک میتوانم ping را انجام دهم ، به شرطی که مشخص کنم از چه interface درخواستهای ping برود

(آقا موضوع خیلی حیاتی است ) ممنون

نام حقيقي: هادی علیزاده

عضو عادی
    نوشته
    800
    سپاسگزاری شده
    404
    سپاسگزاری کرده
    226
    به نظر من بیا حالتهای مختلف رو چک کن
    پورت 24 سوییچ Access هست (ادرس Vlan چنده ؟) یا ترانک؟
    پورت 24 رو توی یه vlan دیگه بیار
    و....

saman-net سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    شما باید روی میکروتیک vlan های مورد نظرتون رو ایجاد کنید ، همونجور که قبلا به شما توضیح داده شده :
    پشتیبانی mikrotik از Trunk port

M-r-r، saman-net و f14f21 سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    305
    سپاسگزاری شده
    59
    سپاسگزاری کرده
    329
    دقیقاً همان کارهایی که شما فرمایش کردید را انجام دادم، اما بر روی آن پورت ترافیک Resive می شود اما چیزی send نمیشود ؟؟؟؟؟؟

به نظر شما ربطی به مبحث Bridge ندارد ( من اصلاً نمیدانم این مبحث به چه چیزی اشاره دارد اما ااین مطلب را در چند جا دیدم)

اینم بگم :

من کل VLAN ها را برداشتم و همچنین Startup-configuration مربوط به سویچ را پاک کردم و سپس Reload کردم ، پس دیگه سویچ کاملاً Reset شد.

بعد از اینکه سویچ بالا آمد برای interface vlan 1 آدرس IP را ست کردم و بعد پورتی که به میکروتیک وصل بود را در VLAN1 قرار دادم و اینترفیس میکروتیک را آدرسی در همان رنج دادم

جالب اینجاست که میکروتیک میتواند سویچ را ping کند اما Cisco Switch نه ( اینم بگم که میکروتیم صفر صفر است، یعنی هیچ تنظیمی بر روی آن نیست)

ویرایش توسط saman-net : 2011-03-09 در ساعت 05:24 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

میکروتیک rb750

امکانات روتر میکروتیکامکانات میکروتیک 750میکروتیک 750مشخصات mikrotik 750uمشخصات روتر میکروتیک 750میکروتیک rb 750راهنمايي در مورد مودم microtik router 750clrb750 ميكروتيكمشخصات میکروتیک rb750rb750ميكروتيكامکانات RB750امكانات ميكروتيكميکروتيک روتر rb750 routerboard 750g مشخصاتمشخصات میکروتیک 750مستر روتینگ در میکروتیکمیکرو تیک روتر rb750درباره rb750مشخصات روتر های میکروتیکmaster port میکروتیک rb750میکروتیک 750 vlanآی پی ولید در میکروتیک ping نمی شودمیکروتیک 750uميکروتيک rb750

برچسب برای این موضوع