نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4
سپاس ها 1سپاس

موضوع: اضافه کردن VLAN بر روی روتر میکروتیک و سوئیچ 2960

نام حقيقي: samira

عضو عادی
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    37

اضافه کردن VLAN بر روی روتر میکروتیک و سوئیچ 2960

برای اضافه کردن یک valnبه میکروتیک مراحلش رو می دونم فقط م یخام راهنمایی کنید ببینم چطوری ای پی که برای اون در وی لن در میکروتیکم باید ست بشه رو ردیفش کرد ؟ یعنی از کجا این کار رو بکنم و به سرویس dhcp بگم که برای اون وی لن این ipها رو بگیره
    سوال دیگه اینکه ایا وقتی این موارد رو روی روترم ست کردم برای ارتباطش با سوئیچ 2960 که دارم فقط دستورات سیسکو را برای اضافه کردن وی لن مورد نظر روی پورت مربوطه تعریف کنم کافیه؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: صادق نجاتی زاده

مدیر بازنشسته شناسه تصویری SADEGH65
    نوشته
    2,264
    سپاسگزاری شده
    3415
    سپاسگزاری کرده
    3619
    نوشته های وبلاگ
    12
    فکر کنم اگر شما بگویید چه کاری میخواهید انجام دهید بهتر باشد.

اگر میخواهید میکروتیک بر روی یک VLAN خواص کار کند احتیاجی به تعریف Vlan در میکروتیک نیست و فقط کافی است پورت مورد نظر را در سوییچ در آن Vlan قرار دهید.
    ولی اگر میخواهید میکروتیک توسط یک پورت به سوییچ متصل باشد و از طریق یک پورت فیزیکی با چند Vlan ارتباط داشته باشد باید پورت سوییچ را از نمونه Trunk تعریف کنید و با پروتکل dot1q و بر روی میکروتیک بر روی آن پورت فیزیکی Vlan های مورد نظر را ایجاد و هر کدام را به عنوان اینترفیس مورد نیاز استفاده نمایید.

tara_a2007 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: samira

عضو عادی
    نوشته
    53
    سپاسگزاری شده
    17
    سپاسگزاری کرده
    37
    اره می خام به vlan هایی که دارم یه vlan دیگه در میکروتیکم اضافه کنم که با رنج ای پی های دیگه ای باید کار کنه و نمی دونم چیکار باید بکنم
    ممنونم راهنمایی کنید

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    ولی اگر میخواهید میکروتیک توسط یک پورت به سوییچ متصل باشد و از طریق یک پورت فیزیکی با چند Vlan ارتباط داشته باشد باید پورت سوییچ را از نمونه Trunk تعریف کنید و با پروتکل dot1q و بر روی میکروتیک بر روی آن پورت فیزیکی Vlan های مورد نظر را ایجاد و هر کدام را به عنوان اینترفیس مورد نیاز استفاده نمایید.
    دقت کنید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

سوئیچ میکروتیک

http://forum.persiannetworks.com/f90/t38166.html

تنظیمات vlan در میکروتیک

تعریف vlan در روترvlan میکروتیکتعریف vlan در سوئیچ 2960ست کردن ip برای تلنت با سویچ 2960 vlan میکروتیکدستور روشن کردن vlan در روترتعریف vlan در سوئیچ2960میکروتیک vlanتنظیم Vlan در میکروتیکایجاد vlan در 2960تعریف vlan در میکروتیکتعریف vlan سوئیچ سیسکو 2960ست کردن ip روتر 2960تنظیم وی لن در میکروتیکvlanدر روترتنظیم سوئیچ میکروتیکتعريف trunk روي سوئيچ 2960تعریف DHCP و چند VLAN در میکروتیکvlan در میکروتیکسوییچ میکروتیکتعریف vlan روی روتروی لن در میکروتیک

برچسب برای این موضوع