صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 19

موضوع: محدود کردن دانلود کاربر به صورتی که روی load سایتها تاثیری نذاره

نام حقيقي: webgard

عضو عادی شناسه تصویری 3hsan
    نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

محدود کردن دانلود کاربر به صورتی که روی load سایتها تاثیری نذاره

خسته نباشید
    میشه درون میکروتیک کاری کرد که یک کاربر adsl که پهنای باندش 256k هست برای لود کردن سایتها این اجازه رو میکروتیک بهش بده که از کل 256k استفاده کنه ولی برای دانلود فایل سرعت دانلودش از 18 یا 20 کیلو بایت بیشتر نره؟یعنی دانلود فایلش بشه یه چیزی تو مایه ی 128 و لود سایتهاش بشه 256 ؟؟؟؟؟
    اگه امکانش هست یه مقاله آموزشی در این مورد بذارید تشکر

موضوعات مشابه:
    saeed25 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95
    راستش من یه چیز هایی در این زمینه خوندم، ولی خوب خیلیها گفته بودن که مگه دیدن یه وب سایت چیز دیگه غیر از دانلود کردن هستش؟ یعنی وقتی که داری یه پیج رو باز میکنی در واقع داری دانلود انجام میدی

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط dana1975 نمایش پست ها
    راستش من یه چیز هایی در این زمینه خوندم، ولی خوب خیلیها گفته بودن که مگه دیدن یه وب سایت چیز دیگه غیر از دانلود کردن هستش؟ یعنی وقتی که داری یه پیج رو باز میکنی در واقع داری دانلود انجام میدی
    بله دوست عزیز همینطوره.ولی منم چند جا شنیدم حالا شایدم اشتباه کنم.ولی گفتم مطرح کنم شاید یه همچین قابلیتی با میکروتیک وجود داشته باشه که این کار رو انجام بده یعنی اینکه دانلود فایل رو فقط محدود کنه.در ضمن من یه نرم افزار softperfect bw روی کافی نت نصب کردم و اومدم هر کلاینت رو روی 64 محدود کردم پهنای باند کافی نت هم 256 هست.سایت که میزنم خیلی خیلی سریع میاد توی هر کلاینت یعنی حدودا با 256 لود میشه ولی روی هر کلاینت که میخوام دانلود کنم دانلودش بیشتر از 6یا 7 کیلو بایت نمیره و این نشون میده که فقط دانلود فایل محدود شده و لود صفحات text محدود نشده.
    اگه بشه با میکروتیک یه همچین کاری کرد واقعا عالیه

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    دوست گلم اینکار شدنی هست اما نمی دونم با میکروتیک بشه یا نه . شما زمانی که سایت باز می کنی داری دانلود نرم یا SHORT می کنی . و زمان دانلود فایل دانلود سخت یا long . اما : می شه درون برخی نرم افزار های پراکسی سرور تعریف کرد که زمانی که فرد دانلود کم داره که شمال همون سایت باز کردن هست از همه پهنای باند بهره بگیره و زمانی که دانلود زیاد و بیشتر از حجم تعیین شده داره با سرعت محدود شده دریافت کنه ...

درباره نرم افزار SBM باید بگم که اینطور نیست . چون نرم افزار sOFTPERFECT bANDwidth manager پورت شبکه رو کلا محدود می کنه و شما حتی اگه بخواین یه پرینت یا کپی هم از روی کلاینت محدود شده انجام بدید با همون حجم لیمیت شده انجام می شه پس کار اصلی SBM محدود کردن ip سیستم هست نه پروتوکل های اینترنت .

امیدوارم بتونم تا چند روز آینده یه نرم افزار خوب بهت معرفی کنم

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    شما باید برست تعیین کنید
    آموزشش رو گذاشته شاهین خان

3hsan سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط almas455 نمایش پست ها
    شما باید برست تعیین کنید
    آموزشش رو گذاشته شاهین خان
    ممنون از توجه شما و دوست عزیزمون مهدی خان.
    خب منظور شما burst هست؟
    بهتر بود لینکش رو میذاشتین چون پیدا کردنش برام تو قاره پرشین نتورک سخته
    ممنون میشم یه کمکی راهنمایی لینکی ... بذارید
    خیلی حیاتی اگه اینکه بتونم فقط دانلود یه کاربر رو محدود کنم بطوریکه رو لود سایتش تاثیری نذاره و این قابلیت 24 ساعته باشه.

نام حقيقي: محسن معصومی

عضو غیر فعال شناسه تصویری mohsen62
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    0
    این چیزی که شما می خواید انجام بدید فکر کنم با این شیپر پکتیر بتونید انجام بدید .این شبپر میاد درصدی از اینترنت یوزر که شما می خواید اختصاص میده به یک کار خاص مثلاً برای باز کردن صفحات وب.
    PACKETEER PACKETSHAPER 9500 PS9500-L045M-2000-SX

Naderpour و skype سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245
    با میکروتیک می تونید . قسمت Queue ها . دوستمون هم اشاره کردن از burst در این قسمت بهره ببرید

3hsan و skype سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    نقل قول نوشته اصلی توسط Naderpour نمایش پست ها
    با میکروتیک می تونید . قسمت Queue ها . دوستمون هم اشاره کردن از burst در این قسمت بهره ببرید
    خود این نرم افزار SBM یه بخشی با نام Queue MANAGER داره ولی من دقیقا نمیدونم کارش چیه ؟ اگه بتونید درباره این Queue بیشتر توضیح بدید شاید کارمون راه بیفته.

عضو غیر فعال شناسه تصویری mahan-azad
    نوشته
    74
    سپاسگزاری شده
    32
    سپاسگزاری کرده
    5
    در قسمت Queues در تب Simple علامت + رو که برای add کردن هست بزنید

1-در قسمت Name یک اسم برای queue بدهید
    2-در قسمت Target address آدرس کلاینتها رو بدید
    3-برای MaxLimit مقداری رو بدید که میخواید موقع دانلود حداکثر باشه
    4-در burst limit مقدار پهنای کل رو بدید که میخواید موقع page باز کردن باشه
    5-مقدار burst treshold مهمه و میکروتیک تعداد در burt time ثانیه مثلا 8 ثانیه متوسط دریافت یوزر رو محاسبه میکنه،
    اگر مقدار متوسط کمتر از burst treshold بود پهنای burst limit رو دریافت میکنه و اگر مقدار متوسط از burst treshold بیشت بود
    از Limit at تا Max limit رو میتونه بکنه
    6-burst time معمولا 8 یا 5 ثانیه قرار میدن.
    7-در تب Advanced باید حداقل پهنایی که میخواید به یوزر بدید( Rate) رو تعیین کنید.

برای پهنای کل 1024k و 14 تا یوزر مقادیر زیر رو بنده استفاده میکنم

Limit at=74k
    MaxLimit=384k

BurstLimit=850k
    Burst time = 8
    Burst treshold=192k

SADEGH65، bpco، adel28 و 11 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahan-azad نمایش پست ها

5-مقدار burst treshold مهمه و میکروتیک تعداد در burt time ثانیه مثلا 8 ثانیه متوسط دریافت یوزر رو محاسبه میکنه،
    اگر مقدار متوسط کمتر از burst treshold بود پهنای burst limit رو دریافت میکنه و اگر مقدار متوسط از burst treshold بیشت بود
    7-در تب Advanced باید حداقل پهنایی که میخواید به یوزر بدید( Rate) رو تعیین کنید.

Limit at=74k
    MaxLimit=384k

BurstLimit=850k
    Burst time = 8
    Burst treshold=192k
    آقا ای ول جواب گرفتم مثله هلو.مرسی خیلی لطف کردی ولی در قسمت simple جواب گرفتم.فقط یه سوال؟حالا از قسمت simple میتونیم تنظیماتی انجام بدیم که دانلود طرف 128 باشه و لود سایتش 256 باشه خوب حالا فرق این قسمت با قسمت gueue tree ذرچیه؟یعنی تو این قسمت میتونیم چیکار کنیم؟من کاری که شما گفتید رو بر حسب bit تو قسمت gueue tree انجام دادم و مشترک رو که دیسکانکت میکردم و بعد کانکت میشد آیکونش توی همین قسمت gueue tree قرمز میشد و زیر parent میزد unknow ؟! یه کم در مورد این قسمت توضیح بدید ممنون میشم.در ضمن تو این قسمت از زیر منوی parent باید internal رو انتخاب کنم یا اینکه خود مشترک pppoe رو؟ pppoe رو که انتخاب میکردم و دوباره که کانکت میشد ناشناخته اونو نمایش میداد!!
    یه توضیح کوچولو مرسی

نام حقيقي: محمد مهدی شریف مشهدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری sharif12
    نوشته
    317
    سپاسگزاری شده
    46
    سپاسگزاری کرده
    52

Limit at=74k
    MaxLimit=384k

BurstLimit=850k
    Burst time = 8
    Burst treshold=192k
    سلام
    اموزش کاملی از این نرم افزار دارید

با تشکر

نوشته
    1,577
    سپاسگزاری شده
    537
    سپاسگزاری کرده
    1223

Limit at=74k
    MaxLimit=384k

BurstLimit=850k
    Burst time = 8
    Burst treshold=192k
    سلام خسته نباشید...
    با عرض معذرت من طبق فرمایشات شما تنظیمات رو انجام دادم. ip dynamic که dslam به کاربر میده رو براش ست میکنم تو اکانتینگ(اکانتش) که هر وقت وصل بشه همون ip رو بگیره و اینور هم همون ip رو توی قسمت target address میزنم مثل 192.168.70.155 و بعدش هم تنظیماتی رو که گفتید انجام میدم.طبق عکس زیر.

http://www.img98.com/images/72wxcnutx5h4hkw81p6w.jpg

مشکلی نیست خوب کار میکنه اینجوری محدود هم میشه حتی بعد از dc و login شدن کاربر.ولی الان چند روزه که ip رو که ست کردم برای محدودیت مثل همون 192.168.70.155 رو یه کاربر دیگه هم میگیره هنگام login شدنش که این باعث میشه که یکی از این دوتا مشترکی که یه ip رو گرفتند time out بدن.
    یکی از دوستان گفتند که این روش نمیشه و باید اینجوری محدود کنی که تب advanced و قسمت interface رو pppoe مشترک بذاری و ip داینامیک دستی وارد نکنی تا ip هایی که مشترک میگیرن باهم یکی نشه و timeout ندن.(طبق عکس زیر)
    http://www.img98.com/images/3k8uesrrrc3dkklztwc8.jpg

از طریق دوم که ip برای مشترک ست نکنم و interface ش رو انتخاب کنم از تب advanced خود pppoe مشترک رو جواب گرفتم ولی مشکل اینه که اگه مشترک dc بشه و دوباره login کنه قسمت interface برمیگرده به حالت all و محدودیتی هم در کار نیست چون رولی که ساختم غیر فعال میشه اتوماتیک بعد از کانکت شدن مجدد مشترک از رول اصلی پهنای باند رو میگیره و بدون محدودیت.(رولی که هنگام کانکت شدن توی قسمت simple queu..) بنامش ظاهر میشه
    خواهشا راهنماییم کنید که کجای کار رو اشتباه کردم!!!!(ip رو که قبلا ست کرده بودم تو اکانتش رو هم برداشتم.)

ویرایش توسط 3hsan : 2009-09-18 در ساعت 04:04 AM
    shahin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: وحید شکرزاده

عضو غیر فعال
    نوشته
    1
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط sky_star2 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید...
    با عرض معذرت من طبق فرمایشات شما تنظیمات رو انجام دادم. ip dynamic که dslam به کاربر میده رو براش ست میکنم تو اکانتینگ(اکانتش) که هر وقت وصل بشه همون ip رو بگیره و اینور هم همون ip رو توی قسمت target address میزنم مثل 192.168.70.155 و بعدش هم تنظیماتی رو که گفتید انجام میدم.طبق عکس زیر.

http://www.img98.com/images/72wxcnutx5h4hkw81p6w.jpg

مشکلی نیست خوب کار میکنه اینجوری محدود هم میشه حتی بعد از dc و login شدن کاربر.ولی الان چند روزه که ip رو که ست کردم برای محدودیت مثل همون 192.168.70.155 رو یه کاربر دیگه هم میگیره هنگام login شدنش که این باعث میشه که یکی از این دوتا مشترکی که یه ip رو گرفتند time out بدن.
    یکی از دوستان گفتند که این روش نمیشه و باید اینجوری محدود کنی که تب advanced و قسمت interface رو pppoe مشترک بذاری و ip داینامیک دستی وارد نکنی تا ip هایی که مشترک میگیرن باهم یکی نشه و timeout ندن.(طبق عکس زیر)
    http://www.img98.com/images/3k8uesrrrc3dkklztwc8.jpg

از طریق دوم که ip برای مشترک ست نکنم و interface ش رو انتخاب کنم از تب advanced خود pppoe مشترک رو جواب گرفتم ولی مشکل اینه که اگه مشترک dc بشه و دوباره login کنه قسمت interface برمیگرده به حالت all و محدودیتی هم در کار نیست چون رولی که ساختم غیر فعال میشه اتوماتیک بعد از کانکت شدن مجدد مشترک از رول اصلی پهنای باند رو میگیره و بدون محدودیت.(رولی که هنگام کانکت شدن توی قسمت simple queu..) بنامش ظاهر میشه
    خواهشا راهنماییم کنید که کجای کار رو اشتباه کردم!!!!(ip رو که قبلا ست کرده بودم تو اکانتش رو هم برداشتم.)

سلام خدمت همه دوستان

من تازه اومدم اینجا ولی واسه داشتن یه چنین برنامه ای خیلی ضروریه که بتونه سرعت دانلود رو کم کنه ولی سرعت باز شدن صفحات کم نشه دوست عزیز sky_star2 این برنامه ای که شما استفاده کردید آیا جواب داد ؟ اگر جواب داد اسم برنامه رو لطف کنین چون من آخرش نفهمیدم شما از چه برنامه ای استفاده کردین این 2 تا عکسی که گذاشتین مربوط به چه برنامه ای هست میکروتیک یا SBM ؟

من SBM رو نصب کردم ولی چیزی شبیه به اینها ندیدم از میکروتیک هم سردرنیاوردم ضاهرا یه سیستم عامل مجزاست شما که تجربه زیاد دارین لطفا راهنمایی کنین خیلی شدید نیاز دارم به این برنامه

ممنون می شم با تشکر

نام حقيقي: naderpour

خواننده
    نوشته
    742
    سپاسگزاری شده
    381
    سپاسگزاری کرده
    245

Limit at=74k
    MaxLimit=384k

BurstLimit=850k
    Burst time = 8
    Burst treshold=192k
    می شه راجع به جزییات و نحوه کار این شیوه و مستندات ، توضیحاتی بدید .

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

نرم افزار محدود کننده دانلود

نرم افزار محدود کردن دانلود

http://forum.persiannetworks.com/f90/t26460.html

برنامه محدود کردن دانلودمحدود کردن میزان فقط برای دانلود نه پیج در میکروتیکمحدود کردن دانلود کاربرانمحدود کردن دانلودburst گذاری در میکروتیکburst time در میکروتیکمحدود کردن دانلود سیستمنرم افزار برای محدود کردن دانلودburst time میکروتیکنرم افزار محدود كننده دانلودروش محدود کردن دانلود از اینتر نتمحدود كردن دانلود كاربراننرم افزار محدود کردن حجم دانلودمحدودیت دانلود در میکروتیکمحدود کردن حجم دانلود در میکروتیکنرم افزار محدود كردن دانلودمحدود کردن دانلود در کافی نت دانلود نرم افزار محدود کردن دانلودمحدود کردن دانلود در آیزامحدود کردن دانلود کلاینت هامحدود کردن سرعت اینترنت کلاینت هانرم افزار SBM

برچسب برای این موضوع