نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: امنیت در فلش مموری و هارد دیسک اکسترنال

نام حقيقي: Alireza Shahrokhi Dana

خواننده
    نوشته
    308
    سپاسگزاری شده
    119
    سپاسگزاری کرده
    95

امنیت در فلش مموری و هارد دیسک اکسترنال

سلام به همه اساتید و دوستان گرامی*
    من می*خوام در مورد امنیت فلش مموری و هارد دیسک اکسترنال اگه چیزی میدون برام بگه
    چند تا مساله مطرح می*شه اینجا
    ۱-کسی* نتونه فایل*ها رو ببین
    ۲-بتونه ببین و استفاده کنه ولی* نتونه کپی* کنه (مثلا بتونه عکس هام رو ببین ولی* نمی*خوام کپی* کنه برا خودش)
    اولی* با انکریپشن قابل حل کردن هستش
    ولی* لطفا در مورد دومی* من رو راهنمایی کنید

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi, ZeYdabadi Nezhad

عضو عادی شناسه تصویری PersePolis
    نوشته
    697
    سپاسگزاری شده
    198
    سپاسگزاری کرده
    51
    فایلها رو نبینه : میشه یه فولدر ساخت و روش پسورد گذاشت و هر چی داری بزاری توش یا از نرم افزار folder lock استفاده کنی
    اینکه ببینه و کپی نکنه فکر نکنم امکان پذیر باشه شاید با یه نرم افزاری بشه که من نمی دونم

نام حقيقي: vivid

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام .منم دقيقا مشكل جناب dana* دارم . در ابتدا بگم كه با توجه به رواج هاردهای اكسترنال، بسیاری از افراد در حال حاضر و آینده مبتلا به این مشكل میشنوند.
    من میخوام روی پوشه های داخل هارد پسوورد بگذارم تا با اجازه خودم توسط دیگران خوانده یا نوشته شوند.
    بعضی هارد ها و فلاش ها خودشون یك برنامه برای این كار داخل حافظه بصورت built in دارند ولی دستگاه من (western digital my passport 500 giga) این امكان رو نداره.
    یك روش ابتدایی استفاده از برنامه های پسورد گذاری هست كه اینها نتونستند مشكل من رو مرتفع كنند. اكثر این برنامه ها یك نسخه شون باید در سیستم دیگر هم نصب باشه .
    یا مثلا برنامه folder security فقط كل هارد رو مخفی یا read only میكنه نه پوشه ها رو.
    برنامه دیگه folder lock هست كه این برنامه بخشی به اسم move to portable داره كه میاد یه نسخه از فایلهای برنامه رو داخل هارد كپی میكنه تا وقتی به كامپیوتر دیگه زدیم بدون نصب بشه ازش استفاده كرد ولی مشكل واقعا خنده دارش اینه كه تو هر سیستم باید جداگانه پسورد به این برنامه تعریف كنی یعنی وقتی من با folder lock خودم روی پوشه ای پسورد میزارم این پوشه در كامپیوتر دیگه بدون پسورد قابل دسترس هست حتی اگر برنامه folder lock* در هارد قرار گرفته باشه!
    برنامه های مشابه مثل folder gaurd هم ظاهرا این مشكل رو دارند.
    روش دیگری كه به ذهنم رسیدم استفاده از سرویس encryption file system در خود ویندوز هست كه این هم دو تا مشكل داره یكی اينكه هارد اكسترنال حتما بايد ntfs باشه و من با دستور
    convert x: /fs:ntfs نتونستم تغيير فرمت بدم
    و مهمتر اینكه اگر بخوام فایلها را در سیستم دیگر باز كنم بایستی فایل گواهینامه (اجازه) كه در پروفایل خودم موجود هست را در سیستم های دیگر import كنم یعنی همیشه این فایل certificate بایستی در هارد اكسترنال موجود باشه و این یعنی دردسر و عدم امنیت....
    روشهایی مثل مخفی كردن پوشه یا zip*كردن و پسورد گذاشتن غیر اصولی و زمان بر هستند.
    اميدوارم اينجا كسي بتونه كمك كنه. با تشكر

ویرایش توسط vivid : 2009-06-27 در ساعت 11:34 PM

نام حقيقي: wolF

عضو عادی شناسه تصویری hashem_wol
    نوشته
    265
    سپاسگزاری شده
    102
    سپاسگزاری کرده
    59

Icon11

رمز نگاری اکثر مشکلات حل میکنه به برنامه رایگان truecrypt
    هم نگاهی بندازید

نام حقيقي: hossein

عضو عادی
    نوشته
    113
    سپاسگزاری شده
    36
    سپاسگزاری کرده
    31

رمز گذاری فایلها

با سلام
    دوستان حتماً از encript کردن اطلاعات اطلاع دارند ولی نکته ای که لازم بذکر است اینه که پاسخ هر دو سوال
    encript کردنه ؟؟؟چرا؟ چون اولاً با با اینکار فایلها فقط با user accountی باز می شن که قبلا با اون user، ecriptشدن.
    و ثانیاً اگه همون فایلهای encriptشده هم کپی بشن هر زمان و مکان قابل بهره برداری و استفاده نیستن

اگه ترس از این وجود داره که user مربوطه در صورت خرابی ویندوز دیگه نتونه فایلهای enript شده رو برگردونه
    می شه از systemstate همون ویندوز user رو backup گرفت و در صورت crashویندوز مجدداً restore کرد
    یه نکته مهم که باید یادمون باشه اینه که حتماً سعی بشه ویندوزی که اکنون از systemstate اون backupتهیه می کنیم با ویندوزی که بعداً , جدیداً installخواهیم کرد یه نسخه و یه service pack باشن تا از مشکلات احتمالی جلوگیری بشه.

نام حقيقي: vivid

تازه وارد
    نوشته
    12
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    مشكل من تقريبا حل شد هاردم بخاطر اينكه volume lable داشت تغيير سيستم فايل نمي داد اما الان به ntfs تغيير دادم و ميتونم از روش ecryption استفاده كنم. فايل گواهينامه هم ميشه روش پسورد گذاشت و با خيال راحت داخل هارد اكسترنال قرار داد تا ديگران با اجازه خودم در يوزراكانت خودشو ن import كنن.
    برنامه true crypt كه آقاي hashem_wol معرفي كردند بسيار عالي هست و به كارم آمد.
    با تشكر از همگي

کلمات کلیدی در جستجوها:

read only کردن فلش مموری

امنیت هارد اکسترنال

قفل گذاری روی پوشه های هارد اکسترنال

خرابی هارد اکسترنال

گذاشتن پسورد روی هارد اکسترنال

خرابی هارد اکسترنال wd

پسورد گذاشتن روی هارد اکسترنال WD

مخفی کردن فایل در هارد اکسترنال

نحوه رمز گذاری هارد اکسترنال WD

رمزگذاری هارد اکسترنال