نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 از مجموع 10
سپاس ها 9سپاس
  • 2 توسط M-r-r
  • 1 توسط mohsenhvac
  • 3 توسط mohsenhvac
  • 1 توسط M-r-r
  • 2 توسط M-r-r

موضوع: چند راهنمایی راجب اسکویید

نام حقيقي: وحید

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397

چند راهنمایی راجب اسکویید

سلام به تمامی دوستان و عزیزان ضمن تبریک عید و قبولی طاعات و عبادات به همه دوستان. قرار از مزاحمت این بود که میشه برای فال squid.conf پسورد گذاشت در centos که وقتی بخوای بازش کنی پسورد بخواد

و سوال دوم اینه که من این رفرش پترن رو یه توضیح کوچیکی بدید که قابل درک باشه

refresh_pattern \.exe$ 10080 90% 43200
    مثلا EXE که مربوط به نوع فایل هست
    این عدد 10080 مربوط به چی هست
    و این درصد 90% مربوط به چی هست
    و این عدد 43200 مربوط به چی هست

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    mohsenhvac و vahidati سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    میشه روی فایل squid.conf پسورد گذاشت

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    وحید جان برای چی میخوای پسورد بذاری؟ میتونی پریمیشن روش ست کنی و مالکیتش رو محدود کنی تا سایر کاربرا دسترسی نداشته باشن.

vahidati سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    محسن جان برای جلوگیری از اینکه کاربرا با نرم افزار Putty کانف اسکویید رو کپی نکنه بنظرت چیکار کنم اگه بشد روش پسورد بزارم خیلی خوب میشد

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    برای جلوگیری از اینکه کاربرا با نرم افزار Putty کانف اسکویید رو کپی نکنه
    چرا قراره هرکسی با اس اس اچ به سرور وصل بشه؟ !!!!
    چرا قراره هرکی که وصل میشه دسترسی بیش از اندازه داشته باشه؟!!!!
    با فرمان زیر ببین مالکیت و دسترسی های فایل چجوری هست.
    کد:
     ls -ld

M-r-r، mamod و vahidati سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    دوستان امکانش وجود داره در اسکویید ابتدا فایل و وب سایت ها به حافظه رم برن و بعد به حافظه هارد دیسک بروند یعنی به طوری که اطلاعات به حافظه رم میرن بعد از اینکه درخواست کم میشه به حافظه هارد دیسک بره و برای بار بعد از هارد دیسک استفاده بشه. و حافظه رم مرتبا فایل های جدید رو در خودش و با اطلاعات جدید جایگزین بشه و بیشترین چیز های رو که پر طرفدار هست در خودش برای دسترسی سریع نگر داره و فایل های که کمتر درخواست میشه به حافظه هارد دیسک بره

ویرایش توسط vahidati : 2015-07-22 در ساعت 12:03 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    کاربرانتون با چه پهنای باندی و روی چه بستری به شما متصل می شوند ؟ روی CacheServer چند هارد دیسک و با چه آرایشی دارید ؟ از چه نوع هارد دیسک هایی استفاده میکنید !؟

vahidati سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

عضو عادی
    نوشته
    499
    سپاسگزاری شده
    96
    سپاسگزاری کرده
    397
    برادر راستی من در حال حاظر هیچ بستری ندارم که براش کش استفاده کنم به این موضوع کش سرور علاقه پیدا کردم و بیشتر جنبه یادگیری برام داره که یه چیزی یاد بگیرم
    فرض رو بر این میزاریم که سرور ما از یک پورت Lan 1000M اینترنت رو میگیره و از پورت دیگه Lan 1000M خارج میکنه و پهنایی باندمون هم 20 مگ باشه بیشتر هدفم اینه در این قضیه رم کمک کنند هارد باشه و به هارد دیسک فشار نیاد هارد دیسک هم فرض 2Tr Black WD باشه سرور هم 24 گیگ رم داشته باشه

cache_mem 256 MB
    minimum_object_size 0 bytes
    maximum_object_size 200 MB
    maximum_object_size_in_memory 10240 MB

خودم یه همچین تنظیماتی در نظر دارم که میزان Ram اینجا 10 گیگ هست در کل میخوام فشار به هارد دیسک نیاد که مرتبا در حال کارکرد باشه و Ram کمک حال هارد باشه میخواستم نظر شما و دوستان رو در این زمینه بدونم که چه پیشنهادی در این زمینه میدن

اجرکم عندالله

ویرایش توسط vahidati : 2015-07-22 در ساعت 10:27 PM

نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط vahidati نمایش پست ها
    برادر راستی من در حال حاظر هیچ بستری ندارم که براش کش استفاده کنم به این موضوع کش سرور علاقه پیدا کردم و بیشتر جنبه یادگیری برام داره که یه چیزی یاد بگیرم
    فرض رو بر این میزاریم که سرور ما از یک پورت Lan 1000M اینترنت رو میگیره و از پورت دیگه Lan 1000M خارج میکنه و پهنایی باندمون هم 20 مگ باشه بیشتر هدفم اینه در این قضیه رم کمک کنند هارد باشه و به هارد دیسک فشار نیاد هارد دیسک هم فرض 2Tr Black WD باشه سرور هم 24 گیگ رم داشته باشه

cache_mem 256 MB
    minimum_object_size 0 bytes
    maximum_object_size 200 MB
    maximum_object_size_in_memory 10240 MB

خودم یه همچین تنظیماتی در نظر دارم که میزان Ram اینجا 10 گیگ هست در کل میخوام فشار به هارد دیسک نیاد که مرتبا در حال کارکرد باشه و Ram کمک حال هارد باشه میخواستم نظر شما و دوستان رو در این زمینه بدونم که چه پیشنهادی در این زمینه میدن

اجرکم عندالله

ببینید در کل، حافظه های RAM همیشه قیمت بالاتری نسبت به سایر حافظه ها داشته اند، از طرفی، به دلیل عدم نگهداری داده ها، برای اموری که نیاز به نگهداری داده بصورت طولانی مدت نیاز است، اصلا مناسب نیستند.

با هدفی که شما دنبال میکنید؛ بکار گیری RAM به عنوان یک حافظه موازی برای پاسخدهی به درخواست های کاربران؛ به نظر من نه تنها کمکی به HDD نمیکند، بلکه بدلیل کندی HDD نسبت به آن، هم باعث ایجاد بار اضافه بر روی HDD و هم کند شدن خود خواهد شد.
    اطلاعات مورد نیاز کاربر، یکبار باید در RAM بارگذاری شوند و بطور متناوب بر روی دیسک سخت Sync شوند.

اگر در پی افزایش راندمان Cache Server هستید، پیشنهاد میکنم از دیسک های متعدد و تکنولوژی Raid استفاده کنید. یک آرایه درست، تاثیر واقعا چشمگیری در کارکرد سیستم و سرویس های اینچنینی که دائما با فایل های متعدد سر و کار دارند؛ خواهد داشت.

همچنین اینکه، در بخش معرفی و توضیحات مربوط به حجم کارکرد دیسک های معمولی موجود در بازار، هیچ کجا صحبتی از 24x7 نشده است. توضیح اینکه این مشخصه، نمایانگر قابلیت بهره وری از یک تجهیز، بصورت 24ساعته شبانه روز و هفت روز هفته (دائم کاری) است. همانطور که مطلعید؛ دیسک هایی با این کاربری تولید میشوند که برای چنین فشار هایی تولیده شده اند و به عبارتی بهتر؛ این بار، برای آنها نرمش محسوب میشود !

از طرف دیگر، توجه داشته باشید که اگرچه داشتن یک کتابخانه خیلی بزرگ، (Storage مربوط به نگهداری اطلاعات Cache شده) امتیاز بالایی محسوب می شود، اما اگر قرار باشد هر روز بدنبال کتاب های متعددی در این کتابخانه باشیم و همچنین کتاب های جدیدی به این کتابخانه اضافه شود، (User Request) هرچقدر هم تعداد نفرات (منابع سیستم) را افزایش دهید، راندمان از یک مقدار مشخص بالاتر نخواهد بود.

با این اوصاف؛ اگر باز هم دنبال استفاده از RAM به عنوان دیسک نگهداری هر نوع داده ای هستید، مطالعه ای داشته باشید : https://www.howtoforge.com/storing-f...ory-with-tmpfs

امیدوارم به پاسخ سوالتون رسیده باشید.

پ.ن. : ضمن عرض پوزش؛ پست های اضافه و بی مورد حذف شدند.

ویرایش توسط M-r-r : 2015-07-27 در ساعت 09:01 AM
    mohsenhvac و vahidati سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    m.rasti [@] outlook.com

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع