صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 45 از مجموع 47

موضوع: مرگ بر کش ... مرگ بر اسکوئید .. !!

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط ghasr نمایش پست ها
    2 مگ رو چه نیازی بوده به کش سرور ؟ مگه چندتا یوزر تو اون دانشگاه میتونسته باشه ؟ به این میگن خرج الکی !!!!! هرچند از شرایط شما اطلاعی ندارم ولی میتونم حتس بزنم کار جالبی نبوده !
    .
    ای کاش ما هم یه پهنای باند گنده گیرمون میومد !
    2 مگ ؟ اختیار داری جناب رحمانی، همین الآن دانشگاه شیراز رو داریم با همین کش سرور لینوکس میچرخونیم،،، همه دوستان و کارکنان از سرعت اینترنت رضایت بیشتری دارند، یکی از کافی نت های بزرگ شیراز هم براشون آیزا راه انداختیم، خیلی خیلی راضی هستند،
    برام خیلی عجیبه دوستان چرا بعضی حرفایی میزنن که اصلا با عقل جور در نمیاد...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Abolfazl Rahmani

خواننده شناسه تصویری ghasr
    نوشته
    483
    سپاسگزاری شده
    52
    سپاسگزاری کرده
    216
    نمیدونم. شاید واسه اینه که تا حالا 2 مگ از نزدیک ندیدم راستی جان !
    .
    تو شبکه خودم تست کردم و بدون کش راضی تر بودم ! (زمانی که یوزر نداشتم و پهنای باندم خالی بوده) اما هیچکس نمیتونه منکر قدرت اسکوئید و کارایی فوق العاده اون در هنگام پیک بار بشه ! هرکی همچین حرفی زده بگین من خودم گوشش رو بکشم !!!
    .
    دانشگاه ما هم یه مگ پهنای باند داره و حد اقل 40 تا کلاینت تو کافینتش ! دفتر گزوه ها بماند ! پهنای باندش اضافه هم میاد عزیز !
    بی تجربیگی ما و این حرفایی رو که میزنیم رو باید پای جوونیمون بزاری محمد رسول عزیز !

نام حقيقي: alireza

عضو عادی
    نوشته
    41
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    بنده با پهنای 4 mb و 6 mb راه اندازی کردم مشکل نداشتن.میخوای برای شما هم راه اندزی میکنم کارت راه بیفته فقط مارو راضی کن!!!!

نام حقيقي: بیل گیتس

عضو غیر فعال شناسه تصویری Bill Gates
    نوشته
    291
    سپاسگزاری شده
    75
    سپاسگزاری کرده
    20
    ممنون از PM بعضی دوستان..

اما جدا از سرعت چیزی که برای ما مهم تره اینه که مشکل باز نشدن بعضی سایت های ثبت نام ایرانی
    هم حل بشه. همون چیزی که با وجود کش باهاش مشکل داشتیم.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    اگه خواستید در خدمتیم

خواننده شناسه تصویری KgbCia
    نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81
    ما هم همين مشكل باز نكردن تعدادي از سايتهاي ايراني رو داريم. مثلا سايت سنجش كه در حالت عادي مشكلي نداره و باز ميشه ولي اگه كسي قبلا ثبت نام كرده باشه و بخواد بقيه مراحل رو ادامه بده براي اون شماره پرونده خاص باز نميشه.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    البته با تمام جوانب خوبی که از برنامه اسکوئید سراغ دارم بنده حاضرم در شبکه شما یک isa 2004 standard نصب کنم بدون اینکه کوچکترن مشکلی در ساختار شبکه شما ایجاد کنه .

دوست من کش هر مدلی که می خواهید استفاده کنید به نظر من شبکه شما به صورت کلی دارای یک نقص بزرگ است بنده با این مشکل در یکی از ادارت دولیت برخورد کردم تمام شبکه با کابل cat5 تنظیم شده بود بیش از 80 کامپیوتر با وجود سوئیچ با قابلیت گیگابایت کش سرور رو هم با یک lan 10/100 وارد مدار کرده بودند خیلی ساده خودشون رو دور زده بودند کاری که بنده کردم یک کابل cat6 و یک lan 100/1000 روی سرور کش به سادگی مشکل حل شد .

به هر صورت بنده در شرکت خودم پهنای باند دریافتی 512 kbps هست و با استفاده از کش isa نزدیک به 800kbps پهنای باند فروختم هیچ کس هم مشکلی نداره .

بهتر به جای نفرین کردن کش سرور ها نصاب رو یکمی دعا کنید که اولاً دست خیر داشته باشه دوماً یکمی هم بیشتر در مورد نصب کش مطلب بخونه .

با تشکر

نام حقيقي: س. عزت پور

عضو غیر فعال شناسه تصویری shnov
    نوشته
    533
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    156

Icon13

نقل قول نوشته اصلی توسط KgbCia نمایش پست ها
    ما هم همين مشكل باز نكردن تعدادي از سايتهاي ايراني رو داريم. مثلا سايت سنجش كه در حالت عادي مشكلي نداره و باز ميشه ولي اگه كسي قبلا ثبت نام كرده باشه و بخواد بقيه مراحل رو ادامه بده براي اون شماره پرونده خاص باز نميشه.

اینجوری که اعصاب خوردکن است !!!! باید یه جای کارتون ایراد داشته باشه !!

از اولین روز راه اندازی ISP کش داشتیم ولی تا حالا با چنین مشکلی مواجه نشدیم، تو این یکی دو سال چون سخت افزار کش رو بالا بردیم مجبور به تعویض کش می شدیم .وگرنه با همون کش چند سال قبل ISP می چرخید.( الان هم یادگاری تو بخش فروشگاه شرکت نگه داشتیم )

ویرایش توسط shnov : 2008-06-03 در ساعت 05:45 PM

نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    ...
    به هر صورت بنده در شرکت خودم پهنای باند دریافتی 512 kbps هست و با استفاده از کش isa نزدیک به 800kbps پهنای باند فروختم هیچ کس هم مشکلی نداره .
    ...
    به نظر من اگه كسي بخواد با ISA كار كنه بايد روي سخت افزارش بيشتر دقت كنه. كه اين مهم تجربه خاص خودش رو ميطلبه.
    اگه ممكنه بفرماييد براي يه كش آيزا كه حدود 512 كيلو يا 1 مگ پهناي باند داره چه سخت افزار و چه مقدار فضاي كش بهش اختصاص ميدين؟

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    ببین دوست من

سخت افزار به نظر من برتری نصبت به نرم افزار ندارد بلکه باید هر دو بسیار متناسب با هم در نظر گرفته بشوند . خوب همه می دانیم کش سرور یعنی کامپیوتری که بیشتر بار شبکه را تحمل می کند و پرکار ترین کامپیوتر در شبکه است . پس باید بهترین سخت افزار را داشته باشد .

بنده یک کامپیوتر با مادر بود iwill دو xeon cpu 2.4full و همچنین دو عدد ram sddr که مجموعاً معادل 2GB می شود یک عدد هارد اسکازی 40GB یک پاور 500w real دو عدد lan cart 100/1000 gb در مدار قرار داده ام .

یک کش سرور ISA 2004 SP3 با حجم 5GB مخزن کش روی این سیستم نصب کرده ام .

البته یک نکته اینجا باقی می ماند هدف از نصب کش در مدار یک شبکه چیست ؟

اگر قصد داریم از خاصیت شتاب دهی یک پراکسی سرور استفاده کنیم باید حجم مخزن را بسیار کم و اندک در نظر گرفت و اگر قصد ما از استفاده از قدرت کش کردن یک پراکسی سرور است باید مخزن بسیار بزرگ برای قسمت کشینگ پراکسی خود در نظر بگیریم .

با تشکر

نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    ..
    البته یک نکته اینجا باقی می ماند هدف از نصب کش در مدار یک شبکه چیست ؟

اگر قصد داریم از خاصیت شتاب دهی یک پراکسی سرور استفاده کنیم باید حجم مخزن را بسیار کم و اندک در نظر گرفت و اگر قصد ما از استفاده از قدرت کش کردن یک پراکسی سرور است باید مخزن بسیار بزرگ برای قسمت کشینگ پراکسی خود در نظر بگیریم .
    ...
    اگه ممکنه در این مورد بیشتر توضیح بدین.
    معمولا کش رو برای استفاده بهینه از پهنای باند در شبکه در نظر میگیرن. من متوجه بحثتان درباره خاصیت شتاب دهی و ... نمیشم.
    دوباره تشکر

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    همون دیگه، وقتی کش حضور داشته باشه، شما میتونی از یه پهنای باند مثلا 512، تا حدود یک مگابیت سرویس بگیری .
    نمونه اون خودمون هستیم که با پهنای باند 512 داریم به 60 کاربر ایوان، 5تا سیستم کافی نت LAN و دو لینک Wireless 128 سرویس میدیم و هیچ مشکل کندی به اون شکل نداشتیم...

Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

nkm
    nkm آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Ali, Niknam

مدیر بازنشسته شناسه تصویری nkm
    نوشته
    2,552
    سپاسگزاری شده
    519
    سپاسگزاری کرده
    197
    فقط در مورد هاردها اشاره کنم به اینکه:
    در مورد سرعت هارد تفاوت سرعت هارد بین 10K & 15K جهت انتقال اطلاعات خیلی محسوس نیست و اتفاقا تفاوت اونها در پیدا کردن فایلهاسته

نکته دوم استفاده از هارد با حجم کم و سرعت بالاست

سوم بستن هارد به صورت Mirror هست

چهارم عدم کش کردن فایلهای با حجم بسیار پایین و بسیار بالاست

پنجم عدم پارتیشن بندی هارد مربوط به کش هست (فقط تک پارتیشن باشد)

ششم جدا بودن هارد و پارتیشن از سیستم عامل

و اما در مورد کش
    جایی که پهنای باند بیش از نیاز است، واقعیت این است که کش بلا استفاده است و باعث کاهش سرعت میشود ولی وقتی همین پهنای باند بالا با یک درخواست حجیم مواجع میشود تفاوت وجود کش مشخص میشود

مثلا یک کاربر زمانی که یک فایل اجرایی 20 مگی یاهو مسنجر یا آپ دیت آنتی ویروس را دریافت میکنه نیازی نیست که کاربر دوم نیز همون فایل را مستقیما از اینترنت دریافت کنه، هرچند که پهنای باند خالی باشه سرعت خواندن فایل 20 مگی از یک شبکه 100 خیلی بیش از سرعت خواندن فایل از یک خط 2 مگی نیست، ولی وقتی این فایل میشه 40 مگ یا 50 مگ تفاوت کاملا محسوس میشه

نکته اینجاست که اگه 20 فایل 100 کیلویی را از یک خط 512 بگیرید سرعت آن نصف خط 1 مگی نیست، بلکه این سرعت یک رابطه تصاعدی داره که شاید خیلی محسوس نباشه، همانطور که سرعت آن کمتر از دریافت یک فایل 2000 کیلویی است در حالی که حجم ثابت است

KgbCia سپاسگزاری کرده است.
    بزودی دوباره برمیگردم!
    ------
    علی نیکنام
    ali { a@t } niknam.ir

نام حقيقي: Massih Mazaheri

عضو غیر فعال
    نوشته
    13
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    2
    من يك مشكل ديگه دارم با اسكوييد , وقتي يك كاربر خاص از سايتي مثل kamyabonline در حال دانلود هست بار ترافيكي بيشتر از پهناي باند خودش روي كش و شبكه ميندازه و باعث ميشه اسكوييد تمام پهناي باند رو پر كنه.البته اين نوع سايتها تقريبآ كم هم نيستند.

نام حقيقي: Peyman Yousefi

عضو ویژه شناسه تصویری darklove
    نوشته
    3,330
    سپاسگزاری شده
    1005
    سپاسگزاری کرده
    318
    نوشته های وبلاگ
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط mazaheri نمایش پست ها
    من يك مشكل ديگه دارم با اسكوييد , وقتي يك كاربر خاص از سايتي مثل kamyabonline در حال دانلود هست بار ترافيكي بيشتر از پهناي باند خودش روي كش و شبكه ميندازه و باعث ميشه اسكوييد تمام پهناي باند رو پر كنه.البته اين نوع سايتها تقريبآ كم هم نيستند.
    برای اینکار میتونید از ِDelay_pools یا Replay استفاده کنید

صفحه 3 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کش سرور blue coat

پاک کردن کش اسکویید

سیستم های کش bluecoat

کشینگ پراکسی

site:forum.persiannetworks.com مشکل کش isp

باز نشدن بعضی سایتها بعد از اسکویید

مرگ بر اسکوئید

مشکل دانلود با تک سرور اسکویید 3

BlueCoat قیمت