صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 51

موضوع: مقایسه مدیریت پهنای باند در لینوکس و ویندوز

نام حقيقي: HAMID ATAEI

عضو غیر فعال شناسه تصویری ataei
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    4

مقایسه مدیریت پهنای باند در لینوکس و ویندوز

سلام

با توجه به نوشته های موجود در این فروم من فهمیدم که به روش های زیر می توان مدیریت پهنای باند کرد

در لینوکس توسط اسکوئید توسط پارامترهای Delay pool

در لینوکس توسط TC

در ویندوز توسط ISA بهمراه انواع نرم افزارها مانند Bandwidth spliter و bandwidth manager و غیره ....
    البته فکر می کنم bandwidth manager مستقلا عمل می کند

و هچنین بصورت سخت افزاری

همه می گن لینوکس خوبه ولی مباحث مدیریت پهنای باند در لینوکس و اسکوئید خیلی کمرنگ است
    ولی در windows و isa بیشتر بحث شده

من چندین بار سوالاتی را درباره مدیریت پهنای باند مطرح کردم ولی جوابی را نگرفتم بخاطر همین احتمال می دم که مدیریت پهنای باند در لینوکس مخصوصا توسط اسکوئید خوب عمل نمی کند من سعی کردم ولی جوابهای پس و پیش گرفتم
    در ضمن می خوام بدونم توسط delay pool آیا واقعا خوب عمل می کند یا خیر؟؟؟؟؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: HAMID ATAEI

عضو غیر فعال شناسه تصویری ataei
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    4
    آیا لینوکس توسط اسکوئید دقیق و خوب عمل می کند یا خیر ؟؟

می خوام بدونم کاری که کردم درست است یا خیر؟؟؟

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    اگر میخواین پول خرک کنین هر دو خوبن ولی اگه نمخواین پول خرج کنین از کرک شده استفاده کنین ویندوز تنها گزینه هست

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    اسکوید کارش یه چیز دیگست و اصلا واسه کنترل پهنای باند نیست
    همیشه اینو گفتم

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    پهنای باند هم میشه نه اینکه اصلاً نمی شه

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    نرم افزا برای کنتل پهنای باند ب اساس کنل لینوکس یا توی خود لینوکس زیاده. مثلا ibsng یا mikrotik. تحت ویندوز هم نرم افزار زیاده اما هیچ کدوم به درد نمیخورن چون محدودیت دارن.

نام حقيقي: amin asadi

عضو عادی شناسه تصویری zozok
    نوشته
    163
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    21

دست درد نكنه

نقل قول نوشته اصلی توسط ataei
    سلام

با توجه به نوشته های موجود در این فروم من فهمیدم که به روش های زیر می توان مدیریت پهنای باند کرد

در لینوکس توسط اسکوئید توسط پارامترهای Delay pool

در لینوکس توسط TC

در ویندوز توسط ISA بهمراه انواع نرم افزارها مانند Bandwidth spliter و bandwidth manager و غیره ....
    البته فکر می کنم bandwidth manager مستقلا عمل می کند

و هچنین بصورت سخت افزاری

همه می گن لینوکس خوبه ولی مباحث مدیریت پهنای باند در لینوکس و اسکوئید خیلی کمرنگ است
    ولی در windows و isa بیشتر بحث شده

من چندین بار سوالاتی را درباره مدیریت پهنای باند مطرح کردم ولی جوابی را نگرفتم بخاطر همین احتمال می دم که مدیریت پهنای باند در لینوکس مخصوصا توسط اسکوئید خوب عمل نمی کند من سعی کردم ولی جوابهای پس و پیش گرفتم
    در ضمن می خوام بدونم توسط delay pool آیا واقعا خوب عمل می کند یا خیر؟؟؟؟؟
    دستت درد نكنه عجب سوالي پرسيدي درد همه ما اما بي جواب؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: amin djoneidi

عضو عادی شناسه تصویری almas455
    نوشته
    3,442
    سپاسگزاری شده
    1023
    سپاسگزاری کرده
    30
    پیل خرج کن جواب با سر میاد پیشت
    mikrotikآخرشه حداقل هم 50 هزار هست که واقعاً هیچی نیست می تونی همه آت آشغال های isp رو بریزی دور.اکانتینگ دار وی پی ان داره هات اسپات داره فقط یه چیز نداره که اون هم لازم نداره

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به همه دوستان

البته مدیریت پهنای باند در سیستم های جامع باید با در نظر گرفتن جوانب امر توسعه پیدا کند و همچنین شما نباید امکانات میکروسافت رو نسبت به دیگر رقبا رو کمرنگ در نظر بگیرید و یا بالعکس .
    دوستان من لینوکس به صورت حرفه ای تنها چند سالی است که مورد استفاده در سرور ها قرار گرفته است و نباید در بعضی از مواقع توقعات زیادی از سیستم های نو پا در عرصه سرورینگ داشت .
    و اما در مورد ویندوز باید در نظر داشته باشید که بازار بدون رقیب در سالهای قبل خیلی به این قول نرم افزاری کمک کرده است آنها با دار بودن تیم ماهر در برنامه نویسی توانسته اند قابلیت های زیادی بر روی سیستم های خود ایجاد کنند . یکی از همین قابلیت ها کنترل پهنای باند می باشد خوب این هم بخاطر استفاده گسترده بر روی سرورهای مختلف با خواسته هایی از طرف کاربران روبرو بوده و در جهت رفع این خواسته ها بر آمده اند .
    این قابلیت های زیاد را میکروسافت مدیون کاربران زیادی است که طی سالهای زیاد مجبور بودند با این سیستم کار کنند

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us
    با سلام به همه دوستان

البته مدیریت پهنای باند در سیستم های جامع باید با در نظر گرفتن جوانب امر توسعه پیدا کند و همچنین شما نباید امکانات میکروسافت رو نسبت به دیگر رقبا رو کمرنگ در نظر بگیرید و یا بالعکس .
    دوستان من لینوکس به صورت حرفه ای تنها چند سالی است که مورد استفاده در سرور ها قرار گرفته است و نباید در بعضی از مواقع توقعات زیادی از سیستم های نو پا در عرصه سرورینگ داشت .
    و اما در مورد ویندوز باید در نظر داشته باشید که بازار بدون رقیب در سالهای قبل خیلی به این قول نرم افزاری کمک کرده است آنها با دار بودن تیم ماهر در برنامه نویسی توانسته اند قابلیت های زیادی بر روی سیستم های خود ایجاد کنند . یکی از همین قابلیت ها کنترل پهنای باند می باشد خوب این هم بخاطر استفاده گسترده بر روی سرورهای مختلف با خواسته هایی از طرف کاربران روبرو بوده و در جهت رفع این خواسته ها بر آمده اند .
    این قابلیت های زیاد را میکروسافت مدیون کاربران زیادی است که طی سالهای زیاد مجبور بودند با این سیستم کار کنند
    واقعا به نظر شما لینوکس چند سالی که به صورت حرفه ای برروی سرور استفاده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟همین کوچولوی نوپا(البته به نظر شما)خیلی خوب ویندوز و ماکروسافت رو به چالش کشونده من با این که از لینوکس هیچی نمیدونم ولی قابلیتهاش رو که دوستانم دارن ازش استفاده میکنن میبینم به حال خودم تاسف میخورم

ویرایش توسط mgholami : 2007-03-11 در ساعت 10:19 PM

نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    سالهاست لینوکس به عنوان سرور استفاده میشه

شما بی سوادی خود رو در لینوکس دلیل بر نا کار امد بودن اون نکنید

هیچ سرویسی نیست که رو ویندوز ران بشه و لینوکس نتونه ران کنه

حتی خیلی بهتر از ویندوز

پایداری اون هم صد البته بیشتر از ویندوزه

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    لطفا اینجا رو هم تبدیل به تکنوتاکس نکنید
    meysam22us عزیز شما نباید لینوکس رو اینقدر دست کم بگیرید در ضورتیکه که قابلیتهای زیادی داره
    mgholami عزیز شما هم هیچ وقت به شنیده از لینوکسیا اعتماد نکن چون اغراق زیاد میکنن
    Alux عزیز شما هم تو سر ماکروسافت نزن و لینوکس رو خیلی بالا نبر
    هر کدوم یه سری قابلتهاشون به اونیکی میچربه

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    توی هر چیزی یه نرم افزار و سیستم عاملی خوبه. این تعصبات فقط آدمو محروم نگه میداره و به جایی نمی رسونه. برای یه چیزایی مثل dns server و domain controller و mail server و ... ویندوز خدایی می کنه اما توی یه چیزایی مثل routing و ras و bandwidth manager و ... هیچی مثل لینوکس نمیشه. یه آدم عاقل تلفیقی از هر دوش رو توی شبکش به کار می بره تا بالاترین بازدهی رو داشته باشه.

نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    فکر نمی کنید می گید اینکه فلان سرویس رو ویندوز خوبه دلیل بر اینه که رو لینوکس نمی تونید درستو حسابی ران کنیدش؟

من اصلا تعصبی رو لینوکس ندارم و همین الان هم که دارم حرف می زنم رو ویندوز بالا اومدم

ولی واسه کار شبکه لینوکس معرکست

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما دوستان خوبم

اولاً بنده هیچ وقت ادعای باسوادی نکرده ام .
    دوماً اینجا جای مسخره بازی در آوردن و حالا به هر نوعی به دیگران توهین کردن نیست .
    سوماً دوستان هر چند که حرف های شما درست باشد ولی اگر لطف کنید و به تاریخچه انتشار سیستم عامل ها سر بزنید و مطالعه کمی داشته باشید نیازی نیست که به حرف های من واکنش تندی نشان بدهید و مرا به هر نوعی که دلتان خواست مورد خطاب قرار دهید .

اگر متن نوشته من رو دروست خونده بودید من برای اون دوستی که در باره مدیریت پهنای باند سوال کرده بود توضیح دادم که چرا امکانات ویندوز در جهاتی بالاتر و شاید بهتر است . البته نکته ای که شما در نظر نگرفت اید و به نوشته من پاسخ داده اید این است که شما در ایران زندگی می کنید که هنوز دست کم 80 درصد سرورهای ISP ها و حتی ICPها روی سرورهای ویندوز اجرا می شود . و این به دلیل سواد کم و یا بیسوادی و یا احتمالاً کم خردی همکاران ما نیست . دوستان این به دلیل این است که در ایران سرورهای اجرا شده بر روی لینوکس با قیمتی باور نکردنی به فروش می رسد و تنها جنبه این کار سود بیشتر برای فروشندگان و یا ارائه دهندگان این نوع خدمات است ولی در مورد ویندوز شما به سادگی می توانید از همکاران خود در مورد مشکلات سرور خود سوال کنید و یا این خدمات را با قیمت خیلی ارزان تر بدست آورید .
    و اما در مورد پایداری اصلاً درست نیست من خودم دو سال یک ویندوز سرور رو بدون UPS روشن نگهداشتم بار ها برق رفت ولی برای سرور من موردی پیش نیامد و این در صورتی است که سرور دیگرم که بر روی لینوکس بود تنها در بار دوم بطور کلی از کار افتاد و دیگر Run نشود .

به نظر من دارا بودن 80 درصدی بازار فروش ویندوز باعث کیفیت مطلوب در سرویس های این سیستم شده است و همچنین پرکاربر بودن این سیستم .

کوچولوی نوپای شما در هر لحظه مورد اصابت انواع و اقسام حملات قرار می گیرد و این به خاطر نوع انتشار خبری خاصی است که در رسانه ها بر روی لینوکس اعمال می شود .

نیازی به حمله کردن به من نیست . به دور و اطراف خود دقیق تر نگاه کنیم .

صفحه 1 از 4 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

کنترل پهنای باند در لینوکس

کومندهای لینوکس

مقاله tcدر لینوکس

مدیریت پهنای باند در لینوکس

tc لینوکس

بررسی و مقایسه انواع نرم افزارهای مدیریت پهنای باند مانند ISA mikrotik manager isp

طريقه كنترل پهناي باند در لينوك

در لینوکسcbq مدیریت با

باند وید کنترلر برای لینوکس

لینوکس کنترل ترافیک پهنای باند

tc linux

مدیریت پهنای باند در شبکه در لینوکس

کنترل ترافیک cbq

delay_pool لینوکس

باند وید کنترلر

tc در لینوکس

مقایسه انواع روشهای کنترل پهنای باند

مدیریت پهنای باند در شبکه لینوکس