نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 1سپاس

موضوع: مرجع نصب ISA 2004 enterprize و 2000 بصورت کامل

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon12 مرجع نصب ISA 2004 enterprize و 2000 بصورت کامل

سلام با اجازه اساتید دست بکار شدم امیدوارم یه نفر دیگه در مورد Squid اینکار را انجام بده . به امید یک شروع زیبا
    ضمنا اگه کسی دعای خیر نمیکنه نفرین نکنه ( واسه نصب ISAبه همین صورتیکه توضیح داده شده شرکتها از 150هزار تومان تا 500هزار تومان میگیرن واقعا جایه حرف داره ) البته اینجاست که باید یه خسته نباشید توپ و خدا قوت به بانی و باعث تاسیس و راه اندازی این سایت گفت از نظر من که تو سایت های فارسی بی نظیره

قبل از هر چیز ISA :
    یکی از بهترین نرم افزار ها در زمینه cashe ,firewall می باشد و البته رقیب این نرم افزار Squid تحت linuxمی باشد که بسیار بهتر از ISA می باشد البته از نظر بنده . ولی
    راحتی کار با Isa اصلا قابل مقایسه با SQUid نمی باشد.

در ابتدا ip external , internal زا بصورت زیر فزض می کنیم .
    ( شما باید جایه IP فرضی Ip external , intenal خود را وارد کنید )

IP External : x.x.x.x. mask : y.y.y.y.
    IP Internal : n.n.n.n mask : m.m.m.m
    ( این invalid IP باید باشد . )

تنظیم 2 کارت شبکه برای ISA
    ( برای نصب ISA در حالت transparet نیاز به 2کارت شبکه می باشد.)

External lan card :
    Ip : x.x.x.x
    mask : y.y.y.y
    getway : روتر و یا سیستم ماهواره
    dns : اگر از سیستم مخابرات استفاده می کنید dns مخابرات و یا ماهواره
    (بهر حال باید اینترنت داشته باشید در این مرحله . )

Internal lan card :
    Ip : n.n.n.n
    mask : m.m.m.m
    getway : ندارد
    dns : n.n.n.n

خوب حالا نصب واسه ISA اماده است

در ابتدا از قسمت nat , routing and remote ویندوز را فعال کنید

برای اینکار در ویندوز 2000 در قسمت administrator tools بر روی قسمت routing and remote accses کلیک راست می کنیم
    configure and enable رو انتخاب می کنیم بعد قسمت اول و بعد هم قسمت دوم که همون nat می باشد رو انتخاب می کنیم و در مرحله بعد اون lan رو باید انخاب کنید که به
    اینترنت دسترسی داد دو واقع همون IP external رو انتخای می کنیم و windows از این لحظه nating را انجام میده .
    ( توجه : خود ISa عمل nat رو انجام میده اما برای 100% اطمینان از 2 nat استفاده می کنیم که اگر ISA بهر دلیل اینکارو نکرد مشکلی پیش نیاد و userها اینترنت داشته باشند )

( در موقع نصب ISA حتما کابلهای شبکه وصل باشند D: وگرنه ISA هیچ نوع رنج IPرو قبول نمی کنه )

نصب ISA 2004 enterprize :

شروع [-o<

بعد از نصب ISA Server 2004 با تعریف یک Rule پورتهای لازم رو جهت ارتباط با اینترنت و شبکه داخلی خودت باز میکنی که آیزا با قرار دادن Templateهای آماده این کار رو ساده کرده.
    برای تعریف Template مورد نظر از قسمت Networks در پنل Templatesاولین تمپلت یعنی Edge Firewall رو انتخاب کن .
    در بخش Internal Network IP Adresses با انتخاب Add Adapter کارت شبکه ایی رو که IP Invalid داره رو Add کن.
    ( با این عمل آیزا به طور خودکار کلیه رنجهای Private رو جهت استفاده اینترفیس Internal در نظر میگیره.)
    در قسمت بعد هم گزینه Allow unrestricted Access رو انتخاب کن .
    (با انتخاب این گزینه همونطور که از اسمش هم پیداست دسترسی بدون محدودیت رو در اختیارت می زاره که بعد خودت باید پورتهای ناامن رو ببندی.)
    ( یا اینکه گزینه Block all رو انتخاب کنی وبعد پورتهای لازم رو باز کنی.)
    بعد از اون از قسمت Cache در پنل Task با انتخاب گزینه Define Cache Drives کش سایز رو تنظیم کن
    (که فرمولش قبلا توسط دوستان توضیح داده شده)
    تو این حالت آیزا به صورت Transparent کار میکنه.
    خوب در این حالت اصلا نیازی به باز کردن پورت یاهو نداریم و باید پورتهای نا امن بسته شوند .

براي اينكه بتوني از روي سرور ISA 2004 به اينترنت دسترسي داشته باشي بايد Local Host رو هم تو Rule كه الان هست Add كني يا اينكه يه Rule جديد درست كن
    و Local Host رو Add كن. و یا اینکه در proxy ست کنین ip isa :8080 مشکل اینترنت حل میشه .
    اما اينو فراموش نكن كه مايكروسافت از بستن اينترنت بر روي سرور ISA حتما هدفي داشته و باز گذاشتن اون خطر ويروسي شدن و موارد ديگه رو به دنبال داره

نصب ISA 2000 :

براي نصب كردن ISA در حالت Transparent شما نياز داريد به تنظيمات زير...

1- دو عدد كارت شبكه روي كامپيوتر حاوي ISA نصب كنيد.
    2- سرويس Routing and Remote Access رو فعال كنيد.
    3- يكي از كارت شبكه ها رو Internal و ديگري رو External نام گذاري كنيد.(انتخابي)
    4- روي Intenal يك IP از جنس Local و يا به عبارتي از جنس LAN اضافه كنيد.(بدون Gateway و DNS)
    5- روي External يك IP Validهمراه با Gateway و DNS اضافه كنيد.
    6- در تنظيمات Access Policy قسمت Protocol Rules كليه پروتكل ها رو Allow كنيد.
    7- پورتهاي دلخواه خودتون كه در بانك ISA موجود نيست رو در تنظيمات Policy Elements قسمت Protocol Definitions وارد كنيد از قيبل 5050 براي ياهو و 5001 و 5000 براي Yahoo Voice و ....( پورتهاي مزبور به صورت OutBound اضافه مي شند)
    8- در قسمت Network Configuration تنظيمات مربوط به LAT رو نگاهي بندازيد. ببينيد كليه IP هاي LAN شما موحود باشه.
    9- Gateway كاربران LAN رو بندازيد روي دستگاه ISA. حالا شما يك Proxy Cache Firewall كامل داريد.
    10- ترجيحا در قسمت Access Policy روي Packet Filtering كليك راست كنيد و گزينه Enable رو غير فعال كنيد.

نكته 1: زماني كه ISA روي كامپيوتري نصب ميشه كه از طريق Dial-Up به اينترنت متصل هست همين Dial-Up در نقش كارت شبكه دوم كامپيوتر حساب ميشه. بنابراين نيازي به كارت شبكه External و تنظيمات IP , Gateway , DNS روي اون نيست.

نكته 2: اگر ISA رو تويه LAN استفاده ميكنيد و Valid IP هميشگي داره قانون Allow در قسمت Protocol Rules رو براي Destination Set خاص بديد.

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    لطفا کلیه ترفند ها و تنظیماتی که سرعت ISA رو زیاد میکنه رو بفرمایید.

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar_hi2002

......
    در ابتدا از قسمت nat , routing and remote ویندوز را فعال کنید

برای اینکار در ویندوز 2000 در قسمت administrator tools بر روی قسمت routing and remote accses کلیک راست می کنیم
    configure and enable رو انتخاب می کنیم بعد قسمت اول و بعد هم قسمت دوم که همون nat می باشد رو انتخاب می کنیم و در مرحله بعد اون lan رو باید انخاب کنید که به
    اینترنت دسترسی داد دو واقع همون IP external رو انتخای می کنیم و windows از این لحظه nating را انجام میده .
    ( توجه : خود ISa عمل nat رو انجام میده اما برای 100% اطمینان از 2 nat استفاده می کنیم که اگر ISA بهر دلیل اینکارو نکرد مشکلی پیش نیاد و userها اینترنت داشته باشند )

.......

مخالفم!!!

غیر فعال کردن این سرویس رو هنگام نصب آیزا ( شخصا) توصیه میکنم. همانطور که خود آیزا هنگام نصب این موضوع را به شما یادآوری میکند.

meysam22us سپاسگزاری کرده است.

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    من راه انداختم و مشکلی ندارم اگه شما دلیلی دارین با ذکر منبع بفرمائید
    ضمنا اگر از دوستان کسی در این ضمینه اطلاعات بیشتری داری ممنون میشم توضیح بده

ویرایش توسط kamyar_hi2002 : 2005-05-20 در ساعت 04:13 PM

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    روتینگ باعث میشه کانفلیکت ایجاد شه !
    تو قسمت Alart هم میتونی ببینی !

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    بعنی روتینگ ویندوز رو بردارم ؟؟؟؟؟
    انیجا آقای سلمان رو می گفتن استاد isa هستن
    من از متن ایشون اینو نوشتم
    بهر حال خوبه در این مورد چند نفر دیگه هم نظر بدن
    البته نظر شما هم محترم

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    من راه انداختم و مشکلی ندارم اگه شما دلیلی دارین با ذکر منبع بفرمائید
    ضمنا اگر از دوستان کسی در این ضمینه اطلاعات بیشتری داری ممنون میشم توضیح بده

شما میتونید هر جور راحتین آیزا رو نصب کنید.
    دلایل واضح هستند. ( دوست عزیز aka اشاره کردند ) اما اینم لاتین که خیال شما راحت تر باشه

[LEFT]
    ISA Server is configured to install its own NAT driver. The firewall service will not start if any other NAT driver is installed on ISA Server. This problem may occur if any one of the following is true:
    • You have Routing and Remote Access configured as an Internet connection server with NAT.
    • You have the Internet Connection Sharing SharedAccess service turned on.
    • You have the Internet Connection Firewall service turned on (Microsoft Windows Server 2003 only/LEFT]
    ).

Event Type: Error Event
    Source: Microsoft Firewall Event
    Category: None
    Event ID: 11005
    Date: date
    Time: time
    User: N/A
    Computer: computer name
    Description: Firewall failed. The failure occurred during Initialization of Network Address Translation (NAT) because the system call InitNAT failed. Use the source location 308.1113.3.0.1200.50 to report the failure. The error code in the Data area of the event properties indicates the cause of the failure. For more information about this event, see ISA Server Help. The error description is: The system cannot find the file specified
    .

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    آقا تست کردم و 100% موافقم
    و مطلب رو اطلاح کردم
    لطفا اگه تنظیمه حاصی واسه سریعتر کردن ISA وجود
    داره توضیح بفرمائید البته نه به اختصار ممنون

عضو غیر فعال
    نوشته
    82
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    0
    یه موضوع دیگه نمی تونم ریموت یه ISA وصل شم ، به چه صورت میتونم فایروال رو جوری ست کنم که بشه وصل بشم به ISA
    پینگ ISA هم بسته شده .

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    یه موضوع دیگه نمی تونم ریموت یه ISA وصل شم ، به چه صورت میتونم فایروال رو جوری ست کنم که بشه وصل بشم به ISA
    پینگ ISA هم بسته شده .
    تنظیمات مربوط به Firewall (پورت ها) رو می تونی از قسمت Policy Elements ---> Protocol Definitions انجام بدی. پورت پینگ هم به صورت پیش فرض بسته هست.

نام حقيقي: خسرو ازنیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری VPSLnet
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    پینگ ISA هم بسته شده .
    برای Remote کردن به آیزا باید در System Policy Editor قسمت Remote Management در بخش Terminal Server یا Internal رو Add کن یا برای اطمینان بیشتر یه کامپیوتر که از اون Remote میکنی تعریف کن و فقط همون رو Add کن.

عضو غیر فعال شناسه تصویری mosibala
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    جناب کامیار از توضیحتون ممنونم فقط چند تا مشکل برای تازه کارهایی مثل من وجود داره و اولیش اینکه من با خود نصب آیزا 2004 دچار مشکل شدم لطفا اون قسمتش رو هم با توجه به نکات مهمش مختصر توضیحی بدین مخصوصا بخشconfiguration storage server
    دوم اینکه تعریف rule در خود آیزا هست یا اینکه در ویندوز ؟؟؟و در کدوم بخش؟؟؟

نکته دیگه اینکه من هر کاری می کنم این قضیه که شما میگین از نت ویندوز برای سوپاپ اطمینان استفاده کنیم عملی نیست و آیزا اگه بخواد نت کنه سرویس روتینگ و ریموت را از کار می اندازه!!!
    توضیح لطفا

ویرایش توسط mosibala : 2005-06-01 در ساعت 07:21 PM

خواننده شناسه تصویری KgbCia
    نوشته
    658
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    81

سلام
    یه سوال : ISA 2004 رو چطور رو ویندوز 2000 با سرویس پک 4 نصب کنم؟ من امتحان کردم ولی نشد!!

نام حقيقي: a medi

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

نام حقيقي: morteza mohamadi

عضو غیر فعال
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

ایزا 2004

سلام در ایزا چطوری میشه نحوه وصل شدن به اینترنت رو با در خواست با نام کاریر و پسورد در ساعاتی که دسترسی به اینترنت ندارند تنظیم کرد

کلمات کلیدی در جستجوها:

نصب isa

http://forum.persiannetworks.com/f80/t9150.html

نصب آيزا

isa نصب

راهنماي نصب سريع ميكروسافت آيزا Microsoft ISA 2006 Quick installation guide

ms isa server ترجمه کن

راهنماي نصب سريع ميكروسافت آيزا

نصب isa 2004

نصب آیزا

نوشتن protocal rule درآیزا سرور

نصب isa server

تعریف اندازه کش در آیزا سرورراهنمای راه اندازی isa2008نصب isa و بسته نشدن کامل پورتهاIsa نصب آيزاتست باز بسته بودن یک پورت خاص در isa serverراهنمای نصب isa server 2004راهنمای نصب isa serverisa 2006فایروال اموزش نصب ایزا 2006isa server هزینه نصبerror code 500 internal server error ایزا سرور 2006نصب آیزا2004 یک کارت شبکهUnable to connect to the proxy serverترجمه متن آموزش nat در آیزا 2004

برچسب برای این موضوع