صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 78

موضوع: راه اندازي سرور ISA

عضو عادی شناسه تصویری m_hadisabahi
    نوشته
    60
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    0

config isa server

سلام دوست من
    برعکس حرفی که یکی از دوستان زد من میخوام بهت بگم که ایزا سرور 2000 یکی از بهترین کش سرور ها و فایروالهاست و میتونه تا 2 گیگابایت فضا رو برای کش مدیریت کنه که فکر کنم برای یه آی اس پی 200 مگابیت هم خیلی خیلی زیاد باشه اما کلا برام بگو که کجای کانفیگت مشکل داری تا شاید بتونم کمکت کنم منظورم اینه که مشکلی که داری مربوط میشه به اینکه آیا یوزرها پیج باز نمیکنن یا اینکه ارور دریافت می کنن یا مشکل دیگست اگه خاصی من میتونم پی دی اف کتاب ایزا سرور 2000 رو بهت بدم اما فکر نمیکنم که بتونی ازش چیزی در بیاری چون تو کتابش سمپل برای کانفیگ زیاد نذاشته .در هر صورت ما در خدمتیم
    اگه دوست داشتی این آی دی یاهو مسنجر منه
    میتونی با این با هم در ارتباط باشیم

نام حقيقي: مسعود یارمحمدی

عضو غیر فعال شناسه تصویری masood_y
    نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    از شما ممنونم.
    حقیقتش من آی زا رو تا به حال نصب نکردم و از ابتدا مشکل دارم. نصبش سخته؟
    بعد از نصب هم باید کار خاصی روی روتز یا سرور آی زا انجام بدم؟

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    آقای m_hadisabahi، لطفا در صورتیکه تمایل به اشتراک دانسته هایتان دارید، آنها را در انجمن مطرح نمایید تا همه استفاده کنند.

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    نقل قول نوشته اصلی توسط masood_y
    از شما ممنونم.
    حقیقتش من آی زا رو تا به حال نصب نکردم و از ابتدا مشکل دارم. نصبش سخته؟
    بعد از نصب هم باید کار خاصی روی روتز یا سرور آی زا انجام بدم؟

خط شما شروع کن هر جایی که گیر کردی کمک می کنیم. اینجوری که نمیشه بگیم چی به چیه؟ مثنوی 70 من کاغذ می خواد

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    من هم مي خوام اين كش رو نصب كنم
    براي يك ISP
    نسخه 2004 اون را دانلود کردم و نصب کردم
    حالا می مونه تنظیم خود ISA و تنظيم روتر

ویرایش توسط ali_aaa : 2005-02-13 در ساعت 12:10 PM

نام حقيقي: محمد خانکی

عضو عادی شناسه تصویری kingmkh
    نوشته
    134
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    7
    با سلام خدمت همه دوستان
    طبق تجربه شخصی بنده در زمینه نرم افزارهای کشینگ با توجه به تجربه کردن اسکویید و کش اکسپرس و آیزا 2000 انترپرایز و آیزا 2004 استاندارد در مدت یکسال بهترین و قابل اعتماد ترین نرم افزار آیزا 2000 انترپرایز هست در ضمن بنده هیچکجا ندیده و نخواندهام که مایکروسافت گفته باشه از آیزا برای امور تجاری استفاده نشود
    برای تحقیق مینتوانید به سایت مایکروسافت مراجعه فرمایید در ضمن به تبلیغ کش سرورهای
    که دارای سیستم عامل آیزا هستند دقت فرمایید HP

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    من راهنماي نصبش را دانلود كردم
    دارم مرحله به مرحله نصبش مي كنم و پيش مي رم
    البته بنا به مشكلات شخصي وقتم خيلي كمه. تازه انگليسيم هم زياد خوب نيست
    هر هفته سعي مي كنم يه تيكش را ترجمه كنم و بزارم اينجا
    با توجه به اينكه تازه كارم اساتيد لطف كنن و اشكالاتش را اصلاح كنن
    نظرتون چيه؟

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    این خیلی عالیه.
    من پیشنهاد می کنم اگر برات ممکنه لینکش رو برای دانلود اینجا بذاری.
    ممنونم ...

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    سلام
    اين لينك چيزاي خوبي توش پيدا ميشه

http://www.microsoft.com/isaserver/t...figuration.asp

اينم مرجعي كه مي خوام باهاش پيش برم - البته با راهنمايي اساتيد اين فروم

ISA Server 2004 Quick Start Guide
    Install and Configure ISA Server 2004 for Secure Internet Access

Contents

STEP 1: Configuring the Network Interfaces
    STEP 2: Installing and Configuring a DNS Server on the ISA Server Firewall
    STEP 3: Installing and Configuring a DHCP Server on the ISA Server Firewall
    STEP 4: Installing and Configuring the ISA Server 2004 Software
    STEP 5: Configuring the Internal Network Computers

با توجه به طولاني بودن مباحث ابتدا اصل مطلب را به انگليسي قرار مي دم
    بعد برداشتي كه از اون ميشه يا ترجمه خلاصه شدش را مي نويسم
    دوستان هم كمك كنن تا سريعتر پيش بريم

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    نقل قول نوشته اصلی توسط ali_aaa
    سلام
    اين لينك چيزاي خوبي توش پيدا ميشه

http://www.microsoft.com/isaserver/t...figuration.asp

اينم مرجعي كه مي خوام باهاش پيش برم - البته با راهنمايي اساتيد اين فروم

ISA Server 2004 Quick Start Guide
    Install and Configure ISA Server 2004 for Secure Internet Access

Contents

STEP 2: Installing and Configuring a DNS Server on the ISA Server Firewall
    STEP 3: Installing and Configuring a DHCP Server on the ISA Server Firewall
    STEP 4: Installing and Configuring the ISA Server 2004 Software
    STEP 5: Configuring the Internal Network Computers

با توجه به طولاني بودن مباحث ابتدا اصل مطلب را به انگليسي قرار مي دم
    بعد برداشتي كه از اون ميشه يا ترجمه خلاصه شدش را مي نويسم
    دوستان هم كمك كنن تا سريعتر پيش بريم
    اين مقدمه
    Introduction
    Welcome to your ISA Server 2004 firewall software. ISA Server 2004 is designed from the ground up to provide a high level of security and protection against Internet intruders and attackers. In addition to the robust security ISA Server 2004 provides for your network, the firewall software also allows you to connect all your computers to the Internet.
    Your ISA Server 2004 firewall software has a wide range of capabilities and its feature set makes it the firewall of choice for Microsoft networks. Your first task is to get the software installed and configured. After you correctly install the ISA Server 2004 software, it will do the following:
    Help protect your network against Internet attackers
    Enable your computers to connect to the Internet
    This Guide walks you through the following procedures:
    Configuring your Windows 2000 or Windows Server 2003 computer
    Installing the ISA Server 2004 software
    Configuring the ISA Server 2004 software to help protect your network and allow your computers to connect to the Internet
    Configuring computers on your LAN to connect to the Internet through the ISA Server 2004 firewall computer
    The next section discusses assumptions we make about the Windows 2000 or Windows Server 2003 computer that will host the ISA Server 2004 software.

كه بعد از خوشامد گويي امكانات و كارهايي را كه آيزا مي تونه انجام بده را معرفي كرده

Windows 2000/Windows Server 2003 Configuration Baseline
    You can install ISA Server 2004 on either Windows 2000 server or Windows Server 2003. There should be no extra services or applications running on the ISA Server 2004 machine, other than those discussed in this ISA Server 2004 Quick Start Guide. This is important because additional services or applications can complicate the ISA Server 2004 software installation and reduce the level of security the firewall can provide for your network.
    The firewall machine should not be acting in any of the following roles:
    Domain controller
    Web Server
    FTP Server
    Certificate Server
    NNTP (NEWS) Server
    Exchange Server
    Sharepoint Server
    If the machine on which you were planning to install the ISA Server 2004 software is acting in any of these roles, you should find another computer to use for your ISA Server 2004 firewall.
    The firewall is the first computer Internet intruders try to attack because it is directly connected to the Internet. ISA Server 2004 is a firewall that helps protect your network from attackers and the ISA Server machine itself should be configured as securely as possible.
    WARNING:
    The Guidelines in this Quick Start Guide do not apply to Small Business Server (SBS). SBS enforces a unique set of requirements on the ISA Server 2004 software which fall outside the scope of this Quick Start Guide. Please refer to your SBS documentation for details on how to install and configure ISA Server 2004 on an SBS machine.

This Quick Start Guide makes the following assumptions about the Windows 2000 Server or Windows Server 2003 computer on which you will install the ISA Server 2004 firewall software:
    We do not assume that you have any other Windows servers on your network. You can have other Windows servers on your network, but they are not required.
    We assume that you are installing ISA Server 2004 on either a Windows 2000 Server or Windows Server 2003 computer.
    We assume that you have installed Windows 2000 Server or Windows Server 2003 on a computer using the default installation settings and have not added any software to the Windows 2000 Server or Windows Server 2003 computer
    We assume that your Windows 2000 Server or Windows Server 2003 computer already has two Ethernet cards or an Ethernet card and a cable or DSL modem installed. We further assume that one of the Ethernet network interfaces is connected to the LAN and the other is connected to the Internet, or a single Ethernet card is connected to your LAN and a modem connects to the Internet.
    We assume that all machines on your internal network use the TCP/IP networking protocol to connect to one another.
    We assume that machines on the Internal network are configured as DHCP clients and will use the ISA Server 2004 firewall machine as their DHCP server.
    We assume that the Windows 2000 Server or Windows Server 2003 machine onto which you’re installing the ISA Server 2004 firewall software is not a member of a Windows domain. You can have a Windows 2000 Server or Windows Server 2003 domain on the internal network, but the computer running ISA Server 2004 does not need to be a member of your domain. However, if you do have an internal network domain and the Windows 2000 Server or Windows Server 2003 computer onto which you plan to install the ISA Server 2004 software is already a member of the internal network domain, you can leave that machine as a domain member. This will not change any of the procedures discussed in this document.
    The goal of this Quick Start Guide is to get you started quickly. It does not go into detailed explanations or descriptions of ISA Server 2004’s many features and capabilities. You can learn about your ISA Server 2004 firewall in more detail after your firewall is configured and the computers on your network can access the Internet.
    Throughout this Quick Start Guide, we will refer to internal and external interfaces. The internal interface is the Ethernet card or modem connecting the ISA Server 2004 firewall computer to your private network or LAN. The external interface is a network interface connecting you to the Internet. This external interface can be an Ethernet card, an analog modem, a T1 CPE/router or even a broadband DSL or cable bridge (“modem”) or router.
    Figure 1 shows the ISA Server 2004 firewall and its relationship to the internal and external networks. The internal interface is an Ethernet card connected to a hub or switch on the internal network and the external interface is an Ethernet card or a modem connecting the ISA Server 2004 firewall to the Internet
    .

ميگه كه آيزا 2004 هم روي ويندوزهاي 2000 سرور و هم روي ويندوز 2003 قابل نصب است
    ولي هيچ سرويس اضافي ديگه روي اين ماشين نبايد فعال باشه چون امنيت شبكه كاهش پيدا مي كنه يعني ماشيني كه آيزا روش نصبه نبايد به عنوان سرويس دهنده خدمات زير روي شبكه باشه
    Domain controller
    Web Server
    FTP Server
    Certificate Server
    NNTP (NEWS) Server
    Exchange Server
    Sharepoint Server

خوب اينجوري خوبه ؟

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    همونطور كه مي دونيم سيستم عامل هاي مختلف با نرم افزار ها و امكانات مختلف توي شبكه ها وجود داره
    در قسمت بعدي پيش فرضهايي را در باره شبكه و ماشيني كه آيزا روي رون مي خواد نصب بشه را قرارداد مي كنه
    يعني يه پيش شرط هايي را ميزاره و نظور اينه اين يك راهنماي عمومي است و براي شبكه هاي با امكانات يا سرويس هاي خاص نيستش.
    1- مي گه شما مي تونين ويندوز هاي سرور ديگه هم روي ساير ماشين هاي شبكه داشته باشين. داشتن سرورهاي ديگه روي شبكه مورد نظر اختياري است.
    2- آيزا 2004 روي ويندوز 2000 سرور يا ويندوز 2003 نصب مي شود.
    3- فرض بر اين است كه شما (يعني ما) روي سيستمي كه مي خوايم آيزا روش نصب كنيم فقط ويندوز نصب كرديم و نه هيچ نرم افزار خاص ديگه اي
    4- سيستمي كه آيزا روش نصب ميشه داراي 2 اينترفيس(كانكشن يا همون ارتباط ) مي باشد. يك ارتباط به شبكه داخلي و يكي با استفاده از مودم يا كارت شبكه به شبكه اينترنت
    5- سيستم هاي شبكه داخلي از پروتكل TCP/IP استفاده مي كنن. يعني بايد بكنن
    6- سيستم هاي رو شبكه داخلي بايد به عنوان سرويس گيرنده DHCP تنظيم شده باشند و ما در آينده سرور آيزا را به عنوان سرويس دهنده DHCP تنظيم خواهيم كرد.(البته اين شامل بعضي شبكه و ISPها و منجمله خود من نميشه كه بعداَ دوستان بايد براي حل اين قسمت از مسئله كمك كنن)
    7- ميگه اگه شما در شبكه داخلي سرويس دهنده نام دامنه دارين . اين سيسم(سيستمي كه آيزا روش نصب قراره بشه ) نبايد به عنوان يكي از كامپيوتر هاي دامنه شبكه داخلي تون تعريف بشه

بايد برم.
    ديرم شد.
    دوستان اگه با اين شيوه موافقاَ كمك كنن اگه نه بگين تا ادامه ندم.

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    خیلی عالیه، همینطور پیش بریم به نتایج جالبی می رسیم. البته به موارد دیگری هم اشاره کرده که زیاد مهم نیستند.
    جناب آقای خیاط (NetMaster vbmenu_register("postmenu_100176", true); ) می تونه در زمینه ترجمه خیلی به ما کمک کنه. من از ایشون دعوت کردم یه سری با این تاپیک بزنه.
    به نظر من روال کار همینطوری باشه بهتره. یعنی متن کامل باشه و فقط به چکیده و مفهوم اصلی اشاره بشه و هر کی خواست اون رو به صورت کاملتر بررسی کنه ...
    ali_aaa جان از شما به خاطر اینکه به این تاپیک اینطوری اهمیت دادید سپاسگذارم. اگر براتون امکان داره خودتون رو معرفی کنید تا با اسم شما رو صدا کنیم.

مرسی - مسعود vbmenu_register("postmenu_100176", true);

نوشته
    909
    سپاسگزاری شده
    150
    سپاسگزاری کرده
    116
    راستی من لینک دانلود ISA 2004 رو پیدا نکردم. اگر امکان داره لینک دانلودش رو اینجا بذار.

مرسی - مسعود

خواننده
    نوشته
    259
    سپاسگزاری شده
    38
    سپاسگزاری کرده
    15
    آيزا 2004 نسخي آزمايشي لينكش را شنيدم از سايت ماكزوسافت ورداشتن (خودم نرفتم)
    اگه اهل تهراني از بازار رضا نسخه فول را تهيه كن يا مجتمع كامپيوتر ميرداماد

اما ادامه

The ISA Server 2004 firewall computer must have at least one internal network interface and one external network interface. The internal network interface is the network interface directly connected to the internal network. The external network interface can be an Ethernet card, a cable modem, a DSL modem, or a dial-up analog modem. The external network interface allows the ISA Server 2004 firewall to connect to the Internet.
    You must carry out the following procedures to correctly configure the network interfaces on the ISA Server 2004 firewall computer:
    Assign IP addresses to the internal and external network interfaces
    Assign a DNS server address to the internal interface of the ISA Server 2004 computer
    Arrange the network interface order
    Set up the Dial-up Networking connectoid if you use a dial-up connection to the Internet

سيستمي كه آيزا روي آن نصب مي شود بايد داراي دو اتصال باشد (كانكشن - اينترفيس- يا هرچي خودتون ترجمه كنين )
    يك اتصال به شبكه داخلي و يك اتصال به شبكه خارجي(اينترنت) كه دومي مي تونه كارت شبكه مودم يا ... باشه <يعني روي اين سيستم بايد دو تا كارت شبكه داشته باشيم - البته اونطور كه تو تمپليتاش ديدم يك كارت شبكه هم ميشه ولي در آن حالت آيزا فقط عمل كشينگ را انجام ميده و به عنوان ديواره آتش قابل استفاده نيست>
    حالا بايد 4 تا كار انجام بديم
    1- تخصيص آدرس آي پي به هر دو كارت شبكه
    2- تنظيم DNS كارت شبكه داخلي(متصل به شبكه داخلي)
    3-مرتب كردن كانكشن ها(بعداَ ميگم منظور چيه)
    4- در صورت استفاده از مودم تنظيم كانكشن اتصال از طريق مودم

عضو غیر فعال شناسه تصویری NetMaster
    نوشته
    376
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط masood_y
    خیلی عالیه، همینطور پیش بریم به نتایج جالبی می رسیم. البته به موارد دیگری هم اشاره کرده که زیاد مهم نیستند.
    جناب آقای خیاط (NetMaster vbmenu_register("postmenu_100176", true); ) می تونه در زمینه ترجمه خیلی به ما کمک کنه. من از ایشون دعوت کردم یه سری با این تاپیک بزنه.
    به نظر من روال کار همینطوری باشه بهتره. یعنی متن کامل باشه و فقط به چکیده و مفهوم اصلی اشاره بشه و هر کی خواست اون رو به صورت کاملتر بررسی کنه ...
    ali_aaa جان از شما به خاطر اینکه به این تاپیک اینطوری اهمیت دادید سپاسگذارم. اگر براتون امکان داره خودتون رو معرفی کنید تا با اسم شما رو صدا کنیم.

مرسی - مسعود vbmenu_register("postmenu_100176", true);

I am really sorry

Many times i repeat, NO ISA. i don't work or Support ISA.

صفحه 2 از 6 اولیناولین 1 2 3 4 5 6 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی سرور

سرور Isa

راه اندازی آیزا سرور

http://forum.persiannetworks.com/f80/t8355.html

راه اندازی ایزا سرور

سرورisa

راه اندازی ISA

راه اندازي سرور

راه اندازی سرور isa

راه اندازی ISA سرور

عیارسازی سرور

آموزش راه اندازی ایزا

راه اندازی فکس سرور

مسعود یارمحمدی

http://forum.persiannetworks.com/f80/t8355-2.html

عیارسازی(isa )سروراستوریجدانلود pdf نصب و راه اندازي tmgچگونه یک ایزاسرور راه اندازی کنیم ؟pdf آموزش نصب ايزا سرورراه اندازي ايزا سرورنصب سرور isaعیارسازی ISA سروراستوریج سرورisaسرور

برچسب برای این موضوع