نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: نحوه ی تنظیم tmg برای فیلتر اینترنت و دسترسی به شبکه محلی

نام حقيقي: jamalr

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

نحوه ی تنظیم tmg برای فیلتر اینترنت و دسترسی به شبکه محلی

سلام
    من چند کامپیوتر متصل به به صورت شکل زیر دارم

تمام سیستم ها از طریق DHCP و NAT کردن کارت شبکه متصل به اینترنت به اینترنت دسترسی دارند و همچنین کلاینت ها به سرور بانک اطلاعاتی دسترسی دارند. اما بعد از نصب TMG عملکرد NAT متوقف می شود و کلاینت هابه اینترنت دسترسی ندارند.
    کاری که می خواهم انجام دهم این است که :
    1 - تمام سیستم ها به منابع شبکه محلی و بانک اطلاعاتی بدون محدودیت دسترسی داشته باشند.
    2 - با استفاده از TMG کاری کرد که برخی از کلاینت ها فقط به سایت های با دامنه ir دسترسی داشته باشند. و برخی از کلاینت ها به تمام اینترنت دسترسی داشته باشند.
    3 - سیستم بانک اطلاعاتی و سیستم DHCP به طور کامل به اینترنت دسترسی داشته باشند.
    لطفا راهنمایی بفرمایید که چه تنظیماتی را باید انجام داد
    متشکرم

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    لطفا به من کمک کنید.منتظرم

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    خوب شما اصلاً جستجو کردید ؟
    مشکی باید مال رولهایتان باشد
    تو بخش مربوطه یک نگاه کنید

نام حقيقي: کیوان

عضو غیر فعال شناسه تصویری key-one
    نوشته
    412
    سپاسگزاری شده
    206
    سپاسگزاری کرده
    56

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    اولا نصب TMG تو شبکتون به عنوان Gateway ربطی به دسترسی کلاینت هاتون به سرور بانک اطلاعاتی نداره .
    دوما با توجه به داشتن DHCP روی TMG باید رول های مورد نیاز برای این کار در TMG ست شود .
    سوما با توجه به اینکه برخی از کلاینت ها باید دسترسیشون به برخی از سایتها محدود بشه و با توجه به این که هر بار ممکنه ip جدیدی از DHCP دریافت کنند نمیتونید بر حسب ip محدودیت رو اعمال کنید (مگر با تنظیمات خاص در DHCP) .
    چهارما اگه بخواهید بر حسب user کاربراتون رو محدود کنید باید از کلاینت ها پروکسی یا TMG Clinet استفاده کنید و رول هاتون رو بر حسب کاربر تنظیم کنید نه ip .
    پنجما این جا رو حتما بخونید :
    انواع کلاینت های ISA

و در آخر برای دسترسی کلاینت ها به اینترنت باید رول بنویسید

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    اولا نصب TMG تو شبکتون به عنوان Gateway ربطی به دسترسی کلاینت هاتون به سرور بانک اطلاعاتی نداره .
    دوما با توجه به داشتن DHCP روی TMG باید رول های مورد نیاز برای این کار در TMG ست شود .
    سوما با توجه به اینکه برخی از کلاینت ها باید دسترسیشون به برخی از سایتها محدود بشه و با توجه به این که هر بار ممکنه ip جدیدی از DHCP دریافت کنند نمیتونید بر حسب ip محدودیت رو اعمال کنید (مگر با تنظیمات خاص در DHCP) .
    چهارما اگه بخواهید بر حسب user کاربراتون رو محدود کنید باید از کلاینت ها پروکسی یا TMG Clinet استفاده کنید و رول هاتون رو بر حسب کاربر تنظیم کنید نه ip .
    پنجما این جا رو حتما بخونید :
    انواع کلاینت های ISA

و در آخر برای دسترسی کلاینت ها به اینترنت باید رول بنویسید
    سلام
    متشکرم از پاسخ شما. اما چند نکته رو توضیح میدم
    1 - برنامه ای که من روی بانک اطلاعاتی خودم دارم علاوه بر اینکه به صورت محلی کار می کنه با استفاده از IP های مشخص و پورت مشخص به اینترنت هم وصل میشه و مبادله اطلاعات انجام میده. درحقیقت در اول کار اینترنت رو بررسی میکنه و اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشه بعضی از قسمت ها فعال نیستند. بنابر این من می خواهم تمام کاربران چه اون های که به صورت کامل به اینترنت دسترسی دارند و چه اون های که دسترسی محدود دارند موقع اجرای برنامه از روی سیستم ها شون ، آدرس و پورت مشخص برای برنامه باز باشه.
    2 -من می تونم در DHCP برای هر کلاینت یک آدرس ثابت رزرو کنم و مشکلی که شما گفتید رو حل کنم.
    3 - من می خواهم برای کاربرانی که دسترسی محدود دارند . لیستی از سایت های مجازی که خودم تعریف می کنم رو داشته باشم و اونها فقط به همین سایت ها با آدرس مشخص شده دسترسی داشته باشند.
    4 . مهمترین نکته اینکه متاسفانه من در کار با نرم افزار TMG مبتدی هستم البته در مورد قابلیت های اون مطالعه کرده ام اما اطلاعات کافی رو ندارم.در واقع من از شما دوستان علاوه بر راهنمایی در مورد موارد بالا می خواهم که مقاله و یا نمونه ای از تنظیمات رو به من معرفی کنید تا با مطالعه اون ها و کمک و راهنمایی شما بتونم این مشکل رو حل کنم
    با سپاس فراوان

این نکته رو هم یاداوری کنم که برنامه من قابلیت استفاده از پروکسی رو ندارد

ویرایش توسط jamalr : 2010-08-31 در ساعت 12:29 AM

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط jamalr نمایش پست ها
    1 - برنامه ای که من روی بانک اطلاعاتی خودم دارم علاوه بر اینکه به صورت محلی کار می کنه با استفاده از IP های مشخص و پورت مشخص به اینترنت هم وصل میشه و مبادله اطلاعات انجام میده. درحقیقت در اول کار اینترنت رو بررسی میکنه و اگر به اینترنت دسترسی نداشته باشه بعضی از قسمت ها فعال نیستند. بنابر این من می خواهم تمام کاربران چه اون های که به صورت کامل به اینترنت دسترسی دارند و چه اون های که دسترسی محدود دارند موقع اجرای برنامه از روی سیستم ها شون ، آدرس و پورت مشخص برای برنامه باز باشه.
    برنامه شما روی یکی از سیستم های لوکالیتون قرار داره و ظاهرا تو رنج ip بقیه کلاینت ها ، پس بقیه کلاینت ها در لوکال برای ارتباط با این برنامه ، سراغ gateway شون که tmg باشه نمیرن . پس اجرای این برنامه روی کلاینت های شبکه داخلی ربطی به بودن و یا نبودن TMG نداره !
    حالا خود این برنامه چه تبادل اطلاعاتی با اینترنت داره مهم نیست . مهم اینه که فقط این سیستم اینترنت داشته باشه .

2 -من می تونم در DHCP برای هر کلاینت یک آدرس ثابت رزرو کنم و مشکلی که شما گفتید رو حل کنم.
    من هم عرض کردم که مگر با تنظیمات خاص در DHCP .

3 - من می خواهم برای کاربرانی که دسترسی محدود دارند . لیستی از سایت های مجازی که خودم تعریف می کنم رو داشته باشم و اونها فقط به همین سایت ها با آدرس مشخص شده دسترسی داشته باشند.
    باید تو TMG یه URL set درست کنید و دسترسی کلاینت ها رو فقط به اون ست Allow کنید .

این نکته رو هم یاداوری کنم که برنامه من قابلیت استفاده از پروکسی رو ندارد
    به سیستمی که برنامه روش نصبه gateway بدید یعنی همون آدرس TMG .

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام باز هم متشکرم به خاطر راهنمایی شما
    اما در مورد برنامه و بانک اطلاعاتی باید توضیح بدم که مطابق تصویری که در اولین قسمت گذاشتم بانک اطلاعاتی من روی یک سیستم نصب هست و برنامه ی مربوطه هم روی همون سیستم نصب شده و می تونم برنامه رو روی همون سیستم اجرا کنم. روی همین سیستم من پوشه محل نصب برنامه رو اشتراکی کردم و روی تک تک کلاینت ها میانبر برنامه رو ازطریق پوشه اشتراکی ساختم. در واقع زمانی که کلاینت ها برنامه رو اجرا می کنند برنامه روی سیستم خودشون اجرا میشه اما تمام فایل های اجرایی و بانک اطلاعاتی روی همون سیستم اول قرار دارند. این نکته رو بگم که برنامه پس از اجرا روی کلاینت ها از طریق آدرس IP مشخص شده در برنامه و شماره پورت مشخص شده اتصال به این آدرس و پورت رو از طریق اینترنت بررسی میکنه.و به همین علت هست که من می خوام این شماره پورت و IP برای تمام کلاینت ها و سرور بانک اطلاعاتی باز باشه.
    نکته اصلی این است که من زمانی که روی سیستم دوم خودم که DHCP و NAT بر روی آن فعال است TMG نصب می کنم NAT از کار میفته . چطور میشه این مشکل رو حل کرد.
    و در آخر هم اگر برای شما مقدور هست شماره تماس خودتون رو به من بدید تا من مشکلم رو با شما در میان بگذارم. متشکرم

ویرایش توسط jamalr : 2010-08-31 در ساعت 06:16 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات TMG

آموزش کار با tmg

tmg در شبکه

http://forum.persiannetworks.com/f80/t37871.htmlتنظیم TMGنحوه کار با tmgاموزش کار با tmgنحوه کار کردن با tmgقابلیت های TMGتنظيمات TMGtmg تنظیماتمن از طریق اینترنت به tmg دسترسی ندارمکار با TMGدرباره ی tmgtmg نحوه کار با سرورسرور TMG نحوه عملکردتنظیم زمان دسترسی به اینترمت در آیزاشیوه ی تنظیم ip در شبکه lanروش کار با tmgچگونگي دسترسي به اطلاعات در اينترنت آموزش تنظیمات TMGTMGنحوه ی نصب پروکسیtmg با دو اینترنتاموزش تنظیمات tmg

برچسب برای این موضوع