نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 5سپاس
  • 1 توسط yeganeh_p
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط halvaei
  • 1 توسط halvaei

موضوع: کارگاه مجازی آموزش مدیریت کاربران شبکه و ISA در VMware با سیستم عامل ها مختلف

نام حقيقي: محمدی

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168

کارگاه مجازی آموزش مدیریت کاربران شبکه و ISA در VMware با سیستم عامل ها مختلف

مدتیه تصمیم گرفتم که سیستم های مدیریت اکانت در شبکه رو یاد بگیریم. با توجه به این که فعلا به یه شبکه کامل دسترسی ندارم این کار می خوام به وسیله vmware انجام بدم. امیدوارم که دوستان متخصص و مجرب به کمکم بیان تا بتونیم یه منبع مفید و هدفمند برای کسانی که امکانات لازم رو ندارند و خواهان یاد گرفتن شبکه هستند ، ایجاد کنیم .

درباره خودم بگم ، علاقمندی به کامپیوترم که تمام علوم کامپیوتر رو به عمق 1 متر یا بیشتر بلدم ، البته بعضی هاشو بیشتر از یک متر هستند مثل برنامه نویسی و... درباره شبکه هم اطلاعات بعد نیست ولی هرچی باشه یه تازه کارم و حریم شاگردی و استادی رو بین کسانی که می خوان چیزی به ما یاد بدن رو رعایت می کنم.
    بعضی مطالب شبکه رو خیلی خوب می دونم وبعضی هاشو خیلی کم ولی بهتون قول می دم که خیلی سریع یاد بگیرم و بتونم در تولید محتوا برای سایت کمک رسانتون باشم.

امیدوارم این ایده کارگاه مجازی شبکه با موافقت مدیران همراه بشه واوناهم مارو همراهی کنند در غیر اینصورت سوالات خودمو در تایپک مجزا و مربوط به خودش طبق قوانین سایت مطرح می کنم.

سیستم و مشخصات سخت افزاری :
    Windows 7 Home Premium 64-bit (Orginal)
    VMware Workstation 6.5.3
    Intel® Core™ i7-720QM Processor 1.60 GHz with Turbo Boost up to 2.80 GHz(4 core ,8 thread)
    6 GB DDR3 SDRAM /1333MHz
    Network (RJ-45)Connector 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T x 1
    Atheros AR9287 Wireless Network Adapter IEEE 802.11a/b/g/n
    Modem-Router: Linksys 120N (4 port Lan,50 Wireless)
    Internet Adsl 256 Kbps (IP Invalid)

به دو صورت به اینترنت وصل میشم کانکشن PPPoE از داخل سیستم خودم. و کانکشن اتوماتیک PPPoE داخل مودم.

سیستم عامل های که رو VMware نصب کردم:
    Windows Server 2008 x64 (40G hdd, 2G Ram)
    Windows XP Professional 32bit (20G hdd, 1G Ram)
    Windows 7 Professional (بزودی نصب می کنم)
    Linux (هر نسخه ای که دوستان تشخیص می دن بدرد یه کارگاه آموزش شبکه می خوره)

موضوعات مشابه:

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    تنظیمات کارت شبکه سیستم عامل های مجازی باید به چه صورتی باشه که فقط ارتباط بین سیستم های مجازی برقرار بشه؟ فکر کنم برای شروع کار این حالت خوب باشه ولی برای حالتی که بخواهیم ترکیبی از سیستمهای مجازی و واقعی داشته باشیم باید از کدام تنظیمات استفاده کنیم؟
    هدف اینه که isa server رو راه اندازی کنیم و کاربرانی که محدودیت های مختلف زمانی ، حجمی ، سرعتی دارند از اینترنت ویندوز سرور استفاده کنند.
    سوال آیا Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 نسخه جدید isa server 2006 هست؟
    من با کدوم شروع کنم بهتره؟ حالا که محدودیت کپی رایت و مسایل مالی مطرح نیست ، دوست دارم از آخرین ورژن ها استفاده کنم .

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    تنظیمات کارت شبکه سیستم عامل های مجازی باید به چه صورتی باشه که فقط ارتباط بین سیستم های مجازی برقرار بشه؟ فکر کنم برای شروع کار این حالت خوب باشه ولی برای حالتی که بخواهیم ترکیبی از سیستمهای مجازی و واقعی داشته باشیم باید از کدام تنظیمات استفاده کنیم؟
    سلام,اینکه بخواهی به vmwareاینترنت بدی باید os server vmware رو host ببینه پس لازمه که علاوه بر سیستم مجازی به سیستم واقعی هم connectبشه برای

این کارروی هاست کارت شبکه loopbackرو Addکن و هم رنج vmwareبهش ipست کن کارت شبکه vmwareهم با کارت شبکه (host (loopback تنظیم Bridgeکن برای

isaهم دوتا کارت شبکه setمیکنی علاوه بر lanهم رنجLinksys برای internet آپی ست کن

سوال آیا Microsoft Forefront Threat Management Gateway 2010 نسخه جدید isa server 2006 هست؟
    درمورد TMGهم توهمین سایت سرچ کنی تفاوتش پیدا میکنی من متاسفانه باهاش کارنکردم .

mohammadi4 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظرم حتما باید از این ویرایش استفاده کنی:
    VMware Workstation 7

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    به نظرم علاوه بر داشتن isa یا tmg احتیاج به یه DC هم داری تا بتونی کانفیگ های بهتری روی ISA داشته باشی ،بهتره دو تا سرور نصب کنی که روی یکیش آیزا و دیگری دامین و DHCP و DNS باشه و یک ماشین مثل XP در ضمن کارت های همه شبکه هات از نوع HOST باشه و DHCP VMware روی کارت غیر فعال باشه تا بتونی روی DC ،دی اچ سی پی داشته باشی .در ضمن روی ایزا هم یه کارت شبکه اضافه تر داشته باش که بتونی به عنوان شبکه اکسترنال ازش استفاده کنی و روی اون به شبکه مجازی داخلیت اینترنت بدی.اونوقت سناریو های بسیار زیادی رو میتونی اجرا کنی.من روی لپ تاپم با رم 2 گیگابایت علاوه بر این ماشین ها یه دونه WSUS SERVER هم دارم!!!!!!!

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط yeganeh_p نمایش پست ها
    سلام,اینکه بخواهی به vmwareاینترنت بدی باید os server vmware رو host ببینه پس لازمه که علاوه بر سیستم مجازی به سیستم واقعی هم connectبشه برای

این کارروی هاست کارت شبکه loopbackرو Addکن و هم رنج vmwareبهش ipست کن کارت شبکه vmwareهم با کارت شبکه (host (loopback تنظیم Bridgeکن برای

isaهم دوتا کارت شبکه setمیکنی علاوه بر lanهم رنجLinksys برای internet آپی ست کن

درمورد TMGهم توهمین سایت سرچ کنی تفاوتش پیدا میکنی من متاسفانه باهاش کارنکردم .
    دوست عزیز میشه تفکیک شده و با دلیل توضیح بدی، راستی چرا باید دوتا کارت شبکه باشه؟
    ممنون که وقت می زارین

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    به نظرم حتما باید از این ویرایش استفاده کنی:
    VMware Workstation 7
    چرا؟مگه نسخه 7 چه امکانات بهتری نسبت به نسخه 6.5 داره؟

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    به نظرم علاوه بر داشتن isa یا tmg احتیاج به یه DC هم داری تا بتونی کانفیگ های بهتری روی ISA داشته باشی ،بهتره دو تا سرور نصب کنی که روی یکیش آیزا و دیگری دامین و DHCP و DNS باشه و یک ماشین مثل XP در ضمن کارت های همه شبکه هات از نوع HOST باشه و DHCP VMware روی کارت غیر فعال باشه تا بتونی روی DC ،دی اچ سی پی داشته باشی .در ضمن روی ایزا هم یه کارت شبکه اضافه تر داشته باش که بتونی به عنوان شبکه اکسترنال ازش استفاده کنی و روی اون به شبکه مجازی داخلیت اینترنت بدی.اونوقت سناریو های بسیار زیادی رو میتونی اجرا کنی.من روی لپ تاپم با رم 2 گیگابایت علاوه بر این ماشین ها یه دونه WSUS SERVER هم دارم!!!!!!!
    ممنون که وقت می ذارین چرا دوتا سرور باید داشته باشم؟ فرض کنید برای یه کافی نت بخوام اینکارو انجام بدم به نظر شما برای 7 تا کامپیوتر دوتا سرور منطقیه؟
    نمیشه isa و دامین و DHCP و DNS همه روی یک سرور باشند؟
    dhcp سرور رو راه انداختم،ویندوز xp مجازی از مودم ip میگیره، dhcp مودم رو خاموش می کنم نمی تونه از سرور(192.168.1.2) ip بگیره ، ping هم داره.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    بله حداقل اینه که از ویندوز 7 پشتیبانی میکنه
    برای یاد گیری بیشتر :
    یژگی های جدید نسخه 7.0.0.203739:
    - پشتیبانی از ویندوز 7
    - درایور جدید گرافیکی WDDM برای ویندوز 7
    - OpenGL و Shader Model 3.0 برای ویندوز xp و ویندوز vista
    - پشتیبانی از VMware vSphere 4 به عنوان guest OS
    - پیکربندی سیستم های مجازی برای استفاده ار cpuهای چند هسته ای
    - پرینت در سیستم مجازی بدون نیاز به نصب درایور پرینتر با استفاده از ThinPrint
    - امنیت ماشین های مجازی با 128bit- encryption
    - و...

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    1- ببین برای یک کافی نت و با 7 کامپیوتر منطقیه که یک دامین کنترلر نخواهی و خیلی راحت تر و بهتره که workgroup استفاده کنی و اینترنت را از طریق ICS روی شبکه داخلی share کنی و بقیه استفاده کنند و دردسر خیلی کمتری هم داره.حتی میتونی از نرم افزارهای مدیریت پهنای باند هم استفاده کنی که کارت رو راحت می کنه و چه احتیاجی به ایزا.به قول معروف سری که درد نمیکنه دستمال نمی بندند.
    ولی بحث به این بود که کارگاه آموزشی قراره راه بیفته منم پیشنهاد دادم
    2- میشه isa dhcp , dc روی یک سرویس باشند.اما اصلا توصیه نمیشه!!!!!.شما هم نکنید علت هم کاملا مشخصه.وقتی ما داریم از vm استفاده می کنم یعنی محدودیت سخت افزار نداریم.خب چه بهتر که دو سرویس داشته باشیم.
    3- تنظیمات کارت شبکه ات در Vmچطوریه؟سرویس DHCp داره کار می کنه؟

خواننده
    نوشته
    112
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    168
    من هنوز 2 زاریم نیوفتاده!
    کارت شبکه loopback رو نصب کردم . dhcp های VMware رو استب کردم. ولی ارتباط سیستم های مجازی با همه جا قطع شده.

Modem ADSL =192.168.1.1

Windows Server 2008 x64(dhcp) =192.168.1.2
    Windows XP Professional 32bit =192.168.1.50

VMware Network Adapter VMnet8 =192.168.1.10
    VMware Network Adapter VMnet1 =192.168.1.11
    Microsoft Loopback Adapter =192.168.1.13

windows 7 (system khodam) = 192.168.1.101

این کارت شبکه ها که VMware نصب کرده چی هستن ؟ تنظیمات شبکه هر سیستم مجازی که چهار گزینه هستند چه فرق هایی با هم دارند؟ کاربرد loopback چیه؟
    اگه ماهی گیری یادم بدین بیشتر خوشحال میشم تا اینکه ماهی بهم بدین 

ویرایش توسط mohammadi4 : 2010-07-03 در ساعت 03:10 PM

نام حقيقي: طاهره آريايي

عضو ویژه/سرپرست بخش SharePoint شناسه تصویری yeganeh_p
    نوشته
    746
    سپاسگزاری شده
    609
    سپاسگزاری کرده
    303
    نوشته های وبلاگ
    37
    کارت شبکه loopback رو نصب کردم . dhcp های VMware رو استب کردم. ولی ارتباط سیستم های مجازی با همه جا قطع شده.
    Modem ADSL =192.168.1.1
    Windows Server 2008 x64(dhcp) =192.168.1.2
    Windows XP Professional 32bit =192.168.1.50
    Microsoft Loopback Adapter =192.168.1.13
    windows 7 (system khodam) = 192.168.1.101
    سلام,كارت شبكه Loopback روhostتعريف كردي ديگه؟حالا با ipكه داري وهم رنج vmwareهست 192.168.1.2بايد bridgedبشه همين عكسي كه گذاشتي تو قسمت
    network connectionتيك اول رو بزن Bridged :connected directory....كه به صورت defaultكادرپاييني drop down list boxنشون ميده vmnet0حالا براي اينكه مطمئن بشي كه با loopbackبريج شده تو خود تنظيمات vmwareتوقسمت edit و virtual network settings ازقسمت Host virtual network mappingميبيني كه vmnet0رويloopbackبريج شده حالا سرورت ميتونه clientsروي vmوهاست ببينه وحالاسيستمي كه ميخواهي روش isaبالابياري علاوه برlan يك wanهم رنج همين مودمت ميخواهد .GWوDNSمودمم روش ست كن من خودمVirtualbox ترجيح ميدم خيلي وقته با vmwareكارنميكنم ...ماهي گيري هم با يكم صبوري حله!!!

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f80/t36472.html

site:forum.persiannetworks.com wsus آموزشاموزش کارگاه شبکهاشتراک اینترنت در vmwareنصب isa 2010 در VMware Workstation vmware آموزش اینترنتاموزش شبکه کردن VMwareنصب loopback adapter در windows 7آموزش isa 2010آموزش کارگاهی ویندوز سرورآموزش کانفیگ forefrontمدیریت پرینتر درvmware esxi 5کارگاه سیستم عامل شبکهآموزش شبکه کردن xpمجازی vmwareبا ویندوز 7نصب ISA در VMWAREآموزش VMwareisaدر شبکه آموزش شبکه در vmwareISA managment server مدیریت ایزا site:forum.persiannetworks.com wsus اموزشكارگاه سيستم عامل شبكهشبکه سیستم مجازیکارگاه vmwareدرباره vmwareارتباط با کارت شبکه حقیقی در vmware

برچسب برای این موضوع