نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8

موضوع: کمک در مورد تغییر دامین در شبکه

نام حقيقي: مهدی

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

کمک در مورد تغییر دامین در شبکه

سلام
    من به دلایلی مجبور به عوض کردن ویندوز سرور شدم .
    نام دامین ویندوز سرور جدید همنام با ویندوز سرور قبلی بود . اما با این حال کلاینت ها رو می بایست مجدد به شبکه join میکردم تا بشه لاگین کرد.
    1- اول اینکه میخواستم بدونم که آیا راهی هست که بدون join کردن مجدد، کلاینت ها بتونند لاگین کنند؟
    2- و دومین مشکل (که از مشکل اول ناشی میشه): با تغییر دامین (join مجدد) دسترسی به فولدر های محلی در کلاینت ها بعضا امکان پذیر نیست و می بایست در Security tab هر فولدر دسترسی ها رو اصلاح کنم. که کاری وقت گیر است. حالا سؤالم اینه که استاندارد ترین راه برای تنظیم دسترسی به فولدرهای محلی در دامین چیست؟
    ----------
    Domain: Win 2k8
    Clients: Win XP SP3 - Win 7
    ----------

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: +++AnathemA+++

عضو ویژه شناسه تصویری mahyar49
    نوشته
    913
    سپاسگزاری شده
    879
    سپاسگزاری کرده
    673
    نقل قول نوشته اصلی توسط toprix نمایش پست ها
    سلام
    من به دلایلی مجبور به عوض کردن ویندوز سرور شدم .
    نام دامین ویندوز سرور جدید همنام با ویندوز سرور قبلی بود . اما با این حال کلاینت ها رو می بایست مجدد به شبکه join میکردم تا بشه لاگین کرد.
    1- اول اینکه میخواستم بدونم که آیا راهی هست که بدون join کردن مجدد، کلاینت ها بتونند لاگین کنند؟
    2- و دومین مشکل (که از مشکل اول ناشی میشه): با تغییر دامین (join مجدد) دسترسی به فولدر های محلی در کلاینت ها بعضا امکان پذیر نیست و می بایست در Security tab هر فولدر دسترسی ها رو اصلاح کنم. که کاری وقت گیر است. حالا سؤالم اینه که استاندارد ترین راه برای تنظیم دسترسی به فولدرهای محلی در دامین چیست؟
    ----------
    Domain: Win 2k8
    Clients: Win XP SP3 - Win 7
    ----------
    سلام
    خیر راهی ندارد و شما باید دوباره کلاینت ها را جوین کنید
    باید قبل از اینکه ویندوز سرور را عوض می کردید یه additional active directory می ساختید تا به این مشکل برنخورید...

در مورد سوال دومتون هم استاندارد به نظر من چیزی است که ادمین شبکه تصمیم می گیره...
    هر سازمانی نیازهای خودش رو داره...

در ضمن این بخش برای این تاپیک مناسب نیست

ویرایش توسط mahyar49 : 2010-06-14 در ساعت 07:22 AM

نام حقيقي: meysam

خواننده
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    23
    اگه امکان ساخت Additional نداری بعد از نصب ویندوز و انجام تغییرات و تنظیمات با Acronis به Image از درایو ویدوزت بگیر
    منم این مشکل رو داشتم قبلا

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    ممنون از پاسختون. image رو که حتما میگیرم. اینبار میخواستم سرور رو 2008 کنم.
    اما جهت اطلاع دوستان بگم که این تغییر permission ها حتی میتونه منجر به از کار افتادن سرویس هایی نظیر sql server بشه.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    ممنون از پاسختون. image رو که حتما میگیرم. اینبار میخواستم سرور رو 2008 کنم.
    اما جهت اطلاع دوستان بگم که این تغییر permission ها حتی میتونه منجر به از کار افتادن سرویس هایی نظیر sql server بشه.
    خب اگه شما از کاربر ad برای لاگین استفاده کرده باشی و در موقع نصب اون کاربر رو انتخاب کرده باشی این اتفاق میوفته . کافیه برای درست شدنش user رو تو sql عوض کنی

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    خب اگه شما از کاربر ad برای لاگین استفاده کرده باشی و در موقع نصب اون کاربر رو انتخاب کرده باشی این اتفاق میوفته . کافیه برای درست شدنش user رو تو sql عوض کنی
    فرمایش شما متین. اما این برای حالتیه ما بتونیم بریم تو sql و یوزر تعریف کنیم. من عرضم اینه که سرویس sql استارت نمیشه و access denied میده. که حتی با تغییر permission های فولدر sql هم برطرف نمیشه.البته ما همیشه عادت کردیم آخرین راه حل رو انتخاب کنیم و ویندوز رو عوض کردیم.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    فرمایش شما متین. اما این برای حالتیه ما بتونیم بریم تو sql و یوزر تعریف کنیم. من عرضم اینه که سرویس sql استارت نمیشه و access denied میده. که حتی با تغییر permission های فولدر sql هم برطرف نمیشه.البته ما همیشه عادت کردیم آخرین راه حل رو انتخاب کنیم و ویندوز رو عوض کردیم.
    شما باید user تعریف شده در سرویس sql رو عوض میکردید یعنی تو قسمت services و از تب log on سرویس sql باید user مورد نظرتون رو وارد میکردید تا سرویس ران بشه یا از local system account استفاده میکردید .

عضو غیر فعال
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من حتی sql رو هم دوباره نصب کردم. اما اینی که شما میگید رو نمیدونستم. چک نکردم. ایشالا دفعه بعد.
    اما از سؤال اصلی دور شدیم. در مورد permission اون دوستمون که گفتند بستگی به نظر ادمین شبکه داره. شما نظرتون چیه، برای اینکه کاربران در دسترسی به فولدرها مشکلی واسشون ایجاد نشه بهترین و کوتاه ترین راه تنظیم permission چیه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

تغییر دامین در شبکه

کمک در مورد مجبور کردن کاربران به لاگین کردن در دومین

http://forum.persiannetworks.com/f80/t36016.html

دومین در شبکه چیست؟

دومین سرور چیست؟

دامین در شبکه چیست

acsess denid جوين دوميندسترسی کاربران شبکه دامین سرور sqlران شدن sql در يوزر هاي domain changدامین چیستتغییر اسم شبکه محلیتغییر دامین محلی کاربرانمشکلات sql server با کاربران دامینمشکل sql در شبکه دومینران شدن سرويس sql در يوزر دومينتغییر دومین در شبکهمجبور کردن کاربران به لاگین کردن در دومین مجبور کردن کاربران برای لاگین به دامینتغییر دامین در networkنصب دو دامین همنام در شبکهsql server مشکل بعد از تغییر دامنهتغییر نام دامین سرور 2008تنظیم دامین در شبکهعوض كردن دامين در شبكه script برای تغییر دسترسی کاربران

برچسب برای این موضوع