نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 1سپاس

موضوع: NAT in ISA2006

نام حقيقي: parsa far

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1

NAT in ISA2006

با سلام و ادب
    من یک آی پی نت شده دارم (برای اینترنت) که روی اینترفیس یک سیستم ست کردم و روی همون سیستم آیزاسرور 2006 رو نصب کردم برای اشتراک اینترنت در شبکه. با همین سیستم (که آی پی نت شده داره) می تونم آی پی های ولید را ببینم ولی طبیعتاً با سایر آی پی های دیگر شبکه نمی شه اینکار رو کرد. اگه ممکنه راه حل ارائه بفرمایید که چطور از طریق سیستمهای دیگر شبکه بتونم آی پی های ولید را ببینم؟

با تشکر و احترام

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Mehdi Golpayeganni

مدیر بخش سیستم های مجازی شناسه تصویری mehdi.g
    نوشته
    917
    سپاسگزاری شده
    883
    سپاسگزاری کرده
    505
    خب کافیه پروتکل های لازم برای استفاده از ip valid های خودتون رو بصورت مناسب به کلاینتها بدید ( با تعریف رول مربوطه) البته با توجه به اینکه باید از مدلهای fwc و یا secure nat استفاده کنید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    باسلام و تشکر از شما آقا مهدی عزیز
    البته شاید من سئوال رو درست مطرح نکرده باشم.
    یکی از آی پی های داخلی من در طرف دیگه که من اصلا بهش دسترسی ندارم نت شده. و من فقط با این آی پی می تونم بیرون برم مثلا اینترنت داشته باشم. حالا من آیزا رو نصب کردم و اینترنت رو به اشتراک گذاشتم وهیچ مشکلی برای اشتراک گذاشتن اینترنت با این آی پی نت شده وجود نداره فقط مشکل اینکه من با آی پی های داخلی شبکه نمی تونم بیرون رو ببینم مثلا یک آی پی ولید رو پینگ کنم.

با تشکر

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    اگه نت کرده باشید و پروتکل پینگ رو هم باز گذاشته باشید باید بتونید این کار رو بکنید

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام و تشکر از شما
    عرض کردم من با او آی پی نت شده می تونم پینگ بکنم ولی با سیستمهای دیگه نمی تونم پینگ کنم . خواستم بدونم چطور می شه توی آیزا کاری کرد که آی پی های دیگه که نت نشدند بتونن بیرون را پینگ کنند.
    با تشکر

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط asf_1387 نمایش پست ها
    با سلام و ادب
    من یک آی پی نت شده دارم (برای اینترنت) که روی اینترفیس یک سیستم ست کردم و روی همون سیستم آیزاسرور 2006 رو نصب کردم برای اشتراک اینترنت در شبکه. با همین سیستم (که آی پی نت شده داره) می تونم آی پی های ولید را ببینم ولی طبیعتاً با سایر آی پی های دیگر شبکه نمی شه اینکار رو کرد. اگه ممکنه راه حل ارائه بفرمایید که چطور از طریق سیستمهای دیگر شبکه بتونم آی پی های ولید را ببینم؟

با تشکر و احترام
    سلام
    جمله ای که بولد کردم یعنی چی؟!
    خب باید براشون رول تعریف کنید که بشه .
    الان شبکه داخلی شما اینترنت داره یا نه ؟
    اگه داره که پروتکل تو رولی که تعریف کردید چیه ؟ (ping هم تو پروتکل ها هست یا نه)
    اگه نداره که باید رول تعریف کنید دیگه .

اگرم یه شبکه جدید تو آیزا تعریف کردید باید یه networkrule بین اون شبکه جدید و externel با مکانیزم NAT تعریف کنید و با یه Access Rule به شبکه جدید دسترسی به اینترنت با پروتکل های مورد نظر بدید .

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    بلکه شبکه داخلی اینترنت داره و رول هم تعریف کردم و توش پینگ هم هست ولی مشکل اینه که فقط اون آی پی که نت شده می تونه بیرون رو ببینه و مثلا 4.2.2.4 رو پینگ کنه ولی سایر آی پی های شبکه نمی تونن.
    ضمنا چون آیزا نصب کردم سایر سیستمها با ست کردن آی پی نت شده در لن ستینگشون اینترنت دارن.

با تشکر از شما دوستان عزیز

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط asf_1387 نمایش پست ها
    سلام
    بلکه شبکه داخلی اینترنت داره و رول هم تعریف کردم و توش پینگ هم هست ولی مشکل اینه که فقط اون آی پی که نت شده می تونه بیرون رو ببینه و مثلا 4.2.2.4 رو پینگ کنه ولی سایر آی پی های شبکه نمی تونن.
    ضمنا چون آیزا نصب کردم سایر سیستمها با ست کردن آی پی نت شده در لن ستینگشون اینترنت دارن.

با تشکر از شما دوستان عزیز
    اینجور که معلومه کلاینت های آیزاتون از نوع web proxy هستند . این کلاینت ها فقط پروتکل های http,https,ftp رو ساپورت میکنن . برای پینگ باید از کلاینت های securenat یا فایروال استفاده کنید . یعنی روی کلاینت هاتون یا فایروال کلاینت نصب کنید یا به کلاینت هاتون gateway بدید . این کلاینت ها تمام پروتکل ها رو از جمله ping ساپورت میکنن .

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام
    خیلی سپاسگزارم از راهنمایی شما دوستان عزیز. چه چیزی رو باید گیت وی قرار بدم . من هنوز نتیجه نگرفتم. فقط سیستم آیزام که آی پی نت شده رو اینترفیسش ست شده می تونه بیرون رو پینگ کنه ولی بقیه نمی تونن. اگه ممکن راجع به گیت وی که گفتین کمی بیشتر توضیح بدین.
    خیلی از شما سپاسگزارم

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    سرور آیزا 2 کارت شبکه داره . یکی به اینترنت و دیگری به شبکه داخلی . حالا روی کلاینت هات gateway رو ip کارت شبکه آیزا که به شبکه داخلی وصله قرار بده . یه dns هم رو کلاینتت ست کن و تمام .

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    سلام و تشکر از شما دوستان عزیز
    با راهنمایی شما دوستان عزیز با ست کردن گت وی مشکل حل شد . ولی حالا اگه ساب نت ها متفاوت بود و نمی شد ای پی آیزاسرور رو برای کلاینت ست کرد چه باید کرد.
    با تشکر

عضو غیر فعال
    نوشته
    9
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط al1p0ur نمایش پست ها
    سرور آیزا 2 کارت شبکه داره . یکی به اینترنت و دیگری به شبکه داخلی . حالا روی کلاینت هات gateway رو ip کارت شبکه آیزا که به شبکه داخلی وصله قرار بده . یه dns هم رو کلاینتت ست کن و تمام .
    سلام و تشکر از شما دوستان عزیز
    با راهنمایی شما دوستان عزیز با ست کردن گت وی مشکل حل شد . ولی حالا اگه ساب نت ها متفاوت بود و نمی شد ای پی آیزاسرور رو برای کلاینت ست کرد چه باید کرد.
    با تشکر

نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    سلام
    اگه چند تا سگمنت دارید باید ip روتری رو که این سگمنت ها رو به هم وصل میکنه رو به عنوان gateway بذارید . در ضمن روی روتر هم باید default gateway ست کنید .

asf_1387 سپاسگزاری کرده است.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مکانیزم nat

آیزاسرور آیپی ولید

مكانيزم nat

مکانیزم NAT و

برچسب برای این موضوع