نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 2سپاس
  • 1 توسط shahram_yy
  • 1 توسط spiro

موضوع: راهنمایی در مورد ایزا و مودم ADSL

mmj
    mmj آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Mohammad

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51

راهنمایی در مورد ایزا و مودم ADSL

با سلام خدمت همه دوستان.
    قبل از مطرح کردن این سوال، نزدیک به یک ساعت توی سایت جستجو کردم. اما جوابمو پیدا نکردم.
    جاهایی که از طریق مودم های ADSL به اینترنت وصل هستند و آی پی Static هم دارند، یا مودمشان در حالت Bridge قرار داره، یا تنظیمات PPPoE روی مودم انجام میشه.
    تو حالت اول، کانکشن PPPoE رو خودمون توی ویندوز می سازیم. پس عملا سه تا کانکشن داریم. یکی Internal LAN، یکی External LAN که در واقع همون اینترفیسی هست که به مودم وصله و آخری هم ارتباط PPPoE است. حالا تو این حالت، کارت External مربوط به ISA کدوم یک از اینهاست؟
    اما تو حالت دوم، در واقع آی پی Static روی مودم ست میشه. آیا برای برقراری ارتباط VPN به این سرور، با توجه به اینکه خود سرور، آی پی Static نداره، ممکنه؟ و مشکلی نداره؟
    امیدوارم تونسته باشم سوالم رو واضح مطرح کنم.

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط mmj : 2009-01-17 در ساعت 10:42 PM

نام حقيقي: milad faghihi

عضو غیر فعال شناسه تصویری miladfm
    نوشته
    22
    سپاسگزاری شده
    13
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام خدمت دوست عزیز...
    سوال اول رو که نفهمیدن منظورت چیه !!!!!!!!!!!
    اما در باره ی VPN :
    وقتی IP Static رو از ISP می گیری اون IP مخصوص خط تلفن هست یعنی اگر Case یا Modem عوض بشه بازم IP تعییر نمی کنه پس می تونیم با این IP یک VPN Server راه اندازی کرد...

امیدوارم توسته باشم کمکت کنم....

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    سوال اولم فکر کنم خیلی واضح باشه.
    من برای تعریف رول های ایزا، باید شبکه مبدا و مقصد رو تعیین کنم. مثلا برای VPN باید یک رول تعریف کنم و از بیرون از شبکه به داخل شبکه اجازه عبور ترافیک بدم. تو این حالت مقصد که همون LAN خودمونه. اما مبدا (که همون اینترنته) کدوم یک از کانشکن های منه ؟ کارت شبکه ای است که به مودم وصله و یا کانکشن PPPoE ؟

نام حقيقي: احسان انصاریان

خواننده
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    13
    عجب سوال خوبی این دوستمون پرسیده . یکی جواب بده چون این مشکل من هم هست . کارت شبکه ای که به عنوان External روی آیزا ست شده مبدا محسوب میشه یا لینک PPPoE ?

نام حقيقي: sy

عضو عادی
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    27
    این خیلی واضحه.
    شما روی آیزا در هنگاه نصب رنج IP اینترنالت رو مشخص میکنی.(البته بعد از نصب هم مبشه تغییرش داد.

حالا اون external که توی ISA میبینی هر مقصدی هست ، بجز internal .
    پس pppoe هم شاملش میشه.

در مورد کانکشن هم اگه روی ISA ست کردی که خود ISA سرور IP استاتیک میگیره.
    اگه روی مودم ست کردی هم باید بری و با توجه به مودمت ، تمام پورت های TCP , UDP رو map کنی روی External interfaceمربوطه ISA

mmj سپاسگزاری کرده است.

mmj
    mmj آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    432
    سپاسگزاری شده
    175
    سپاسگزاری کرده
    51
    پاسخ شما کاملا درسته.
    اما علت پرسیدن این سوال : من می خوام توی ایزا رولی تعریف کنم، که فقط از یک آدرس خاص بتونن به سرور من اتصال VPN داشته باشن. طبق فرمایش شما، تمام آدرسها بجز آدرس های Internal میشن جزو آدرسهای External. حالا من چجوری باید این رول رو تعریف کنم ؟

نام حقيقي: Mohamad

عضو غیر فعال شناسه تصویری spiro
    نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8

Icon14 نصب ADSL بروي ISA server

سوال من هم در راستاي همين تاپيك هست و گفتم ديگه تاپيك جديد باز نكنم كه باعث شلوغي و بي نظمي انجمن بشه.
    كاري كه ميخوام انجام بدم اينه:
    يك سرور ISA داريم كه از طريق كارت شبكه اولش مستقيم به راديو وايرلس وصل شده و IP Static كه شركت اينترنتي به ما داده بود روش ست شده بود و به اينترنت وصل بود؛ و كارت شبكه دوم كه Gateway بود و به شبكه Local كه يك سرور DC ديگه داريم وصل بود.
    حالا با قطع كردن اينترنت وايرلس و گرفتن اينترنت از طريق ADSL بايد كارت شبكه اول آيزا سرور رو به مودم ADSL وصل كنيم.
    اما تمام سوالات از همين جا شروع ميشه ،اول اينكه روال كلي و اصولي كار نصب ADSL با Static IP بروي سرور ISA چي هست؟ از نظر interface ها و كارت هاي شبكه اول و دوم و رنج IP و ...
    چه IP روي اين كارت شبكه اول ست كنيم؟ (IP استاتيك رو كجا و روي كدوم اينترفيس ست كنيم؟) ، از چه طريقي كانكت بشيم؟ ( شما كدوم راه رو پيشنهاد ميكنيد: Bridge يا PPPOE )، توي آيزا چطور تغييرات رو اعمال كنيم؟ (رنج IP و تغييرات كارت شبكه اول و ...) كه مثل قبل به كارش ادامه بده.
    ممنون ميشم اگه يه نسخه خوب براي اين سناريو ما بپيچيد.

نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط spiro نمایش پست ها
    سوال من هم در راستاي همين تاپيك هست و گفتم ديگه تاپيك جديد باز نكنم كه باعث شلوغي و بي نظمي انجمن بشه.
    كاري كه ميخوام انجام بدم اينه:
    يك سرور ISA داريم كه از طريق كارت شبكه اولش مستقيم به راديو وايرلس وصل شده و IP Static كه شركت اينترنتي به ما داده بود روش ست شده بود و به اينترنت وصل بود؛ و كارت شبكه دوم كه Gateway بود و به شبكه Local كه يك سرور DC ديگه داريم وصل بود.
    حالا با قطع كردن اينترنت وايرلس و گرفتن اينترنت از طريق ADSL بايد كارت شبكه اول آيزا سرور رو به مودم ADSL وصل كنيم.
    اما تمام سوالات از همين جا شروع ميشه ،اول اينكه روال كلي و اصولي كار نصب ADSL با Static IP بروي سرور ISA چي هست؟ از نظر interface ها و كارت هاي شبكه اول و دوم و رنج IP و ...
    چه IP روي اين كارت شبكه اول ست كنيم؟ (IP استاتيك رو كجا و روي كدوم اينترفيس ست كنيم؟) ، از چه طريقي كانكت بشيم؟ ( شما كدوم راه رو پيشنهاد ميكنيد: Bridge يا PPPOE )، توي آيزا چطور تغييرات رو اعمال كنيم؟ (رنج IP و تغييرات كارت شبكه اول و ...) كه مثل قبل به كارش ادامه بده.
    ممنون ميشم اگه يه نسخه خوب براي اين سناريو ما بپيچيد.
    واقعا چه استقبال خوبي از پست بنده شد!
    خوب خودم تجربه كردم و يك جواب كوتاه براي آيندگان مينويسم، باشد كه رستگار شويم
    كلا ISA به جز اون رنج IP كه به عنوان اينترنال بهش ميديم بقيه آدرس ها رو اكسسترنال ميشناسه و براي مورد ما هم همين بود ADSL با Wireless هيچ فرقي نكرد با اينكه قبلا آي پي وليد استاتيك بود و بعدا براي adsl به كارت شبكه يه آي پي از رنج مودم مثلا 192.168.1.10 داديم و به صورت PPPOE از روي خود مودم كانكت شديم.
    آي پي استاتيك رو هم خود شركت سرويس دهنده در واقع داره روي PPPOE به شما ميده كه عملا اصلا شما كاري به IP نداري فقط همه درخواستهاي اينترنت شما رو به اون IP ثابت روت ميكنه.

پ.ن
    فقط الان مشكل patch كرك Bandwidth Splitter 1.30 رو دارم. (همه ميگفتن patch v 1.21 روي 1.30 جواب ميده و ما نصب كرديم حالا ميبينم 10 تا user بيشتر جواب نميده كه اون خودش داستاني شده)؛
    بگذريييييييييييييييييييم؛ باقي مسائل رو در تاپيك مربوط به خودش به مباحثه خواهيم گذاشت!

Hakimi سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    127
    سپاسگزاری شده
    8
    سپاسگزاری کرده
    6
    حلا اگه نخواستیم از کانکشن pppoe استفاده کنیم ( زود dc میشه) و در ضمن آی پی ولید هم می خواستیم روال چطوریه ؟

نوشته
    19
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط pesar_sheyton نمایش پست ها
    حلا اگه نخواستیم از کانکشن pppoe استفاده کنیم ( زود dc میشه) و در ضمن آی پی ولید هم می خواستیم روال چطوریه ؟
    اين چيزي كه شما مي خواهيد فكر كنم ساده تر هستش.
    مودم رو روي Bridge mode تنظيم ميكنيد بعد توي ويندوز يه كانكشن مي سازيد IP Valid رو روي كانكشن ADSL كه ساختين ست ميكنيد.
    اگه اشتباه نكرده باشم اين بايد درست باشه و جواب بده.

نام حقيقي: ایمان شریعتی

خواننده شناسه تصویری iman_n21
    نوشته
    71
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    27
    سلام
    مودم من از اين 4 پورته هست که روتر هم دارن
    الان DHCP هم روش فعاله و يوزر و پسورد تو خودش ست ميشه و نيازی به ساخت کانکشن نداره و اتوماتيک به اينترنت وصل ميشه
    حالا برای اينکه آيزا بتونه ازش اينترنت بگيره بايد چه IP به کارت شبکه بدم و چه تنظيماتی از مودم رو تغيير بدم
    در حالت معمولی برای اينکه يه PC اينترنت داشته باشه، نبايد به کارت شبکه ip بده، و هر ipي که بده نميتونه از مودم اينترنت بگيره (حتی رنج DHCP)

نام حقيقي: حسن رئیسی

عضو عادی . شناسه تصویری hraeissi
    نوشته
    1,195
    سپاسگزاری شده
    512
    سپاسگزاری کرده
    104
    نقل قول نوشته اصلی توسط iman_n21 نمایش پست ها
    سلام
    مودم من از اين 4 پورته هست که روتر هم دارن
    الان DHCP هم روش فعاله و يوزر و پسورد تو خودش ست ميشه و نيازی به ساخت کانکشن نداره و اتوماتيک به اينترنت وصل ميشه
    حالا برای اينکه آيزا بتونه ازش اينترنت بگيره بايد چه IP به کارت شبکه بدم و چه تنظيماتی از مودم رو تغيير بدم
    در حالت معمولی برای اينکه يه PC اينترنت داشته باشه، نبايد به کارت شبکه ip بده، و هر ipي که بده نميتونه از مودم اينترنت بگيره (حتی رنج DHCP)
    از رنج مودم به ISA دستی IP بده و DG را IP مودم بده

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f80/t23610.html

تنظیمات vpn در مودم adslتنظیمات مودم adsl برای نصب isaچگونه روی مودم adsl آی پی استاتیک ست کنیمsite:forum.persiannetworks.com bandwidth splitter patchadslاطلاع كلي از.adslاطلاعات کامل درباره مودم های مطلب درمورد تنظیمات نصب isa برای adsl adsl bridgeتنظیمات نصب isa برای adsl adsl bridge مطلب درموردمودم هاي معمولي ووايرلسروش تنظیم آی پی valid v روی مودم adslچگونه ip valid در مودم ست کنیمساخت كانكشن d slچگونه ای پی استاتیک را در مورد ست کنیمست کردن ip v در tmgاطلاعات درمورد مودم وایرلسنحوه پیکربندی مودم وایرلس در isaنحوه انجام تنظیمات vpn در مودم adslاطلاعات در مورد مودمهای 4پورتهتنظيم adsl isa serverچگونه ip استاتیک را در مودم ست کنیمچگونه ای پی استاتیک بر روی مدم ست کنیم؟ADSLاطلاعاتي درباره نصب vpn بروي مودم adslyhs-ddc_bd

برچسب برای این موضوع