نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: درخواست راهنمایی برای پروتکلها و سرویسهای ضروری ومجاز در شبکه ؟

خواننده
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    63

درخواست راهنمایی برای پروتکلها و سرویسهای ضروری ومجاز در شبکه در آیزا ؟

اگر بخایم حداقل پروتکلها و سرویسهای اینترنتی -شبکه ای ( که لازم و ضروری هستند ) برای brows و دانلود و انجام امور معمولی (که در یک دامین باید وجود داشته باشه )کدامها هستن ؟ طوری که با استفاده از آیزا امنیت شبکه امن تر باشه و پروتکلهای غیر لازم و بدون ضرورت هم در شبکه استفاده نشه تا امکان خرابکاری ها در شبکه توسط کاربران نه چندان وا رد و ... به حداقل ممکن برسه ؟ آیا آزاد کردن Http , ftp ,... و سرویسهای dns , dhcp و ... کافیه ؟ خلاصش اینه که سرویسهای غیر لازم و غیر ضرور در شبکه run نباشه و سرویسهای لازم هم از طریق آیزا run شه؟
    (حداقل پروتکلها و سرویسها ی لازم و ضروری در یک دامین معمول ؟

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط parviz_p_t : 2009-01-13 در ساعت 12:08 PM

نام حقيقي: احسان انصاریان

خواننده
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    13

نیازسنجی مهم است

دوست عزیز سلام
    این بستگی داره که چه سرویس هایی رو نیاز داشته باشی . آیزا بخاطر این به طور پیش فرض همه چیز رو بلاک می کنه که شما به مرور زمان اگر نیاز داشتی بازش کنی . اگر از سرویس وب استفاده داری http و ... رو باز کن . ولی اگر مثلا به FTP نیاز نداری باز نکن . یا اگر DNS داخلی داری الزاما نیاز نیست بازش کنی مگر اینکه بخواهی از داخل شبکه ping رو با خود نام سرور ها انجام بدی .یا Publish داشته باشی . من پیشنهاد می کنم چیزی رو باز نکن مگر به مرور زمان که نیازهای شبکه رو فهمیدی . البته یکی از اولین شرایط قبل از نصب آیزا همون نیازسنجی شبکه هست .یک چک لیست از نیازهای شبکه درست کن بعد یکی یکی اون چیزی رو که نیاز داری باز کن و اونهایی رو که نیاز نداری بسته نگهدار . حتی به نظر من Ping رو هم از داخل شبکه به خود Local host بسته نگهدار مگر بر اساس ضرورت .

خواننده
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    57
    سپاسگزاری کرده
    63
    من میدونم کاربران چه نیازهایی دارند متاسفانه نمی دونم برای کاربرانی که بیشتر از 90 درصد استفادشون از اینترنت browse هست و البته دانلود های شخصی چه پروتکلهایی رو آزاد کنم.در شبکه ما فقط یه dc و dhcp و dns نصب شده همرا با یه آیزاسرور که بعدا یه اتوماسیون یه جای دیگه لینک می شه (vpn ). من می خام بدونم با آیزا چه پروتکلها یا سرویسهایی رو آزاد بزارم.از وقتی که میزارید سپاگذارم

نام حقيقي: احسان انصاریان

خواننده
    نوشته
    23
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    13
    سلام .
    شما مي تونيد HTTP . HTTPS . FTP رو باز بگذاريد و اين براي اينترنت تقريبا كافي است نه صد در صد ولي تا نودو پنج درصد كافيست چون خود HTTP پروتكل وسيعي هست كه خيلي چيزها رو ساپورت مي كنه . بعد اگر مشكلي داشتي كه فايل خاصي دانلود بشه يا نشه فايلها رو Extention كنيد . يعني اگر ميخواهي pdf دانلود نشه اون رو ببند يا ... ولي اگر حتي صد در صد كار شركت شما با اينترنت هست همين سه تا پروتكل اختصاصي اينترنت كافيست . مگر آنكه سرويس خاصي بخواهيد بگيريد . مثلا سرور Exchange داشته باشي كه بايد از اينترنت ايميل بگيره. كه شما نوشتي چنين چيزي نداري .

کلمات کلیدی در جستجوها:

سرویسهای ضروری شبکه

سرویس های ضروری در سرور

سرویسهای غیر ضروری در شبکه

سرویس های ضروری شبکه

لیست سرویس های غیر ضروری در شبکه

سرویس های غیر ضروری در سرور اینترنت

پروتکل ها و استفادشون

برچسب برای این موضوع