نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: مشکل با ISA Server و RRAS DHCP Relay Agent

نام حقيقي: Javad Bagdeli

عضو غیر فعال شناسه تصویری javadmcp
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    2

Icon14 مشکل با ISA Server و RRAS DHCP Relay Agent

سلام
    البته این سوال بیشتر جنبه آموزشی داره تا عملی ولی خوب دلیلش رو می خوام بدونم
    من شبکه ای به این شکل دارم که ISA Server را نصب کرده ام که روی اون DHCP است
    خوب بعد ارتباط بین دو شبکه (یکی ISA رو داره البته در Edge ) روی RRAS پروتکل DHCP Relay agent رو فعال کردم ولی مشکلی که دارم اینه که ISA اجازه نمی ده که RRAS از DHCP IP بگیره در صورتی کلاینت هایی که مستقیما به ISA دسترسی دارن می تونن IP بگیرن ،البته من روی ISA طوری تنظیم کردم که Access Policy همه پروتکل ها و همه شبکه ها Allow باشه.
    Log ها رو هم که نگاه می کنم می بینم که ISA Server یک درخواست Unicast از کارت شبکه ای که DCHP relay agent روی اون فعاله دریافت می کنه (طبیعت DHCP relay agent هست) ولی اون درخواست رو Deny می کنه!
    کسی هست که بتونه به من کمک کنه، نمی گم که ضروریه ولی ندونستنش داره اذیتم می کنه و می خوام بدونم چرا؟
    ممنونم
    پیشاپیش
    در ضمن اگه اطلاعات بیشتری بخواهید بهتون می دم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    دلیلش اینه که بر اساس System Policy در ISA که نسبت به Access Rule تقدم هم دارد بایستی ترافیک پکتهای DHCP رو به Network که DHCP Server واقع شده باز بگذارید.

نام حقيقي: Javad Bagdeli

عضو غیر فعال شناسه تصویری javadmcp
    نوشته
    59
    سپاسگزاری شده
    7
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط irarkh نمایش پست ها
    دلیلش اینه که بر اساس System Policy در ISA که نسبت به Access Rule تقدم هم دارد بایستی ترافیک پکتهای DHCP رو به Network که DHCP Server واقع شده باز بگذارید.
    من این کار را انجام دادم.
    ولی من گفتم که DHCP روی خود ISA قرار دارد. در ضمن توی اون قسمت من Local Host رو Add کردم ولی جواب نگرفتم. هر کاری هم کردم جواب نگرفتم. در ضمن توی Log هم به من نمی گه که کدوم Policy داره Deny می کنه. به هر حال ممنونم.

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    مشکل اینجاست که ISA در نسخه SP3 2004 و 2006 تا وقتی شبکه داخلی براش تعریف نشده باشه کلیه ترافیک broadcast رو Deny کرده و عملا استفاده از قالب طبقه بندی Network ها راه به جائی نخواهد برد. البته این منطقی تر از حالت قبل هست چرا که اصولا یک فایروال بایستی شبکه های خودش (خصوصا" دست داخل) رو بر اساس یک قاعده ثایت استوار کند نه متغییر.پس تنها راه حل مجوز عبور broadcast که بطور پیش فرض در Computer sets و Anywhere دیده شده است.اگر آن بخش را باز کنید رنج broadcast رو خواهید دید.

کلمات کلیدی در جستجوها:

مشکل با dhcp relay agent

مشکل ایزا با rras

dhcp relay agent rras اموزش

dhcp در isa server

م قاله در مورد relay egent

dhcp isa مشکل

dhcp relay agent اموزش rras

مشکل با dhcp isa

برچسب برای این موضوع