صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 28 از مجموع 28

موضوع: ISA + DHCP - مشکل در تعریف Rule

نام حقيقي: ایمان ادریسیان

عضو عادی شناسه تصویری mostafaa
    نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط irarkh نمایش پست ها
    آقای ادریسیان نتیجه پست شماره 12 چه شد ؟
    تنظیمات رو اعمال کردم و لی تفاوتی حاصل نشد.
    در هر صورت من بیخیال تبلیغات از این طریق شدم.

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    ببین دوستم من یک توصیه دارم .

البته باید ببخشید که در مورد هدف شما نظر میدوم . اهداف تجاری که شما دنبال میکنید خیلی جذاب است ولی به نظر من تغییر در ساختار سایت ها از طریق پراکسی جنبه خوبی ندارد کاربران با دیدن تغییرات هزار جور تصور می کنند . ممکن در کوتاه مدت نتیجه کاملاً معکوس باشه . یک مثال ساده مدتی پیش بلاگفا با مشکل روبرو شده بود یعنی صفحه وبلاگ کابران بد باز میشد یا اصلاً باز نمیشد در مواقع لود نشدن صفحه error برنامه isa با ایمیل شرکت ما زیر صفحه دیده میشد خیلی از کاربران با تصور اینکه ما سایت رو فیلتر کردیم مرتب با قسمت فنی و یا مدیریت تماس میگرفتند و از ما می خواستند سایت رو از فیلتر خارج کنیم .

این یک تجربه کوتاه از تاثیرات ویژه پراکسی است . حالا تصور کنید کاربر سایت Google رو باز کنه و به جای عکس بالاش عکس تبلیغاتی ISP رو ببینه . احتمالاً پای سیستم فلج میشه میگه ای دادو بی داد که ISP همه اطلاعات منو دزدیده . البته کمه ها ولی خوب ممکنه .

به این جنبه قضیه هم یک نگاهی البته عمیق بندازید

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    با تشکر دوباره از تمامی دوستان به خصوص آقای پور هاشمی و آقای خسروی .
    حالا با تمامی این صحبتهایی که کردید من به نتیجه رسیدم که تبلیغات از این راه هم به دردسرش نمی ارزه و هم اینکه ممکن تاثیر برعکس بزاره و ...
    حالا
    من اگه بخام وقتی یوزرهام اولین بار که اکسپلورر رو باز میکنن یه صفحه خوش آمد گویی ببینن و بعدش دایرکت بشن به سایتی که میخاستن باز کنن ، چه راه حل هایی جلوی پام دارم
    و میدنم که این کار شدنی چون خودم یه نرم افزار دارم که این کار رو انجام میده و خیلی هم کار با هاش راحتی و لی متاسفانه تا سه تا یوزر محدود شده و کرک هم نداره.
    با تشکر

نام حقيقي: Alireza Khosravi

عضو عادی شناسه تصویری irarkh
    نوشته
    753
    سپاسگزاری شده
    79
    سپاسگزاری کرده
    21
    تصور می کنم در این انجمن کمی جستجو کنید به پاسخ می رسید، دقیقا" خاطرم نیست ولی چنین عنوانی قبلا" جایی دیدم.در مورد کاری که شما می خواستید من به صورت تست انجام دادم و نتیجه عملی شد. یک Access Rule با خصلت منفی (Deny) ایجاد کردم و کلیه ترافیک ( هر چند که لازم نبود!) از داخل به URL Set که از قبل ایجاد کرده بودم (http://www.google.com/intl/en_com/images/logo_plain.png) رو بستم.در قسمت Redirect HTTP request.... آدرس تصویر Logo یاهو (یا هر آنچه مد نظر است) رو قرار دادم و نتیجه آن جایگزینی لوگو گوگل با یاهو بود!

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط irarkh نمایش پست ها
    تصور می کنم در این انجمن کمی جستجو کنید به پاسخ می رسید، دقیقا" خاطرم نیست ولی چنین عنوانی قبلا" جایی دیدم.در مورد کاری که شما می خواستید من به صورت تست انجام دادم و نتیجه عملی شد. یک Access Rule با خصلت منفی (Deny) ایجاد کردم و کلیه ترافیک ( هر چند که لازم نبود!) از داخل به URL Set که از قبل ایجاد کرده بودم (http://www.google.com/intl/en_com/images/logo_plain.png) رو بستم.در قسمت Redirect HTTP request.... آدرس تصویر Logo یاهو (یا هر آنچه مد نظر است) رو قرار دادم و نتیجه آن جایگزینی لوگو گوگل با یاهو بود!
    دوست عزیز با تشکر از این که وقت میزارید و سعی میکنید منو راهنمایی کنید
    این کار رو من هم توی شبکه که استاتیک آی پی داشته روی سرورم انجام دادم . مشکل من این بود که روی سرور هات اسپات که DHCP هم روش بود وقتی این رول رو تعریف میکردم سرورم به درستی کار نمیکرد. و در کل من بی خیال عوض کردن لگو گوگل و یاهو برای کلاینتهای هات اسپات شدم . و میخام کلاینتها اول دایرکت بشن به یه page و بعد مثلا 20 ثانیه صفحه خود به خود رفرش بشه به سایت مورد نظر کلاینت . و فقط بار اولی که اکسپلورر رو باز میکنن این صفحه رو ببینن.

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    راستی راجع به این موضوع هم قبلا صحبت شده و از این نظر حق با شماست ولی به نتیجه نرسیده .

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام

من همین امروز بعد از زدن پست قبلی رفتم یک Rule زدم و لوگوی گوگل رو یکی دست کاری کردم و الان هم در شبکه در حال عملکرد است مطلب رو توی وبلاگ خودم منتشر می کنم ولی واسه اینکه صفحه خوش آمد داشته باشید خیلی ساده است . ولی یک توصیه می کنم و اون هم اینه که فقط یکی دو سایت رو با هاشون اینکارو بکن چون واسه هر سایتی خیلی لوس میشه و مشتری رو خسته میکنه . ولی بازهم دارم روی اون قضیه DHCP کار میکنم تا ببینم چطوری میشه مشکل رو بر طرف کرد

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    درباره این صفحه خوش آمد گویی یه کم بیشتر راهنمایی کنید آقای پور هاشمی.

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما

خوب روش خیلی سادش اینه که از طریق انتقال ترافیک بر روی یک صفحه روی IIS سیستمی که ISA روش نصب شده و ایجاد یک HTML دایرکتور در داخل کد صفحه مورد نظر کاربر بعد از دیدن صفحه خوش آمد گویی به طور مثال بعد از 3 ثانیه به صفحه مورد نظر ما منتقل میشه که میشه با تعریف 2 رول برای دو سایت پر طرف دار به عنوان مثال یاهو و گوگل کاربر رو به سما سایت مورد نظر هدایت کنیم .

کمی پیشرفته تر نوشتن کوکی هست و قرار دادن اون در داخل صفحه مرود نظر خودمون که برای کاربر نمایش داده میشه سپس کوکی روی سیستم کاربر ذخیره میشه و در دفعات بعدی که کاربر سایت رو می خواهد ببیند مستقیم به سایت مورد نظر هدایت می شود .

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    با اینکه این راه حلی که دادین بسیار جالب به نظر میرسه ولی به نظر من چندتا اشکال داره
    اول اینکه گیریم کلاینتها وارد اون سایتهایی که ما میخایم نشن اصلا اونوقت چی .
    دوم اینکه ممکن هست کوکی ها رو بلوک کرده باشن ، اونوقت هر بار که میخان سایت مورد نظر رو باز کنن باید صفحه ما رو هم ببینن که در واقع ضد تبلیغ میشه و یوزرها رو فراری میده.
    راستی آیا نرم افزار هایی هستند که کلاینتها رو براساس IP و MAC Address اعتبار سنجی کنند.

نام حقيقي: مهدی گلپایگانی

عضو غیر فعال شناسه تصویری m_golpayegani
    نوشته
    206
    سپاسگزاری شده
    29
    سپاسگزاری کرده
    22
    تا چه نوع اعتباری رو بخوای بسنجی

ولی برای استفاده حجمی ، نرم افزار های Bandwidth Controller و Bandwidth Manager هم از روی ip و هم از روی مک آدرس این کار رو انجام میدهند

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام

از نکته ای که اشاره کردید چند نکته به ذهنم رسید اولی اینکه ما سایت هدف رو باید با دقت انتخاب کنیم و از پر بازدید بودنش اطمینان داشته باشیم . دومی اینه که باید سایتی که ما میخواهیم انتخاب کنید با بستن کوکی رابطه داشته باشه مثل ایمیل یاهو که اگه نتونه کوکی بسازه لوگین نمیشه پس کاربر باید کوکی رو باز بزاره

یکمی باید در اینجا از فنون بدام اندازی کاربر استفاده بشه تا کاربر برای یک بار هم که شده مجبور بشه صفحه ما رو ببینه .

نوشته
    353
    سپاسگزاری شده
    178
    سپاسگزاری کرده
    37
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    با سلام به شما

خوب روش خیلی سادش اینه که از طریق ....
    خوب روش سختش چیه آقای پور هاشمی .
    که کاربر اگه به هر سایتی که خاست بره اول صفحه ما روببینه.
    اون نرم افزاری که پرسیدم که بر پایه مک آدرسی و آی پی میخام اعتبار سنجی کنه در واقع واسه اینکه یوزرهای هات اسپوت رو بتونه به صورت اتوماتیک فیلتر کنه ، یعنی چی :
    یعنی اینکه یوزر وقتی لبتاپش رو باز میکنه و به هات اسپوت کانکت میشه اولین صفحه که براش تو اکسپلورر باز میشه بهش بگه که مثلا شما یک ساعت وقت دارین با این پهنای باند . بعد یک ساعت هم بر اساس مک آدرس اینترنت یوزر رو قطع کنه.
    یه همچین چیزایی

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

تعریف isa

تعریف rule در isa

http://forum.persiannetworks.com/f80/t17309-2.html

رول و دسترسی های آن در ایزا سرور

rule در isa

dhcpکار نمی کندمشکل pptp با isa server 2006تعریف در آیزا سرورrouleعلت آی پی ندادن dhcpدر شبکهایجاد dhcp در isaتعریف dhcp در isaدلایل از کار افتادن dhcpایجاد rule در isa dhcp سرور و مک isaکلیه رول های مورد نیاز آیزابستن مک آدرس با isa serverتعریف rule اپی در tmgdhcp isa مشكلاتمشکل با dhcp isa forum.persiannetworks.comبستن مک آدر در tmgتعریف رول برای دسترسی کامل isaایجاد رول DHCP در isa server 2004از كار افتادن سرويس ايزا 2006تعريف Access Rule در isa serverمک آدرس در ایزا

برچسب برای این موضوع