نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13

موضوع: نحوه تنظیم کش برای ADSL بین 50 یوزر

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220

نحوه تنظیم کش برای ADSL بین 50 یوزر

با سلام به دوستان و همکاران خوبم

این یک سوال کاملاً حرفه ای است که من مدت طولانی دارم روی این مطلب کار میکنم و واقعاً برام جذاب است ولی متاسفانه به جواب های کوتاه و ناکار آمدی دست پیدا کردم . و اما سوال :

با یک لینک 512kbps که از مخابرات دارند چطوری میتونن 50 تا یوزر ADSL تعریف کنند که هر یوزر 128Kbps سرعت دریافت داشته باشه ؟

من الان درست 20 روزه که دارم دنبال این جواب روی تنظیمات کش سرور کار میکنم و متاسفانه به هیچ پاسخ دقیقی نرسیده ام . با این شرکت های ADSL هم که نشود تماس گرفت زیرا به سوالت جوابی نمیدهند .

با یکی از این شرکت ها تماس گرفتم و به هزار ترفند فهمیدم که کش سرورشون ISA SERVER هست ولی من تنها تونستم 5 تا لینک 128 از تو ISA SERVER خودم بکشم بیرون و برای خط ششم با مشکل کمبود باند ویت روبرو شدم .

حالا من دقیقاً میخوام بدونم تنظیماتی که بر روی سیستم های کش سرور شرکت های ADSL انجام میشه که اونها رو قادر به انجام همچین کاری میکنه چطوری هست .

اگر دوستان با مشکل من برخورد کرده اند و جوابی دارند لطفاً ارائه کنند تا ذهن خسته من رو یاری کرده باشند .

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط meysam22us : 2007-06-05 در ساعت 10:08 AM علت: جمله بندی جذاب تر

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    بعید می دونم این کار ربطی به ISA داشته باشه

مسلما اون پهنای باند Share تعریف شده و چیز مطلوبی نیست
    یعنی اصلا مطلوب نیست !

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    اصلا ربطی به آیزا پایزا نداره !
    سرعت رو رو پورت dslam میبندن
    تو تهران هم به ازای هر 50 الی 70 پورت یک e1 دیتا میکشن

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    هر چي پهناي باند بيشتر يوزر share شده بيشتر.اين قانونش
    اينجوري كه اينا share كردن تو اوج مصرف به هر كي 2 كيلو هم نمي رسه.
    صد رحمت به share* كردن دايال آپ
    واسه اين تعداد يوزر حداقل 2 مگ مورد نيازه تا بشه يه سرويس خوب داد.كه البته اصلا نمي صرفه مگه اينكه 1 مگ بزاري اونوقت براي يوزر نمي صرفه چون سرعتش مياد پايين.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اصلا هم نیازی نیست دوستان دنبال راهکار نرم افزاری این قضیه بگردن یه حساب سرانگشتی هم معلوم می کنه قضیه رو 512 به 50 نفر یعنی کلاهبرداری همین. بعدش اینجوری که بنده متوجه شدم منظور جناب پورهاشمی پهنای گارانتی بعلاوه share هستش که اینجوری باز اگر 512 زرنگ باشه میتونه 10 یا 12 نفر رو مشغول کنه تازه اگر باهم دیگه دیتا نخوان چون ما 128 گارانتی شده براش تعریف کردیم بعلاوه اگر پهنا خالی بود بره سمتش . فکر نکنم ایزا بتونه شعبده بازی بکنه 512 رو بده به 50 نفر هر کی هم خواست 128 رو داشته باشه .

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    خوب حالا اگه من بخوام روی یک پهنای باند 512 به صورت کاملاً قانونی ADSL داشته باشم و با توجه به اینکه نمیخوام از پورت SLAM استفاده کنم و نخوام e1 دیتا ( که خدایی اصلاً نفهمیدم چی هست ) استفاده کنم به نظر شما چطوری میشه باز همین مقدار یوزر رو نگهداشت که هر یوزر 128 بگیره در صورتی که من خودم در یکی از شهرستان هایی اطراف که ADSL داره بیشتر از 1.5 کیلوبایت در ثانیه نتونستم دریافت داشته باشم درست ساعت بین 3 تا 7 عصر یک روز غیر تعطیل . در صورتی که با شرکت تماس میگیریم میگه درست پهنای باندی رو استفاده می کنید که باید استفاده کنید یعنی 128 .

حالا نکته مهم برای من اینجاست که خودم می دونم به هیچ عنوان نمیشه بیشتر از 5 تا 6 خط رو با 512 بهشون دریافتی معادل 128 داد چون خودم الان رو وایرلس با همین مشکل دست بگریبان هستم ( البته 10 تا 12 مورد ) رو بیشتر مد نظر دارم .

به نظر شما تنظیمات من روی کش سرور خودم بدرد نخور هست یا شرکت های ارائه دهنده ADSL مورد اخلاقی با خدماتشون دارند .

اگر کسی هم بلد هست راهی رو که من بتونم 10 یا 12 مورد 128 از روی وایرلس بدم با پهنای باند 512 لطفاً منون راهنمایی کنه .

نام حقيقي: HAMID ATAEI

عضو غیر فعال شناسه تصویری ataei
    نوشته
    295
    سپاسگزاری شده
    12
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام به همه دوستان
    اگه قرار باشه 64k اختصاصی بدهید که همون نهایتا به 8نفر می تونی بدی ولی چقدر پول ازشون می گیرید نمی صرفه با توجه به اینکه مخابرات 64k را چند میده....
    اونجوری که من فهمیدم هر 64k را به 5 الی 6 , 7 نفر به اشتراک می گذارند حالا خوب یا بد نمی دونم در غیر اینصورت نمی صرفه
    خیلی از دوستان دیگه بغیر از روش بالا سعی می کنند پهنای باند ارزونتر تهیه کنند و اونو بفروشن
    ماهواره و یا گرفتن پهنای باند از ISP هی دیگه و بزرگتر و یا ISP های شهرهای بزرگ از ISP های شهرهای کوچک و محروم مقداری اینترنت می گیرند چون شهرهای کوچک و محروم تخفیفهای خوبی دارند.
    منم گیج شدم این Adsl ها رو چیکار کنیم

نام حقيقي: مهدي

عضو عادی شناسه تصویری herus_deus
    نوشته
    986
    سپاسگزاری شده
    328
    سپاسگزاری کرده
    164
    بابا ميثم جون زوري كه نميشه شربت بدن آدم بخوره.
    يه مثال: (اعداد و ارقام حدودي است و تجربه شخص خودم است)
    با 512 مي تونيد به حدودا 8 نفر 128 بديد.كه اگر با هم استفاده كنند نمي تونيد هيچ بهونه اي براشون بياريد.اما اگر معمولا 5 تاشون كار كنند مشكلي پيش نمياد.
    با 1 مگ مي تونيد به حدودا 20 نفر سرويس بديد كه بازم زياد جالب نيست.
    با 2 مگ مي تونيد به حدودا 50 نفر سرويس بديد كه از حالات قبلي بهتره ولي باز...
    با 4 مگ ميشه به حدودا 140 نفر سرويس داد سرعت از حالت هاي قبلي بهتر است چرا چون احتمال اينكه 140 نفر با هم كار كنند خيلي كمتر از اينه كه 8 نفر با هم كار كنند.
    حالا شما اينو بگير و برو بالا هر چي پهناي باند بيشتري داشتي باشه مي توني يوزرهاي بيشتري رو داشته باشي و به يوزرها سرويس بهتري بدي چون اين احتمال هي كم ميشه.
    البته فكر كنم اينا رو خودت مي دونستي

نام حقيقي: network-ir

عضو غیر فعال شناسه تصویری network_pr
    نوشته
    209
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    19
    با سلام
    ببینید همکار گرامی با این وضعیت گرونی پهنای باند طبیعتا یه روش غیر معمول و خارج از هر استانداردی باید استفاده کرد تا بشه تازه هزینه ها رو تامین کرد.تازه قرار نیست این 128 همیشه 16k دانلود داشته باشه.این مشکلات بوده که ADSL به این روز در اومده-البته گفتنی هم هست بعضی از این شرکت های PAP روی 128 حتی بیش از این دارن پهنای باند میدن با قیمت عجیییب که اینم داستانشو هنوز نفهمیدیم.ولی این موضوع کاملا روشن هست که آخر ماااه فاکتور دیتا رو باااید پرداخت کنن. پس باید آب تو شیر بریزن دیگه -ربطی به کش و این حرفا نداره.

نام حقيقي: ?

عضو غیر فعال
    نوشته
    1,318
    سپاسگزاری شده
    273
    سپاسگزاری کرده
    78
    اتفاقا این بستگی به یوزرها داره اگر این یوزرهایی که جناب پورهاشمی میگه اهل چت و سایت بازی باشن خیلی راحت می تونه 512 رو 10 تا 64 اختصاصی بده البته یه کش سرحال تو مدار باید داشته باشه دوستانی که میگن کش ربطی نداره اتفاقا کش ربط هم داره که 512 رو به 10 تا بشه داد . البته بنده تا قبل از برداشتن تعرفه ها و گرانی دیتا دو گروه درست کرده بودم هر گروه رو 200 تا بهش پهنای باند اختصاص داده بودم و در هر گروه 5 تا کافی نت گذاشته بودم یعنی در پهنای 400 بطور کامل 10 تا کافی نت رو قرار داده بودم که همشون هم ر اضی بودند ولی در ظاهر غرغر می کردند ولی بعدا 64 اختصاصی دادم که بعدا گفتن همون اشتراکی بهتر بود .

ویرایش توسط wazet : 2007-06-05 در ساعت 05:53 PM

نام حقيقي: Alireza HBB

عضو غیر فعال شناسه تصویری Alux
    نوشته
    1,492
    سپاسگزاری شده
    286
    سپاسگزاری کرده
    399
    اصولا میان این کار رو می کنند

سرویس رو طبقه بندی میکنند

مثلا سرویس Home که یه 64 رو بین حالا 4 نفر یا 6 نفر و خیلی بی رحم باشن 8 یا حتی دیدم 10 نفر تقسیم می کنند
    سرویس Professional که وضعیت یه کم بهتره و و 64 رو بین 3-5 نفر می بندند

همه چیز دست خودتونه ولی یوزری که میاد 64 رو ماهی 20 تومن می خره باید انتظار تقسیم بر 8 شدن رو هم داشته باشه

از قدیم گفتن پول بده آش بخور

واسه دادن 10 تا 128 روی 512

خوب اگه من بودم
    اول بستگی داره ازشون چقدر می خوایین پول بگیرین

ولی بهتره هر 3 نفر رو یه 128 بدید
    و یوزر های غرغرو رو تو گروه های 2 تایی

اینجوری 4 تا 128 میدید که 12 نفر توش هستند ( 3 تایی)

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

128 رو به 2 تا یوزر 128 اختصاص میدی و یک یوزر 64 .سر ریز اونها در ساعات پیک اون 64 رو تامین می کنه.
    از این فرمول یاید استفاده کنی.در حقیقت هر 128 برای 3 تا یوزر .بشتر هم اصلا و مطلقا جواب نمیده ،یوزر شاکی میشه.

نام حقيقي: دانیال احمدی زاده

عضو ویژه شناسه تصویری DaNi_84
    نوشته
    1,586
    سپاسگزاری شده
    738
    سپاسگزاری کرده
    307
    پهنای باند شیر همش دردسره اصلا ارزش نداره
    به جای 50 تا یوزر شیر 5 تا یوزر ددیکیتد پیدا کن هم صرفش بیشتره هم ارزش پاسخگویی و این حرفها رو داره

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f80/t16595.html

روش تنظیم adsl

روش مشاهده تنظيمات قديم isa serverAdsl ترفند*نحوه تنظيم كش سيستم*نحوه تنظیمات ADSLتنظیمات بهتر adslتنضیمات سرعت کش adslتنظیمات adsl و سرعت بهترمراحل تنظیم کش در tmgتنظیمات کش ISAچگونگی تنظیم ADSLتنظیم کش در htmlتنظیمات کش سرور isaتنظیمات کش درtmgباز کردن پایزاتنظیمات تقسیم سرعت adsl بین یوزرهاadslتنظیمتنطیمات یوزرها برای isaچگونگی تنظیم پروکسی برایadslتنظیم حرفه ای کش سرور isa serverکش برای adslنحوه تنظيمات پروكسي در adsladsl چگونگی تنظیم adsl تنظیمات بهتر برای سرعت

برچسب برای این موضوع