نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14

موضوع: تقسیم پهنای باند در شبکه بزای ساب نت های متفاوت

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30

تقسیم پهنای باند در شبکه بزای ساب نت های متفاوت

من چند تا ساب نت توی یه شبکه دارم که هر کدومشون به یه کارت شبکه رو آیزا متصل هستند حالا من میخوام به هر کدوم از این ساب نتها پهنای باند مشخصی برای دسترسی به اینترنت بدم متلا هر کدام از ساب نتها حداگثر 512 KB همچنین میخواه این پهنای باندی که به سلب نت میدم بین کاربران اون ساب نت تقسیم کنم یعنی هم برای کل ساب نت یه پهنای بان مشخص بدو همچنین بتونم این پهنای باند داده شده رو بین کابراش تقسیم کنم آیا با آیزا شدنیه؟
    چجوری
    ممنون و متشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما دوست من

میشه در مورد ساب نت های مختلف توضیح بدهید - چون تا اونجایی که من بلدم تمامی کارت هایی که به ایزا نصب میشن واسه ساختار مجازی باید ساب نت 255.255.255.0 رو داشته باشند در غیر این صورت ما وارد محدوده IP VALID میشویم .

ولی برای تقسیم پهنای باند بهترین ابزار که میشه روی ISA نصب کرد البته به نظر من که دارم به صورت عملیاتی استفاده می کنم band width splliter خیلی جذاب عمل میکنه .

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    BWM یا همون bandwidth manager که قبلا هم توی همین فروم بحث شده کارتون رو راه میندازه.از soft perfect هستش

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    شما با هر نرم افزاری کار کنی تفاوتی نداره فقط برای destination ip address آدرس یه subnet رو بده. مثلا 192.168.0.128/25 یا 192.168.0.128 255.255.255.128 این به این معنیه که تمام ip های بین 192.168.0.129 تا 192.168.0.254 رو شامل میشه.

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    ممنون از راهنمایی
    بزاریید من واضحتر بگم فرض کنیم من چهار تا کارت شبکه روی آیزا که هر کدام داخل یه رنج ip کلاس c هستند مثل
    192.168.1.0/24
    192.168.2.0/24
    192.168.3.0/24
    192.168.4.0/24
    حالا من چهار تا ساب نت متفاوت دارم که درون هر کدام ه اینترفیس از isa وجود دارد همچنین یه کارت شبکه که به اینترنت وصله و ... حالا من میخوام کل پهنای باند رو بین این چهار ساب نت تقسیم کنم مثلا برای هر ساب نت 512 kb همچنین من میخوام این 512 kb رو بین کاربرای اون ساب نت باز تقسیم کنم مثلا هر کاربر10 kb
    حالا چجوری باید این کارو بکنم
    البته band width splliter رو نصب دارم اگه میشه لطفا دقیقا بگید چکار باید بکنم
    ممنون و متشکر

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما دوست من

البته من فکر کنم این کار دست کم 8 تا 10 ساعت طول میکشه اگر بخواهی به هر IP مقداری متفاوت با IP بعدی بدهید در غیر این صورت به سادگی با تکیه بر آدرس رنج در فایروال ISA میتونید به همه IP ها یک مقدار مشخص باندویت اختصاص بدهید . اینطوری به سادگی تنهابا چند کلیک کارتون راه می افتد . امیدوارم که بتوانید مشکل رو حل کنید البته من کار با BWS در وبلاگم توضیح دادم ولی به خاطر رعایت قوانین انجمن آدرس رو نمیتونم بزارم شرمنده .

با تشکر

ویرایش توسط meysam22us : 2007-04-25 در ساعت 04:51 PM علت: جا افتادگی کلمه

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    فکر میکنم اگه آدرس وبلاگتون رو ت وامضاتون بذارید مشکلی نباشه جناب پور هاشمی عزیز

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما

دوست من میلاد عزیز بهتر است حال که دوستان قصد صحبت در باره تغییرات در قوانین انجمن را نیمه کاره راه کرده اند و مخالفت من هم به تنهایی محلی از کاربرد را ندارد . پس آدرس وبلاگ خودم را دیگر در این انجمن سعی می کنم قرار ندهم تا شاید خدای نکرده تبلیغی برای من به حساب نیاید و دوستان نیز می توانند با یک سرچ ساده در سایت محترم گوگل به سادگی به وبلاگ من دسترسی پیدا می کنند . دیگر هم خدارو خوش نمیاد که دستان رو به زحمت بندازیم مخصوص مدیر این تاپیک که بیاد پست های من رو EDIT کنه و وقتش گرفته بشه . واسه همین نه توی امضاء نه دستی سعی می کنم آدرس وبلاگ رو وارد انجمن نکنم تا خودم روی HOST خودم یک زیر دامنه واسش بازکنم

با تشکر

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    بیا برای هر subnet یه rule بنویس بعدش برای تک تک یوزرهات. ولی این کارو با isa انجام ندی بهتره.

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    سلام

وبگرد عزیز چرا ISA نباشه من این کار رو دیروز انجام دادم بدون مشکل جواب داد و به سادگی به همه زیر مجموعه جواب داد . البته نباید منکر ضعف های برنامه ISA شد ولی این را هم نباید نادیده گرفت که برنامه ISA تقریباً در این زمینه بهترین نباشد جزء بهترین ها قطعاً هست .

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us نمایش پست ها
    سلام

وبگرد عزیز چرا ISA نباشه من این کار رو دیروز انجام دادم بدون مشکل جواب داد و به سادگی به همه زیر مجموعه جواب داد . البته نباید منکر ضعف های برنامه ISA شد ولی این را هم نباید نادیده گرفت که برنامه ISA تقریباً در این زمینه بهترین نباشد جزء بهترین ها قطعاً هست .
    کاملا موافقم البته اگه یه نفر به من هم ایزا رو یاد بده

نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به شما

من در خدمت شما هستم اگه تقبل کنید می تونم یک کلاس در شهرستانتون دایر کنید هزینه ها رو هم قبول کنید 10 تا 20 نفر مشتاق هم دعوت کنید من و یا دیگر دوستان رو دعوت کنید همه دور هم ISA یاد بگیرید . خواستید هم من در خدومتتون هستم کلاس خصوص برپا می کنیم . خوبه

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    کجا هستید شما

fkh
    fkh آنلاین نیست.

عضو عادی
    نوشته
    150
    سپاسگزاری شده
    62
    سپاسگزاری کرده
    30
    من نمیخوام به هر ip گهنای باند اختصاص بدم چون یوزر های من قبل از استفاده از اینتر نت باید authenticate بشن یعنی من فقز به یوزهای توی ئومین اجازه دسترسی به اینتر نت رو دادم پس نمیخوام به ازای هر ip پهنای باند ست کنم بلکه به ازای هر کاربر

کلمات کلیدی در جستجوها:

ساب نت

ساب نت مکس

سابنت مکس

سابنت مکس چیست

تقسیم پهنای باند در شبکه

میثم پورهاشمی

ساب نت چیست

سابنت 24

ساب نت مکس چیست

تحقیق در مورد سابنت مکسآدرس سابنت مکسسابنت مکس چیست؟تقسیم کردن سابنتساب نت ها وساب نت 24سابنت مكستقسیم پهنای باند اینترنت در شبکه محلیباندویت چست؟سابنت 24 چیستhttp://forum.persiannetworks.com/f80/t16033.htmlدر مورد ساب نت مکستقسيم ساب نتدر سابنت 24 يعني چه؟سابنت 27سابنت های اینترنت

برچسب برای این موضوع