صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 30 از مجموع 50

موضوع: cash kond

نام حقيقي: Reza Behroozi

عضو غیر فعال شناسه تصویری ahuray_mazdaa
    نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    دیدنی که دروغ چرا چشمون به جمال اونورا روشن نشده ولی خوندی چرا
    یه جایی تو یکی از همین فروما که میرم از نوع اونروه ابی یه ادمین کلی تعریف و تمجید که اره من برای 10مگ اومدم این کارو کردم و ... البته یادم نیست کجا بود
    برای حرفه ای ها باید بگم تو همین شیراز خودمون در نظر بگیری مثلا همیار کش سخت افزاری داره bandwidth controller سخت افزاری داره با اینکه ibsng هم داره ولی اصلا ازش استفاده نمیکنن و از isputil بهره میبرن(وضعشون خوبه دیگه)
    بازم فکر نمیکنم ماکروسافت برای 2 مگ آیزا رو نوشته باشه...شما مقاله انگلیسی در این مورد سراغ دارین

البته شاید بعضیا فکر کنن من چون certified هستم اینو میگم ولی من لینوکس هم کار میکنم و سرویس های مورد علاقه ی من اگه دست خودم باشه اینجوری ران میکنم
    active=فقط ویندوز
    dns=اگه بدون اکتیو باشه لینوکس مخصوصا ddnsاش خیلی حال میده
    routing=لینوکس چون دقیقا مثل سیسکو کانفیگ میشه
    web server=من عادتم شده با اینکه با php کار میکنم ولی iis راه میندازم
    ftp=لینوکس
    vpn = فرقی نمیکنه ولی چون از ibs خوشم میاد بیشتر از لینوکس استفاده میکنم ابته خوبیش اینه که با rrasهم کار میکنه
    firewall هم بنظرم دید مهمتره تا نوع چون مثلا در لینوکس کسی نمیاد برای جای حرفه ای همه کانفیگ ها رو خودش بنویسه بلکه میاد یه کانفیگ حرفه ای دانلود میکنه و اونو با نیازش هماهنگ میکنه بقول کتاب الن باغومیان

البته این سرویس ها که گفتم من هیچ وقت نیومدم performance بگیرم بیشتر از روی علاقه گفتم
    قصد اینکه من چی بلد هستم هم نداشتم چون هیچ کدوم همدیگه رو نمیشناسم دستکم من بجز اقای خسروی بچه های دیگه رو زیارت نکردم

خواننده
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0

تعیین مقدار کش

در قسمت مانیتورینگ و بر روی کش کلیک کردم و در سمت چپ بر روی کش کلیک کرده و propertis گرفته و در قسمت cash size در قسمت کش عدد 3500 وارد شده است چگونه می توانیم تغییر دهیم .

نام حقيقي: محمد تقی غلامی انبوهی

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    دوست خوب من الان isa ندارم اگه یادم باشه روی خود cache راست کلیک میکنید و Define Cache Drives اونجا میتونید بغییرش بدید

نام حقيقي: میثم پورهاشمی

عضو غیر فعال شناسه تصویری meysam22us
    نوشته
    527
    سپاسگزاری شده
    224
    سپاسگزاری کرده
    220
    با سلام به همه دوستان خوبم
    دوستان از مسیر بحث خارج شدید . این بنده خدا می خواهد بداند که چرا پاسخگویی کش ایشان ضعیف می شود نه اینکه کدام برنامه بهتر است و یا کدام برنامه بد تر است . دوست من شرکت میکروسافت روی ویندوز 2003 دات نت هرچی داشته رو کرده به نظر من بهترین سرور ها رو میشه روش راه اندازی کرد . ولی حالا چرا کش شما کند عمل میکنه ببین عزیز من یک مثال میتونه راه گشای کار شما باشه : شما برای پیدا کردن یک سند در یک استادیوم سریع تر عمل میکنید یا در یک اتاق 4*3 . خوب معلومه که هرچه سطح جستجو کمتر باشه سرعت ارائه بالاتره . برای ISA هم طبق فرمول ارائه شده توسط خوده میکروسافت برای 256kbps نباید مقداری بیشتر از 300MG فضا به عنوان مخزن کش استفاده بشود البته با افزایش مقدار باند دریافت حجم مخزن کش نیز افزایش پیدا می کند مثلاً برای باند دریافت 4MG طبق محاسبه من البته با در نظر گرفتن خطا در محاسبه 2.3GB به عنوان مخزن باید در نظر گرفته بشه . در خود ISA به وضوح به این مطلب اشاره شده که در صورتی که حجم مخزن بیشتر از استاندارد بسته بشه کار indexing با مشکل روبرو میشه . پس توصیه ای که بنظر منباید به این دوستمون بشه دو مورد رو باید رعایت کنند حجم Ram روی سیستم از 512 کمتر نباشه و مخزن رو باید بنا به باند دریافت تعریف کنید .
    (نکته : در استان خوزستان ISP بالای 2MG زیاد هستند ولی بیشتر شون برای کشینگ از ISA استفادده می کنند زیرا به سادگی قابلیت های زیادی را در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد)

با تشکر فراوان در صورتی که با مشکلی برخورد کردید وبلاگ من در همین فرو آمده است نحوه نصب و کانفیگ ISA را کامل توضیح داده ام

میثم پورهاشمی

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    روی cache راست کلیک کن define cache drive
    بنظر من هر چی کمتر بگیری بهتره چون مشکل اینه که سایتها روز بروز dynamic تر میشن پس کش هم نمیشن
    نه اینکه نشه کش کرد ولی صلاح نیست چون مثلا اگه php رو کش کنید اینجا یه سوال میپرسید جواب ما رو 2 روز دیگه میتونید بخونید یا سایتهای خبری براتون update نمیشه

من فکر کنم در اینده کار کش تمومه

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط meysam22us
    با سلام به همه دوستان خوبم
    دوستان از مسیر بحث خارج شدید . این بنده خدا می خواهد بداند که چرا پاسخگویی کش ایشان ضعیف می شود نه اینکه کدام برنامه بهتر است و یا کدام برنامه بد تر است . دوست من شرکت میکروسافت روی ویندوز 2003 دات نت هرچی داشته رو کرده به نظر من بهترین سرور ها رو میشه روش راه اندازی کرد . ولی حالا چرا کش شما کند عمل میکنه ببین عزیز من یک مثال میتونه راه گشای کار شما باشه : شما برای پیدا کردن یک سند در یک استادیوم سریع تر عمل میکنید یا در یک اتاق 4*3 . خوب معلومه که هرچه سطح جستجو کمتر باشه سرعت ارائه بالاتره . برای ISA هم طبق فرمول ارائه شده توسط خوده میکروسافت برای 256kbps نباید مقداری بیشتر از 300MG فضا به عنوان مخزن کش استفاده بشود البته با افزایش مقدار باند دریافت حجم مخزن کش نیز افزایش پیدا می کند مثلاً برای باند دریافت 4MG طبق محاسبه من البته با در نظر گرفتن خطا در محاسبه 2.3GB به عنوان مخزن باید در نظر گرفته بشه . در خود ISA به وضوح به این مطلب اشاره شده که در صورتی که حجم مخزن بیشتر از استاندارد بسته بشه کار indexing با مشکل روبرو میشه . پس توصیه ای که بنظر منباید به این دوستمون بشه دو مورد رو باید رعایت کنند حجم Ram روی سیستم از 512 کمتر نباشه و مخزن رو باید بنا به باند دریافت تعریف کنید .
    (نکته : در استان خوزستان ISP بالای 2MG زیاد هستند ولی بیشتر شون برای کشینگ از ISA استفادده می کنند زیرا به سادگی قابلیت های زیادی را در اختیار مدیران شبکه قرار می دهد)

با تشکر فراوان در صورتی که با مشکلی برخورد کردید وبلاگ من در همین فرو آمده است نحوه نصب و کانفیگ ISA را کامل توضیح داده ام

میثم پورهاشمی
    محاسبات مایکروسافت کاملا درست!
    اما همونطور که از اسم ISA پیداست یعنی (Accelerate) یعنی شتاب دهنده. در حقیقت سیاست استفاده از کش برای ما و مایکروسافت متفاوته. اونا سرعت باز شدن زودتر صفحات رو میخوان ولی ما صرفه جویی در پهنای باند.
    البته Indexing رو هم باید در نظر داشت. به نظر من با یه سیستم یک پروسسور و یک هارد اسکازی رو 2GB رم نباید بیشتر از 2GB فضا برای مخزن آیزا با پهنای باند 1 مگ در نظر گرفت. این نکته در مورد Squid هم صادقه.

نام حقيقي: هاشم سکاکی

عضو عادی شناسه تصویری milad22
    نوشته
    2,050
    سپاسگزاری شده
    320
    سپاسگزاری کرده
    197
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa
    روی cache راست کلیک کن define cache drive
    بنظر من هر چی کمتر بگیری بهتره چون مشکل اینه که سایتها روز بروز dynamic تر میشن پس کش هم نمیشن
    نه اینکه نشه کش کرد ولی صلاح نیست چون مثلا اگه php رو کش کنید اینجا یه سوال میپرسید جواب ما رو 2 روز دیگه میتونید بخونید یا سایتهای خبری براتون update نمیشه

من فکر کنم در اینده کار کش تمومه
    ولی سالهای سال تو ایران کاربرد خواهد داشت

خواننده
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    0

تعیین کش

با تشکر از دوست خوب ما که ما را راهنمایی کرد . من دو تا درایو دارم در قسمت define روی درایو c مقدار کش سایز را 500 و درایو d را 1000 گذاشته ام . درست انجام داده ام

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    توصیه میکنم از درایو c استفاده نکنید

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahuray_mazdaa
    توصیه میکنم از درایو c استفاده نکنید
    یا بهتره بگیم از درایوی که ویندوز نصبه

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    من دیروز یه پست زدم یک ساعت داشتم مینوشتم چون save password نزده بودم وقتی ارسال زدم همش پرید. خوب دندم نرم دوباره مینویسم.
    آقای اهورا شاید این دوستمون بچه مایه داره که پهنای باند 9m با 10m خیلی براش تفاوتی نداره یعنی مثل ما تا یک بیت آخرشو مصرف نمیکنه. یه نکته که توی شیراز خودمون آنچنان حرفه ای نیست. کهنه کار هست اما خیلی حرفه ای توی isp دار ها نیست. جناب همیار هم یه bandwidth controller planet 10M دارن که ازش استفاده میکنن و چون فقط پهنای باند dedicate میفروشن به مشکلی بر نمیخورن. ( ماشالا مشتریاشون همه توپن)
    ولی حالا کاری نداریم شما یه کارت شبکه روی یه ویندوز بزار و از توی شبکه دو ساعت با پهنای باند 10M یه کپی بزار ببین چه اتفاقی میفته.
    حالا جواب دوستمون:
    شما در درجه اول به غیر isa سرویسهای اضافه روی سیستمت ران نکن.
    بعد بیا virtual memory رو تغییر بده که رابطه مستقیم با ram داره . سعی کن ram سرورت زیاد باشه cpu خیلی زیادی نمیخواد. virtual memory رو مینیمم و ماکزیمم رو اندازه هم و توی یه درایو دیگه به غیر درایو سیستم و اگه 2 تا دیسک داری توی دیسکی که ویندوز نصب نیست قرار بده.
    بعد memory usage رو بزار روی system cache.
    isa برای کارهای سبک خیلی هم خوب عمل میکنه.
    اهورا جان من قصد جسارت نداشتم . خیلی هم خوشحال میشم ببینمتون.

نوشته
    1,154
    سپاسگزاری شده
    227
    سپاسگزاری کرده
    115
    البته من منظورم شخص حرفه ای نبود با تمام احترام به مهندس اسدیان منظورم نوع کارشون بود که تقریبا همه نوع سرویس میدن تقریبا تو جنوب کارشون بهتر از بقیه بنظر میاد bandwidth سخت افزاری هم فقط برای wireless استفاده میکنن که همچین هم dedicate نیست
    کش سخت افزاری هم دارن بنظر من خوب جواب نمیده چون یه سرس سایتها رو خودبخود میبره تو blacklist (تجربه 3ماه استفاده)
    مشکل من اینه که همیشه کارم بزن در رویی بوده یعنی هیج جا ثابت نبودم و پروژهای کار کردم(گور بابای سربازی)
    بهمین خاطر به مشکلات در دراز مدت اشنایی ندارم

ببخشید که جواب نامربوط به پست اصلی مرتب نوشتم ولی فکر کنم حال انجمن به همین چیزاست

نام حقيقي: شاهین غرقی

خواننده شناسه تصویری webgard3
    نوشته
    3,401
    سپاسگزاری شده
    1040
    سپاسگزاری کرده
    147
    من قصد جسارت به آقای اسدیان رو نداشتم. ولی ایشون پشتشون گرمه وگرنه شرکتهای دیگه ای که به نظر من قویتر هستند هم وجود دارن مثل آراکس . اما این مدل شرکتها حالا هر کجای ایران که باشن نون سرمایه و پارتی رو میخورن. وگرنه سواد یه مقوله دیگس. من که توی یه شهرستان isp دارم اداره فرکانس پدرمو در آورده اما یه جا مثل آرانیک از flat panel استفاده میکنه یا همین آقای اسدیان اکثر آنتنهاش پژوهشه. مثلا دو ماه تموم توی یکی از bill board های جای شلوغ شهر مجانی براش تبلیغ شد.همه کس این کارارو نمیتونن انجام بدن.

عضو ویژه
    نوشته
    1,529
    سپاسگزاری شده
    824
    سپاسگزاری کرده
    1975
    بچه ها سیاسیش نکنید من جونم

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    من 4 مگابیت رو ISA 2004 SP2 انداختم و کاملا stable هست.uptime سرور الان 76 روزه. البته مهمترین موضوع وابستگی شدید تجهیزات لایه 3 به سخت افزار و قدرت پروسس هست که همیشه مشکل ایجاد می کنه. البته جون این نرم افزار یک فایروال full SPI هست تار زیادی بر روی سیستم می اندازه و اگر قدرت پردازشی پایین باشه باعث کندی سرعت میشه.

من پیشنهاد می کنم سرور حودتون رو از نوع Intel Xeon Dual processor و هارد دیسک SCSI 15K و مادربرد حتما با چیپ ست های خاص سرور استفاده کنید تا از قدرت ISA لذت ببرید. البته می تونید از platform های اختصاصی ISA که ساخت HP هستن استفاده کنید. البته مال اونور آب هست. شما جدی نگیر.

در ضمن استفاده ار raid ها بغیر از Raid0 اصلا پیشنهاد نمی شه. در ضمن هارد دیسک حتما باید یک Partition داشبه باشه. ایجاد logical drive روی هارد سرعت خوندن و نوشتن رو کم می کنه. اینو خودم هم تست کردم. بهترین انتخاب هارد های 36GB ATLAS V 15K شرکت Maxtor یا همون کوانتوم قبلی هست.

صفحه 2 از 4 اولیناولین 1 2 3 4 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

بهترین سایز cash برای آیزا

آراکس باغومیان

برچسب برای این موضوع