نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: راهنمایی راه اندازی کش

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

راهنمایی راه اندازی کش

با سلام
    لطفا در مورد rule هایی که برای تنظیم کش لازم هست راهنمایی کنید من 2 تا کارت شبکه رو ip valid , invalid دادم بعد edge firwall رو فعال کردم بعد routing and remote رو فعال کردم حالا نمیدونم rule ها رو چجوری تنظیم کنم منظورم networt ruleو network setو cache rule هستند و اینکه چجوری میشه فهمید cache درست کار میکنه؟
    با تشکر از راهنمایی دوستان

موضوعات مشابه:

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    از کدوم isa استفاده میکنی اگه 2004 استفاده میکنی به ترتیب زیر عمل کن
    1 روی cache راست کلیک کن و Define cache drive رو بزن بعد یکی از درایو های خالی هارد دیسک رو انتخاب کن و تو قسمت پایین که نوشته maximum cache size یه اندازه برا cache بده که بر حسب مگابت باید بدی(توجه داشته باش وقتی که اندازه رو میدی یه فایل به همون اندازه ای که دادی داخل یه فولدر به نام cacheurl ساخته میشه که محتویات cache تو اونه
    بعد این روی cache راست کلیک کن و سر برگ active caching رو بزن چک مارک enable رو بزن و گزینه frequintly ر. انتخاب کن بعد ok حالا باید یه رول ایجاد کنی تا همه در خواست ها رو بفرسته برا cache برا اینکار هم رو cache یه بار چپ کلیک کن بعد تو قسمت سمت راست سربرگ task ر. انتخاب کن و گزینه create cache rule رو بزن بهد یه اسم بده برا ادامه next بزن بعد تو صفه بعد add رو بزن تو پنجره باز شده از قسمت computer sets گزینه anywhere رو انتخاب کن برا ادامه next بزن تو صفحه بعد گزینه اول انتخاب باشه دوباره next بزن تو صفحه بعد دو تا گزینه آخر که اولشون Content داره رو انتخاب کن و بعد این اینقدر next بزن تا به finish برسی بعد در انتها apply خود isa رو بزن

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با تشکر از hesam76
    من تنظیماتی که گفتید انجام دادم ولی کلاینتهای شبکه نمیتونند صفحه باز کنند و من از کلاینت نمیتونم کارت شبکه ای که در isa سرور ip invalid داره رو ping کنم به نظر شما چه تنظیم دیگه ای لازم داره توی network set یا network rule احتیاج به تنظیم نداره؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    خوب مشخصه كه نبايد بتونيدping كنيد خدا رحم كرده گفتن فايروال
    بايد بري دوي فايروال چپ كليك كني بعد تو پنجره سمتراست گزينه create new access rule رو بزن بعدش يه اسم بده و در ادامه next بزن بعد تو صفحه اومده گزينه all protocole رو انتخاب كن (البته موقتا) بعد براي ادامه next رو بزن بعدش سورس رو internal انتخاب كن و بعد next بزن بعد external رو انتخاب كن بعد next بزن تا به finish برسي و در پايان applyخود isa رو بزن

عضو غیر فعال
    نوشته
    79
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام
    nat رو برا چي فعال كردي خود isa عمل nat رو انجام ميده اگه ip اون كارت شبكه يعني ورودي valid نيست بايد proxy ست كني رول فايروال رو ايجاد نكردي برو روي فايروال يك بار چپ كليك بعد پنجره سمت راست سربرگ task رو انتخاب كن بعد گزينه create new access rule رو بزن بعد يه اسم بدي بعد next بعد گزينه all protocol رو انتخاب كن بعد next بعد add رو بزن و از داخل network گزينه internal رو انتخاب كن بعد next دوباره add و باز تو قسمت network گزينه external رو انتخاب و ذر ادامه اينقدر next بزن تا به finish برسي و در آخر apply خود isa رو بزن

عضو غیر فعال
    نوشته
    14
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    با سلام
    با تشکر از hesam76 بالاخره کلاینت من تونست صفحه باز کنه حالا میخوام بدونم چجوری میشه فهمید کش داره درست کار میکنه و برای اینکه کش دارای کارکرد بهتری بشه چه راهنمایی میتونید بکنید.

نام حقيقي: زراعت پیشه

عضو غیر فعال شناسه تصویری ramin3281
    نوشته
    298
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    3
    در tab active caching وقتی تیک enable رو می زنیم گزینه های
    1.frequintly
    2.normaly
    3.less frequintly