صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: سوال در مورد آیزا؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

Icon14 سوال در مورد آیزا؟

سلام به همه اعضای انجمن، من دوتا Lan دارم که هر کدام تو یه رنج جدا هستند و هر کدام از اونها یک خط ADSL دارن که من با استفاده از ISA به همه اینترنت رو NAT کردم. اما این دوتا LAN هر کدام تو یه ساختمان جدا هستند و با دوتا آنتن Wireless به هم ارتباط دارن، آیا کسی می تونه منو راهنمایی کنه که اگه بخوام این دوتا شبکه با همین Structure ای که دارن همدیگرو ببینن ، چه کاری باید انجام بدم؟ در حال حاضر دوتا LAN همدیگرو route می کنن و اگر Gateway های همدیگرو رو کامپیوترها ست کنم به راحتی همدیگرو می بینن ، اما اونوقت دیگه اینترنت ندارم . چون هر دیگه ISA نمی تونه NAT کنه و Gateway کامپیوترها مسیر دیگری داره....

موضوعات مشابه:

aka
    aka آنلاین نیست.
    نام حقيقي: Aka

عضو عادی شناسه تصویری aka
    نوشته
    1,192
    سپاسگزاری شده
    113
    سپاسگزاری کرده
    35
    چرا جفتشون را روی یگ رنج نمیزارتون

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    می خوام تو دوتا رنج باشن و هویت جدا داشته باشن..می خوام بدونم با همین حالت میشه یه کارت شبکه دیگه رو آیزا قرار بدم و یه جوری اینا رو به هم روت کنم؟؟؟ یعنی می خوام بدونم Config ش تو آیزا چه جوریه؟؟

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

اگه می تونی وی لن بزاری می تونی راحت این کارو بکونی

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    در حال حاضر روي آيزا چند كارت شبكه نصب است؟

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    الان سه تا کارت شبکه رو آیزا دارم که درواقع فقط 2تا شونو میتونه Config کنه !!!! نمیدونم چرا ؟؟؟ البته ربطی به آیزا نداره خود ویندوز باهاش مشکل داره ....

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    منظورتون اینه که وی لن روی سوئیچ تعریف کنم؟ یه سوئیچ 3750 دارم که wireless به اون وصله ...اما فکر نم کنم با این ترتیب مشکل حل بشه چون اصل مشکل من آیزا است...در واقع من 2تا gateway دارم که نمی دونم چطور به user هام هم اینترنت بدم هم از طریق wireless وصلشون کنم به user هایی که تو یه ساختمون دیگه هستن...!!!!

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    چطور می تونم دو تا از پورتهای سوئیچ 3750 رو تو دوتا vlan مختلف بذارم که همدیگرو بتونن route کنن با دوتا رنج IP مختلف؟؟؟!! یعنی چطور میشه پورتهای سوئیچ رو طوری ست کرد که تو لایه 3 کار کنند؟؟؟؟

عضو غیر فعال شناسه تصویری netspc
    نوشته
    228
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    1
    ببین خانم فرناز
    شما بابت اینکه دو تا شبکه رو بتونی داشته باشی میتونی یه کار دیگه هم بکنی:
    اولاً کاری به کار isa نداشته باش
    2- یه سرور دیگه میذاری بابت routing و dhcp برای هر دو شبکه
    3- دو شبکه رو بهم route کرده و تو dhcp میتونی nتا gateway برای clientها تعریف کنی
    بعداین دوتا شبکه همدیگر رو خواهند دید و اینترنت خودشون رو خواهند داشت

عضو غیر فعال
    نوشته
    42
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    1- در مورد شبکه اول از هر چیزی شماتیکش خیلی مهمه ! چیز ی که شما اضافه نکردی
    2- اصول اولیه شبکه میگه که :
    * هر وقت دو تا شبکه با رنج ای پی جدا رو بخوای به هم وصل کنی باید از یک دستگاه لایه 3 مث روتر استفاده کنی
    3- تو که تو 2 تا ساختمون دو تا 3750 جدا داری دیگه نیازی به چیزی نداری !!!
    چون 3750 ها تو لایه 3 کار می کنند(تا اونجایی که یادمه).
    4- اصلا نیازی به تعریف وی لن نیست ! نمیدونم اون کسی که به شما پیشنهاد وی لن رو داده اصلا میدونه وی لن چیه !!!
    5- بهترین راه حل تعریف یه استاتیک روتینگ روی 3750 هاته سعی کن از روتینگ پروتکل استفاده نکنی چون فقط 2 تا جا رو میخوای که به هم وصل کنی !
    6- اگه درست نشد باز راه حل های دیگه ای است ولی امیدوارم که اینا کمکت کنه
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    یه راه حل خیلی ساده دیگه هم هست که شاید در مورد شبکه تو جواب بده :
    نوع مودم های وایرلست چیه ؟ اگه از نوع خویه مث الواریون یا پروکسیم که مشکلت راهت حل شدست. چون این مودما (پروکسیم رو مطمینم) در دو مود بریج و روتر کار می کنند که معمولا در مود بریج اونا رو آپ می کنن. میتونی از نرم افزارهای مدیریت مودمت استفاده کنی و به اون وصل شی و این موضوع رو تست کنی.

ویرایش توسط desperado : 2005-12-14 در ساعت 08:53 PM

عضو عادی شناسه تصویری vahsha1
    نوشته
    916
    سپاسگزاری شده
    208
    سپاسگزاری کرده
    83

با سلام

آقا شما که می دونی VLAN چیه برای ما بسه.
    لطفا در صحبت کردن رعایت کنید.

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    سلام، اول از همه می خوام از شما و بقیه کسانی که کمکم می کنن واقعا تشکر کنم. منظورتون اینه که تو هر دوتا شبکه یه سرور جدا بذارم ؟ برای روتینگ؟ من تو یکی از شبکه هام یه سرور جدا برای DHCP و DNS دارم اما اون یکی شبکه فقط یه آیزا داره و USER همه تو یه Workgroup هستن. نمی دونم چطور می تونم با یه سرود دیگه روت کنم؟ منظورتون همون دستور route -p add 192.168.40.0 mask 255.255.255.0 192.168.30.108 (مثلا) هست؟؟ در این صورت چرا باید یه سرور دیگه اضافه کنم؟ فقط به خاطر gateway? میشه لطفا بیشتر توضیح بدید؟ در ضمن من نرم افزاری به اسم RainConnect رو از این سایت دانلود کردم: http://www.rainfinity.com که کار BGP رو انجام میده ..فکر می کنید این نرم افزار برای این هدف من بدرد بخوره؟ هنوز کامل تستش نکردم..

نام حقيقي: امير عرب بيگي

عضو عادی شناسه تصویری a_arabbeigi
    نوشته
    663
    سپاسگزاری شده
    61
    سپاسگزاری کرده
    8
    شما ميتوني Gateway شبكه اي كه به ISA متصل هست رو خود سرور ISA بدي و بعد به ISA بگي كه درخواستها رو Route كنه به سمت شبكه ديگر. براي اونطرف هم ميتوني همين كار رو انجام بدي.
    البته نميدونم كار معقولي هست يا نه بهر حال ميشه تست كرد.

BGP هم براي نقاط مركزي مثل Data Center ها و ... استفاده داره نه براي Network هاي كوچولو و نقاط انتهايي.
    شما ميتوني از OSPF هم استفاده كني.

ویرایش توسط a_arabbeigi : 2005-12-17 در ساعت 10:44 AM

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    من اینکاری که شما می گید انجام دادم و تو ISA یه rule تعریف کردم که به IP های اون شبکه روت کنه و توی Policy هاش هم تعریف کردم اما فایده ای نداره اصلا همدیگرو نمی بینن...

عضو غیر فعال
    نوشته
    56
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    از کمکتون واقعا ممنونم، اما من فقط تو یکی از شبکه هام 3750 دارم . مشکلی که هست اینه که بعد از اینکه دوتا از پورتها رو تو دو تا رنج تعریف می کنم و هر کدوم همدیگرو روت می کنن باز هم باید gateway کامپوتری که می خواد اون یکی شبکه رو ببینه ip پورت سوئیچ قرار بدم و دوباره درگیر gateway می شم ...راستشو بخوایین می خوام بدونم میشه درگیر gw نشد؟؟؟

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع