صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2
نمایش نتایج: از شماره 16 تا 25 از مجموع 25

موضوع: مشكل config در cachexpress

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Delphan جان،
    خيلی خوبه که شما تلاش ميکنی تا آشنا بشی،
    مطمئنا نميشه در چند کلمه کل مفاهيم شبکه رو آموزش داد،
    ما هم هدفمون اينه که کمک کنيم تا مشکلات و ابهاماتی که در حين يادگيری بوجود مياد برطرف بشه.

ايشاللا (ان شاء الله!) شما با مفاهيم TCP/IP آشنايی داشته باشی.
    منظور از اينکه Router به Cache Server متصل باشه و Server به HUB ، نه از نظر سخت افزاری، بلکه جنبه نرم افزاری اين موضوع مورد نظره.
    يعنی اينکه نحوه Routing در شبکه شما بصورتی تنظيم بشه که کليه درخواستها ابتدا وارد Cache Server بشه و بعد از اون به Router برسه.
    در اين حالت جريان اينگونه است که شما درخواستهای خودت رو به Cache server ميدی و اين Cache Server است که درخواست شما رو بر روی شبکه ارسال ميکنه و پاسخش رو هم خودش ميگيره و به شما ميده. (اين مفهوم Proxy است.)
    در حالت معمول برای استفاده از Proxy Server، بايد تنظيمات مرورگر را بگونه ای تنظيم کرد که درخواستها به پورت خاصی ارسال گردند (همون توضيحی که دوست جديدمون !!!!!!!!!!!!!! در موردش توضيح دادند.) ولیDriver مخصوص CacheXpress که محصول شرکت PSAUSA است، کارش اين است که اين Proxy Server رو بصورت Transparent تبديل ميکند.

متوجه شديم که نيازی به دو کارت شبکه نيست و کل اين بحث ها بصورت نرم افزاری است.
    اگه ميخوای با ساختار CacheXpress بيشتر آشنا بشی، راهنما های مربوط به Squid رو بخون.
    CacheXpress همون Squid است که بهينه سازی شده است.

يه درخواستی هم ازت داشتم، اينکه خطاب سوالاتت فقط يک نفر نباشه. اجازه بده همه با هم روی يک مسئله کار کنيم، مطمئنا هم جو صميمی تر ميشه و هم ميزان اشتباهات کم ميشه.

و اما دوست جديدمون !!!!!!!!!!!!!! (Access denied)
    معمولا رسم اين است که افراد تازه وارد خود را معرفی ميکنند.
    اينطور که معلوم است، شما فرد کنجکاوی هستيد که حاضريد برای يادگيری يک موضوع، وقت بگذاريد و تلاش کنيد. اميدوارم در اين انجمن بتوانيم دوستان خوبی برای هم باشيم و از هم مطالب جديد ياد بگيريم.

ویرایش توسط Hakimi : 2004-01-31 در ساعت 07:20 PM

عضو غیر فعال شناسه تصویری Delphan
    نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    با توجه به اين توضيحات كاملي كه آقا كورش دادند من كلي فكر كردم و به نتايج زير رسيدم.
    البته اگر اشتباه بود خيلي جدي نگيريد و ملامت نكنيد:
    1- اگر دو تا سرور داشته باشيم يكي براي كش و ديگري براي Accounting در اين صورت Gateway سرور Accounting رو به كش سرور ميديم و از كش سرور رو به روتر كه در اين صورت درخواستها اول از كش سرور رد ميشه و بعد از سرور.
    2- اگر فقط يك سرور داشته باشيم(مانند الان من) بايد به جاي اينكه من الان Gateway رو مستقيم به روتر ميدم بايد اونو به خودش و يا CacheXpress بدم و از Cachexpress به روتر. براي اين كار يا بايد از دو كارت شبكه (كه آقا كورش نفي كردند) و يا با استفاده از كارت شبكه مجازي اين كار رو كرد و يا اينكه خود CacheXpress اين گزينه رو داشته باشه كه بشه Gateway رو به روتر بديم. كه البته من تو تنظيمات CachXPress هيچ گزينه اي در اين مورد نديدم مگر همون HTTP Interface و يا ICP Interface كه البته هيچ توضيحي هم داده نشده كه به چه دردي ميخورند.
    آيا اين استدلاها درست هستند؟

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگر منظور شما از Accounting همان RAS است، بله. تا اينجا درست است.
    ولی در مورد اينکه Cache را روی RAS نصب کنيد، اين امکان وجود ندارد، مگر اينکه از WCCP استفاده کنيد.

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من ميرم سعي خودم رو ميكنم ببينم با دو كارت شبكه رو همون سرور كه RRAS و CacheXpress روش نصبه ميشه كاري كرد يا نه؟ اگر كه نشد به WCCP سوئيچ ميكنم.
    ولي با اين اطلاعاتي كه من دارم بايد طي چند روز آينده منتظر مشكلاتم با WCCP باشيد.
    الهي اين عيسي خان بميره(روشنتر از خاموشي)

نام حقيقي: Reza ARYAGOHAR

مدیر بازنشسته شناسه تصویری aryagohar
    نوشته
    3,056
    سپاسگزاری شده
    943
    سپاسگزاری کرده
    215
    دلفان عزيز . اينجوري خودت رو گيج نكن.
    كشينگ يه شرايط خاص داره. يكي اينكه شما نمي توني هم RAS داشته باشي هم كش. روي يه سرور.
    در مورد سخت افزار كش نياز به رم بالا و همچنين هارد پرسرعت داره كه در حال حاضر پيشنهاد من هارد هاي SerialATA هست. هم قيمت ارزوني داره هم سرعت خيلي بالا.
    خلاصه اينكه شما يه PC جدا براي كش در نظر بگير. درسته مي دونم بحث مالي و اين حرفها. ولي يه ISP نياز به حداقل 4 تا PC داره. در ضمن سرور Backup براي accounting واجب كفاييه.
    خلاصه تو سرور كش رو آماده كن. من همه تنظيمات رو هم براي Route-map و هم براي WCCP مي نويسم تا هر كدوم رو دوست داشتي انجام بدي.
    بعد يه گله هم دارم. شما وقتي كاملا نمي گي شبكه خودت رو چطور بستي من چه جوري برات اين توضيح رو بدم. قربون شكل ماهت. آخه كش نمي تونه Packet هاي خوش رو كش كنه. و نبايد هم اينطور باشه. شما مي خواي كش شما روي خودش هم جواب بده. پس خواهش مي كنم قبل از اينكه ناراحت بشي و نامه و ايميل دلخوري بفرستي يكمي راجع به شبكه توضيح مي دادي همون موقع مشكلت رو مي گفتيم.
    موفق باشي.

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من امروز سعي كردم كشينگ رو تست كنم. با همون سرور RAS كه قبلا Cachexpress رو نصب كرده بودم و يك Client اونو تست كردم و جواب داد يعني gateway client رو آدرس سرور دادم و مشخص بود كه جواب ميده.
    براي تست روي RAS يه كامپيوتر ديگه اضافه كردم با ويندوزXP و CachexPress رو روي اون نصب كردم. يكي از آدرسهاي شبكه ام رو به اين دستگاه دادم و gateway اينو به روتر و رو سرور RAS اومدم Gateway اونو به كش سرور دادم(از قبل روتر بود). جالبه كه سرور RAS كش سرور رو Ping نميكنه ولي روتر رو ping ميكنه درحاليكه كش سرور ,RAS رو ping ميكنه. حتي من Cachespress رو stop كردم و جواب نداد.
    آيا ممكن است به خاطر ويندوز XP باشه يا يك سري تنظيمات داره كه من بلد نيستم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    اگه RAS نميتونه Cache رو Ping کنه چطور ميخواد درخواستها رو بهش بفرسته؟
    تنظيمات IP ات احتمالا مشکلات داره.

نوشته
    190
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    0
    من دو تا كارت شبكه رو سرور RAS گذاشتم كه به يكي آدرس Invalid و به دومي Valid دادم و Gateway كارت Invalid رو به Valid دادم(جهت Natting). رو كارت Valid اومدم و Internet sharing اونو فعال كردم. كاربران Dial Up ميتونستند آدرس سرور رو ping كنند(آدرس Valid) ولي قادر نبودند روتر رو Ping كنند به خاطر همين هيچ صفحه اي نمايش داده نمي شد.
    مي خواستم بپرسم كه دليل اين مشكل چي ميتونه باشه و در ضمن من دو تا كامپيوتر يكي Athlon XP 1800 با RAM 256و ديگري Athlon XP 2400با RAM 512MB DDR كه ميخوام اولي رو سرور RAS و دومي رو سرور كش كنم. در اين صورت اين سرورها جوابگو هستند ؟
    و سوال آخرم اين است كه خود Cachexpress قابليت NATTING رو داره؟ اگر نداره من رور سرور كش دو تا كارت شبكه بذارم ميتونم NATTING رو انجام بدم ؟ شما در اين صورت چه راه حلي رو پيشنهاد ميكنيد؟
    در ضمن من از آقا كورش يه سوال داشتم, ايشون قبلا نوشته بودند كه بهترين روش نصب RAS رو پيدا كردند در صورتيكه من براي نصب فقط ويزارد رو دنبال ميكنم. من تو ويزارد چيز بخصوصي نديدم ولي آيا نصب شما با نصب من خيلي فرق ميكنه؟ البته من نميخوام روش نصبتون رو توضيح بديد فقط جهت كنجكاوي خودم پرسيدم.

نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    مشکل از Routing و NAT ات است. جدول NAT و جدول Route ات رو يه بازنگری بکن.
    سرورهايی هم که نوشتی هيچ مشکلی ندارن. بخوبی ميتونن کار بکنن.
    CacheXpress صرفا يک Cache Server است و قابليت NAT کردن نداره.

در مورد RAS، راه تنظيم RRAS استفاده از همون Wizard است و راه ديگری وجود نداره.
    RAS من هم دقيقا همون RAS ای است که شما داری.
    تنها تفاوت سيستم من با شما در نحوه تعريف سخت افزاره.
    يه سوال ميپرسم که فکر ميکنم با کمی پيگيری متوجه منظورم ميشی.
    تا بحال برات پيش اومده که يکی از مودم هات از کار بيفته؟
    اگه بخوای يه مودم جديد جايگزين کنی، برای بازگشت به شرايط عادی و ادامه کار چه مراحلی بايد طی بشه؟

مسدود شده شناسه تصویری pc_helper
    نوشته
    333
    سپاسگزاری شده
    41
    سپاسگزاری کرده
    8
    آقا من cachexpress نصب کردم حالا آی پی کلاینتها رو باید چی بذارم تا تقاضاها از کش انجام بشه

صفحه 2 از 2 اولیناولین 1 2

کلمات کلیدی در جستجوها:

چگونه patton کانفیگ میشود

و Cachexpress WCCP

چگونه مودم zyxel پروكسي نصب كنيم

چگونه مودم zyxel را کانفیگ کنیم

config نرم افزاری مودم patton

برچسب برای این موضوع