نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 از مجموع 9

موضوع: محدوديت كاربران در ويندوز

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706

محدوديت كاربران در ويندوز

با سلام
    هميشه براي مراكزي كه اينتنرت رو بصورت حضوري (Cafe-Net) ارائه ميكنن مشكلاتي از قبيل فضولي كاربر در سيستم / كنترل وي در شبكه / محدود كردن وي در استفاده از منابع سيستم / جلوگيري از فعاليت هاي مخرب وي بر عليه سيستم و شبكه و و و . . .
    تا اينكه امروز عصر در يكي از سايت ها مطلب جالبي پيدا كردم :
    سلام
    مدت زیادی هست که کافی نت داریم و از اینکه این کاربرای فضول پدر این کافی نت های بیچاره را در می آوردن . از همون اول می خواستم کاری کنم که دسترسی کاربر بسیار محدود بشه . چندین راه حل به من معرفی شد. مثلا استفاده از نرم افزار های مختلف اما یه چیز ساده و کارا که میشد کارهای امنیتی هم باهاش انجام داد و همراه خود ویندوز دو هزار هم هست پلیسی ادیتور بود.
    با این برنامه با هر کاربری که می خواستم وارد ویندوز میشدم . برنامه را اجرا می کردم و تنظیماتش را انجام میدادم . و بعدش کار تموم بود. کاربر بیچاره حتی گزینه ران را هم نداشت .
    . . .

حالا سوال من اينجاست :
    آيا الگويي كلي براي محدود كردن كاربر سراغ دارين ؟
    من بحث بالا رو خوندم اما چيز كاملي نتونستم ازش در بيارم و اينكه نتونستم بطور عملي و البته كارا بر روي سيستم هاي كافي نت پياده سازي كنم .
    قبلا قبلا ها برنامه اي براي محدود كردن سيستم ها و كاربران داشتم كه البته فقط بر روي سيستم عامل ويندوز 98 پاسخگو بود . اما همون برنامه هم مشكلاتي داشت كه ادامه كار رو يخورده مشكل ميكرد .

ميخوام ببينم از دوستان و عزيزاي فروم كسي در اين مورد كاري كرده و آيا به نتيجه اي رسيده ؟
    در صورت امكان خوشحال ميشم به من هم بگين .

پيشاپيش از همه ي دوستان متشكرم .

موضوعات مشابه:
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

MCP
    MCP آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری MCP
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    استفاده از ACL هاي ويندوز كامل ترين راه حله. با بستن اجازه رايت روي درايو C عملا بسياري از برنامه هاي خرابكار از كار كردن عاجز ميشن. چون اكثرا از درايو C براي اجرا شدن استفاده ميكنند. اجازه رايت رو براي يوزر SYSTEM كاملا باز بگذاريد.
    البته كل ماجرا به اين سادگي نيست و يه سري از دايركتوري ها و فايل ها نياز به پرميشن هاي خاصي دارند.

اگه مسئله خاصي تو ذهن تون هست مطرح كنيد تا بررسي كنيم...

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15
    من توی مقاله کوچکی که نوشتم و آقای ام آر آر به اون در اینجا اشاره کرده اند مواردی نظیر بستم دسترسی به رجیستری ویندوز و یا کنترل پنل و یا درایو ها و درایو فلاپی و یا خاموش کردن سیستم برداشتن دسترسی به داس و یابرداشتن دسترسی به گزینه ران و یا برداشتن دسترسی به تنظیمات صفحه نمایش و مسائلی نظیر این مد نظر بوده اند . که همه این کار ها توسط این نرم افزار به راحتی قابل انجام هستند و یک کاربر ساده را خیلی خیلی محدود میکنن.
    و یا تعیین محدودیت هایی نظیر : Shell Restriction
    مخفی کردن Network Neighborhood
    مخفی کردن فولدر های از استارت منو
    مخفی کردن تسک بار ستینگز
    مخفی کردن Find Computer
    مخفی کردن درایو هادر کامپیتور من
    مخفی کردن Entir Network
    مخفی کردن ورک گروپ ها در شبکه همسایه
    مخفی کردن همه آیتم ها در دسکتاپ
    عدم ذخیره تنظیمات در هنگام خروج
    و محدودیت هایی نظیر این
    و یا محدود کردن بهنرم افزار هایی خاص

و بسیاری موارد خیلی خوب دیگه
    مثل :
    برداشتن Map network
    برداشتن GoTo از منوی تولز
    جلوگیری از تغییر ارتباط پسوند ها با برنامه ها
    و.......
    همونطور که میبینید به این شکل دست و پای کاربر بیچاره به کلی بسته میشه .
    این کار در ویندوز دو هزار و نود و پنج و هر ویندوز دیگه ای به راحتی توسط نرم افزاری که همراه ویندوز دو هزار هست و با نام poledit.exe هم هست مي تونيد انجام بديد . اما نكات مقاله اصلي را مد نظر داشته باشيد .

ویرایش توسط Meteor : 2004-12-23 در ساعت 05:11 PM

نام حقيقي: محمدرضا شیخ الاسلامی

خواننده شناسه تصویری sinaeslami
    نوشته
    316
    سپاسگزاری شده
    205
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    از دوستان از بابت توضیحاتشون ممنون هستم
    در ادامه صحبت های دوستان خواستم خدمتتون عرض کنم که ازینجا http://www.softheap.com/newadmin.html هم اگه دیدن کنین بد نیستش.
    خیلی برنامش عالی هستش

ویرایش توسط sinaeslami : 2005-07-14 در ساعت 03:49 AM

خواننده شناسه تصویری blacktiger
    نوشته
    16
    سپاسگزاری شده
    1
    سپاسگزاری کرده
    17
    سلام به همه اساتيد خصوصا آقاي راستي
    من اين مشكل رو با نرم افزار سكيريتي اجنت حل كردم
    علاوه بر قابليتهايي كه آقاي صادقي فرمودن يه خاصيت جالب ديگه هم داره اونهم اينكه ميتونيد كلا اجرا شدن فايل اجرايي رو باهاش ببنديد علاوه بر اين يه فايل برا خودش اكسپرت ميكنه كه براي سيستمها ودفعات بعدي نيازي به تنظيم دستي نيستشفقط يه ايمپرت كوچولو من يه تنظيماتي براش انجام دادم كه الان 20 ماهه تو كافينتم از اون استفاده ميكنم من كه خيلي راضي هستم

نام حقيقي: شهاب صادقی

عضو عادی شناسه تصویری Meteor
    نوشته
    216
    سپاسگزاری شده
    141
    سپاسگزاری کرده
    15

Icon10

نقل قول نوشته اصلی توسط blacktiger
    سلام به همه اساتيد خصوصا آقاي راستي
    من اين مشكل رو با نرم افزار سكيريتي اجنت حل كردم
    علاوه بر قابليتهايي كه آقاي صادقي فرمودن يه خاصيت جالب ديگه هم داره اونهم اينكه ميتونيد كلا اجرا شدن فايل اجرايي رو باهاش ببنديد علاوه بر اين يه فايل برا خودش اكسپرت ميكنه كه براي سيستمها ودفعات بعدي نيازي به تنظيم دستي نيستشفقط يه ايمپرت كوچولو من يه تنظيماتي براش انجام دادم كه الان 20 ماهه تو كافينتم از اون استفاده ميكنم من كه خيلي راضي هستم
    خوب ببینید همه این نرم افزار ها از یک جا سر چشمه میگیرن و همگی هم مثل هم هستند . اما پلیسی ادیتور همراه خود ویندوز بسته به نوع ویندوز شما امکانات را تغییر میده . ضمنا همه اون کارها را هم میتونه انجام بده . من با وین بوست کار کردم برنامه جالبی هست . و باید براش دنبال کرک بگردی . اما این نرم افزار خیلی کار کردن راحتی داره و کار های زیاد دیگه ای هم انجام میده که من وقت نوشتنش را پیدا نکردم .
    ضمنا شما میتونید تنظیماتی را هم که دیگر حرفه ای های دنیا انجام داده اند را واسه اینکه راحت باشید ایمپورت کنید و یا خودتون بسازید .
    در هر صورت اگر کسی با این چیزی که من گفتم کار کرده نظرشو اعلام کنه .
    موفق و موئید باشید.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    من هم حرف آقا شهاب را تایید میکنم. استفاده از Policy Editor و یا اعمال این محدودیتها از طریق Domain (يا AD) به کمک Group Policy Editor خیلی جالب تر از نرم افزار های کمکی است.
    ولی از منظر دیگر، استفاده از این نرم افزار های کمکی، به این کار سهولت میبخشد. (چون کار کردن با Policy ها بصورت مستقیم، مستلزم شناخت کامل آنهاست که کاری زمان بر است.)

نام حقيقي: Behzad Salimy

خواننده شناسه تصویری behzad65
    نوشته
    821
    سپاسگزاری شده
    19
    سپاسگزاری کرده
    0
    اگه برنامه اي ميخواهيد كه بتواند تمامي تغيراتي كه شما ميخواهيد را روي ويندوز پياده كند
    من نرم افزار WinBoost را معرفي ميكنم كه يكي از بهترين و قويترين ها است.

نام حقيقي: خسرو ازنیر

عضو غیر فعال شناسه تصویری VPSLnet
    نوشته
    230
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط koorosh
    من هم حرف آقا شهاب را تایید میکنم. استفاده از Policy Editor و یا اعمال این محدودیتها از طریق Domain (يا AD) به کمک Group Policy Editor خیلی جالب تر از نرم افزار های کمکی است.
    ولی از منظر دیگر، استفاده از این نرم افزار های کمکی، به این کار سهولت میبخشد. (چون کار کردن با Policy ها بصورت مستقیم، مستلزم شناخت کامل آنهاست که کاری زمان بر است.)
    سلام
    همانطور که آقايان حکیمی و شهابی گفتند محدودیتهای زیادی از طریق Group Policy Editor
    (gpedit.msc) قابل اعمال کردن هست که فکر میکنم تا حد زیادی بتونه جلوی دستکاری کردن بی مورد یوزرها رو بگیره.
    موفق باشید.

ویرایش توسط VPSLnet : 2005-02-02 در ساعت 08:16 PM

کلمات کلیدی در جستجوها:

http://forum.persiannetworks.com/f78/t8377.html

برداشتن محدودیت gpedit.msc

Network مخفي كردن منوي

gpedit.msc حذف محدودیت کاربر

حذف محدوديت امنيتي براي يوزرها در xp

پنهان کردن درایو ویندوز برای یوزر توسط پرمیشن

محدودیت در ویندوز

بستن دسترسی کاربران ویندوز

محدود كردن يوزر ويندوز

حذف محدودیت یوزر

مخفی کردن Entire network

رفع محدودیت ویندوز xp

رفع محدودیت یوزر ویندوز

حذف محدوديت يوزرها در شبكه

برداشتن محدودیت شبکه برای کاربر

اعمال محدودیت در ویندوز xp

برداشتن محدودیت یوزرها

برداشتن محدوديت يوزر

برداشتن محدودیت group policy

رفع محدودیت ویندوز ایکس پی

رفع محدوديت يوزر در ويندوز xpرفع محدودیت کاربر domain برای یک پوشهمحدود کردن کاربران به درایو c در xpروش رفع محدودیت دسترسی کاربر شبکه xpمحدودیت کاربری در ویندوز

برچسب برای این موضوع