نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 از مجموع 4

موضوع: اختصاص بخشی از سرور به هاست سایت

نام حقيقي: ب.م

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

اختصاص بخشی از سرور به هاست سایت

سلام
    میخوام یه بخشی از سرور را اختصاص بدم به هاست سایتم. (قبلا سایتم روی هاست یک شرکت خدمات دهنده هاست بود)
    IP ولید دارم
    IIS کانفیگ کردم
    DNS نصب کردم و رکوردای مربوط به DNS هم نصب کردم
    از شرکت خدمات دهنده دامین گرفتم وnsهاش را مطابق با dns سرورم تنظیم کردم
    حالا روی سرور سایت با همون نام مدنظر باز میشه ولی وقتی میخوام از سیستم های دیگه سایت را ببینم تو مرورگر خطای زیر
    وجود داره
    we're having trouble trouble finding that site
    try again later
    check your network connection
    if you are connected behind firewall check that fire fox ..

فایروال فعاله پورتهایی که فوروارد کردم روی مودم:80-8080-25-110-443-143-53 . در واقع از بیرون دسترسی به سایت ندارم و فقط روی سرور سایت باز میشه. ( با ip ولید سایت از هرسیستم دیگه ای جز سرور باز میشه)

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    در اصل شما مشکلی ندارید و راه اندازی شما کامل شده چون از روی اینترنت و هر دستگاهی در دنیا با آدرس ip ولید خودتون میتونید سایت رو باز کنید .
    (مثلا اگه با موبایل خودتون که اینترنت همراه روش فعاله اقدام به باز کردن سایت با آی پی بکنید ، سایت شما باید باز بشه )
    تا اینجا اگه مشکلی نباشه یعنی سرور خودتون رو به درستی راه اندازی کردین .

بخش DNS اما دیگه به شما مربوط نمیشه ، چون شما فقط میتونید کنترل روی DNS شبکه خودتون داشته باشید ، اما در اینجا شما نیاز دارید که ارتباط بین دامین و وب سایت خودتون رو به یک DNS server جهانی ارائه بدین تا در اطلاعات اونها ثبت بشه .
    این کار رو معمولا شرکت هایی که هاست میفروشن برای شما انجام میدن ؛ خودتون هم شاید مثلا با برقراری ارتباط با جایی مثل گوگل اینکار رو انجام بدین.
    اطلاعاتت ای پی ولید و دامینتون رو به یک DNS سرور جهانی منتقل کنید و در تنظیمات دامین خودتون آدرس اون DNS سرور رو بدین.

بطور پیشفرض وقتی شما یک DNS سرور روی دستگاه سرور یا روتر خودتون راه اندازی میکنید ، فقط به شبکه داخلی سرویس میده ، مگر اینکه تنظیمش کنید که اگه درخواستی از روی اینترنت و خارج شبکه اومد بهش پاسخ بده .
    بعد از راه اندازی DNS سرور هم باید یک رکورد استاتیک اضافه کنید که سایت (فلان.کام) برابر با آی پی ولید خودتون باشه .
    اینجوری از داخل شبکه وفتی آدرس زده میشه ، دی ان اس سرور خودتون پاسخ میده و آی پی ولید شما رو به درخواست کننده برمیگردونه .
    اما اگه بخواد درخواست های خارجی رو هم جواب بده باید حتما اون رو طوری پیکربندی کنید که به خارج از شبکه داخلی نیز پاسخ بده .

اگه DNS سرور راه اندازی شده شما درست کار کنه ، از روی یک کامپیوتر متصل به اینترنت و خارج شبکه وقتی آدرس دامین شما پینگ گرفته میشه باید آدرس آی پی ولید سایت شما در پاسخ مشاهده بشه .
    (اون کامپیوتر رو میتونید ابتدا بخش DNS تنظیمات شبکه رو برای این تست برابر با آی پی ولید خودتون قرار بدین و پس از اینکه اینکار رو کردین و دی ان اس سرور به خوبی کار میکرد ؛ در کنترل پنل دامین خودتون میتونید آدرس آی پی ولید خودتون رو در بخش DNS وارد کنید که دامین از دی ان اس سرور شما استفاده کند)

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    خب من دامنه را از شرکت خدمات دهنده دامنه خریدم و داخل اون رکوردهای ns1.mysite.ir,ns2.mysite.ir(که در پیکربندی dns قرار دادم) به IPولید بایندکردم . ممکنه DNSسرور درست راه اندازی نشده باشه؟ اما اگه درست راه اندازی نشده پس چطور روی خود سرور درست کارمیکنه!!! آیا می تونه به خاطر فایروال باشه؟
    خطایی که در مرورگر کروم گوشیم می بینم
    mysite.ir server dns address could not be found
    DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

ویرایش توسط btbmrad : 2018-08-29 در ساعت 07:53 AM

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    از طریق این سایت متوجه شدم پورتهای 53و443و25و...بسته هستند با وجوداینکه روی مودم آنهاراتعریف کردم فایروال سیستمم را کلا خاموش کردم باز هم این پورتها را چک کردم از طریق سایت
    https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports/
    همچنان پورت ها بسته هستند. چطور میشه این پورت ها را باز کرد ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع