نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 1سپاس

موضوع: راهنمایی در مورد راه اندازی سایت در وی پی اس

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90

راهنمایی در مورد راه اندازی سایت در وی پی اس

با سلام
    یک وی پی اس با سرور 2012 دارم و میخوام توی iis یک سایت راه اندازی کنم که مثلا با ای پی 189.111.22.433 راه اندازی شود !! هر کاری می کنم جواب نمی گیرم.لطفا راهنمایی کنید.

سپاس

موضوعات مشابه:
    ویرایش توسط lakers320 : 2017-10-04 در ساعت 11:20 AM

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    قسمت hostname رو خالی بگذارین
    در قسمت ip آدرس برای اینکه از خارج شبکه بتونن دسترسی داشته باشن نیاز هست بگین اگه از هر درگاهی با هر آدرسی که کامپیوتر سرور داره درخواست برای پورت مورد نظر اومد اونو پاسخ بده ، برای همین باید All Unassigned تنظیم کنید.
    آدرس وب سرور روی هارد دیسک نیز باید وجود داشته باشه و با فایل های وب سایت پر شده باشه.

بعد از اون میتونید سایت خودتون رو در وب بروزر مشاهده کنید .

برای اینکه وب سروتون رو در شبکه اینترنت به اشتراک بگذارید باید مودم رو در حالت بریج قرار دهید و کانکشن PPPoE رو مستقیم از داخل ویندوز برقرار کنید.
    و یک آدرس عمومی اینترنت رو در کارت شبکه LAN خودتون تنظیم کنید .
    و یا اینکه بطور معمول ، مثلا پورت 80 مودم خودتون رو روی آدرس ip سرور و پورتی که روی اون وب سرور راه اندازی کردید فروارد کنید .
    اینطوری درخواست هایی که به ip شما برای وب میاد و به مودم میرسه ، مودم پاسخگویی نمیکنه و انتقالش میده به کامپیوتر سرورتون.

lakers320 سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    147
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    90
    ممنون دوست عزیز از توضیحات خوبیتان: ولی بعضی جا ها را متوجه نشدم.
    1. الان در قسمتsite name شما ادرس سایت نوشتید: ایا این ادرس باید حقیقی باشد؟؟ من که دامین یا ادرس سایت ندارم باید چکار کنم ئ چی بنویسم؟
    رای اینکه وب سروتون رو در شبکه اینترنت به اشتراک بگذارید باید مودم رو در حالت بریج قرار دهید و کانکشن PPPoE رو مستقیم از داخل ویندوز برقرار کنید.
    و یک آدرس عمومی اینترنت رو در کارت شبکه LAN خودتون تنظیم کنید .
    و یا اینکه بطور معمول ، مثلا پورت 80 مودم خودتون رو روی آدرس ip سرور و پورتی که روی اون وب سرور راه اندازی کردید فروارد کنید .
    اینطوری درخواست هایی که به ip شما برای وب میاد و به مودم میرسه ، مودم پاسخگویی نمیکنه و انتقالش میده به کامپیوتر سرورتون.
    من هدفم این هست که جاب ابنکه هاست و دامین بخرم توسط این روش این کار را انجام بدهم البته برای تست و یادگیری !! دیدم بعضی با ای پی سایت را بالا می اوردند !!! این توضیحات شما که باید پورت فوروارد بشه که خیلی پیچیده هست !! روش دیگه ای نیست که راحت تر باشد؟؟؟

سپاس

سپاس

نام حقيقي: ali

عضو عادی
    نوشته
    605
    سپاسگزاری شده
    481
    سپاسگزاری کرده
    57
    اگه قرار هست هاست بخرید دیگه نیازی به این کارها ندارین .
    اگه قرار باشه خود کامپیوتر شما هاست بشه باید پورت فرواردینگ و مابقی کارها انجام بشه .
    اون بخش SiteName فقط برای بخش داخلی استفاده میشه و صرفا یک نام گذاری شاخه ای در کامپیوتر بدونید .
    الان در مثال بالا که زدم ، این وب سایت اصلا روی اینترنت قرار نگرفته ، وب سایت شبکه داخلی من هست برای ارائه بعضی سرویس ها به کلاینت های خودم.
    من در روتر تنظیم DNS استاتیک انجام دادم و هرشخصی که در شبکه داخلی من تایپ کنه shahaniweb.ir سایت شبکه داخلی از روی کامپیوتر خودم باز میشه براش.
    چون روتر من آدرس وب سایت مذکور را با آدرس ip خصوصی کامپیوتر من جایگزین میکنه .
    حالا شما با خرید دامین همین کار رو روی اینترنت با یک آدرس عمومی انجام میدید.

برای آموزش و یادگیری نیازی نیست که سایت خودتون رو با دامین و آدرس عمومی به اشتراک بگذارید .
    همین که با آدرس localhost در مرورگر کامپیوترتون وب سایتتون قابل دسترس باشه یعنی اینکه مشابه شرایط واقعی داره سرویس دهی میکنه.

پس جواب سوال یکتون این هست که بخش SiteName فقط یک نام گذاری برای دسته بندی وب سایت ها داخل کامپیوتر خودتون هست و اصلا ارتباطی با اون نام و یا دامینی که روی شبکه اینترنت یک وب سایت کار میکنه نداره .
    این کار رو روتر ها انجام میدن و وقتی یک نفر آدرس یک سایت رو میزنه به یک روتر بزرگ و جهانی مثلا روترهای شرکت گوگل متصل میشه و آدرس ip اون سرور رو با استفاده از نام سایت که وارد کرده میگیره ، با استفاده از اون آدرس عمومی نیز مسیر یابی رو انجام میده و به سایت مورد نظر خودش متصل میشه .
    این آدرس سایت خریداری شده و در روتر ثبت شده ، اصلا به اینکه در هاست چه آدرسی تنظیم شده ربطی پیدا نمیکنه ؛ هاست یک هارد دیسک و سرور برای ذخیره اطلاعات و ارائه سرویس هست.

حالا اینکه با آدرس ip سایت بالا میاد به این ربط داره که دامین همون آدرس ip کامپیوتر سرور هست .
    به عنوان مثال من در روتر خودم ذخیره کردم : shahaniweb.ir=>192.168.1.106
    سرور من هم روی پورت 80 داره سرویس میده ، پس نیاز به وارد کردن پورت در جلوی آدرس نیست .
    حالا اگر کلاینت shahaniweb.ir رو وارد کنه روتر اون رو به آدرس 192.168.1.106 تبدیل میکنه و سایت براش باز میشه
    حالا اگه خود آدرس ip رو بزنه بازم مستقیم به سرور وصل میشه و سایت براش باز میشه .
    از روی کامپیوتر سرور با آدرس های 127.0.0.1 و localhost نیز صفحه باز خواهد شد.

- - - ادامه - - -

ضمنا شما میتونید برای ارائه سایت تمرینی ساخت خودتون به دوستان و یا معلمتون در روی شبکه اینترنت بجای خرید دامین از سایت ngrok.com یک دامین رایگان دریافت کنید و سایت شبکه داخلی خودتون رو با اجرا مجموعه فرمان دریافتی بر روی شبکه اینترنت منتشر کنید .

ویرایش توسط shahani : 2017-10-05 در ساعت 12:37 AM

نام حقيقي: مجتبی شمس نجاتی

عضو عادی شناسه تصویری mojtaba461
    نوشته
    2,368
    سپاسگزاری شده
    2269
    سپاسگزاری کرده
    706
    نوشته های وبلاگ
    11
    نقل قول نوشته اصلی توسط lakers320 نمایش پست ها
    با سلام
    یک وی پی اس با سرور 2012 دارم و میخوام توی iis یک سایت راه اندازی کنم که مثلا با ای پی 189.111.22.433 راه اندازی شود !! هر کاری می کنم جواب نمی گیرم.لطفا راهنمایی کنید.

سپاس
    خطایی که دریافت میکنید مربوط به physical path هست. این مسیر وجود ندراه روی سرور شما

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع