نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
 • 1 توسط kavehashoori
 • 1 توسط imannami
 • 1 توسط kavehashoori

موضوع: درخواست راهنمایی در خصوص دسترسی های ویندوز سرور

  
 1. #1
  نام حقيقي: علی قنبری

  عضو عادی شناسه تصویری irmacfa
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  محل سکونت
  اسلام آباد غرب
  نوشته
  24
  سپاسگزاری شده
  2
  سپاسگزاری کرده
  20

  درخواست راهنمایی در خصوص دسترسی های ویندوز سرور

  سلام دوستان این دسترسی ها به ترتیب برای یک User تعریف شده خواستم بپرسم اینا برای چی هستند .

  DNS Admin
  Domin Admin
  Domin Controllers
  Domim Users
  Enterprise Admin
  Group Policy Creator Owners
  Schema Admin

  Sent from my SM-G930F using Tapatalk  موضوعات مشابه:

 2. #2
  نام حقيقي: کاوه آشوری

  عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
  تاریخ عضویت
  Apr 2005
  محل سکونت
  تهران
  نوشته
  1,660
  سپاسگزاری شده
  970
  سپاسگزاری کرده
  324
  سلام
  دوست عزیز شما دوره های ابتدایی شبکه رو پاس کردید ؟

  میتونید برای یادگیری بیشتر یه سرچ کوچیک هم انجام بدید

  اونجوری بیشتر تو ذهنتون میمونه
  موفق باشید


  irmacfa سپاسگزاری کرده است.
  برای پیشرفت اول سعی خودتو بکن , بعد اگه به نتیجه نرسیدی هزاران بار سوال کن .

 3. #3
  نام حقيقي: علی قنبری

  عضو عادی شناسه تصویری irmacfa
  تاریخ عضویت
  Apr 2012
  محل سکونت
  اسلام آباد غرب
  نوشته
  24
  سپاسگزاری شده
  2
  سپاسگزاری کرده
  20
  نقل قول نوشته اصلی توسط kavehashoori نمایش پست ها
  سلام
  دوست عزیز شما دوره های ابتدایی شبکه رو پاس کردید ؟

  میتونید برای یادگیری بیشتر یه سرچ کوچیک هم انجام بدید

  اونجوری بیشتر تو ذهنتون میمونه
  موفق باشید
  نه متاسفانه من سرباز IT هستم مسئولمون بهم گفت اینا رو اعمال کن روی یوزر تو نت گشتم ولی منبع فارسی براش نبود ببهمین خاطر خواستم بپرسم بدرد چی میخورن 4. #4
  نام حقيقي: imannami

  عضو عادی . شناسه تصویری imannami
  تاریخ عضویت
  May 2010
  محل سکونت
  karaj
  نوشته
  885
  سپاسگزاری شده
  436
  سپاسگزاری کرده
  10
  دوست عزیز هر کدام از اینخا دسترسی به سرویس هایی در شبکه دارند برای مثال ادمین dns ذسترسی پاک کردن سرویس یا تغییر dns رو داره


  irmacfa سپاسگزاری کرده است.

 5. #5
  نام حقيقي: کاوه آشوری

  عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
  تاریخ عضویت
  Apr 2005
  محل سکونت
  تهران
  نوشته
  1,660
  سپاسگزاری شده
  970
  سپاسگزاری کرده
  324
  • Administrators : اعضای این گروه ، حقوق نامحدودی برای دستکاری یا مدیریت محلی یا از راه دور کامپیوتر دارند. به طور پیش فرض Administrator محلی ( Local Administrator ) و اعضای گروه Domain Admins ، عضو این گروه هستند.
  • Guests : فقط اکانت Guest عضو این گروه است. ولی در ویندوز سرور 2008 اکانت Guest به طور پش فرض غیر فعال است. اعضای این گروه هیچ گونه حقوق یا جواز پیش فرضی ندارند. اگر اکانت Guest را فعال کنید و مهمانی به کامپیوتر وارد شود، در زمان ورود او یک پروفایل موقتی ایجاد می گردد که در زمان خروج پاک می شود.
  • Remote Desktop Users : اعضای این گروه می توانند از راه دور به سرویس دهنده وارد شوند.
  • Users : اعضای این گروه می توانند اعمال مقدماتی همچون اجرای برنامه ها و استفاده از چاپگرها را انجام دهند. اعضای این گروه نمی توانند منابع اشتراکی یا چاپگر ایجاد کنند.(ولی می توانند به چاپگرهای شبکه وصل شوند تا آن ها را به صورت محلی نصب کنند). همه ی اکانت های کاربری که در دامنه ایجاد می شوند عضو این گروه هستند.
  • Telnet Clients : اعضای این گروه می توانند به سرویس Telnet Server کامپیوتر، اگر در حال اجرا باشد، استفاده کنند. به طور پش فرض سرویس Telnet Server غیرفعال است.
  • Account Operators : اعضای این گروه می توانند به ایجاد، تغییر، و حذف اکانت های کاربران، گروه ها و کامپیوترهایی که در حاوی Users یا حاوی Computers و یا در OU قرار دارند(ولی نه در OUی توکار Domain Controllers )، بپردازند. اما اعضای این گروه نمی توانند گروه های Administrators یا Domain Admins ، و یا اکانت های اعضای این گروه ها را تغییر دهند. اعضای این گروه می توانند به صورت محلی به همه ی DC های دامنه وارد شوند و می توانند آن ها را خاموش کنند.
  • Administrators : اعضای این گروه کنترل کاملی روی همه ی دامین کنترول های دامنه دارند. به طور پیش فرض اکانت Administrators و گروه های Domain Admins و Enterprise Admins ، عضو این گروه هستند.
  • Backup Operators : اعضای این گروه می توانند به پشتیبان گیری و بازیابی فایل های همه ی دامین کنترول های دامنه بپردازند، صرف نظر از جوازهایی که روی آن فایل ها دارند. اعضای این گروه همچنین می توانند به همه ی دامین کنترول ها وارد شوند، و آن ها را خاموش نمایند.
  • Guests : اعضای این گروه هیچ حق پیش فرضی ندارند. اکانت Guest (که به طور پیش فرض غیرفعال است) و همچنین گروه Domain Guest (واقع در حاوی Users) عضو این گروه هستند.
  • Incoming Forest Trust Builders : این گروه فقط در دامنه ریشه جنگل ظاهر می شوند. اعضای این گروه می توانند رابطه اعتمادی جنگل یک طرفه ی ورودی ( One-way Incoming )را به دامنه ریشه ی جنگل ایجاد کنند.
  • Print Operators : اعضای این گروه می توانند چاپگرهای دامنه را مدیریت کنند
  • Remote Desktop Users : اعضای این گروه می توانند با نرم افزار سرویس گیرنده ی Remote Desktop ، از راه دور به دامین کنترول های دامنه وارد شوند.
  • Server Operators : اعضای این گروه، توانایی انجام این کارها را در DC ها دارند : ایجاد و حذف منابع اشتراکی - به کار انداختن و متوقف کردن برخی از سرویس ها - پشتیبان گیری و بازیابی فایل ها - فرمت کردن درایوها - خاموش کردن کامپیوتر
   Users : اعضای این گروه می توانند معمولترین کارها را انجام دهند( از قبیل اجرای برنامه ها، و استفاده از چاپگرهای محلی و شبکه ). به طور پش فرض گروه های Domain Users و Authenticated Users عضو این گروه هستند. ( این بدان معنی است که هر اکانت کاربری که در دامنه ایجاد می کنید به صورت اتوماتیک عضو گروه Users می شود ).
  • Cert Publishers : اعضای این گروه می توانند به انتشار مجوز برای کاربران و کامپیوترها بپردازند.
  • Domain Admins : اعضای این گروه کنترل کاملی روی دامنه دارند. به طور پیش فرض این گروه عضو گروه Administrators همه ی دامین کنترول ها، همه ی ایستگاه های کاری دامنه ، و همه ی سرویس دهنده های عضو دامنه است. اکانت Administrators به صورت اتوماتیک عضو این گروه می باشد، و شما نباید کاربران دیگر را به این گروه اضافه کنید مگر اینکه آن ها تجربه و مهارت کافی داشته باشند.
  • Domain Computers : این گروه حاوی همه ی ایستگاه های کاری و سرویس دهنده های عضو دامنه است.
  • Domain Controllers : این گروه حاوی همه ی کنترل کننده های دامنه است.
  • Domain Users : این گروه حاوی همه ی کاربران دامنه است. به عبارت دیگر هر اکانت کاربری که در دامنه ایجاد می شود عضو این گروه است.
  • Enterprise Admins : این گروه فقط در دامنه ی ریشه ی جنگل ظاهر می شود. اعظای آن کنترل کاملی روی همه ی دامنه های جنگل دارند، و این گروه عضو گروه Administrators همه ی دامین کنترول های جنگل است. به طور پیش فرض اکانت Administrator عضو این گروه است، و شما نباید کاربرانی که مهارت و تجربه کافی در زمینه مسائل شبکه ندارند را به این گروه اضافه کنید.
  • Group Policy Creators Owners : اعضای این گروه می توانند سیاست های گروه را در دامنه تغییر دهند. به طور پش فرض اکانت Administrator عضو این گروه است، و شما باید فقط کاربرانی را به این گروه اضافه کنید که توانایی و دانش کافی در اعمال سیاست های گروه را دارا می باشند.
  • Schema Admins : این گروه فقط در دامنه ریشه ی جنگل ظاهر می شود. اعظای این گروه می توانند شمای اکتیودایرکتوری در جنگل را تغییر دهند. به طور پش فرض اکانت Administrator عضو این گروه است، و فقط باید کاربرانی را به این گروه اضافه کنید که در زمینه کار با اکتیودایرکتوری مهارت دارند.
  • Anonymous logon : کاربران و سرویس هایی را مشخص می کند که از طریق شبکه و بدون داشتن اسم اکانت و پسورد و یا اسم دامنه به یک کامپیوتر و منابع آن دست می یابند.
  • Everyone : شامل همه کاربرانی است که در حال حاضر در شبکه هستند . از جمله کاربران مهمان و کاربران سایر دامین ها. هر کاربری که به شبکه وارد می شود به صورت خودکار عضو این گروه می گردد.
  • Network : نماینده ی کاربرانی است که در حال حاضر از طریق شبکه (نه به صورت محلی و از طریق کامپیوتری که دارنده منبع است ) به یک منبع خاص دستیابی حاصل کرده اند. هر کاربری که از طریق شبکه به منبعی دست می یابد به صورت اتوماتیک عضو این گروه می شود.
  • Interactive : شامل هر کاربری است که در حال حاضر به یک کامپیوتر خاص وارد شده و به یک منبع خاص آن کامپیوتر دستیابی حاصل کرده است. (متضاد Network ). هر کاربری که به صورت محلی کار می کند و به منبعی روی کامپیوتر دست می یابد به صورت اتوماتیک عضو گروه Interactive می شود.


  می توان از گروه ها برای دادن مجوزهای دسترسی به اشیاء در دامین ، به مجموعه ای از کاربران استفاده کرد. که به این شکل عمل می کنیم : ابتدا کاربران را در یک گروه عضو می کنیم و سپس مجوز دسترسی به شیء ( مثلا یک پوشه ) را به گروه می دهیم.می توان از گروه ها برای دادن حقوق مدیریتی خاصی به کاربران عادی دامین نیز استفاده کرد . مثلا فرض کنید که می خواهیم کاری کنیم که دستیاران مدیر شبکه ( help desk ) بتوانند ساعت سیستم کامپیوتر های شبکه را تنظیم نمایند. در این حالت ابتدا گروهی به نام help desks ایجاد می کنیم و سپس اکانت کاربری کاربران help desk را عضو آن می نماییم . بعد برای دادن حقوق مدیریتی مورد نظر به مسیر زیر می رویم :


  Group Policy Management --> Default Domain Policy --> Right click --> Edit
  Computer Configuration --> Policies --> Windows Settings --> Security Settings --> Local Policies --> User Rights Assignment --> Change the system time


  سپس در پنجره Change the system time Properties گروه helpdesks را اضافه می نماییم. باید توجه کرد که علاوه بر گروه helpdesk باید گروههای Administrators و Local SERVICE و Server Operators را هم اضافه کنیم.
  در قسمتی که حقوق مدیریتی را مشخص میکنید حقوقی برای نصب نرم افزار و موارد مربوط به نرم افزار هم وجود دارد

  موفق باشید


  irmacfa سپاسگزاری کرده است.
  برای پیشرفت اول سعی خودتو بکن , بعد اگه به نتیجه نرسیدی هزاران بار سوال کن .

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • شما نمی توانید به پست ها پاسخ دهید
 • شما نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • شما نمی توانید پست های خود را ویرایش کنید
 •