نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: pause شدن سرویس net logon در ویندوز سرور 2003

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324

pause شدن سرویس net logon در ویندوز سرور 2003

سلام
    دوستان یه مشکلی برای یکی از سرورای ما بوجود اومد که خواستم هم راهنمایی بگیرم هم در میون بزارم .
    هاردهای سرور خیلی قدیمی شده بود و مدتها بود در حال کار بود خواستم هاردها رو عوض کنم تو این سرور از raid mirror استفاده کرده بودم
    2 تا هارد 500 و 2 تا هارد 2 ترا داشت حالا بماند یه raid دیگه هم داشت که مهم نیست در این مورد .
    تو بازار هارد 500 اورجینال که refer نباشه و گارانتی اصلی باشه پیدا نکردم مجبور شدم هارد یه ترا بزارم بجای هاردهای 500 ( یکی یکی , الالن نمیخوام نحوه raid کردن و جابجایی هاردهارو بگم ) یکی از هارهای یه ترا و یکی از 2 ترا ها رو جایگزین کردم مجدد raid کردم و پیغام rebuild اومد و ویندوز سرور بدون مشکل بالا اومد
    فردا صبح که اومدم دیدم سرور ریست شده و تو بایوس مونده دیدم هارد 500 که داشت از روش raid رو میخوند faild داده و کلا offline شده.
    هارد رو با اونیکی هارد 500 جابجا کردم و مجدد کارهاشو کردم ویندوز اومد بالا .
    تا اینجا مشکلی نبود .
    بعد یه مدت دیدم زنگمیزنن که تو سرور دامین میتونن وارد بشن اما فولدراشو نمیبینن ( این سرور علاوه بر دامین فایل سرور هم هست و میدونم که صد البته کار اشتباهیه اما خوب اجبار بود )
    رفتم تو sharing های فولدرا دیدم یوزرا رو نمیشناسه همه علامت سوال شدن یکم که صبر میکردم یوزرا میومدن ( اینو بگم که یه ادیشنال از سرور دامین و اکتیو دارم تو مدار) گفتم حالا شاید داره کار نوشتن رو اون یکی هارد رو انجام میده اینجوریه ( خودمو گول زدم ) بعد دیم نه اونا که میشناسه هم بعد یه مدت دوباره علامت سوال میشن رفت اکتیو دایرکتوری رو باز کردم دیدم اکتیو دایرکتوری باز نمیشه و ارور میده . برق ازم پرید .
    داستان طولانی شد
    خلاصه فهمیدم مشکل از سرویس net logon هست که خود بخود pause شده بود اونو که استارت کردم و چک کردم سرویسهای وابسته به اونم استارت باشه مشکل حل شد اما یکی دو ساعت بعد دوباره همینجوری شد دیم مجدد pause شده نمیدونم چرا یه سری سرویسارو ریستارت کردم و این کار رو هم انجام دادم :
    رجیستری رو باز کردم و به مسیر زیر رفتم و

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\servic es\NTDS\Parameters
    مقدار dsa not writable رو حذف کردم
    تا الان که حدود 3 تا 4 ساعت از اون موقع میگذره دیگه pause نشده و مشکلی نیست . حالا نمیدونم کار درستی انجام دادم یا نه و یا دوباره این مشکل پیش میاد یا نه و اینکه در کل علت این موضوع چی بوده