نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: مشکل در راه اندازی NameServer

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

مشکل در راه اندازی NameServer

با سلام.
    الف)
    من یک شبکه فرضی دارم به شرح زیر:
    1- میکروتیک که جهت اتصال به اینترنت کانکشن بر روی میکروتیک ایجاد شده هست.
    2- ip valid static که isp داده و 45.26.98.82 می باشد.
    3-شبکه داخلی که در این شبکه 2 سرور وجود داره :
    1- dns server با آی پی 192.168.2.6
    2- webserver که iis نصب شده و وبسایتها قرار دارند. با آی پی 192.168.2.5 که این دوتا آی پی private هستند.
    4- یک دامین از ایرنیک (nic.ir ) خریداری شده با نام javad.ir
    ---------------------------------------------------------------------------------
    ب)
    حالا من در ایرنیک nameserver ها رو بصورت زیر به همراه ip valid وارد کردم:
    1- ns1.javad.ir 45.26.98.82
    2- ns2.javad.ir 45.26.98.82
    ---------------------------------------------------------------------------
    ج)
    حالا من 2 مشکل دارم.
    1- آی پی ولید ما در واقع بر روی میکروتیک قرار دارد و NmaeServer ها میکروتیک رو به عنوان dns server خواهند شناخت در حالی که باید dns server داخلی رو بشناسند. در نتیجه با رکوردهای تعریف شده بر روی dnsServer ارتباط نخواهند داشت. چون همه رکوردها و ns ها و subDomain ها در dns sever داخل شبکه ایجاد خواهند شد. برای اینکه ایرنیک dns ها را با ip valid ما update کنه چیکار کنیم که dns سرور داخلی را بجای میکروتیک به عنوان dns server بشناسه؟
    2- در dns server وقتی رکوردها را تعریف میکنم مثلا برای رکورد ns1 و یا رکورد www برای javad.ir آیا باید برای اینها ip محلی (private) را ست کنم یا ip valid را که isp داده ؟
    یعنی در dns سرر وقتی ns1 را تعریف میکنم 192.168.2.6 را وارد کنم یا 45.26.98.82 ؟ برای سایتهایی که روی webserver هستند کدام؟ آی پی داخلی یا 45.26.98.82?
    -----------------
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: a-portal

عضو عادی
    نوشته
    33
    سپاسگزاری شده
    22
    سپاسگزاری کرده
    1
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkey نمایش پست ها
    با سلام.
    الف)
    من یک شبکه فرضی دارم به شرح زیر:
    1- میکروتیک که جهت اتصال به اینترنت کانکشن بر روی میکروتیک ایجاد شده هست.
    2- ip valid static که isp داده و 45.26.98.82 می باشد.
    3-شبکه داخلی که در این شبکه 2 سرور وجود داره :
    1- dns server با آی پی 192.168.2.6
    2- webserver که iis نصب شده و وبسایتها قرار دارند. با آی پی 192.168.2.5 که این دوتا آی پی private هستند.
    4- یک دامین از ایرنیک (nic.ir ) خریداری شده با نام javad.ir
    ---------------------------------------------------------------------------------
    ب)
    حالا من در ایرنیک nameserver ها رو بصورت زیر به همراه ip valid وارد کردم:
    1- ns1.javad.ir 45.26.98.82
    2- ns2.javad.ir 45.26.98.82
    ---------------------------------------------------------------------------
    ج)
    حالا من 2 مشکل دارم.
    1- آی پی ولید ما در واقع بر روی میکروتیک قرار دارد و NmaeServer ها میکروتیک رو به عنوان dns server خواهند شناخت در حالی که باید dns server داخلی رو بشناسند. در نتیجه با رکوردهای تعریف شده بر روی dnsServer ارتباط نخواهند داشت. چون همه رکوردها و ns ها و subDomain ها در dns sever داخل شبکه ایجاد خواهند شد. برای اینکه ایرنیک dns ها را با ip valid ما update کنه چیکار کنیم که dns سرور داخلی را بجای میکروتیک به عنوان dns server بشناسه؟
    2- در dns server وقتی رکوردها را تعریف میکنم مثلا برای رکورد ns1 و یا رکورد www برای javad.ir آیا باید برای اینها ip محلی (private) را ست کنم یا ip valid را که isp داده ؟
    یعنی در dns سرر وقتی ns1 را تعریف میکنم 192.168.2.6 را وارد کنم یا 45.26.98.82 ؟ برای سایتهایی که روی webserver هستند کدام؟ آی پی داخلی یا 45.26.98.82?
    -----------------
    با تشکر
    با سلام

شما باید در میکروتیک rule مربوطه را بسازید که query های DNS ی که از اینترنت روی اینترفیس public دریافت میکنه را forward کنه به DNS Server داخل شبکتون (192.168.2.6)
    در DNS Server داخل شبکتون ، رکوردهای ns و www که میسازید را باید برایشان آی پی public شبکتون رو ست کنید یعنی 45.26.98.82

حال هرکس از اینترنت بخواهد وب سایت داخلی شما رو ببینه ، هدایت میشه به اینترفیس Public میکروتیک شما و مجدد در میکروتیک یک rule باید بسازید که ترافیک درخواستهای وب را که روی اینترفیس public دریافت میکنه ، forwrard کنه به آی پی وب سرور داخل شبکتون 192.168.2.5

*یادتون نره که در DNS Server و Web server داخل شبکتون ، Default Gateway تعریف کنید تا بتونند به درخواست هایی که از اینترنت بهشون میرسه جواب بدهند

موفق باشید

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع