نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 از مجموع 2

موضوع: نکات کلی در رابطه با ویندوز سرور 2012

نام حقيقي: saate

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

نکات کلی در رابطه با ویندوز سرور 2012

سلام
    من خیلی تو کار شبکه وارد نیستم و به نوعی شروع کار و آغاز تجربه ام هست!
    تویه یه جایی هم کار می کنم که یه تعداد هنرجو و یه تعداد کارمند هست!
    سیستم به این ترتیبه:
    1- یه سرور داریم که روش ویندوز سرور 2012 نصب کردم و یه نرم افزار مخصوص اداری روی اون سرور نصب کردم که کارهای سازمان باهاش انجام میشه و مدیر و معاون و بقیه پرسنل با نسخه ی کلاینت همنی نرم افزار که روی کامپیوتر هاشون نصب کردم کارهای اداری رو انجام می دن! در کانفیگ این نسخه ی کلاینت باید IP سرور رو بدیم بنابراین دی اچ سی پی کلا از این شبکه کنار گذاشته می شه!
    2- همه ی سیستم ها و اون سرور با هم به یه هاب وصل شدند و یه مودم هم به هاب وصل شده و گیت وی بعضی از سیستم ها رو IP مودم گذاشتم و برخیشون اینترنت دارند! برخیشون هم نیاز نیست اینترنت داشته باشند و ندارند!
    3- یه کارگاه کامپیوتر هم داریم که همه ی سیستم هاش با یه هاب شبکه شدند و در صورت نیاز می شه این هاب رو با اون یکی هاب اصلی با یه کابل به هم وصل کرد تا این کارگاه هم جز بقیه ی شبکه به حساب بیاد یا با کشیدن اون کابل به حساب نیاد و کلا از سیستم خارج بشه!
    4- یه اکسس پوینت هم دارم که کانفیگش کردم و به هاب اصلی وصله و اینترنت فضا رو تامین می کنه!
    تا اینجا همه چیز مرتبه!
    اما...
    فعلا مجموعه داره بی عیب و نقص کار می کنه، اما من می خوام یه سری تغییراتی روش بدم و مثلا اکتیو دایکتوری راه بندازم و ... تا هم خودم یه چیزی یاد بگیرم هم به مرور شبکه ی اینجا پیشرفت کنه!!! در ضمن مجبورم به بعضی دلایل ویندوز همه ی سیستم ها رو به ویندوز 10 ارتقا بدم!
    خوب در مورد IP دادن و نرم افزار خاصی نصب کردن و تنظیمات خاصی اعمال کردن اگه تجربه ی خوبی دارید لطفا بگید! چون نمی خوام سی تا ویندوز عوض کنم و نرم افزار نصب کنم بعدش یکی بیاد بگه که فلان چیز خیلی خوب بود نصب می کردی یا فلان تنظیمات رو باید اعمال می کردی و الان دوباره باید از اول شروع کنی!!! در حقیقت می خوام بدونم زیر ساخت رو چه جوری ببندم تا بعدا هم راحت بشه جزئیات رو بیش تر کرد هم نیاز به دادن تغییرات زیاد و دوباره کاری روی تمام سیستم ها نباشه؟؟؟؟
    اهدافی که قراره بهش برسیم:
    1- مدیریت شدید اینترنت محدود کردن کاربران -هم کابلی و علی الخصوص وایرلس- مدیر اینجا شدیدا حساسه که بدونه کی چقدر مصرف می کنه و ...
    2- راه اندازی ftp server و خلاصه هر چیزی که احتمالا میشه تویه یه اداره ی معمولی راه انداخت و به درد بخور باشه! مثلا این ftp server برای جابجایی فایل بین کارمندا چیز خوبیه! یا مثلا پرینتر سرور
    3- مدیرت کارگاه کامپیوتر به نحو احسن، یعنی به راحتی بشه به اون کارگاه اینترنت داد، یا قطع کرد یا ببینیم افراد دارن چه کار می کنن و ...
    4- راه اندازی Active directory یا هر چیز مدیریتی دیگه تو این مایه ها که این دوره زمونه مد شده و من ازش بی اطلاعم!!!
    5- یه سرور میکروتیک خاموش هم دارن که بعدا قراره روشن بشه ان شا الله و وظیفه ی مدیریت اینترنت بعد ها به عهده ی اون گذاشته بشه!
    6- قابلیت کنترل مجموعه از بیرون با اینترنت یا هر چی ...
    من بازم می گم، فعلا مجموعه داره کار می کنه و همه چیز در حد نیاز راه اندازی شده فقط من می خوام این قابلیت ها رو هم آروم آروم اضافه کنم! خوب هر چیزی نیازه از الان آماده بشه رو نام ببرید!!! فقط به زبون ساده بگید!
    مثلا منظورم اینه که باید IP رنج خاصی بدم؟ نرم افزار خاصی روی سرور نصب کنم؟ کانفیگ اکسس پوینته باید تغییری بکنه؟ بعدا اکتیو دایرکتوری بخوام راه بندازم نیازی نیست الان چیزی روی سیستم ها نصب کنم که بعدا نیاز بشه؟ شبکه ی کارگاه رو چه کنم؟ کلا به بقیه ی شبکه وصلش کنم یا جدا به یه کامپیوتر وصلش کنم و بعد اون یه کامپیوتر رو به بقیه ی شبکه؟ در اسن صورت روی اون یه کامپیوتر چی نصب کنم؟ نت ساپورت خوبه؟...
    فقط تجربیاتتون رو می خوام به زبون ساده البته
    مرسی
    مرسی
    مرسی