نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: سوال در مورد محدود کردن دسترسی یک کاربر در ویندوز 2008 R2

نام حقيقي: امین امیدوار

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0

سوال در مورد محدود کردن دسترسی یک کاربر در ویندوز 2008 R2

با سلام و خسته نباشید .
    من یک سوال داشتم و نمیدونم جای درستی مطرح کردم یا نه .

من یک فروشگاه دارم که توی فروشگاه 4 تا سیستم داریم . یک سرور گذاشتیم و روش ویندوز 2008 R2 زدیم و 4 تا یوزر هم تعریف کردیم که یکیش ادمینه از طریق سرور مستقیم وصل میشه و 3 تای دیگه از طریق ریموت دسکتاپ به سرور وصل میشن . حالا این 4 نفر چیکار میکنن :

ما برای فروشگاهمون از برنامه ی حسابداری استفاده میکنیم و این 4 نفر وصل میشن و کاراشون رو انجام میدن و دسترسی هم به سرور و درایوها و برنامه و فایلها هم دارن . تا اینجا همه چیز حله .

جدیدا یک شعبه زدیم توی شهر دیگه ای که قراره با آی پی استاتیک از طریق ریموت دسکتاپ وصل بشه و با حسابداری کار کنه . حالا مشکل من اینجاست :

من میخوام اون شعبه فقط به یکی از فولدرهای درایو D به اسم 95 دسترسی داشته باشه و دیگه به هیچ جای دیگه ی سرو و فایها و تنظیمات و دیگر چیزها دسترسی نداشته باشه و محدود بشه .
    حالا من اومدم اکتیودایرکتوری رو نصب کردم ولی گیج شدم و دوباره پاکش کردم .

از شما دوستان خواهش میکنم به صورت تصویری و خیلی روان اگه امکانش هست به من بگید چیکار باید بکنم که طرف محدود بشه . خیلی ازتون ممنونم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امین امیدوار

تازه وارد
    نوشته
    2
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    0
    یعنی واقعا توی این سایت کسی بلد نیست جواب سوال من رو ؟

نام حقيقي: زانیار

خواننده
    نوشته
    116
    سپاسگزاری شده
    23
    سپاسگزاری کرده
    50
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMSBAZ نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید .

من یک فروشگاه دارم که توی فروشگاه 4 تا سیستم داریم . یک سرور گذاشتیم و روش ویندوز 2008 R2 زدیم و 4 تا یوزر هم تعریف کردیم که یکیش ادمینه از طریق سرور مستقیم وصل میشه و 3 تای دیگه از طریق ریموت دسکتاپ به سرور وصل میشن . حالا این 4 نفر چیکار میکنن :

ما برای فروشگاهمون از برنامه ی حسابداری استفاده میکنیم و این 4 نفر وصل میشن و کاراشون رو انجام میدن و دسترسی هم به سرور و درایوها و برنامه و فایلها هم دارن . تا اینجا همه چیز حله .

جدیدا یک شعبه زدیم توی شهر دیگه ای که قراره با آی پی استاتیک از طریق ریموت دسکتاپ وصل بشه و با حسابداری کار کنه . حالا مشکل من اینجاست :

من میخوام اون شعبه فقط به یکی از فولدرهای درایو D به اسم 95 دسترسی داشته باشه و دیگه به هیچ جای دیگه ی سرو و فایها و تنظیمات و دیگر چیزها دسترسی نداشته باشه و محدود بشه .

از شما دوستان خواهش میکنم به صورت تصویری و خیلی روان اگه امکانش هست به من بگید چیکار باید بکنم که طرف محدود بشه . خیلی ازتون ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط SMSBAZ نمایش پست ها
    با سلام و خسته نباشید .

سلام دوست عزیز ربطی ب اکتیو دایرکتوری نداره ک پاک کردین یا نکردین
    اکتیو دایرکتوری محل تعریف object های شبکست دوست عزیز
    روی پوشه ایی که استراک گذاشتی شما
    کلیک راست کن در تب Security برو برای این یوزر هرکاری میخوای بکن
    100تا آپشن داره
    بهش هر دسترسی میخوای بده
    read
    write
    execute
    copy
    زیاد عزیز
    تیک full access رو بردار کاملا مشخصه
    همین الان روی یکی از پوشه های ویندوزتون تست کنین
    واسه اینکه کار دیگه نتونه بکنه
    لازم به کاری نیست یه یوزر معمولی باشه برای اطمینان
    تو اکتیو دایرکتوری کلیک راست تب آخر ردیف اول
    member of
    چک کنین که فقط عضو user هاباشه domain user
    ولی ولی چون داره Remote Desktop میزنه نمیشه تنها عضو این گروه باشه و احتمالا که نه قطعا عضو
    Domain ADmin
    Enterprise Admin
    یا هردو یا حداقل Administrator کردین ک بتونه ریموت بزنه
    وگرنه کاربر معمولی نمیتونه ریموت بزنه
    حالا میمونه اینکه هم شما میخوای ریموت بزنه هم کار دیگه نتونه
    در واقع یجورایی یه یوزرتونو که دسترسی مدیریت دادین Adminکردین برای ریموت
    میخواین نباشه
    والا روش زیاد من چیزایی ک به ذهنم میرسه میگمتون:
    لینک بدم بهتره
    شما تب سکیوریتی terminal remote رو طبق زیر برین و هم یک گروه محدود شونده یا restricted Group بسازین جواب نگرفتین طبق لین زیر بفرمایید

https://technet.microsoft.com/en-us/...(v=ws.11).aspx
    و
    https://technet.microsoft.com/en-us/.../bb456977.aspx
    و
    https://security.berkeley.edu/resour...administrators
    و

https://social.technet.microsoft.com...um=winserverTS
    و
    Locking Down Windows Server 2008 Terminal Services
    و
    http://social.technet.microsoft.com/wiki/contents/articles/17671.how-to-add-domain-usersgroup-to-remote-desktop-users-group-on-servers-using-group-policy.aspx

خوندن لینکها کمتر از 30 دقیقه با پیادهس ازیش کلا زمان میبره نیازی هم نیست عضو ادمین کنین یوزرو میتونین همون یوزر معمولی باشه و فقط عضو گروه ریموتی ها باشه
    چون معمولا هردو کارئو انجام میدن من ذکر کردم

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع