نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 از مجموع 8
سپاس ها 1سپاس

موضوع: نصب ویندوز 2008با raid5 در یک سرور HP

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96

نصب ویندوز 2008با raid5 در یک سرور HP

باسلام

یک سرور hp g6 دارم که سه تا هارد 146 به صورت فیزیکی درش وجود داره.

میخواستم اینها رو به صورت riad5 در بیارم؟چون شنیدم بهترین حالت raid حال raid5 هست.

آیا امکانش هست؟
    یا فقط riad0 میشه؟

چون تا به حال هاردی رو رید بندی نکردم و اطلاعاتم در این زمینه کمه.
    ممنون میشم راهنمائی کندی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: تایماز

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    سلام
    نوع raid بندی بیشتر به مورد استفاده بستگی دارد و نمی توان گفت raid5 بهترین نوعش هست ولی raid5 با توجه به ساختاری که دارد بیشتر عمومیت پیدا کرده است.
    بله مشکلی نداره شما می توانید با این سه عدد هارد raid5 ببندین.

ویرایش توسط opoet7 : 2015-10-02 در ساعت 12:57 PM

نام حقيقي: کاظم میرعابدینی

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    7
    با سلام
    باید ببینی که کنترلر رید شما قابلیت رید 5 داره یا نه ، اگر سرو ML110 G6 هستش که به طور پیش فرض نداره
    اگر DL380 G6 یا ML350 G6 یا سایر سرور هایی که رید کنترلر P410 دارن هستش باید ببینید رم رید دارید یا نه اگر رم رید داشته باشید که جواب شما : بله میتونید رید 5 استفاده کنید
    در غیر اینصورت باید ابتدا رم رید برای رید کنترلرتون تهیه بکنید بعد از اون میتونید رید 5 داشته باشید
    موفق باشید

نام حقيقي: Taknavaz

خواننده
    نوشته
    191
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط KAZEMMIR نمایش پست ها
    با سلام
    باید ببینی که کنترلر رید شما قابلیت رید 5 داره یا نه ، اگر سرو ML110 G6 هستش که به طور پیش فرض نداره
    اگر DL380 G6 یا ML350 G6 یا سایر سرور هایی که رید کنترلر P410 دارن هستش باید ببینید رم رید دارید یا نه اگر رم رید داشته باشید که جواب شما : بله میتونید رید 5 استفاده کنید
    در غیر اینصورت باید ابتدا رم رید برای رید کنترلرتون تهیه بکنید بعد از اون میتونید رید 5 داشته باشید
    موفق باشید

من با استفاده از سی دی hpsmart که ورود کردم 2 تا رید بهم نشون میداد.رید صفر و رید 5.
    که من رید 5ر و انتخاب کردم.
    ولی جالب اینه وقتی رید 5 رو انتخاب میکردم از 410 گیگابایت موجود 140 تاش ناپدید می شد و فقط 240 تاش قابلیت پارتیشین بندی داشت.
    یعنی باید همینجوری باشه؟
    یعنی در رید 5 باید 140 تا نباشه؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    با سلام
    موفق باشید
    سلام
    میشه یکم در مورد رم رید توضبح بدین که چی هست؟ و کارش چیه؟

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    نقل قول نوشته اصلی توسط taknavaz12 نمایش پست ها
    من با استفاده از سی دی hpsmart که ورود کردم 2 تا رید بهم نشون میداد.رید صفر و رید 5.
    که من رید 5ر و انتخاب کردم.
    ولی جالب اینه وقتی رید 5 رو انتخاب میکردم از 410 گیگابایت موجود 140 تاش ناپدید می شد و فقط 240 تاش قابلیت پارتیشین بندی داشت.
    یعنی باید همینجوری باشه؟
    یعنی در رید 5 باید 140 تا نباشه؟
    بله باید اینجوری باشه چون raid5 حدود یک سوم از ظرفیت را برای پریتی استفاده می کند.

نام حقيقي: کاظم میرعابدینی

خواننده
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    9
    سپاسگزاری کرده
    7
    نقل قول نوشته اصلی توسط opoet7 نمایش پست ها
    بله باید اینجوری باشه چون raid5 حدود یک سوم از ظرفیت را برای پریتی استفاده می کند.
    بهتره بگیم در این سناریو یک سوم از ظرفیت هارد ها برای نگهداری parity توسط رید کنترلری که رید 5 روش اجرا میشه ، در اختیار گرفته میشه و ناپدید هم نمیشه ، با داشتن همین parity رید کنترلر میتونه در صورت از مدار خارج شدن یکی از هاردها ( فقط یکی ) دیتای شما رو مجدد rebuild بکنه

ولی در صورت کلی باید اینطور گفت که رید 5 از تعداد n هارد ، n-1 هارد رو در اختیار سیستم عامل قرار میده و فقط در صورتی که از این تعداد هارد یکی و تنها یکی از رید خارج بشه میتونه دیتا رو برای شما روی هارد جدید که جایگزین هارد قبلی میشه rebuild بکنه

opoet7 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    555
    سپاسگزاری شده
    371
    سپاسگزاری کرده
    79
    بهتره بگیم در این سناریو یک سوم از ظرفیت هارد ها برای نگهداری parity توسط رید کنترلری که رید 5 روش اجرا میشه ، در اختیار گرفته میشه و ناپدید هم نمیشه ، با داشتن همین parity رید کنترلر میتونه در صورت از مدار خارج شدن یکی از هاردها ( فقط یکی ) دیتای شما رو مجدد rebuild بکنه

ولی در صورت کلی باید اینطور گفت که رید 5 از تعداد n هارد ، n-1 هارد رو در اختیار سیستم عامل قرار میده و فقط در صورتی که از این تعداد هارد یکی و تنها یکی از رید خارج بشه میتونه دیتا رو برای شما روی هارد جدید که جایگزین هارد قبلی میشه rebuild بکنه
    بله کاملا حق با شماست مهندس
    در مورد رم رید هم توضیح میدین که چی هست؟ و کارش چیه؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع