نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: ارتباط سه شبکه لن در مکان های مختلف

نام حقيقي: سعید قاسمی

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    4

ارتباط سه شبکه لن در مکان های مختلف

سلام
    من سه شبکه لن توی سه شهر مختلف دارم و هر سه شبکه باید تحت دامین باشن حالا من باید سه دامین مختلف نصب کنم و یه جوری به هم مرتبطشون کنم یا اینکه راه دیگه ای داره؟
    یک میل سرور هم باید برای این شبکه راه اندازی بشه و به یک دامنه متصل بشه
    ارتباط این سه نقطه هم با سرویس mpls مخابرات برقراره

نام حقيقي: جعفر توانا

عضو عادی شناسه تصویری ICT-M
    نوشته
    768
    سپاسگزاری شده
    265
    سپاسگزاری کرده
    147
    وابسته به نیاز خودتون و امکانات موجود می تونید تصمیم مناسب بگیری و اینکه راه حل های زیاد و مختلفی هست که اینجا به یکی از آنها اشاره می کنم .
    استفاده از EOIP تانل جهت ارتباط ، یک Primary DC در دفتر مرکزی و RODC در هر برنچ .

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    4
    ممنون از پاسختون
    من در رابطه با دامین کنترلر فقط خواندنی (rodc) مطالعه کردم ولی مشکلی که داره exchange server رو پشتیبانی نمیکنه. توی همین حین با Bridgehead سرور ها آشنا شدم و طبق مطالبی که درمورد این سرور ها نوشته شده فکر کنم به درد من میخوره.
    من 3 سایت در سه شهر مختلف که با wan به هم مرتبط هستن دارم میخوام توی این شبکه ارتباط voip داشته باشم exchange داشته باشم و مدیریتشون یکپارچه باشه.
    وضعیتی که الان وجود داره اینه:
    توی site1 شبکه تحت دامین هستش و سرور نرم افزار اتوماسیون هست که کاربران با join شدن به دامین هم مدیریت میشن و هم از نرم افزار استفاده میکنن.
    توی site 2&3 شبکه به صورت workgroup هستش و از طریق ipip تانل به site1 متصل شدن. توی این حالت ارتباط ویپ برقراره و برای استفاده کاربران site 2&3 از نرم افزار اتماسیون شرکت که سرورش در site1 موجوده یه سرور citrix xhen app توی site 1 هست.

نکته: رنج ایپی هر 3 شبکه با هم متفاوت هستش، من واسه تست با کانکشن vpn به سایت اول متصل شدن ولی نتونستم به دامین لاگین کنم. شاید به خاطر ضعیف بودن لینک ون باشه. پهنای باند لینک ون ها 2 مگابیت هستش.

امیدوارم که تمام توضیحات لازم رو داده باشم.

پیشاپیش مچکرم

نام حقيقي: jk

خواننده شناسه تصویری crzr
    نوشته
    43
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    2
    در مرکز DC نصب میکنید و دو شعبه تون هم که workgroup اند
    در ارتباط mpls هم میتونید تانل بزنید و هم میتونید از default route استفاده کنید.به خاطر تعداد کم شعب هر دو راه منطقی به نظر میرسه.
    برای ارتباط هم پیشهاد میکنم از LYNC serve 2013 یا Skype for business 2015 استفاده کنین.هم قابلیتهای بسیار خوبی داره و هم با دامین و workgroup بسیار خوب کار میکنه و حتی میتونی به exchange لینک کنی تا با اون هم به خوبی کار کنه و سرعتی که لازم داره 512 است.ارزونه و احتیاج به سخت افزار خاصی نداره

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    4
    ممنون از توجهتون جناب crzr در مرکز dc نصب هست و تانل برقراره برای ارتباط هم بین مراکز تلفن ترانک زدم و voip هم برقراره فقط نیاز دارم که 2 نقطه دیگه هم dc بشن و با هم در ارتباط باشن . مدیریت هر 3 دامین مرکزیت داشته باشه

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع