نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 از مجموع 7
سپاس ها 3سپاس
  • 1 توسط k_yk1987
  • 1 توسط k_yk1987
  • 1 توسط k_yk1987

موضوع: طریقه ی راه اندازی وب سایت روی وی پی اس

نام حقيقي: ramtin

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

طریقه ی راه اندازی وب سایت روی وی پی اس

سلام دوستان ، چند وقتی میشه که یه وی پی اس از هلند تهیه کردم که سیستم عاملش هم ویندوز 2003 هست و قصد راه اندازی وبسایت رو روی اون دارم .
    دامنه رو هم براش گرفتم ، البته هنوز دامنه رو براش تعریف نکردم چون بلد نبودم حقیقتا !
    میخواستم بدونم چطوری میتونم دامنه رو براش تعریف کنم و اینکه بعد از این مسئله چه اقدامی باید انجام بدم ؟
    برای وصل شدن به وی پی اس هم از طریق remote desktop استفاده میکنم .
    لطفا کمکم کنید ، ببخشید من یکمی تازه واردم تو این زمینه !

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: KYK

عضو عادی شناسه تصویری k_yk1987
    نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    16
    سلام و عرض احترام
    برای نصب و راه اندازی وب سایت بر روی VPS شما ابتدا باید تصمیم بگیرید که می خواهید وب سایت ایستاتیک راه اندازی کنید یا داینامیک.سپس در صورتیکه قصد راه اندازی یک وب سایت داینامیک یا پویا را دارید باید مشخص کنید که می خواهید مبتنی بر ASP باشد یا PHP
    پس از انتخاب می بایستی نیازمندی های آن را آماده کنید که عبارت است از وب سرور که عموما برای ASP از IIS و برای PHP از Apache استفاده می شود، بانک اطلاعاتی که برای ASP از Microsoft SQL Server و برای PHP از MySQL استفاده می شود و ...
    در صورت انتخاب راه تان می توانم بهتر راهنمایی بدهم
    در خصوص اتصال دامنه به سرور مجازی نیاز به تنظیم DNS های دامنه می باشد. بدین صورت که لازم است در پنل تنظیمات دامنه ی خریداری شده، IP سرور مجازی خودتان را ثبت و تنظیم نمایید که پس از حدود 4 الی 24 ساعت این تنظیم آماده استفاده می باشد. بفرمایید که دامنه ی خریداری شده با چه پسوندی است که بهتر بتوانم مراحل انجام کار را خدمتتان عرض نمایم
    همه در ابتدای راه مبتدی هستند و با سعی و تلاش و پشتکار و عنایت و لطف خداوند متعال به سطح پیشرفته و حرفه ای می رسند
    موفق باشید

Radeon سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    بسیار متشکرم ، دامنه آی آر هستش
    و اینکه یه سوال در رابطه با توضیحات شما : سایتی که قصد راه اندازی دارم ، سایتی هستش که غالب اطلاعات به صورت فایل ویدیویی و متن و عکس هست ، برای همین میخوام بدونم که کلا پیشنهاد شما در این رابطه این هست که روی ویندوز نصب بشه یا لینوکس ؟ و اینکه اگر فرقی نمیکنه و یا روی همون ویندوز از کدوم یکی از گزینه های ( ایستاتیک و یا داینامیک و زیر شاخه هایشان) باید استفاده بشه ؟

نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    16
    با سلام
    سایتهای استاتیک سایتهایی هستند که ضرورتی برای تغییر مداوم اطلاعات آنها احساس نمی شود. اینگونه وب سایتها معمولا تنها جهت معرفی کاربرد دارند. عملیات به روز رسانی محتوای سایت به ندرت صورت می پذیرد و نیازی به ارائه خدمات به هر شکل به صورت آنلاین در اینگونه سایتها دیده نشده است. این وب سایت ها فاقد پایگاه داده هستند. بنابراین هزینه های طراحی سایت و همچنین نگهداری و به روزآوری اینگونه سایتها کمتر بوده و بطور کلی برای هر شخص، شرکت و یا سازمان کوچک کاربرد خواهد داشت.
    در مقابل سایتهای داینامیک نیاز شدید به تغییر مداوم اطلاعات و محتوا داشته و نظر به نیازمندی و کاربرد سایت، طراحی و توسعه می یابند. هزینه های طراحی سایت داینامیک و نگهداری اینگونه وب سایتها غالبا زیاد می باشد. در کل امروز اکثرا از سایت های داینامیک به دلیل انعطاف پذیری بیشتر استفاده می شود. از جمله مزیت های ان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
    - به روز رسانی همیشگی وب سایت به طوری که مخاطب فعال بودن وب سایت شما را احساس می نماید
    - صرفه‌جویی در زمان ایجاد صفحات و مطالب جدید
    - امکان مدیریت و به روز رسانی بدون نیاز به داشتن تخصص یا دانش برنامه نویسی
    - انعطاف‌پذیری بسیار بالا
    - توزیع مدیریت سایت توسط چند نفر
    - امنیت بالاتر وب ‌سایت
    - کاهش چشمگیر هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی
    - پشتیبانی از چند زبان
    - امکان اضافه کردن امکانات سفارشی

چه نوع ویب سایتی مناسبتر می باشد؟
    اگر هدف از داشتن وب سایت برای این شرکت، تنها معرفی کالا و خدمات آن است، طراحی سایت بشکل استاتیک نیاز آن شرکت را برآورده می سازد، اما اگر نیاز به تغییر مداوم اطلاعات سایت، و شما دانش برنامه نویسی ندارید، نوع داینامیک نیاز شما را برآورده می سازد.

بنده به شخصه برای راه اندازی سایت استفاده از سیستم های مدیریت محتوا نظیر Joomla و WordPress و Drupal و DataLife Engine و PHPNuke را با توجه به ابعاد کار ترجیح می دهم. چرا که مسیر را برای رسیدن به مقصد بسیار هموار می سازد و نکته ی مهمتر اینکه با توجه به توسعه این سیتسم ها توسط هزاران نفر در سطح دنیا و وجود افزونه های بی شمار از هر نوع و وجود تالارهای گفتگو پشتیبانی و ... شما در طول این مسیر تنها نیستید و همسفران زیادی دارید

که برای این منظور لازم است شما Lampp که مخفف Linux,Apache,MySQL,PHP&Perl,PHPMyAdmin را داشته باشید یا آن را شبیه سازی نمایید

اگر امکان تهیه VPS برایتان باشد که پیشنهاد بنده این است در غیر این صورت در محیط سیستم عامل ویندوز با استفاده از نرم افزارهایی مثل xampp یا wampp یا easyphp می توانید این محیط را آماده سازی نمایید و پس از آن CMS مورد نظرتان را نصب و راه اندازی کنید

برای تنظیم دامنه و اتصال آن به VPS دو تا کار باید انجام بدهید. اول اینکه در پنل nic خودتون در قسمت تنظیمات دامنه ی خریداری شده ی مد نظر در قسمت IP کارگزار دامنه، IP سرور اختصاصی تان را وارد نموده و ذخیره نمایید. پس از چند ساعت ( حدود 4 ساعت ) تنظیمات قابل استفاده است. دوم اینکه در فایل hosts سیتسم عاملتان که با توجه به اینکه ویندوز است یا لینوکس، مسیر آن تفاوت دارد مشبه این عبارت را با اعمال تغییرات مورد نیاز ثبت نموده و ذخیره نمایید
    YOUR VPS IP DOMAIN NAME
    و نکته ی آخر اینکه در تنظیمات وب سرورتان هم باید تنظیماتی اعمال نمایید تا وقتیکه آدرس دامین شما فراخوانی می شود صفحه طراحی شده توسط شما به عنوان سایت فراخوانی شود که این نکته فعلا اولویت ندارد

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    من به توصیه ی خودتون ، یک هاست جدا با سی پنل ورد پرس تهیه کردم ، فقط الآن مشکل اینجاست که من زیاد سر در نمیارم از محیط کاربریش ، الآن یکم گیج شدم که مثلا قالب سایت رو چجوری و کجا باید بزارم و چه کارهایی الآن باید انجام بشه ؟
    الآن من رسما مخم تو سی پنل پوکیده
    موقع تعریف دامنه هم ns1.yourdomain.com v رو زده و وقتی من بجای yourdomain اسم دامنه ی خودم رو وارد میکنم با خطای Parameter value policy error - ns1.---------.ir, IP address is mandatory for DNS servers which are children of the domain.
    مواجه میشم که البته جای ----- اسم دامنه ی خودمو وارد کردم

ویرایش توسط Radeon : 2015-04-06 در ساعت 09:12 PM

تازه وارد
    نوشته
    4
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    به هر شکلی که میخوام آی پی رو برای دامنه تعریف کنم با مشکل مواجه میشم ،
    Parameter value syntax error
    اینجوری وارد کردم : ns1.yourdomain.ir:ip serveram

جالبه من حتی نمیفهمم که الان ورد پرس نصب شده یا نه ؟ :|

ویرایش توسط Radeon : 2015-04-06 در ساعت 11:07 PM

نوشته
    57
    سپاسگزاری شده
    11
    سپاسگزاری کرده
    16
    به نظرم بحث کلا از شبکه در اومد و به طراحی وب رسیده . پس بهتره موضوع را از طریق پیام خصوصی یا انجمن های طراحی وب پیگیری کنید
    شما نامی که شرکت هاستینگ بهت داده رو تو قسمت آی پی کارگذار دامنه تو پنب ایرنیک ثبت کن
    همین ...

کلمات کلیدی در جستجوها:

وی پی اس و نحوه راه اندازی

برچسب برای این موضوع