صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 24

موضوع: قفل کردن یک ip با یک مک خاص

نام حقيقي: مهدی

عضو عادی شناسه تصویری mehdi_zx
    نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95

قفل کردن یک ip با یک مک خاص

سلام ما تو شبکه مان ایپی استاتیک ست کردیم و یک سری سرور ها که ip استاتیک دارن به اینترنت وصل هستند بعضی از کاربران که اینترنت ندارن می ایند ایپی خوشان را به صورت دستی عوض می کنند و ایپی سرور را که اینترنت داره استفاده می کنند که باعث ایجاد مشکلاتی تو شبکه شده از طرفی هم نمی شه اون کاربر ان را جزو گروه ادمین لوکال نکرد با یکی صحبت کردم گفتن از دستور arp -s استفاده کن و اون ip را به یک mac خاص بده تا دیگه بقیه کابران نتواند از این ایپی استفاده کنند ولی باز نشد و کاربران باز از ip سیستمی که این دستور را زدم باز استفاده می کنند ایا راهی هست برای رفع این مشکل ؟؟

ویرایش توسط mehdi_zx : 2015-01-29 در ساعت 11:38 AM

نام حقيقي: مهرداد منوچهری

عضو عادی شناسه تصویری mehrdadmm
    نوشته
    181
    سپاسگزاری شده
    51
    سپاسگزاری کرده
    38
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_zx نمایش پست ها
    سلام ما تو شبکه مان ایپی استاتیک ست کردیم و یک سری سرور ها که ip استاتیک دارن به اینترنت وصل هستند بعضی از کاربران که اینترنت ندارن می ایند ایپی خوشان را به صورت دستی عوض می کنند و ایپی سرور را که اینترنت داره استفاده می کنند که باعث ایجاد مشکلاتی تو شبکه شده از طرفی هم نمی شه اون کاربر ان را جزو گروه ادمین لوکال نکرد با یکی صحبت کردم گفتن از دستور arp -s استفاده کن و اون ip را به یک mac خاص بده تا دیگه بقیه کابران نتواند از این ایپی استفاده کنند ولی باز نشد و کاربران باز از ip سیستمی که این دستور را زدم باز استفاده می کنند ایا راهی هست برای رفع این مشکل ؟؟

بهترین راه اینه که برید تو تنظیمات dhcp سرورتون و تو قسمت رزرو یک آی پی رو بهش اختصاص بدید مک اون سیستم رو هم بهش بدید که اون سیستم با اون مک فقط همون آی پی رو داشته باشه میتونید policy های مختلفی رو هم در اون قسمت به اون مک آدرس اعمال کنید

نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95
    دوست عزیز اول نوشته هام عرض کردم استاتیک ایپی ست کردیم نه داینامیک (dhcp) باید یک راهی باشه برای حل این مشکل حالا چی است ............؟؟؟؟؟؟

نام حقيقي: amir rahimi

عضو عادی
    نوشته
    217
    سپاسگزاری شده
    48
    سپاسگزاری کرده
    2
    برو تو گروپ پالیسی دسترسی به تنظیمات کارت شبکه رومحدود کن

mehdi_zx سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: مصطفی رضایی

عضو عادی شناسه تصویری messi_reza
    نوشته
    310
    سپاسگزاری شده
    232
    سپاسگزاری کرده
    191
    عمل بایند کردن ای پی به مک رو روی کدوم دیوایست میخوای پیاده کنی؟ سویچ یا روتر؟

- - - ادامه - - -

یه نگا با این مطلب بنداز شاید کارتو راه بندازه

نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95
    نقل قول نوشته اصلی توسط amir_tarimi نمایش پست ها
    برو تو گروپ پالیسی دسترسی به تنظیمات کارت شبکه رومحدود کن
    از این روش نمی شه چرا به شبکه دسترسی فیزیکی ندارم و بهش ریموت میزنم از این طریق کنترلش می کنم اگر بخواهم پالیسی ست کنم کارت شبکه اش غیر فعال کنم نفر ویندوزشو عوض می کنه به دامین جوین نمیشه پس پالیسی بی تاثیر است این یک محدودیت برای خودتم است چون ای پی استاتیک ست کردی می خواهی یک تغییر بدی هی باید بری پالیسی را فعال یا غیر فعال بکنی برای تنظیمات کارت شبکه روتزمان میکروتیک است می خواهم بدانم ایا راهی هست بشه تو میکرویتک یک ایپی را به یک مک خاص ست کرد و رو اون مک اینترنت داد به جای ایپی یعنی من بیام وقتی دارم تو میکروتیک نت می نویسم بجای ip از مک استفاده بکنم ایا این روش شدنی است ؟؟؟؟؟ بعداش بیام تو ویندوز ipconfilit غیر فعال کنم دنبال یک روش می گردم پیچ تو پیچ نباشه

عمل بایند کردن ای پی به مک رو روی کدوم دیوایست میخوای پیاده کنی؟ سویچ یا روتر؟
    اره باید بایند کنم ایپی به یک مک خاص روترم میکروتیک است شاید بشه این کاری که شما گفتی تو میکروتیک کرد ولی با ipconfilit تو ویندوز چی کار کنم لینکی هم که گذاشتین مطالعه کردم ولی چیزی ازش نفهمیدم
    روترمان که میکروتیک است و سوئیچ هم غیر مدیریتی سویچمان اگر سیسکو بود با پورت سکوریتی مشکلم حل میشه ولی من بیشتر دنبال یک راه حل ویندوزی می گردم
    من این دستورم زدم رو سرور ولی فایده نداشت
    arp -s 192.168.1.10 00-22-44-66-88-AA

ویرایش توسط mehdi_zx : 2015-01-30 در ساعت 10:14 AM

نام حقيقي: مصطفی رضایی

عضو عادی شناسه تصویری messi_reza
    نوشته
    310
    سپاسگزاری شده
    232
    سپاسگزاری کرده
    191
    تو یوزر منیجر میکروتیک اکه با وب واردش بشی و بری تو user detail تیک bind on first use رو بزنی اتومات با اولین بار بایند میشن
    ip-mac binding in UM

mohsenhvac و mehdi_zx سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محسن نیک قلب رودسری

عضو عادی شناسه تصویری mohsenhvac
    نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    چندتا کار باید انجام بدید:
    1- اولین و مهمترین مورد راه اندازی dhcp server در میکروتیک و تنظیمات شبکه کاربران برای استفاده از dhcp server
    2- جمع اوری mac address تمامی سرورها
    3- رزور ip برای مک ادرس متعلق به هر کاربر در میکروتیک
    4-در میکروتیک به بخش ip>arp برید ومک ادرس ها رو برای ip سرورها استاتیک کنید.
    5-در بخشهای bridge>filter و ip>firewall>filter>advancedرولهای متناسب با مک ادرس سرورها رو بنویسید تا شبه ای باقی نمونه

mehdi_zx و messi_reza سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95
    مرسی گفتم تو میکروتیک براش نت نوشتم یعنی از یوزر من استفاده نمی کنم که بخواهم اون تیکو بزن می توانم تو فایروال میکروتیک مک فیلتر داشته باشم ولی مشکلم اینه چندتا مک فیلتر کنم بعداش نفر امد مکشو تو ویندوز عوض کرد ؟؟؟؟ بعداش با ipconfilit ویندوز چی کار کنم که سرویس های که روی اون ویندوز است مختل میشه
    می توانم تو نتی که نوشتم تو قسمت advanced به جای سورس ip بیام src mac بنویسم ولی دنبال این راه کارها نیستم می خواهم یک راه کار ویندوزی پیدا کنم
    در مورد bridge>filter نفهمیدم منظورت چیه تو اینجا چه کاربردی داره . فسلفه بریج چیه؟؟ و تو مشکل من کاربردش چیه؟؟؟؟؟؟؟

ویرایش توسط mehdi_zx : 2015-01-30 در ساعت 06:12 PM

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    در مورد bridge>filter نفهمیدم منظورت چیه تو اینجا چه کاربردی داره . فسلفه بریج چیه؟؟ و تو مشکل من کاربردش چیه؟؟؟؟؟؟؟
    البته این کاری که گفتم اصولی نیست اما یه راه حل هست دوتا از پورتهای روتربورد رو با هم بریج کن بعد سوئیچت رو به یکی از این دوتا پورت وصل کن . حالا کلی راه حل برای فیلترینگ لایه دو داری.

نام حقيقي: Ali

عضو ویژه شناسه تصویری al1p0ur
    نوشته
    2,097
    سپاسگزاری شده
    2423
    سپاسگزاری کرده
    730
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi_zx نمایش پست ها
    1- سعی کنید یه سر و سامونی به شبکتون بدید و دسترسی های اضافه رو از کاربران بگیرید . این همه شبکه که کاربرانشون تحت دامین و با دسترسی محدود کار میکنند و مشکلی هم ندارند .
    2- اینترنت به کاربران را بر اساس User تنظیم کنید نه IP Address .
    3- رنج سرور ها رو عوض کنید و اونها رو در Vlan دیگر قرار بدید تا کسی نتونه با تغییر ip تو کار سرور خلل ایجاد کنه .

موفق باشید

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    می توانم تو نتی که نوشتم تو قسمت advanced به جای سورس ip بیام src mac بنویسم ولی دنبال این راه کارها نیستم می خواهم یک راه کار ویندوزی پیدا کنم
    اگه شما دنبال راهکار ویندوزی هستی از اونجایی که دامین نداری پس باید روی کلاینت ها تغییرات بدی که با تفاسیری که شما دادید کاربر اتون یه پا هکر هستن
    پس مجبوری از روتربوردت کمک بگیری . در غیر اینصورت باید به فکر سوئیچ مدیریتی باشی البته باز هم با توجه به قابلیتهای بلقوه کاربراتون باید دنبال سیسکو باشید

نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95
    مشکلم اینه سویچ هام غیر مدیریتی هستند و من خودم انجا حضور فیزیکی ندارم و گرنه حرف شما درست اصلا پورت سکیورتی بعداشم می گم اگر تخلفی رخ داد چی کار کنه و ip source guard راه اندای می کردم و غیره ولی نه من انجا حضور دارم نه سویچ درست حسابی داریم نه میشه اون کاربر محدو کنم تو ویندوز میشه ریستریک گروپ داشت و خیلی از دسترسی ها را گرفت ولی مشکل من اینه یک نرم افزار اتوماسیون اداری تحت ویندوز هست انجا این نرم افزار میگه حتما باید سطح دسترسی لوکال ادمین داشته باشی تا بتوانی کار کنی خدایش لذت می برم از افیس هر کاربری که ساخته می شه خودش تو پروفایل کاربر هست سطح دسترسی نداره و هزار تا کار می کنه یک برنامه تو ایران ساخته میشه باید تو هر پروفایلی دستی بسازیش نمی دانم سطح دسترسی و هزار تا مکافات داریم باهاشون اخرشم می گن شما شبکه کار نیستی نمی کن برنامه ما مشکل داره در مورد اینترنت با یوزر تو میکروتیک یکی از ضعفهاش اینه که با اکتیو دایرکتوری سینک نمی شه و که بشه پر یوزر این کارو کرد مثلا یوزر ادمین رو هر سیستمی که می ره اینترنت داربشه اگر میشد معرکه بود

ویرایش توسط mehdi_zx : 2015-01-30 در ساعت 11:47 PM

نوشته
    2,203
    سپاسگزاری شده
    1944
    سپاسگزاری کرده
    1310
    البته میتونید سرورهاتون رو در صورت داشتن پورت خالی مستقیم به روتر بورد وصل کنید یا یه سوئیچ پنج پورت روی یکی از پورتاش وصل کنید و سرورهاتون رو بهش وصل کنید تا کاربرها مستقیما به سرور ها دسترسی نداشته باشن

نوشته
    367
    سپاسگزاری شده
    34
    سپاسگزاری کرده
    95
    مرسی راه کار زیاده نفر بگم بندازن بیرونولی من دنبال یک راه کار ویندوزی می گردم که هم مشکل ipconfilitحل بشه هم مشکل استفاده از ایپی به صورت غیر مجاز

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

تنظیمات دسترسی از طریق مک در میکروتیک

باز کردن قفل یک ای پی در شبکه

yhs-1

اموزش قفل پورت های سویچ با مک ادرس

نحوه مک کردن در میکروتیک

نحوه قفل کردن ip

برچسب برای این موضوع