نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3

موضوع: تغییر DNS کلاینتها در شبکه با group policy

نام حقيقي: مهرداد

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    28

تغییر DNS کلاینتها در شبکه با group policy

با سلام
    من میخواستم DNS کلاینتها را در شبکه تغییر دهم ( ip سرور 192.168.0.12 و DNS آن 4.2.2.4 می باشد آیا راهی وجود دارد که از طریق group policy بتوان Dns کل کلاینتها را تغییر داد
    در شبکه از DHCPاستفاده نمی شود و تمام ip ها به صورت دستی تنظیم شدند و تمام کلاینتها join domain می باشند
    با تشکر

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مصطفی رضایی

عضو عادی شناسه تصویری messi_reza
    نوشته
    310
    سپاسگزاری شده
    232
    سپاسگزاری کرده
    191
    بر و تو تنظیمات پالیسی dns تو این مسیر:
    Run>gpedit.msc>computer configuration>administrator templates>network>dns client>dns server string
    خودش راهنما داره...
    Defines the DNS servers to which a computer sends queries when it attempts to resolve names. This policy setting supersedes the list of DNS servers configured locally and those configured using DHCP.

To use this policy setting, click Enabled, and then enter a space-delimited list of IP addresses in the available field. To use this policy setting, you must enter at least one IP address.
    enable که کردین، آی پی آدرس dns server مشخص کن...
    If you enable this policy setting, the list of DNS servers is applied to all network connections used by computers that receive this policy setting.

این تنظیمات روی تمام کامپیوتر هایی که این پالیسی رو روش اعمال کردی ، انجام میشه
    If you disable this policy setting, or if you do not configure this policy setting, computers will use the local or DHCP supplied list of DNS servers, if configured.
    تو حالت پیش فرض disable و روال عادی خودشو داره...
    ....
    تو primary DNS suffix هم میتونی یه پسوند به Dns اضاف کنی واسه اونایی که این پالیسی رو اعمال کردی اجرا شه
    ....
    امیدوارم منظورتون این بوده باشه

ویرایش توسط messi_reza : 2015-01-04 در ساعت 12:44 PM

نام حقيقي: مهرداد

عضو عادی
    نوشته
    21
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    28
    با تشکر
    این پالیسی که شما مشخص کردید برای سیستم هایی هست که از DHCP استفاده می کنند من IP ها را به صورت دستی تنظیم نمودم
    من میخوام چند تا DNS را پاک کرده و چند تا اضافه کنم ولی با group policy بدون اینکه به سیستم ها بروم

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع