نمایش نتایج: از شماره 1 تا 13 از مجموع 13
سپاس ها 6سپاس
  • 1 توسط maff21
  • 1 توسط alireza_92
  • 1 توسط alireza_92
  • 1 توسط maff21
  • 1 توسط alireza_92
  • 1 توسط maff21

موضوع: اضافه کردن DSLروتر دوم به DHCP SERVER

نام حقيقي: علیرضا

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8

Icon14 اضافه کردن DSLروتر دوم به DHCP SERVER

سلام

روی ویندوز سرور 2003 یه سرویس DHCP داریم که از یک روتر دی لینک برای اینترنت تغذیه میشه و ای پی default gateway اش هم روی DHCP ست شده و بدون مشکل کار میکنه !

حالا یه روتر دی لینک دیگه رو با خاموش کردن سرویس dhcp اش و تغییر دیفالت گیت وی اش به رنج آی پی های DHCP ویندوز سرور به شبکه متصل کردم ولی به اینترنت وصل نمیشه و این پیغام رو میده :

a feature required for this connection is disabled from DHCP

نمیدونم کجای تنظیمات مودم دومی رو اشتباه کردم !؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: Maff

عضو عادی شناسه تصویری maff21
    نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_92 نمایش پست ها
    سلام

روی ویندوز سرور 2003 یه سرویس DHCP داریم که از یک روتر دی لینک برای اینترنت تغذیه میشه و ای پی default gateway اش هم روی DHCP ست شده و بدون مشکل کار میکنه !

حالا یه روتر دی لینک دیگه رو با خاموش کردن سرویس dhcp اش و تغییر دیفالت گیت وی اش به رنج آی پی های DHCP ویندوز سرور به شبکه متصل کردم ولی به اینترنت وصل نمیشه و این پیغام رو میده :

a feature required for this connection is disabled from DHCP

نمیدونم کجای تنظیمات مودم دومی رو اشتباه کردم !؟
    دوست عزیز میخوای چیکار کنی هدفت رو دقیقا بگو تا کمکت کنیم مودم دوم رو چرا وارد شبکه کردی؟

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8
    نقل قول نوشته اصلی توسط maff21 نمایش پست ها
    دوست عزیز میخوای چیکار کنی هدفت رو دقیقا بگو تا کمکت کنیم مودم دوم رو چرا وارد شبکه کردی؟
    شبکه ورک گروپه !
    دو تا مودم با پهنای باند مختلف دارم میخوام بعضی از کلاینت های رزرو شده در DHCP سرور را به گیت وی مودم دوم متصل کنم
    اینجوری میشه راحت تر مدیریت کرد

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    شبکه ورک گروپه !
    دو تا مودم با پهنای باند مختلف دارم میخوام بعضی از کلاینت های رزرو شده در DHCP سرور را به گیت وی مودم دوم متصل کنم
    اینجوری میشه راحت تر مدیریت کرد

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]
    دوست عزیز این طوری که من برداشت کردم میخوای از طریق dhcpکه روی سرور داری یه عده از کلایت هارو تنظیم کنی که از مودم دوم گت وی بگیرن!درسته?
    جهت این کار چند تا راه حل هست اونایی که الان به ذهنم میرسه رو بهت میگم اول این که برای این کار۲راه هست یکی این که از دستگاه مخصوص این کار استفاده کنی که بهش میگن لود بالانسر که گرونه کیفت عالی داره اما اگه مشکل بودجه داری فکرش رو هم نکن!
    راه بعدی از طریق میکروتیک اونم این کارو انجام میده
    راه دیگه از طریق کریو اونم این کار رو به راحتی انجام میده
    وراه آخر واسه سرورت ۲تا کارت شبکه اضافه کن به جز آنبرد خودش!یعنی در کل ۳ تا
    خوب حالا ۲ مودم رو هر کدوم به یه کارت شبکه ی مجزا متصل کن حالا تو تنظیمات dhcp بگو این تعداد کلاینت ها با این گت وی و این تعداد با گت وی دوم راه خوبی هم هست اگر مشکل پیدا کردی گت وی هارو هم رنج نکن
    اگر نگرفتی چیشد بگو تا کجاش رو توضیح بدم!

alireza_92 سپاسگزاری کرده است.

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8
    دوست عزیز این طوری که من برداشت کردم میخوای از طریق dhcpکه روی سرور داری یه عده از کلایت هارو تنظیم کنی که از مودم دوم گت وی بگیرن!درسته?
    جهت این کار چند تا راه حل هست اونایی که الان به ذهنم میرسه رو بهت میگم اول این که برای این کار۲راه هست یکی این که از دستگاه مخصوص این کار استفاده کنی که بهش میگن لود بالانسر که گرونه کیفت عالی داره اما اگه مشکل بودجه داری فکرش رو هم نکن!
    راه بعدی از طریق میکروتیک اونم این کارو انجام میده
    راه دیگه از طریق کریو اونم این کار رو به راحتی انجام میده
    وراه آخر واسه سرورت ۲تا کارت شبکه اضافه کن به جز آنبرد خودش!یعنی در کل ۳ تا
    خوب حالا ۲ مودم رو هر کدوم به یه کارت شبکه ی مجزا متصل کن حالا تو تنظیمات dhcp بگو این تعداد کلاینت ها با این گت وی و این تعداد با گت وی دوم راه خوبی هم هست اگر مشکل پیدا کردی گت وی هارو هم رنج نکن
    اگر نگرفتی چیشد بگو تا کجاش رو توضیح بدم!
    ممنونم
    میکروتیک و کریو که دنیای خودشون رو دارند ! اتفاقا میخوام کریو رو امتحان کنم ولی قبلش باید تو محیط VMware تستش کنم اگه توصیه یا تجربه ای در این مورد دارید ممنونم میشم بفرمایید
    در مورد راه حل آخر الان هیچ کدوم از مودم های من به سرور وصل نیستند ! هر دو به سوئیچ مشترک با سرور متصل هستند سرور هم یک کارت شبکه لن داره که اون هم به سوئیچ وصله و DHCP سرور با گیت وی مودم اولی که ست کردم داره کار میکنه و آی پی میده به کلاینتها (البته شبکه از دو قسمت تشکیل شده که با یک نانو استیشن به هم متصلندمودم اول که الان ما رو به اینترنت متصل کرده کنار سرور و متصل به سوئیچه و مودم دیگر در کارگاهمون مستقل بودکه میخواستم اون رو بیارم روی DHCP و از این طریق کلاینت ها رو به دلخواه به یکی از این دو مودم وصل کنم ! به تنظیمات مودم دوم از روی سرور دسترسی دارم )
    در ضمن توی تنظیمات روتر اسکوپ DHCP قابلیت افزایش هر تعداد گیت وی هست که فکر میکنم خود DHCP باید به صورت رندوم از بین گیت وی های داده شده به کلاینت ها اختصاص بده ! درست گفتم یا نه ؟

maff21 سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    ممنونم
    میکروتیک و کریو که دنیای خودشون رو دارند ! اتفاقا میخوام کریو رو امتحان کنم ولی قبلش باید تو محیط VMware تستش کنم اگه توصیه یا تجربه ای در این مورد دارید ممنونم میشم بفرمایید
    در مورد راه حل آخر الان هیچ کدوم از مودم های من به سرور وصل نیستند ! هر دو به سوئیچ مشترک با سرور متصل هستند سرور هم یک کارت شبکه لن داره که اون هم به سوئیچ وصله و DHCP سرور با گیت وی مودم اولی که ست کردم داره کار میکنه و آی پی میده به کلاینتها (البته شبکه از دو قسمت تشکیل شده که با یک نانو استیشن به هم متصلندمودم اول که الان ما رو به اینترنت متصل کرده کنار سرور و متصل به سوئیچه و مودم دیگر در کارگاهمون مستقل بودکه میخواستم اون رو بیارم روی DHCP و از این طریق کلاینت ها رو به دلخواه به یکی از این دو مودم وصل کنم ! به تنظیمات مودم دوم از روی سرور دسترسی دارم )
    در ضمن توی تنظیمات روتر اسکوپ DHCP قابلیت افزایش هر تعداد گیت وی هست که فکر میکنم خود DHCP باید به صورت رندوم از بین گیت وی های داده شده به کلاینت ها اختصاص بده ! درست گفتم یا نه ؟
    دوست عزیز از توضیحاتت ممنونن ببین اگر میخوای مدیریت رو متمرکز کنی باید ازاین روشی که گفتم یعنی افزودن کارت لن استفاده کنی!
    حالا اگر می خوای از کریو استفاده کنی بازم باید از این روش استفاده کنی اصول کار اینه!
    فقط فرقش با کریو اینه که مدیریت متمرکز تره خودش به صورت خودکار بار رو موازنه میکنه فایروال قوی داره میشه اکانتینگ پیاده کرد توش و امکانات بسیار دیگه!
    پس بازم اون ۲تا کارت لن رو می خواید!
    واما!
    دوست عزیز اگر صرفا جهت این کاری که گفتی میخوای استفاده کنی الکی منابع سیستم رو درگیر کریو نکن!
    از طرفی این کارو ویندوز هم با کیفیت پایین برا تون انجام میده فرقش اینه که شما دستی میگی کی از چه گتوی ای اینترنت بگیره ولی تو کریو خودش نسبت به بار شبکه موازنه میکنه.
    اگر میخوای همین یه استفاده رو بکنی کریو نیاز نیست!
    واما اگر میخوای استفاده کنی!
    من پیشنهادم اینه اگه تونستی از hyper-vاستفاده کن چون ماکرو سافتیه بهتر جواب میده و ساز گار تره آموزشش رو هم تو انجمن گذاشتم.
    حالا نحوه ی پیاده سازی!
    خیلی سادست و اصلا پیچیده و سخت نیست.
    شما آموزش کریو دکتر نحوی رو ببینید اونجا کاملا به صورت مصوت و تصویری توضیح دادن با قابلیت های دیگه ی این نرم افزار هم آشنا میشید.

http://www.aparat.com/v/S9T1L

http://www.aparat.com/v/0sYH2

http://www.aparat.com/v/qvtng

معرفی نرم افزار اکانتینگ کریو(تصویری)
    یا علی.

ویرایش توسط maff21 : 2014-11-17 در ساعت 01:06 PM

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8

Icon14

دوست عزیز از توضیحاتت ممنونن ببین اگر میخوای مدیریت رو متمرکز کنی باید ازاین روشی که گفتم یعنی افزودن کارت لن استفاده کنی!
    حالا اگر می خوای از کریو استفاده کنی بازم باید از این روش استفاده کنی اصول کار اینه!
    فقط فرقش با کریو اینه که مدیریت متمرکز تره خودش به صورت خودکار بار رو موازنه میکنه فایروال قوی داره میشه اکانتینگ پیاده کرد توش و امکانات بسیار دیگه!
    پس بازم اون ۲تا کارت لن رو می خواید!
    واما!
    دوست عزیز اگر صرفا جهت این کاری که گفتی میخوای استفاده کنی الکی منابع سیستم رو درگیر کریو نکن!
    از طرفی این کارو ویندوز هم با کیفیت پایین برا تون انجام میده فرقش اینه که شما دستی میگی کی از چه گتوی ای اینترنت بگیره ولی تو کریو خودش نسبت به بار شبکه موازنه میکنه.
    اگر میخوای همین یه استفاده رو بکنی کریو نیاز نیست!
    واما اگر میخوای استفاده کنی!
    من پیشنهادم اینه اگه تونستی از hyper-vاستفاده کن چون ماکرو سافتیه بهتر جواب میده و ساز گار تره آموزشش رو هم تو انجمن گذاشتم.
    حالا نحوه ی پیاده سازی!
    خیلی سادست و اصلا پیچیده و سخت نیست.
    شما آموزش کریو دکتر نحوی رو ببینید اونجا کاملا به صورت مصوت و تصویری توضیح دادن با قابلیت های دیگه ی این نرم افزار هم آشنا میشید.

آموزش DHCP Server IPv4 در Windows 2008 Server

آموزش تنظیم DHCP Modem

آموزش بسیارکاربردیDHCP Server برروی win2003Server

معرفی نرم افزار اکانتینگ کریو(تصویری)
    یا علی.

بابت اطاعات خوبی که دادین خیلی ممنونم ! عالی بود .

اما سوال اصلی من که باقی می مونه این هست که امکان تعریف دو گیت وی در DHCP سرور (با یک کارت شبکه LAN ، و هر دو مودم به صورت فیزیکی متصل به سوئیچ و نه خود دستگاه سرور ) وجود داره یا نه ؟

پ.ن : لازم به ذکر هست که الان سیستم با یک گیت وی و اتصال غیر مستقیم مودم اول به دستگاه سرور داره کار میکنه

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    بابت اطاعات خوبی که دادین خیلی ممنونم ! عالی بود .

اما سوال اصلی من که باقی می مونه این هست که امکان تعریف دو گیت وی در DHCP سرور (با یک کارت شبکه LAN ، و هر دو مودم به صورت فیزیکی متصل به سوئیچ و نه خود دستگاه سرور ) وجود داره یا نه ؟

پ.ن : لازم به ذکر هست که الان سیستم با یک گیت وی و اتصال غیر مستقیم مودم اول به دستگاه سرور داره کار میکنه
    چرا نداره دوست عزیز شما N تا IP و n تا گتوی هم میتونی معرفی کنی!
    اون جا هست که ip دستی ست می کنیم پروتکل ipv4 یه گزینه advance داره سر بزن اون جا قشنگ متوجه می شید!

نام حقيقي: احسان لاجوردی

خواننده
    نوشته
    132
    سپاسگزاری شده
    99
    سپاسگزاری کرده
    26
    پیشنهاد من استفاده از یک لود بالانسر مارک خوب ترجیحا" peplink هست . میتونید همزمان از هر 2 لینک استفاده کنید و کاربران رو هم روی لینک های دلخواه تقسیم کنید. مزایا:

1- پهنای باند بیشتر
    2- قابلیت fail-over لود بالانسر قطعی اینترنت را از بین میبرد
    3- مدیریت بسیار ساده تر

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8
    چرا نداره دوست عزیز شما N تا IP و n تا گتوی هم میتونی معرفی کنی!
    اون جا هست که ip دستی ست می کنیم پروتکل ipv4 یه گزینه advance داره سر بزن اون جا قشنگ متوجه می شید!
    خب دقیقا مشکل من الان همینجاست که وقتی گیت وی مودم ADSL دوم رو به DHCP سرورم اضافه میکنم تغییری رخ نمیده و عملا نمیتونم از اون مودم به کاربرهای رزرو شده ام گیت وی بدم چون با گیت وی مودم دوم نمیتونم از کلاینت ها به اینترنت وصل بشم
    این هم یه عکس ساده از شماتیک شبکه
    [IMG][/IMG]

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    خب دقیقا مشکل من الان همینجاست که وقتی گیت وی مودم ADSL دوم رو به DHCP سرورم اضافه میکنم تغییری رخ نمیده و عملا نمیتونم از اون مودم به کاربرهای رزرو شده ام گیت وی بدم چون با گیت وی مودم دوم نمیتونم از کلاینت ها به اینترنت وصل بشم
    این هم یه عکس ساده از شماتیک شبکه
    [IMG][/IMG]
    دوست عزیز قطعا مشکل 2 چیزه یا رنج ip های کل شبکت یه ایرادی توشه
    و مسله ی نهایی 2 تا مودم باید به سرور وصل بشن بعد از یه لن خروجی به سویچ و ادامه ی کار
    قطعا گت وی ای که خود سرور نمیتونه ببینتش رو نمیتونه مدیریت کنه
    آخه دوست عزیز مثل اینه آب یه رودخونه رو مردم پایین ده بخوان تقسیم کنن نه مردم بالا ده!

- - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط HLajevardi نمایش پست ها
    پیشنهاد من استفاده از یک لود بالانسر مارک خوب ترجیحا" peplink هست . میتونید همزمان از هر 2 لینک استفاده کنید و کاربران رو هم روی لینک های دلخواه تقسیم کنید. مزایا:

1- پهنای باند بیشتر
    2- قابلیت fail-over لود بالانسر قطعی اینترنت را از بین میبرد
    3- مدیریت بسیار ساده تر
    دوست عزیز تجهزات قیمتش گرونه وقتی میشه با یه سرور معمولی سرو ته کارو هم اورد چرا هزینه ی زیاد!

عضو عادی
    نوشته
    46
    سپاسگزاری شده
    14
    سپاسگزاری کرده
    8
    و مسله ی نهایی 2 تا مودم باید به سرور وصل بشن بعد از یه لن خروجی به سویچ و ادامه ی کار
    قطعا گت وی ای که خود سرور نمیتونه ببینتش رو نمیتونه مدیریت کنه
    اما مودم اول من به سرور وصل نیست ! بلکه به سوئیچ وصل است و گیت وی مودم رو DHCP ست شده و کار میکنه
    مودم دوم رو هم که در پارت دوم شبکه به سوئیچ وصل است را از روی سرور به تنظیماتش دسترسی دارم

نوشته
    458
    سپاسگزاری شده
    190
    سپاسگزاری کرده
    210
    اما مودم اول من به سرور وصل نیست ! بلکه به سوئیچ وصل است و گیت وی مودم رو DHCP ست شده و کار میکنه
    مودم دوم رو هم که در پارت دوم شبکه به سوئیچ وصل است را از روی سرور به تنظیماتش دسترسی دارم
    بله من اینو میدونم
    خوب مشکل همین جاست دیگه مثالی هم براتون زدم!
    بنده عرضم اینه اگر میخواید مشکلتون حل بشه باید مدیریت رو حتما سرور انجام بده
    پس باید 2 تا مودم رو به سرور وصل کنید و از لن سومی خروجی بگیرید برای کلاینت ها

مودم1----->LAN1
    مودم2----->LAN2

LAN3------>سویچ

کلمات کلیدی در جستجوها:

عکس دیفالت گت وی

برچسب برای این موضوع