با سلام خدمت دوستان عزیز انجمن تخصصی شبکه: موضوع: نصب Windows Server 2008 R2 بروی یک سیستم مجازی(VMware) و راندازی سرویس(WDS) در محیط مجازی مقدمه: با استفاده از این تاپیک میخواهم در راستای افزایش دانش خود علاوه از بهره گیری از توان کاری کاربران و مدیران عزیز سرویسی را راه اندازی کنم که با استفاده از ان در وحله اول زمان نصب ویندوز ها را به حداقل ممکن برسانم و در نهایت با تکمیل ان یک پک کامل راه انداز ویندوز(Xp-7-8-8.1-10) به اتمام برسانم. اهداف: 1-سرعت در نصب ویندوز برای کاربران و کاهش هزینه برای عموم 2-اشنایی بیشتر با سرویسهای ویندوز سرور و به کارگیری تجارب برای علاقمندان توضیحات: VMare:یک نرم افزار مجازی سازی سیستم است به به شما امکان میدهد در یک سیستم بتوانید چند سیستم عامل دیگر را نصب کنید. Windows Server 2008 R2:سیستم عامل مختص مدیریت کامپیوتر ها در شبکه است. WDS:یکی از سرویسهای سیستم عامل ویندوز سرور2008 است که امکان نصب ویندوز به وسیله شبکه محیا میکند. می میخواهم با نصب ویندوز سرور در یک محیط مجازی و راه اندازی سرویس WDS همزمان هم ویندو خانگی کار کند و سرویس WDS,ولی یک سری مشکلات برایم پیش امده که با حل انها نیاز به کمک دوستان دارم. مشکلات: 1- در هنگام نصب ویندوز از طریقه شبکه در درون سیستم مجازی مشکلی پیش نمی آید و نصب با موافقیت به اتمام میرسد ولی وقتی یک سیستم جدید با کابل شبکه به سیستم اضافه میشود و برای نصب ویندوز از شبکه بوت میشود هنگام نصب دچار مشکل میشود و نمی تواند بوت را به طور کامل انجام دهد و با خطایی سیستم ریست میشود؟ (قابل ذکر است که من از نرم افزار مجازی سازی VMware Workstation برای این کار استفاده میکنم و وقتی این مورد را با چند نفر در میان گذاشتم گفته اند این نرم افزار نمی تواند اطلاعات شبکه را برای سیستم های خارج از محط سیستم عامل انتقال دهد و پیشنهاد کرده اند که از نرم افزار VMWare ESX برای این کار باید استفاده کنم) با این وجود دوستانی که در این زمینه میتوانند کمک کند خوشحال میشوم نظرشان را در مورد این مورد بیان کنند. 2-همانطور که میدانید برای نصب ویندوز از طریق سرویس WDS به دو فایل نیاز است(Boot.wim,Install.wim) و ویندوزهای (8-8.1-10)فقط فایل boot.wim را دارد وفایل Install.wim را ندارد و برای ویندوز Xp وجود ندارد این دو فایل برای همین ابید از این ویندوز ها ایمج بگیریم و فایل مورد نظر رو با خروجی Install.wim برای راه اندازی بسازیسم برای این کار باید از نرم افزار ماکروسافت استفاده کنید(WAIK) ولی موقع نصب این نرم افزار به یک پیام خطا میدهد که در لینک زیر میتوانیدببنید: ==>http://s6.uplod.ir/i/00456/thbhn8diz3ef.jpg اگر دوستان جوابی برای حل این خطا دارند ممنون میشوم کمک کند. نتیجه گیری: مشکل 2 چیز هست : 1-نرم افزار مجازی سازی برای سیستم های بیرورن جواب بده. 2- ساخت ایمیج برای سرویس WDS اگر این دو مشکل حل بشه انشالله به امید خدا کارم شروع میکنم. موفق سر بلند باشید