نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط amir-kh
  • 1 توسط aqfery

موضوع: نحوه استفاده عملی win server2008 وتوانستن استفاده از رولها بدون اتصال به سیستم های دیگر

نام حقيقي: نادر

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4

نحوه استفاده عملی win server2008 وتوانستن استفاده از رولها بدون اتصال به سیستم های دیگر

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز
    برای آشنایی وملموس بودن من بجای اینکه بیام ویندوز سرور رو بر روی VmWare نصب بکنم مستقیم اون رو به عنوان سیستم عامل اصلی خودم دارم استفاده میکنم خدا رو شکر،و از نظر درایورها همه رو نصب کردم و جواب داده .
    فقط نه اینکه هیچ آشنایی از اون ندارم چطور میتونم به صورت عملی
    از رولها استفاده بکنم ؟ یا اینکه بتونم از اکتیو دایرکتوری و نحوه user اضاف کردن و یا محدود کردن user ها استفاده بکنم ؟بدون استفاده ازVm ware
    از دوستان درخواست دارم اگر فایل آموزشی و یا لینکی هست دریغ نکنند .
    من دارم گام به گام کتابشو مطالعه میکنم ولی خسته کنندست عملی چیز دیگست

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: امیر

تازه وارد
    نوشته
    6
    سپاسگزاری شده
    4
    سپاسگزاری کرده
    3
    با سلام
    شما ابتدا همان مسائل تئوری رو باید از روی Document ای که اشاره کردین بخونین و بخوبی با کاربردهای Feature و Role ها آشنا بشید؛پس از آن میتوانید با پیاده سازی مطالب بصورت عملی بر روی سرور شروع به تمرین نمایید.ولی این نکته رو فراموش نکنید که نصب مثلا DHCP Server به تنهایی هیچ گونه فایده و کابردی نداره! چرا که شما به چند تا کلاینت نیز نیاز دارید تا بصورت داینامیک اقدام به گرفتن آی پی از سرور نمایند ... حال بسته به ریسورسهای سخت افزاری میتونید سناریویی رو برای خود تعریف کنید تا همین سروری که بصورت فیزیکی دارین بشه DHCP سرور و برای حداقل دو تا کلاینت نیاز به نصب اونها بر روی VMware دارین که همگی اینها قراره روی یک کامپیوتر فیزیکی قرار بگیرن.ولی اگه از ریسورس بالایی برخوردار نباشه احتیاج به کامپیوترهای دیگر دارید.

aqfery و nadigo سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    دوست خوب شما علاوه بر ویندوز سرور نیاز به یک کلاینت دیگر هم دارد تا بتوانید سناریوهای اولیه شبکه مایکروسافت را بیاموزید. به هر صورت وقتی در ویندوز سرور 2008 را یک دومین تعریف می کنید و رول اکتیو دایرکتوری را نصب می کنید و اینها باید یک کلاینت هم باشد که آن را جوین به دامین بکنید ببینید چطور جوین به دومین می شود یک یوزر که می سازید در اکتیو بیایید در کلاینت مثلن ادد کنید و بعدش چهار تا پالایسی اعمال کنید ببینید اعمال می شود نمی شود.

پیشنهاد می کنم شما در همان ویندوز سرور یک vmware نصب کنید.

در vm یک کلاینت سون نصب کنید و هاست هم بشه سرور اصلی با ماشین مجازی بریج کنید و خلاصه سناریوهای اولیه رو پیاده کنید.

nadigo سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    از پاسختون برادر عزیز ممنونم سعی میکنم از راهنماییتون بهترین استفاده رو بکنم .
    حقیقتا من میخوام دوره MCITP رو ثبت نام بکنم ولی به دلیل عدم آشنایی به مفاهیم ویندوز سرور گفتم که خودم قبلش مطالعه ایی داشته باشم که نسبت به دوره ای که میخوام آغاز کنم چیزی بلد باشم .
    عذر میخوام که سوالاتی که میپرسم خیلی مبتدی هستند .اگر من این دوره رو بگذرونم میتونم پا تو بازار کار بزارم؟ آخه دوره اون پنچ کورسه و . . .

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    4
    سلام دوستان چرا یه سری عکسی که با پسوند gif دانلود میکنم تو محیط ویندوز سرور قابل اجرا(نمایش به صورت متحرک) نیستن ؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع