نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 از مجموع 6

موضوع: map درایو اجباری !

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90

map درایو اجباری !

با سلام
    من مدیر فناوری اطلاعات یک اداره دولتی هستم. میخاهم شبه را به دامین تبدیل کنم. ومیخام همه usb و cdrom را را ببندم. اما میخام یک کاری نیز انجام بدم که نمیدونم درسسه یا نه ؟ البته این کار بیشتر بخطر بکاپ گیری آسانتر از اطلاعات سازمان میباشد. میخام برای همه کاربران درایو Z یا همان map drive بر روی سرور دامین ایجاد کنم و اجبار کنم تمامی کارکنان اطلاعات خود را بر روی این درایو ذخیره کنند و مجوز ذخیره اطلاعات برو روی کامپیوتر خودشان را ازشون بگیرم و چوت درایو z در واقع همان پوشه ها در سر.ور هستند روزانه به راحتی ازشون بکاپ داشته باشم. نظرتون چیه ؟ آیا کا درستیه ؟ آیا اتاقها و کارمندان نمیگن که اطلاعاتمون نمیخاهیم در سرور باشه ؟ مثلا اطلاعات محرمانه بمونه؟؟!!
    اگر با این طرح موافق نیستید یک پیشنهاد هم بدید چون شاید مثلا معون بگه یا رئیس و یا حراست که مثلا قسمت حراست اطلاعاتش نباید جای دیگری باشه !!

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: ميثم

عضو عادی
    نوشته
    364
    سپاسگزاری شده
    246
    سپاسگزاری کرده
    49
    با سلام

من بشخصه با کارتون موافقم و هرچقدر اطلاعات در یک مکان متمرکزتر باشه مدیریتش راحتتره بشرطی که محل فایلها ایمن باشه و تدابیر امنیتی دیده شده باشه.
    اما ممکنه دو مشکل براتون پیش بیاد
    1. کارمندان اعتراض کنند که نمیخوان اطلاعاتشون روی سرور باشه و ...
    2. سرعت شبکتون افت شدید کنه و مجبور بشین قید اینکار را بزنین.
    من بشخصه یه راه دیگه را پیاده سازی کردم که راضی هستم و هر دو گروه به مقاصدشون میرسن.
    من اومدم روی هر کامپیوتر فقط به یک فولدر اجازه دسترسی یوزر را دادم و گفتم یوزرها بایستی همه فایلهاشون تو این فولدر باشه. بعد یه نرم افزار بکاپ گیری نصب کردم و گفتم یوزر هروقت کامپیوترش را خاموش کرد، قبل از خاموش شدن بکاپ گیری از اون فولدر خاص شروع بشه و سپس خاموش بشه. اینطوری هم فایلها روی کامپیوتر بود و هم روزانه بکاپ گیری میشد البته میشه زمانهای بکاپ گیری را هم کاهش داد ولی ترافیک شبکه افزایش پیدا میکنه.
    یچیز دیگه هم بگم. ادمین شبکه باید یه حالت دیکتاتور داشته باشه یعنی ادمین بایستی برای کارمندان تعیین تکلیف کنه نه اونا برای ادمین چون اگه پس فردا خدای نکرده مشکلی پیش اومد اون آقایون همگیشون میگن ما نمیدونستیم و همه تقصیرها به گردن شما میوفته.
    در پایان بنظر من اگه مشکل پهنای باند نداری پیشنهاد خودت بهترین پیشنهاده و مدیریتش به مراتب ساده تر و کم خرج تره.

با تشکر

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    ما دقیقا همین سناریو رو توی سازمانمون پیاده سا ی کردیم و مشکلی هم نیست

نام حقيقي: علیپور

عضو عادی
    نوشته
    503
    سپاسگزاری شده
    20
    سپاسگزاری کرده
    90
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    ما دقیقا همین سناریو رو توی سازمانمون پیاده سا ی کردیم و مشکلی هم نیست
    یعنی mapDrive کردید یا پیشنهاد دوستمون که گفتند از فولدر بکاپ بگیریم؟

نام حقيقي: Saeed

عضو عادی شناسه تصویری greatcyrus
    نوشته
    2,662
    سپاسگزاری شده
    933
    سپاسگزاری کرده
    1248
    نوشته های وبلاگ
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط javadkey نمایش پست ها
    آیا کا درستیه ؟ آیا اتاقها و کارمندان نمیگن که اطلاعاتمون نمیخاهیم در سرور باشه ؟ مثلا اطلاعات محرمانه بمونه؟؟!!
    دوست عزیز شما نباید از کاربرا پیروی کنید تو زمینه تخصصی خودتون! شما باید سیاست بذارید و اونا پیروی کنند ازتون. کاربرا رو هیچ وقت نمیشه راضی کرد و همیشه دنبال راحتی خودشونن و اینکه کمتر کار کنند! (بلانسبت برخی کارمندای وظیفه شناس)
    در کل چیزی که به صلاح سازمان هست باید انجام شه، چه خوششون بیاد چه نیاد!
    درضمن واحد فاوا محرم اطلاعات هز سازمان هست! این چه حرفیه که میخان محرمانه بمونه؟ یعنی رو لوکال دیسک خودشون باشه شما اکسس نمیتونی داشته باشی؟

نام حقيقي: ARZ

عضو عادی
    نوشته
    77
    سپاسگزاری شده
    42
    سپاسگزاری کرده
    2
    به نظر من بهتره یک فایل سرور داشته باشین و بجای map کردن یک درایو، پروفایل کاربر رو map کنین (منظورم roaming profile نیست). دسترسی به ذخیره کردن بر روی سیستم رو از کاربرا بگیرین و کاربرا فقط بتونن بر روی دسکتاپ، My Document و فولدرهای شخصی اطلاعات ذخیره کنن. با توجه به اینکه این فولدرها به فایل سرور شما map شدن، اولا هیچ کاربری نمیتونه حتی فولدر یک کاربر دیگه رو ببینه چه برسه به اینکه به اطلاعاتش دسترسی داشته باشه. دوما علاوه بر همه مواردی که دوستان گفتن تعمیرات سیستم‌ها هم راحتتر میشه، چون اگر نیاز به فرمت و یا نصب مجدد ویندوز پیدا بشه، نیازی به کپی اطلاعات شخصی کاربرا نیست.
    سوما کاربر از روی هر سیستمی میتونه فقط با لاگین کردن و بدون هیچ کار اضافه به اطلاعاتشون دسترسی داشته باشه. چهارما با توجه به امکانات جدید سرورهای 2012 مثل data deduplication، شما میتونین به شدت در فضای ذخیره سازی صرفه‌جویی کنین

کلمات کلیدی در جستجوها:

هیچ کلمه ای ثبت نشده است.

برچسب برای این موضوع