نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 از مجموع 3
سپاس ها 1سپاس

موضوع: از دوستان خواهش میکنم اگه مقاله راجب Rade 5 دارند جهت آموزش بگذارند

نام حقيقي: بهزاد

تازه وارد
    نوشته
    15
    سپاسگزاری شده
    2
    سپاسگزاری کرده
    11

از دوستان خواهش میکنم اگه مقاله راجب Rade 5 دارند جهت آموزش بگذارند

مشکل کم حجم بودن دیسکت دارم و میخوام یک بار Backup بگیرم و دوباره Rade درست کنم .

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    Gamma-co سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: Elham

تازه وارد
    نوشته
    18
    سپاسگزاری شده
    6
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام دوست عزیز

اگه میشه منظورت رو از Raid5 بیشتر بگی بهتر میشه ....!!!

می خوای Raid5 رو یاد بگیری که چه جوری کار می کنه یا نه Raid 5 رو روی سرورت کانفیگ کنی ؟؟؟

Raid 5 :

اساساً RAID 5 شبیه RAID 1 است . با این تفاوت که RAID 5 برای هر نوار از داده‏ها یک پریتی ذخیره می‏کند. اما در مقایسه با RAID 1 عملیات نوشتن آهسته‏تر است. زیرا یک زمان اضافی برای نوشتن اطلاعات پریتی نیاز است.در موقع نوشتن اطلاعات RAID 5 تقریباً ۶۰ درصد آهسته‏تر از RAID 1 عمل می‏کند. عملیات خواندن هم هیچ تغییری پیدا نمی‏کند.برای رسیدن به بهترین کارآیی ، RAID 5 باید یک فضای ذخیره‏سازی داشته باشد برابر با حاصل جمع فضای تمامی هارد دیسک‏ها منهای ۱٫بعضی مواقع به این سطح از RAID ،‌” آرایه با پریتی چرخشی ” نیز گفته‏می‏شود. چرا که مانند RAID 4 پریتی‏ها را در یک درایو جداگانه جمع نمی‏کند و این اطلاعات را در تمام آرایه و بر تمام درایوها توزیع می‏کند.هیچ درایو منحصر بفردی برای ذخیره‏ی اطلاعات پریتی وجود ندارد. تمام درایوها شامل داده هستند و عملیت خواندن می‏تواند از تمام درایوها به صورت مشترک انجام شود. برای نوشتن اطلاعات نیز به یک درایو داده و نیز یک درایو دیگر برای ذخیره‏ی اطلاعات پریتی نیاز داریم. با توجه به این‏که ،‌پریتی رکوردهای مختلف روی درایوهای دیگر قرارمی‏گیرد ،‌عملیا ت نوشتن معمولاً می‏تواند به اشتراک گذاشته شود.بیشترین استفاده از RAID 5 در سرورها و شبکه‏های محلی می‏باشد ، ‌جایی که فضای ذخیره‏سازی و تحمل خطا بسیار اهمیت دارد. در این روش نیازی به وجود درایو آیینه وجود ندارد . زیرا اگر یکی از دیسک‏های اصلی از کار بیفتد ، سرور اطلاعات از دست رفته از نوارهای پریتی ذهیره شده روی دیگر درایوها بازسازی می‏کند. برای اجرای RAID 5 ،‌حداقل به سه هارد دیسک نیاز داریم.

مشخصات و کاربردها :

دیسک های داده مجزا و Parity توزیع شده در دیسکهای Data

مزایا و مشخصات :
    در این نوع به حداقل 3 درایو دیسک سخت نیاز داریم .
    تک تک بلوک های داده روی دیسک ها نوشته می شوند و Parity مربوط به هر بلوک نیز داخل هارد مربوط ذخیره می گردد.
    سیکل خواندن بسیار سریع (ترافیک کمتر در گذرگاه )
    سیکل نوشتن متوسط (محاسبات مربوط به Parity )
    قابلیت و اطمینان بالا (وجود ECC )

معایب :
    خرابی در یک دیسک در خروجی تاثیر ندارد.
    طراحی پیچیده مدار کنترلی
    مشکل در برگرداندن داده ها هنگام بروز اشکال

کاربرد :
    در سیستمهای Server و بانکهای اطلاعاتی ISPها

در ضمن دوست عزیز اگه حالا می خوای Raid 5 رو کانفیگ کنی بستگی به سرورت داره توی سرورهای مختلف کنسول های مختلفی داره ... البته به Raid Controllert بستگی داره من با تمام مدل های intel - Hp - Asus - Supermicro از مدلهای2002 تا 2013 کار کردم اگه مدل سرورت رو بگی بهتر کمکت می کنم .

کلمات کلیدی در جستجوها:

نحوه استفاده از Rade5

نحوه کانفیگ به صورت raid5

آموزش raid 5

مقاله راجب اجرای 5s

برچسب برای این موضوع