نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5
سپاس ها 1سپاس

موضوع: پینگ متغیر و به صورت یک طرفه در شبکه ورک گروپ

نام حقيقي: عزیز

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    17

پینگ متغیر و به صورت یک طرفه در شبکه ورک گروپ

در یک بستر ورک گروپ ساده سیستم 1 به 2 پینگ 1 میلی ولی 2 به 1 پینگ متغیر از 4 میلی تا حدود 450 میلی داشت به طوری که اینترنت گاها قطع و یا sql رو نمیتونست ببینه. با این که مشکل مربوط به چند ماه قبل بود اما هنوز دلیلی براش پیدا نکردم . امیدوارم دوستان بتونند توجیهی براش پیدا کنند
    مورادی که قبلا چک کرده بودم به شرح زیر بود

1 طول کابل شبکه 15 متر بود با تستر چک شده و اکی بود و از یه سویچ تی پی لینک استفاده شده بود
    2فایروال ها و آنتی ویروس ها آف بودن
    3 سیستم 2 چندین بارتعویض ویندوز شده بود
    4 جای سیستم 2 از سیستم 3 استفاده میشد پینگ رو 1 میلی میرفت
    5کارت شبکه سیستم 2 توسط تعمیر کار سخت افزار چک شده بود
    6 سیستم 2 پینگ لوکالش 1 میلی بود

پیشاپیش از دوستان نظر دهنده تشکر میکنم

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: حميدرضا ف

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    با سلام ورودتون را خوش آمد میگم
    4 جای سیستم 2 از سیستم 3 استفاده میشد پینگ رو 1 میلی میرفت
    وقتی این طور می فرمائید مطمئنا مشکل از سیستم شما است و به احتمال زیاد از کارت شبکه و ربطی به شبکه نداره می تونه از
    Disorder بین سخت افزارتون هم باشه (اختلال) اگر مقدور هست از یک کارت شبکه دیگه استفاده کنید

aziz2 سپاسگزاری کرده است.

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    17
    مرسی . من این انجمن رو از مدت ها قبل میشناختم و میخوندم مطالبش رو ولی جدیدا تصمیم گرفتم اکانت بسازم و با دوستان بیشتر آشنا بشم و فعال باشم.

من هم اون موقع به مشتریمون گفتم مشکل از سیستمتونه اما ایشون برده بود سیستمش رو به تعمیرکار داده بود و تعمیرکار گفته بود موردی نداره . که میشه مورد 5 . برای تست کارت شبکه هم معمولا پینگ 127.0.0.1 میگیرن که تو مورد 6 1 میلی بود . در ضمن به گفته خود مشتری کارت اکسترنال شبکه رو هم خود مشتری تست کرده بود و اون هم متغییر بود

- - - ادامه - - -

مورد دیگه ای هم که درمورد پینگ بهش برخورده بودم این بود که پینگ سیستمA به به سیستم B آنریچیبل بود(از طریق کابل و سوییچ) ولی وقتی سیستمA رو به سیستم B باتک کابل وصل میکردم پینگ رو یک میلی بود . در حالی که وقتی یه لبتاپ دیگه جای سیستم A میذاشتم ارتباط از روی کابل و سویچ به سیستم B موردی نداشت . این دو مورد عجیب ترین مواردی بود که تو زیرساخت شبکه بهشون برخورده بودم

ویرایش توسط aziz2 : 2013-11-17 در ساعت 10:35 PM

نام حقيقي: حميدرضا ف

عضو عادی
    نوشته
    58
    سپاسگزاری شده
    45
    سپاسگزاری کرده
    6
    نقل قول نوشته اصلی توسط aziz2 نمایش پست ها
    در ضمن به گفته خود مشتری کارت اکسترنال شبکه رو هم خود مشتری تست کرده بود و اون هم متغییر بود
    یعنی چی کارت اکسترنال! USB بوده یا چه طوری ....

نقل قول نوشته اصلی توسط aziz2 نمایش پست ها
    مورد دیگه ای هم که درمورد پینگ بهش برخورده بودم این بود که پینگ سیستمA به به سیستم B آنریچیبل بود(از طریق کابل و سوییچ) ولی وقتی سیستمA رو به سیستم B باتک کابل وصل میکردم پینگ رو یک میلی بود . در حالی که وقتی یه لبتاپ دیگه جای سیستم A میذاشتم ارتباط از روی کابل و سویچ به سیستم B موردی نداشت . این دو مورد عجیب ترین مواردی بود که تو زیرساخت شبکه بهشون برخورده بودم
    این شبکه چند تا نود داره ؟ چه نرم افزاری run هستند؟ شما از آلوده نبودن سیستم اطمینان حاصل کنید.
    آخرین راه حل تست تک تک اجزای شبکه است .
    از DuMeter در زمانی که استفاده ای از شبکه ندارید برای تست نبودن پکت های اضافی استفاده کنید.

ویرایش توسط knightsolo : 2013-11-18 در ساعت 11:54 AM

تازه وارد
    نوشته
    3
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    17
    نقل قول نوشته اصلی توسط knightsolo نمایش پست ها
    یعنی چی کارت اکسترنال! USB بوده یا چه طوری ....

این شبکه چند تا نود داره ؟ چه نرم افزاری run هستند؟ شما از آلوده نبودن سیستم اطمینان حاصل کنید.
    آخرین راه حل تست تک تک اجزای شبکه است .
    از DuMeter در زمانی که استفاده ای از شبکه ندارید برای تست نبودن پکت های اضافی استفاده کنید.
    بله منظور یو اس بی

نرم افزار هلو روشون بود.. لبتاپ A نو بود تعداد کلا دو تا سویچ ساده و 8 تا کلاینت بودن. وقتی سیستم دیگه میتونه B رو از رو همون کابلی که به A وصل بود ببینه بازم میتونه مشکل از بستر شبکه باشه؟

در کل من این دو مورد رو مربوط میدونستم به ایراد سخت افزاری تو خود سیستم های مبدا

کلمات کلیدی در جستجوها:

پينگ يك طرفه در ويندوز سرور

پینگ آنریچیبل

برچسب برای این موضوع