صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 18

موضوع: راه اندازی وب سرور به همراه dns server در ویندوز سرور 2008

نام حقيقي: محمد

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3

راه اندازی وب سرور به همراه dns server در ویندوز سرور 2008

سلام یه مشکل دارم که اگه راهنماییم کنید ممنون میشم من تو یه اداره کار میکنم و ip ولید هم داریم.من یه سایت برای اداره طراحی کردم و برای آزمایش سایت یه ویندوز سرور 2008 نصب کردم و به همراه iis خلاصه یه وب سرور شخصی راه اندازی کردم آی پی ولید هم بهش داده بالا میاد مشکلی نداره.حالا از سایت nic.ir یه دامین .ir خریداری کردم و میخوام این دامین رو به آی پی سرورم متصل کنم!خوب میگن dns server میخواد و واسه این من باید برم سراغ شرکتی که خدمات پشتیبانی هاست میدن.حالا سوال من اینه که چجور میشه من رو وب سرور شخصی خودم این کارو انجام بدم؟باید dns server راه بندازم؟کلا چجوریه چکار کنم؟ مرسی

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: mehdi

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    اگه وب سوررت داخلیه که خوب باید یک آی پی private بهش بدی. اینجوری می تونی فقط با ip ببینیش ولی اگه می خوای با نام هم کار کنه باید براش یک نام هم بگدازی که احتمالا گذاشتی مثلا www.xyz.local و توی DNS server هم یک zone به نام xyz.local بسازی و توی اون یک هاست به نام www بسازی و ای پی سروری که وب روش هست رو براش تنظیم کنی. اینجوری هم با نام و هم با آی پی کار می کنه. این مال سایت داخلی بود برای سایت اینترنتی مهم اینه که سایت رو چه سروری و در چه جایی هست. اگه سرور توی اینترنت و دارای public ip هست که خوب فقط نام رو کرایه می کنی و توی کنترل پانل آی پی رو براش تنظیم می کنه. ولی اگه سایت روی یک سرور داخلی هست قضیه یکم فرق می کنه.

نام حقيقي: میثم حلوایی

عضو ویژه/سرپرست بخش Windows شناسه تصویری halvaei
    نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    برای مشاهده ی سایت از بیرون باید در تنظیمات پنل هاستی که خرید کرده اید در قسمت تنظیمات DNS رکورد مربوط به ip سرور مربوطه را تنظیم کنید.

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    - - - ادامه - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط msfsite نمایش پست ها
    اگه وب سوررت داخلیه که خوب باید یک آی پی private بهش بدی. اینجوری می تونی فقط با ip ببینیش ولی اگه می خوای با نام هم کار کنه باید براش یک نام هم بگدازی که احتمالا گذاشتی مثلا www.xyz.local و توی DNS server هم یک zone به نام xyz.local بسازی و توی اون یک هاست به نام www بسازی و ای پی سروری که وب روش هست رو براش تنظیم کنی. اینجوری هم با نام و هم با آی پی کار می کنه. این مال سایت داخلی بود برای سایت اینترنتی مهم اینه که سایت رو چه سروری و در چه جایی هست. اگه سرور توی اینترنت و دارای public ip هست که خوب فقط نام رو کرایه می کنی و توی کنترل پانل آی پی رو براش تنظیم می کنه. ولی اگه سایت روی یک سرور داخلی هست قضیه یکم فرق می کنه.
    ممنون از توجهتون من سرور در اختیار خودمه تو اتاق سرور اداره است خط اینترنت استیجاری از مخابرات دارم با ip public هم دارم iis رو هم راه اندازی کردم موقعی که ip سرور رو میزنم وب سایت میاد بالا حالا میخوام با نام بیاد بالا به خاطر همین یه دامین .ir از سایت nic.ir خریداری کردم ولی حالا چجور این دامین رو به Ip سرورم متصل کنم تو سایت nic یه قسمت هست که گفته dns server رو بهش معرفی کنم من نیمدونم باید چکر کنم

نام حقيقي: j

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    33
    سلام
    با آی پی از محل دیگه ای غیر از اداره تون بالا میاد یا داخل اداره؟
    شما برای استفاده از نام باید dns روی سرورت کانفیگ کنید به همون روشی که در دو پست قبلی msfsite براتون توضیح دادند فقط این نکته را اضافه کنم که اگه دامینی که خریدید هست mydomain.ir باید دقیقا تو زون با همین نام در dns server تون بسازید و اول از همه سروری که iis روی اون نصبه را داخلش add کنید

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط alpking نمایش پست ها
    سلام
    با آی پی از محل دیگه ای غیر از اداره تون بالا میاد یا داخل اداره؟
    شما برای استفاده از نام باید dns روی سرورت کانفیگ کنید به همون روشی که در دو پست قبلی msfsite براتون توضیح دادند فقط این نکته را اضافه کنم که اگه دامینی که خریدید هست mydomain.ir باید دقیقا تو زون با همین نام در dns server تون بسازید و اول از همه سروری که iis روی اون نصبه را داخلش add کنید
    سلام
    نه خارج از اداره هم بالا میاد ولی با IP
    میشه یکم مراحل کار رو برای راه اندازی DNS SERVER بهم بگید جوری که این دامین مثلا mydomin.ir رو بهش اختصاص بدم!

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    33
    سرویس dns را خودتون میتونید نصب کنید؟ که از ادامه بگم.

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    لازم به راه اندازی dns server نیست .شما باید از جایی که هاست خریدید راهنمایی بگیرید که چطوری وارد تنظیمات dns دامینتون برید.اونجا
    یه a record به نام ادرسی که می خواهید ایجاد کنید
    Sent from my LG-P768 using Tapatalk 2

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    33
    یعنی با اینکه گفتند iis روی سرور اداره خودشونه و خوب صفحات سایت هم همینطور؟

نوشته
    1,891
    سپاسگزاری شده
    1629
    سپاسگزاری کرده
    810
    نوشته های وبلاگ
    6
    ایشونوفرمودند وب سایت ازبیرون قابل مشاهده هست و فقط افراد از طریق ip میونند اونو باز کنن پس تنها مشکل ساخت رکورد تبدیل ip به نام هست

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    نقل قول نوشته اصلی توسط halvaei نمایش پست ها
    ایشونوفرمودند وب سایت ازبیرون قابل مشاهده هست و فقط افراد از طریق ip میونند اونو باز کنن پس تنها مشکل ساخت رکورد تبدیل ip به نام هست

من با جایی که دامین رو خریدم صحبت کردم گفت یا باید از شرکت های ارائه دهنده هاست استفاده کنید یا اینکه تنظیمات DNS رو روی سرور خودتون انجام بدید که من نمیدونم چجوریه! این رکورد که شما میگی یعنی چی؟

عضو عادی
    نوشته
    29
    سپاسگزاری شده
    0
    سپاسگزاری کرده
    3
    سلام بابا من گیج شدم نمیدونم چکار کنم مشکلمم فوریه نمیدونم dns server رو چج.ر نصب کنم که سایتم به دامین متصل شه یکی از دوستان اگه مرحله به مرحله برام توضیح بده یک دنیا ممنون میشم

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط mdolia نمایش پست ها
    سلام بابا من گیج شدم نمیدونم چکار کنم مشکلمم فوریه نمیدونم dns server رو چج.ر نصب کنم که سایتم به دامین متصل شه یکی از دوستان اگه مرحله به مرحله برام توضیح بده یک دنیا ممنون میشم
    توی control panel مربوط به نامت بیای و آی پی پابلیک یک سیستم که dns روی اونه رو بدی ( البته اگه فایروال داری باید اونو تنظیم کنی که پکت های مربوط به اونو به سمتش ارسال کنه) بعد توی dns یک zone به نامی که گرفتی بسازی (مثل xyz.ir ) بعد توی اون zone یک A record به نام www بسازی و آی پی پابلیک سیستمی که وب سایت روی اونه رو به عنوان آی پی براش تعریف کنی ( البته dns می تونه روی همون وب سرور باشه) به همین راحتی حالا هرکی که توی اینترنت بزنه www.xyz.ir به سمت dns شما می یاد و می پرسه که www کیه و اونهم ادرس وب سرور رو بهش میدهد. اگر بخواهید سایتتون بدون www هم باز بشه ( مثلا هرکسی که توی اینترنت زد xyz.ir باز هم سایت شما رو بازکنه) باید یک A record دیگه بسازی و قسمت نامش رو خالی بداری و آی پی همون وب سرور رو بگذاری. بازهم تاکید می کنم که برای اینها باید فایروال رو هم تنظیم کنید.

ویرایش توسط msfsite : 2013-09-29 در ساعت 10:26 AM

عضو عادی
    نوشته
    91
    سپاسگزاری شده
    21
    سپاسگزاری کرده
    33
    شرمنده چون خودم به صورت واقعی سایتی را روی اینترنت راه اندازی نکردم می پرسم
    1- در همه کنترل پنل های مربوط به نام ip مربوط به dns را باید وارد کرد؟
    2- اگه ip public منظور اینه که ip تو کل شبکه اینترنت منحصر به فرد هست پس چرا نمیشه مستقیم ip public را روی dns server بذاریم و از اونجا که نام سایتی را هم که خریدیم یکتا هست یک zone با نامی که خرید یم درست کنیم و اون را به iis server وصل کنیم تا سایت با نام هم بالا بیاد؟(می پرسم تا یاد بگیرم)

و3 اینکه آیا منطقی هست که هاست نگیریم و سایتمون را روی سرور خودمون بالا بیاریم به دلیل اینکه خوب معمولا سخت افزارش زیاد بالا نیست یا مشکلات امنیتی و دردسر های دیگه. البته نمیدونم شاید هاست ها هم این مشکلات را داشته باشند.
    شرمنده سرتون را درد آوردم.

عضو عادی
    نوشته
    62
    سپاسگزاری شده
    28
    سپاسگزاری کرده
    2
    نقل قول نوشته اصلی توسط alpking نمایش پست ها
    شرمنده چون خودم به صورت واقعی سایتی را روی اینترنت راه اندازی نکردم می پرسم
    1- در همه کنترل پنل های مربوط به نام ip مربوط به dns را باید وارد کرد؟
    2- اگه ip public منظور اینه که ip تو کل شبکه اینترنت منحصر به فرد هست پس چرا نمیشه مستقیم ip public را روی dns server بذاریم و از اونجا که نام سایتی را هم که خریدیم یکتا هست یک zone با نامی که خرید یم درست کنیم و اون را به iis server وصل کنیم تا سایت با نام هم بالا بیاد؟(می پرسم تا یاد بگیرم)

و3 اینکه آیا منطقی هست که هاست نگیریم و سایتمون را روی سرور خودمون بالا بیاریم به دلیل اینکه خوب معمولا سخت افزارش زیاد بالا نیست یا مشکلات امنیتی و دردسر های دیگه. البته نمیدونم شاید هاست ها هم این مشکلات را داشته باشند.
    شرمنده سرتون را درد آوردم.
    1- مثل اینکه کلا اینجوریه و باید آی پی DNS server رووارد کنید.
    2- سوالتون رو درست متوجه نشدم. شما می تونید آی پی پابلیک رو روی dns سرورتون بگذارید و مشکلی هم نداره البته اگه قانونهای routing رو رعایت کنید. در مورد قسمت بعدی هم باید بگم که شما باید zone رو به نامی که خریدید بسازید و xyZ.ir فقط یک مثال بود.
    3- گرفتن هاست یا قرار دادن سایت روی سرور های داخلی بستگی به کیفیت و پهنای باند اینترنتی شما داره. اگه شما اینترنت پر و پا قرسی دارید که به هیچ وجه قطع نمی شه و پنهای باندتون هم بالا و کافی هست می تونید سایتتون رو روی سروهای داخلیتون بگذارید چون اگه پهنای باند کم بیارید یا اینتزنتتون قطع بشه سایتتون down می شه و معمولا این برای شرکتها قابل قبول نیست.

صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

کلمات کلیدی در جستجوها:

راه اندازی وب سرور در ویندوز 2008

راه اندازی dns server 2008

DNS در ویندوز سرور 2008

راه اندازی dns در windows server 2008

تنظیمات DNS server 2008

راه اندازی وب سرور 2008

dns در ویندوز 2008

نصب و راه اندازی iis در ویندوز سرور 2008نصب وب سرور در windows server 2008نحوه نصب dns در ویندوز سرور 2008 و تنظیم هاستنحوه راه اندازی DNS بر روی ویندوز سرور 2008راه اندازی dns server در ویندوز 2008راه اندازی ویندوز سرور 2008راه اندازی IIS در ویندوز سرور 2008تنظیم dns در ویندوز سرور 2008تنظیمات dns ویندوز سرور 2008 برای هاستینگراه اندازی سرویس dns روی وب سرور ویندوزیراه اندازی وب سرویس روی سرور 2008ایجاد وب سایت روی iis ویندوز سرور 2008نصب dns windos server 2008راه اندازی وب سرور iis در ویندوز 8نصب و کانفیگ iis روی سرور 2008نصب iis در ویندوز سرور 2008 راه اندازی وب سرور در ویندوز 2008نصب و پيکربندي فايروال برای سرور سایت ویندوز

برچسب برای این موضوع