نمایش نتایج: از شماره 1 تا 12 از مجموع 12
سپاس ها 8سپاس
  • 3 توسط RezaN0
  • 1 توسط M-r-r
  • 1 توسط mizogomo
  • 2 توسط M-r-r
  • 1 توسط Goback

موضوع: اجرا شدن نرم افزار در زمان روشن شدن سیستم مانند سرویس های سرور؟

نام حقيقي: سعید ناصری

عضو عادی شناسه تصویری tandis360
    نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    31

اجرا شدن نرم افزار در زمان روشن شدن سیستم مانند سرویس های سرور؟

سلام
    توی بعضی از سرورهام نیاز هست زمانی که سیستم روشن میشه به همراه سرویس ها که همون موقع فعال میشن، یه سری نرم افزار هم شروع به کار کنن، مثلا در یکی از سرور هام زمانی که کامپیوتر رو روشن می کنم شروع به سرویس دهی میکنه ولی نرم افزار Wampp که توی استارت آپ ویندوز گذاشتم تا اجرا بشه و سایت داخلی شرکت فعال بشه کار نمی کنه، حتما باید وارد ویندوز بشیم تا فعال بشه! از این نرم افزارها که باید موقع اجرای ویندوز شروع به کار کنن زیاده ولی نمی دونم باید چکار کنم.
    چون ممکنه کسی دیگه سیستم رو روشن کنه، نمی خوام پسورد رو بهش بدم تا لاگین کنه تا نرم افزارا اجرا بشن.

برای این مشکل کسی راه حلی داره؟

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: رضا

عضو عادی شناسه تصویری RezaN0
    نوشته
    94
    سپاسگزاری شده
    63
    سپاسگزاری کرده
    165
    میخواستم startup رو پیشنهاد بدم که خودتون امتحان کرده بودید قبلا، این یه روش جالب هستش که میگم
    یه سری نرم افزار هستن وقتی میزاریشون روی حالت Record هرکاری که با موس و کیبورد انجام بدی ضبط میکنن و بعدش عین همون کار رو انجام میدن( بسته به نیاز خودت هر چندبار که خواستی انجام میدن)

چندتا رو مثال میزنم واست، خودت باز هم بگرد اگه دوس داشتی

easy macro recorder
    Advanced Key and Mouse Recorder
    Mouse and Keyboard Recorder

میتونی تنظیم کنی که موقع شروع ویندوز بعد از 1 دقیقه فلان عملیات از پیش ضبط شده رو واسه 1 بار اجرا کنه

ویرایش توسط RezaN0 : 2013-09-09 در ساعت 11:17 AM
    mizogomo، tandis360 و mojtaba461 سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: نینجا (سرباز متخصص)

عضو عادی شناسه تصویری mizogomo
    نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    ممنون جالب بود

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaN0 نمایش پست ها
    میخواستم startup رو پیشنهاد بدم که خودتون امتحان کرده بودید قبلا، این یه روش جالب هستش که میگم
    یه سری نرم افزار هستن وقتی میزاریشون روی حالت Record هرکاری که با موس و کیبورد انجام بدی ضبط میکنن و بعدش عین همون کار رو انجام میدن( بسته به نیاز خودت هر چندبار که خواستی انجام میدن)

چندتا رو مثال میزنم واست، خودت باز هم بگرد اگه دوس داشتی

easy macro recorder
    Advanced Key and Mouse Recorder
    Mouse and Keyboard Recorder

میتونی تنظیم کنی که موقع شروع ویندوز بعد از 1 دقیقه فلان عملیات از پیش ضبط شده رو واسه 1 بار اجرا کنه
    ایراد بزرگی که به این نرم افزار ها (صرف نظر از اینکه دقیقا همون خواسته شما رو انجام بدن) این هست که در صورتی که در حین اجرا، فردی وارد جریان کار بشه میتونه اون رو متوقف کنه یا تغییراتی در اون ایجاد کنه + چون در اکثر این نرم افزار ها، کلیک ها فقط در موقعیت خاصی از مانیتور (و نه نرم افزار خاص) انجام میشه؛ اگر اون دکمه خاص دقیقا مماس به ماوس شما نباشه، معلوم نیست اون کلیک بخصوص کجا اتفاق بیافته.

پیشنهاد من در خصوص انجام این کار در صورتی که نشه اون سرویس یا نرم افزار رو بطور دیگه ای به ویندوز داد که در زمان بالا اومدن و اجرای سرویس ها، اجرا بشه؛ استفاده از لوگین خودکار ویندوز هست و اجرای یک فایل دسته ای (batch File) که عملیات مورد نظر رو انجام داده و در پایان، اجرای دستور lock شدن ویندوز.

tandis360 سپاسگزاری کرده است.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط M-r-r نمایش پست ها
    ایراد بزرگی که به این نرم افزار ها (صرف نظر از اینکه دقیقا همون خواسته شما رو انجام بدن) این هست که در صورتی که در حین اجرا، فردی وارد جریان کار بشه میتونه اون رو متوقف کنه یا تغییراتی در اون ایجاد کنه + چون در اکثر این نرم افزار ها، کلیک ها فقط در موقعیت خاصی از مانیتور (و نه نرم افزار خاص) انجام میشه؛ اگر اون دکمه خاص دقیقا مماس به ماوس شما نباشه، معلوم نیست اون کلیک بخصوص کجا اتفاق بیافته.

پیشنهاد من در خصوص انجام این کار در صورتی که نشه اون سرویس یا نرم افزار رو بطور دیگه ای به ویندوز داد که در زمان بالا اومدن و اجرای سرویس ها، اجرا بشه؛ استفاده از لوگین خودکار ویندوز هست و اجرای یک فایل دسته ای (batch File) که عملیات مورد نظر رو انجام داده و در پایان، اجرای دستور lock شدن ویندوز.
    تشکر از راهنمایی!
    می تونید بگید این کد هایی که توی Batch File باید بنویسم چی هست! نمونه کدش رو دارین بذارین، یا نمونه فایل آمادش رو بدین من ویرایش کنم. ممنون میشم تو این قسمت هم راهنمایی کنید!

نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33

با تشکر از جناب راستی .

نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    31

یه سوال دیگه برام پیش اومد!؟
    زمانی که سیستم روشن میشه برای لوگین کردن رمز عبور می خواد!، الان شما گفتین "لوگین خودکار ویندوز" باید انجام بشه، این چطور اتفاق می افته! اگه بخوام پسورد رو از روی سرور بردارم که مستقیم لاگین بشه فکر نمی کنم منطقی باشه! به فرض مثال اگه هم پسورد رو بردارم بعد از اجرا شدن فایل Bat ، موقعی که میخواد صفحه رو lock کنه، چون پسورد نداره، چه اتفاقی می افته؟
    کسی که بیاد پشت سیستم راحت میتونه وارد بشه؟!؟
    درسته؟ یا من بد برداشت کردم!!؟

نوشته
    467
    سپاسگزاری شده
    240
    سپاسگزاری کرده
    33
    نقل قول نوشته اصلی توسط tandis360 نمایش پست ها
    زمانی که سیستم روشن میشه برای لوگین کردن رمز عبور می خواد!، الان شما گفتین "لوگین خودکار ویندوز" باید انجام بشه، این چطور اتفاق می افته! اگه بخوام پسورد رو از روی سرور بردارم که مستقیم لاگین بشه فکر نمی کنم منطقی باشه! به فرض مثال اگه هم پسورد رو بردارم بعد از اجرا شدن فایل Bat ، موقعی که میخواد صفحه رو lock کنه، چون پسورد نداره، چه اتفاقی می افته؟
    اگر سرورت لینوکس باشه میشه اسکریپتی نوشت که بعد از ۲ مین سروت بلوک بشه (محدودیت زمانی)
    در ویندوز تخصصی ندارم
    دوستان کمک کنن

نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    31
    نقل قول نوشته اصلی توسط mizogomo نمایش پست ها
    اگر سرورت لینوکس باشه میشه اسکریپتی نوشت که بعد از ۲ مین سروت بلوک بشه (محدودیت زمانی)
    در ویندوز تخصصی ندارم
    دوستان کمک کنن
    حالا تا یکی پیدا میشه ویندوزش رو یاد بده، شما لطف میکنید اسکریپتی که این کار رو انجام میده بهم توضیح بدین چطوریه! قبلا اسکریپت نوشتم، این رو هم آماده داشته باشم برای زمان لازم، فکر کنم بد نباشه!
    با تشکر

نام حقيقي: محمد رسول راستی

مدیر عمومی شناسه تصویری M-r-r
    نوشته
    9,486
    سپاسگزاری شده
    4309
    سپاسگزاری کرده
    2706
    تشکر از راهنمایی!
    می تونید بگید این کد هایی که توی Batch File باید بنویسم چی هست! نمونه کدش رو دارین بذارین، یا نمونه فایل آمادش رو بدین من ویرایش کنم. ممنون میشم تو این قسمت هم راهنمایی کنید!
    دارین صاف و مستقیم میرین دنبال لقمه آماده ها !
    برای لاک کردن ویندوز این دستور به کارتون میاد : rundll32.exe user32.dll, LockWorkStation
    که عینا باید وارد بشه؛ روی ویندوز ایکس پی و سون جواب داد، روی سرور هم چک کنید؛ اگر جواب نداد جستجو کنید برای سوییچ های مورد نیاز ویندوز سرور.

قرار نیست شما پسورد رو برداری؛ باز هم شد لقمه آماده؛ از Run این دستور رو وارد کن : control userpasswords2
    در پنجره ای که باز میشه؛ تیک مربوط به قسمت users must enter a username and password to use this computer رو غیر فعال کنید، پس از Ok کردن پنجره، در یک پنجره مجزا از شما درخواست وارد کردن کلمه عبور برای لوگین اتوماتیک میشه. پسورد رو وارد کنید و پایان.
    منبعد، مادامیکه ویندوز بوت میشه، بطور اتوماتیک وارد Desktop میشیدو بدون عزل کردن کلمه عبور، دسترسی آزاد هست.

باقی کار ها با شما.

kavehashoori و tandis360 سپاسگزاری کرده‌اند.
    Mohammad Rasoul Rasti
    There's no place like 127.0.0.1
    m.rasti [@] outlook.com

نام حقيقي: امید

عضو عادی شناسه تصویری Goback
    نوشته
    30
    سپاسگزاری شده
    5
    سپاسگزاری کرده
    8
    سلام
    توی بعضی از سرورهام نیاز هست زمانی که سیستم روشن میشه به همراه سرویس ها که همون موقع فعال میشن، یه سری نرم افزار هم شروع به کار کنن، مثلا در یکی از سرور هام زمانی که کامپیوتر رو روشن می کنم شروع به سرویس دهی میکنه ولی نرم افزار Wampp که توی استارت آپ ویندوز گذاشتم تا اجرا بشه و سایت داخلی شرکت فعال بشه کار نمی کنه، حتما باید وارد ویندوز بشیم تا فعال بشه! از این نرم افزارها که باید موقع اجرای ویندوز شروع به کار کنن زیاده ولی نمی دونم باید چکار کنم.
    چون ممکنه کسی دیگه سیستم رو روشن کنه، نمی خوام پسورد رو بهش بدم تا لاگین کنه تا نرم افزارا اجرا بشن.

برای این مشکل کسی راه حلی داره؟
    برای راه حل کلی (مخصوصا برای سرورهای ریموت مثل VPS و.. )چیزی مد نظرم نیست،ولی اگر مشکلتون Wamp باشه،اینترفیسش موقع اجرا سرویسهای خودشو ران و موقع بستن استپ میکنه،توی run عبارت services.msc رو بزنید،سرویسهای wampapache و wampmysqld رو روی Automatic بذارید،حله.

قرار نیست شما پسورد رو برداری؛ باز هم شد لقمه آماده؛ از Run این دستور رو وارد کن : control userpasswords2
    در پنجره ای که باز میشه؛ تیک مربوط به قسمت users must enter a username and password to use this computer رو غیر فعال کنید، پس از Ok کردن پنجره، در یک پنجره مجزا از شما درخواست وارد کردن کلمه عبور برای لوگین اتوماتیک میشه. پسورد رو وارد کنید و پایان.
    منبعد، مادامیکه ویندوز بوت میشه، بطور اتوماتیک وارد Desktop میشیدو بدون عزل کردن کلمه عبور، دسترسی آزاد هست.
    باقی کار ها با شما.
    در مورد VPS چی؟یعنی هرکی ریموت شه اکسس میگیره دیگه؟

نوشته
    40
    سپاسگزاری شده
    3
    سپاسگزاری کرده
    31
    با تشکر از راهنمایی های همگی، از راهنمایی هاشون
    بعضی وقتی نیاز میشه از تجربه اساتید گرامی استفاده کنیم تا سریع تر به نتیجه برسیم. شاید اسمش بشه لقمه آماده و کلی کارمون رو جلو می ندازه، همچنین این روحیه رو به وجود میاره که ما هم در مواقعی از دانش کمی که داریم این لقمه آماده رو در اختیار بقیه قرار بدیم.
    قول نمیدم، ولی سعی میکنم یه آموزش کامل از راه کار هایی که ارائه شد آماده کنم و در اختیار بقیه دوستان قرار بدم.
    مرسی

کلمات کلیدی در جستجوها:

ران شدن برنامه اتوماتیک در سرور

اجرای نرم افزار در زمان لاگین کردن

برنامه روشن شدن خودکار و اجرای برنامه keyboardmouse macro

اگر یه برنامه اجرا شد یک عملیاتی را انجام بده batch file

نمونه فایل اجرایی از نرم افزارmouse and keybord recorder

چه کنیم سرور لازم نباشه

نمیخوام برنامه اتومات اجرا بشه

اجرای نرم افزار در استارت آپ ویندوز سرور

اجرا کردن یک نرم افزار از روی سرور با batch file

اجرای فایل موقع روشن شدن سیستم