نمایش نتایج: از شماره 1 تا 14 از مجموع 14
سپاس ها 3سپاس
  • 2 توسط CSW
  • 1 توسط Hakimi

موضوع: پیاده سازی DFSR

نام حقيقي: Blackie

عضو عادی شناسه تصویری hexman
    نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852

پیاده سازی DFSR

سلام دوستان توی یه تاپیک دیگه در مورد راه اندازی سرور پشتیبان از اساتید کمک گرفتم در نهایت به این نتیجه رسیدم برای سناریوی من پباده سازی سرویس DFSR بهتریم گزینه هست من یک فایل سرور دارم که ویندوز سرور 2008 هست میخوام روی یه سرور دیگه هم یک کپی از این فایلها داشته باشم تا اگه سرور اصلی داون شد کاربران بدون اینکه متوجه داون شدن سرور بشن به فایلهای خودشن با همان دسترسی های سابق کماکان دسترسی داشته باشند

حالا برای پیاده سازی این سرویس یکم راهنمایی میخوام

اولا ایا میشه بدون تعریف کردن name space سرویس dfsr رو بکار ببرم یا بهتر بگم میتونم اصلا dfs رو نصب نکنم و فقط dfsr رو نصب کنم؟

موضوعات مشابه:

CSW
    CSW آنلاین نیست.
    نام حقيقي: امیر

عضو عادی شناسه تصویری CSW
    نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    kavehashoori و ARM سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد حکیمی

Administrator شناسه تصویری Hakimi
    نوشته
    6,549
    سپاسگزاری شده
    6798
    سپاسگزاری کرده
    1035
    نوشته های وبلاگ
    4
    Namespace نداشته باشید؟ پس چطور می‌خواهید آدرس یکسانی داشته باشید که به طور خودکار کاربران را به سمت File Server فعال هدایت کند؟

با لینکی که آقا امیر دادند پیش بروید و سرویس را راه اندازی کنید.

ARM سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    ممنون از دوستان من الان یکم گیج میزنم ممنون میشم عزیزان کمکم کنید سرویس dfs تا اونجایی که من میدونم برای اینه که شما روی سرورهای مختلف فایل شیر شده داری وی میخوای همه اینها را در یک مسیر یا روت متمرکز کنی تا کاربران با دسترسی به روت به فایلها دسترسی داشته باشن و متوجه نشن که فایلها جاهای مختلفی قرار داره..ولی چیزی که من میخوام پیاده سازی کنم حالت failover هست یعنی همه فایلها روی یک سرور باشه که سرور اصلی ام هست و تا زمانی که سرور اصلی up هست همه از روی این سرور فایلها رو بخونن ولی وقتی down شد همه به سرور دوم دسترسی داشته باشن و در زمان up بودن سرور اصلی فقط بین 2 سرور replication یکطرفه برقرار باشه یعنی از سرور اصلی اطلاعات روی سرور دوم بیاد

حالا با این توضیحات بنده میشه یک بار دیگه به من بگید مرحله به مرحله باید چه چیز هایی رو پیاده سازی کنم؟

CSW
    CSW آنلاین نیست.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    نقل قول نوشته اصلی توسط hexman نمایش پست ها
    \
    حالا با این توضیحات بنده میشه یک بار دیگه به من بگید مرحله به مرحله باید چه چیز هایی رو پیاده سازی کنم؟
    امیر حسین جان جواب شما به صورت کامل در لینکی که من در پست قبل گذاشتم هست !!!

جهت سهولت کار در Browser خود Ctrl + F را زده سپس واژه ی failover را تایپ کرده و به مطالعه بپردازید !!!

موفق باشید !!

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    بله شروع کردم به خوندن این داکیومنت

یه سوال در مورد folder target دارم

Folder targets. A folder target is a UNC path of a shared folder or another namespace that is associated with a folder in a namespace. In the previous figure, the folder named Tools has two folder targets, one in London and one in New York, and the folder named Training Guides has a single folder target in New York. A user who browses to \\Contoso\Public\Software\Tools is transparently redirected to the shared folder \\LDN-SVR-01\Tools or \\NYC-SVR-01\Tools, depending on which site the user is in

میشه یه توضیح بفرمایید اینجا با توجه یه شکل به فولدر هست به نام tools که این فولدر tools در 2 سرور مختلف هست و متن هم گفته هر وقت کلاینت به این مسیر میخواد دسترسی داشته باشه به یکی از این سرورها وصل میشه یکم توضیح در مورد عملکرد این قسمت میخوام

CSW
    CSW آنلاین نیست.

نوشته
    108
    سپاسگزاری شده
    81
    سپاسگزاری کرده
    75
    بله شروع کردم به خوندن این داکیومنت

یه سوال در مورد folder target دارم

Folder targets. A folder target is a UNC path of a shared folder or another namespace that is associated with a folder in a namespace. In the previous figure, the folder named Tools has two folder targets, one in London and one in New York, and the folder named Training Guides has a single folder target in New York. A user who browses to \\Contoso\Public\Software\Tools is transparently redirected to the shared folder \\LDN-SVR-01\Tools or \\NYC-SVR-01\Tools, depending on which site the user is in

میشه یه توضیح بفرمایید اینجا با توجه یه شکل به فولدر هست به نام tools که این فولدر tools در 2 سرور مختلف هست و متن هم گفته هر وقت کلاینت به این مسیر میخواد دسترسی داشته باشه به یکی از این سرورها وصل میشه یکم توضیح در مورد عملکرد این قسمت میخوام
    مرسی امیر حسین جان از اینکه سراغ داکیومنت رفتی
    حالا شد یه سوال درست و حسابی !!!
    ببین امیر جان با توجه به قسمت آخر پاراگراف یعنی ( depending on which site the user is in.) میشه اینجور نتیجه گرفت که کاربر بسته به اینکه در لندن هست یا در نیویورک به یکی از این دو سرور وصل میشه حالا هر وقت یکی از این دو سرور down بشه کاربر به اون یکی سرور هدایت میشه .( البته در دو تا پاراگراف قبل تر توی خود داکیومنت به این فرآیند اشاره شده ) .. باز هم سوالی بود بپرس به یه نتیجه ای میرسیم !!!

موفق باشی

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    از هم سوالی بود بپرس به یه نتیجه ای میرسیم
    دوست خوبم سلام مجدد و سپاس برای زمانی که برای پاسخگویی صرف کردید

من وقت زیادی روی خوندن این مظلب کردم و تا الان هم تقریبا نصفش رو خوندم تقریبا شمای کلی کار دستم اومده و اون چیزی که فکر مکینم باید انجام بدم و همچنین هر ابهامی که دارم رو میگم تا شما هم زحمت بکشید تصحیح بفرمایید

روی سرور اصلیم میام سرویس dfs رو نصب میکنم یعد یک name space ایجاد میکنم و یه نام بهش میدم بعد میام فولدرهای شیر رو که روی خود همین سرور هست یکی کی در زیر مجموعه name space ایجاد میکنیم

البته قبل از این هم میام روی سرور دوم هم همین اطلاغات روی سرور اصلی رو کپی میکنم و شیر میکنم و وقتی روی سرور اصلی دارم در زیر مجموعه name space فولدرها رو ایجاد میمنم برای هر کدوم 2 تا target درست میکنم یکی روی سرور اصلی یکی هم روی سرور دوم

بعد هم برای هر فولدر یکسان بین 2 سرور replicate رو فعال میکنیم

حالا چنتا سوال دارم

1.وقتی روی سرور اصلی name space رو تعریف کردم باید روش right click کنم و گزینه add name space server رو بزنم و سرور دوم رو بهش معرفی کنم؟

اگه بلی هست جواب باید روی سرور دوم هم dfs رو نصب کنم؟باز هم اگر بلی من چطوری به سرور دوم حالی کنم که تو هم یه سرور از name scape ای هستی که من روی سرور اصلیم تعریف کردم؟

همچنین وضع permission ها چطوری میشه؟

ممنون

ویرایش توسط hexman : 2013-06-29 در ساعت 09:46 PM

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    من پروژه رو استارت زدم!
    ِّDFS روی سرور اصلیم و هم روی سرور دوم نصب کردم
    روی سرور اصلی اومدم یه name space ساختم و سرور دوم هم بعنوان namespace server بهش اضافه کردم
    روی سرور اصلی درون namespace چندین فولدر ساختم منتها فعلا هموشن با یک Target که همشون روی سرور اصلی هست

الان میخوام روی سرور دوم هم target داشته باشم منتها نمیدونم باید اول بیام روی سرور دوم هم فولدر بسازم و شیرش کنم یا خود dfs میتونه بضصورت خودکار این کار رو بکنه؟

ببینید من این داکیومنت رو خوندم در مورد replication 2 جور توضیح داده یکبار گفته برای هر فولدر چندتا Target بزارید و هر تارگت روی یک سرور و بین این 2 replication برقرار کنید

یکی هم گفته replication Group بین چنتا سرور ردست کنید من از روش دوم رفتم یکی از فولدرهام روی سرور دوم عینا کپی شد یصورت خودکار اما Share نشده در مورد پیاده سازی replication خواهشا راهنمایی بفرمایید

ویرایش توسط hexman : 2013-06-30 در ساعت 12:23 PM

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    من بالاخره پیاده سازی کردم DFSR رو منتها نمیدونم کل فایلها بصورت کامل Replicate نمیشه مصلا از یک فولدر با حجم 93 گیگ فقط 7 گیگ اون منتقل شده

ایا این سرویس بصورت بی وقفه شروع به جابجایی فایلها میکنه یا ممکنه زمان زیادی طول بکشه تا replicate کامل بشه؟

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    دوستان ممنون از همه راهنمایی ها و کمکتون به خصوص از امیر اقای عزیز بابت مقاله خوبی که در مورد dfs گذاشتن

من dfs name spase و dfsr رو بصورت کامل توی شبکه ام پیاده سازی کردم و کل اطلاعاتم که حدود 400 گیگ بود روی سرور دوم replicate شد.

یه سری مشکلاتم داشتم که خودم کنسول dfs ور رفتم و یاد گزفتم

فقط یه نکته در مورد Failover

میخوام بدونم اگه سرور اصلی down شه کلاینتهایی که از طریق name space به فولدرهای شیر شده که هر کدوم از فولدرها دارای 2 target هستند وصل شن بصورت اتوماتیک فقط به اون تارگتی هدایت میشن که up هست؟

توی این مقاله چیز خاصی در مورد سرویس failover cluster نگفته و لی توی help خود ویندوز گفته باید این سرویس رو run کنم.در این مورد راهنمایی بفرمایید؟

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    دوستان این سوال اخر من هم پاسخ بدید ممنون میشم

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    کسی نیست عزیزان پاسخی بده این بحث تموم شه؟

نوشته
    2,343
    سپاسگزاری شده
    406
    سپاسگزاری کرده
    852
    دوستان ممنون از همه راهنمایی ها و کمکتون به خصوص از امیر اقای عزیز بابت مقاله خوبی که در مورد dfs گذاشتن

من dfs name spase و dfsr رو بصورت کامل توی شبکه ام پیاده سازی کردم و کل اطلاعاتم که حدود 400 گیگ بود روی سرور دوم replicate شد.

یه سری مشکلاتم داشتم که خودم کنسول dfs ور رفتم و یاد گزفتم

فقط یه نکته در مورد Failover

میخوام بدونم اگه سرور اصلی down شه کلاینتهایی که از طریق name space به فولدرهای شیر شده که هر کدوم از فولدرها دارای 2 target هستند وصل شن بصورت اتوماتیک فقط به اون تارگتی هدایت میشن که up هست؟

توی این مقاله چیز خاصی در مورد سرویس failover cluster نگفته و لی توی help خود ویندوز گفته باید این سرویس رو run کنم.در این مورد راهنمایی بفرمایید؟
    کسی نبود؟

کلمات کلیدی در جستجوها:

پیاده سازی dfs

سرویس DFSR ویندوز سرور

نصب و راه اندازی namespace در ویندوز سرور 2008

سرویس dfs-r

پیاده سازی فایل سرور

پیاده سازی file server

برچسب برای این موضوع