نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 از مجموع 5

موضوع: معرفی Reverse Proxy Server و ارائه دیدگاه شما

نام حقيقي: احسان

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96

معرفی Reverse Proxy Server و ارائه دیدگاه شما

سلام بچه ها

ما داخل شرکت یک فروند وب سرور داریم . Application در واقع ! به هر روی . بستر شبکه این هست که کلاینت ها از بستر اینترنت میان و وی پی ان می زنند به روتر سیسکو ما ، Authenticate میشن و بعد هم Ip می گیرند و می تونند وب رو ببینند و باقی ماجرا . بنا به دلایلی ترجیح دادیم به طور تستی یکی از شعب رو از بستر اینترانت مبین نت بیاریم پشت سرور . یعنی وی پی ان و ... تعطیل . اماااااا !!!!

مشکل اساسی ما این هست که این اپلیکیشن به دلیل ساختارش با NAT سازگار نیست . یعنی تعویض هدر آی پی همانا و گم و گور شدن جواب هم همانا !

کلا" NAT رو از سر به در کنید . به طور خلاصه در این سناریو پاسخ نمیده و مسئله هم بر میگرده به سرور .

حالا من به ذهنم رسید که از روی شنیده های خودم باید از Reverse Proxy Server استفاده کنید . یعنی روش زیر:

1.مودم وایمکس رو بگذاریم روی Bridge Mode
    2. کلاینت بیاد و آدر پابلیک ما رو بروز کنه(صد درصد اون هم مودم داره و در اینترانت هست) .
    3.این آی پی استاتیک به Proxy Server ما اختصاص یافته(Bridge Mode گفتم چون می گفتم Routing mode دیگه ip به مودم اختصاص پیدا می کرد و مجبور بودیم برای دیدن داخل شبکه یا Port Map کنیم یا DMZ که این خودش همانطور که گفتم مشکل ساز خواهد بود) .
    4.درخواست می رسه به پراکسی سرور(همین کامپیوتری که وصل هست به مودم) .که یک کارتش به مودم وصله و یک کارتش هم به شبکه و خلاصه از ظریق Gateway و .... می تونه به سرور برسه .
    5.کامپیوتر هم براش رول تعریف شده ، میره سروقت سرور ، درخواست میده و جواب رو بر میداره میاره و .....

حالا مسئله من اینجاست که اول از هر چیز نظر شما رو بدونم و راه حل شما رو هم بشنوم . شاید شما نظر خیلی خوبی داشته باشید . من هم تجربه این دنگ و فنگ رو نداشتم اما اپلیکیشن ما قضیه خاص خودش رو داره و از دست من خارج هست و منم اصلا سوادش رو ندارم که برم دخالت کنم به کار 20 تا برنامه نویس فوق حرفه ای .

اگر با نظر من موافقید و مراحلی که گفتم رو صحیح میدونید ، یه نرم افزاری چیزی بهم بگید که بتونم روی XP یا Win server نصب کنم و بتونم کارم رو انجام بدم . دقت کنید وقت کم هست و دنبال راه ساده و کارآمد می گردم . دلیل هم اینه که من خودم همانطور که می بینید چیز خاصی از نرم افزار ها و ..... پراکسی سرور نمیدونم و دلم می خواد ضمن کارایی ، ساده و سریع و مطمئن باشه .

کلا solution های شما روی چشم ما جا داره

- - - Updated - - -

****در واقع می خوام برای تست فعلا راه حل رو روی یک سیستم خیلی معمولی پیاده کنم . اگر جواب داد سرور در نظر بگیریم و ....

موضوعات مشابه:

نام حقيقي: مهرزاد مقدس

عضو ویژه/سرپرست بخش‌های Mikrotik و Wireless
    نوشته
    4,383
    سپاسگزاری شده
    4620
    سپاسگزاری کرده
    2290
    نوشته های وبلاگ
    6
    نیازی به این کارها نیست . فقط کافیه شما یه وی پی ان سرور دیگه جلوی اون مبین نت راه اندازی کنی . مثلا یه میکروتیک بزار و به کاربرها دو تا کانکشن بده . از اولی نشد برن دومی و ...

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehrzadmo نمایش پست ها
    نیازی به این کارها نیست . فقط کافیه شما یه وی پی ان سرور دیگه جلوی اون مبین نت راه اندازی کنی . مثلا یه میکروتیک بزار و به کاربرها دو تا کانکشن بده . از اولی نشد برن دومی و ...
    سلام
    مهرازد عزیز ، هدف کنار رفن وی پی ان هست . حتی بر بستر مبین . بعد مبین همینطوری نابود هست ! کم مونده یه دیوایس بذاریم قبل یا بعدش و دیگه باید فاتحه اش رو بخونیم . ما باید از لبه شبکه خودمون به فکر NAT نباشیم ! البته این مشکل NAT برای ما غیر قابل حل هستش ! یعنی دست ما نیست که بخوایم کاریش کنیم و تیم نرم افزار هم بنا به دلایلی تغییر در ساختار نرم افزار رو به صلاح نمی بینه . یعنی شدنی نیست ! خودش یه پروژه جدید هست . پس ما باید این مسئله رو برای خودمون handle کنیم .

نام حقيقي: مهران

عضو عادی شناسه تصویری mehranphp
    نوشته
    143
    سپاسگزاری شده
    90
    سپاسگزاری کرده
    12
    سلام این سناریو با TMG میشود پیاده سازی کرد
    لطفا این رفرنس را مطالعه کنید :http://weestro.blogspot.com/2011/09/...ublishing.html

عضو عادی
    نوشته
    355
    سپاسگزاری شده
    185
    سپاسگزاری کرده
    96
    نقل قول نوشته اصلی توسط mehranphp نمایش پست ها
    سلام این سناریو با TMG میشود پیاده سازی کرد
    لطفا این رفرنس را مطالعه کنید :http://weestro.blogspot.com/2011/09/...ublishing.html
    سلام
    ممنون آقا مهران
    من تا به حال با TMG :ار نکردم . البته دارم از هفته آینده میرم دوره ! ولی خیلی ضروری بهش نیاز داریم . میشه بهم بگی چطوری کانفیگ کنم که بدون هرگونه گیر و گور خاص فعلا در مرحله آزمایشی کار ما رو راه بندازه ؟ یعنی فعلا نیاز به کار خاصی مثل CA , SSL اینها نداریم ! ساده . از سناریو جواب بگیریم بعد میریم سر وقت بقیه امور .

فرض کن :
    1. یک سرور داریم (یک کامپیوتر معمولی ) که روش ویندوز سرور 2008 نصب می کنم .
    2. این کامپیوتر یک NIC داره که روش Publis Ip داره و در اینترانت قابل دسترسی هست . یک NIC داریم که داخل LAN ما هست و وصل میشه به روتر که پشت روتر هم وب سرور وجود داره .
    3. فعلا هم نیاز به مسائل DNS ای نداریم . قرار هست بیان و Public IP ما رو Browse کنند و برسند به Reverse Proxy ما که اینجا در واقع همون سروری هست که TMG روش نصبه . این هم بفرسه به آدرس آی پی وب سرور ما . داخل شرکت هم بنا به دلایلی ما DNS و.... نداریم !!!! فعلا همه چیز با IP هست . آدرس رو هم من خودم درست می کنم در آینده . فعلا من تازه از راه رسیدم اینجا و قدم به قدم درستش می کنم اینجا رو .

حالا اگه شما یه راهنمایی بدی چطور TMG رو برای Reverse Proxy بودن نصب و راه اندازی کنم ممنون می شم .

ممنون از همه که مشارکت می کنند

کلمات کلیدی در جستجوها:

reverse proxy

reverse proxy نرم افزار

squid reverse

reverse proxy راه اندازی

چطور سرور مبین نت رو تغییر بدم

راه اندازی پراکسی reverse

آدرس پروکسی سرور مبین نت

reverse proxy با میکروتیک

برچسب برای این موضوع