نمایش نتایج: از شماره 1 تا 15 از مجموع 15
سپاس ها 27سپاس
  • 13 توسط hamed_mhk
  • 2 توسط hamed_mhk
  • 1 توسط darkseed
  • 1 توسط darkseed
  • 1 توسط darkseed
  • 2 توسط kavehashoori
  • 5 توسط hamed_mhk
  • 2 توسط judon3t

موضوع: بکاپ اکتیو دایرکتوری (Active Directory Backup)

نام حقيقي: حامد

عضو عادی شناسه تصویری hamed_mhk
    نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4

بکاپ اکتیو دایرکتوری (Active Directory Backup)

من داشتم توی اینترنت دنبال یک مرجع مناسب برای بکاپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری میگشتم که به این سایت رسیدم:

EDE Consulting

نکته جالب اینه که طرف ورداشته برای هر ورژن از ویندوز، کل داستان بکاپ اکتیو دایرکتوری از بِ بسم الله تا آخر رو به صورت خیلی خیلی مفصل و در عین حال ســـاده و قابل فهم توضیح داده. گفتم حیفه ملت ازش بی بهره باشن، این شد که گفتم لینک ها رو اینجا هم بذارم که به کار بقیه هم بیاد. این فایل ها PDF هستن و توضیحات کامل رو توش برای هر ورژن ویندوز به طور مجزا قرار داده:

Windows 2012 Active Directory Backup and Disaster Recovery Procedures

Windows 2008 R2 Active Directory Backup and Disaster Recovery Procedures

Windows 2003 Active Directory Backup and Disaster Recovery Procedures

موضوعات مشابه:
    SADEGH65، M-r-r، kavehashoori و 10 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: محمد رضا شکری

عضو عادی
    نوشته
    215
    سپاسگزاری شده
    131
    سپاسگزاری کرده
    83
    بکاپ گرفتن که بسیار عالیه. اما با نصب Additional DC موافق تر هستم چون در واقع یک بکاپ و سینک خودکار رو هم میده و هم اینکه اگر DC آسیب ببینه Additional DC تا مدتی به جاش کار می کنه

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    برادر این 2 تا مقوله چه ربطی به هم دارن؟! شما چه ادیشنال داشته باشی چه نداشته باشی،بکاپ رو باید بگیری!
    چرا ؟!
    خب معلومه
    فرض کن زدی اشتباهی (یا از سرِ عداوت) 20 تا یوزر رو توی یکی پاک کردی، خب بعد از یه مدتی اینا با هم رپلیکیت میشن و توی دومی هم یوزر ها پاک میشن!

پس بکاپ جای خودش رو داره، 2 تا سرور (و بلکن بیشتر) جای خودش !

M-r-r و ruha سپاسگزاری کرده‌اند.

عضو عادی
    نوشته
    103
    سپاسگزاری شده
    27
    سپاسگزاری کرده
    59
    به فارسی میتونید یه توضیح بدین

نام حقيقي: فرشاد یوسفی

خواننده
    نوشته
    664
    سپاسگزاری شده
    366
    سپاسگزاری کرده
    502
    ACTIVE DIRECTORY به هر حال جایی در سرور دامین کنترلر که یوزرها مدیریت میشن.
    حالا فرض کنید شما کلی تنظیمات و کلی یوزر و اینها به هر دلیلی برود روی هوا شما می مانید و حوضتان!
    به همین صورت پشتیبان گیری می شود یعنی بکاپ می گیرند که در صورت بروز هر گونه خطا - ترکیدنی ما بتوانیم با نسخه بک آپی که از اکتیو دایرکتوری داریم سریع السیر همه چیز را برگردانیم به سر جای اولش! تا دستور اخراج ادمین صادر نگردد

نام حقيقي: DarkSeed

عضو عادی شناسه تصویری darkseed
    نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    و این در صورتیه که ویندوزو عوض نکنیم و بخواهیم این بکاپی که از ویندوز قبلی گرفتیمو رو ویندوز جدید برگردونیم- اشتباهی که خیلیا میکنند و انگار حواسشون نیست.

mrs-shirin سپاسگزاری کرده است.

نام حقيقي: کاوه آشوری

عضو عادی شناسه تصویری kavehashoori
    نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    backup گیری از ویندوز و درایو C با backup گیری از اکتیو فرق داره

شما وقتی از اکتیو backup میگیری بعدا روی خود اکتیو جدید restore میکنی حالا میخوای ویندوز عوض کرده باشی یا نه

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    ببخشید تکلیف sid آبجکتها و Guid های Gpo هایی که همراه Sysvol و Ntds در System State بکاپ ویندوز قدیم ذخیره شده، موقع Restore روی ویندوز جدید چی میشه؟ و واکنش Rid Master ویندوز جدید با این سیر آبجکتها و Gpo های sid و gpo دار چی میشه انوقت؟

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed نمایش پست ها
    ببخشید تکلیف sid آبجکتها و Guid های Gpo هایی که همراه Sysvol و Ntds در System State بکاپ ویندوز قدیم ذخیره شده، موقع Restore روی ویندوز جدید چی میشه؟ و واکنش Rid Master ویندوز جدید با این سیر آبجکتها و Gpo های sid و gpo دار چی میشه انوقت؟

وقتی از خود اکتیو back up گرفته میشه تمام پالیسی ها و یوزرها و ..... هم منتقل میشه مطلبشو دارم بگذار پیدا کنم عین مطلب رو اینجا مینویسم که چگونه است

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    Yess منم همینو میگم و منظور منم همینه وقتی از system State یا بقول شما اکتیو دایرکتوری بکاپ میگیریم پالیسی و یزورها که هیچ حتی تمام Registery ها و... هم بکاپ گرفته میشه و پشت صحنه چیز مهمتری هست بنام SID که به یوزرها و کامپیوترها و پرینترها و... کلا آبجکتها که توسط rid master داده شده بوده و همچنین GUID که به GPO ها داده شده بوده ( که GUID رو راحت میشه تو گروپ پالیسی دید) و اصلا و ابدا نمیشه این بکاپ رو برداریم ببریم روی یه ویندوز جدید بریزیم.
    تو هیچ سناریو و ریفرنس مایکروسافت هم همچین چیزی نیومده. اصول کار اینه که از اکتیو دایرکتوری یا اصلا Full server ما بکاپ میگیریم میذاریم تو یه دیسک دیگه هر وقت دیدیم AD در حال مرگه خیلی راحت بدون اینکه ویندوزو عوض کنیم از dsrm استفاده میکنیم
    و یک سماریوی دیگه که خیلی مورد علاقه نرم افزارهای Third Party مثل Acronis و Backup Exec هم هست اینه که یه بکاپ از سیستم میگیریم و در اینجا تمام sid ها و guid ها رو با Sysprep و generalized حذف میکنیم و shutdown میکنیم و با بوت این نرم افزارها سیستمو بالا میاریم ( رو هر سیستم و ویندوز دیگه ای) و حالا اقدام به Restore کردم بکاپ تهی از Sid و Guid میکنیم. که بنظر من این کار رو فقط میشه رو ویندوزهای کلاینتی انجام داد. و استاندارد بکاپ برا سرور همون راه خود مایکروسافت یعنی dsrm هستش

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    حرف شما کاملا درسته جدا از ادیشنال که یه سرور مثل خود سرور ایجاد میکنه شما درست میگی من حتما میرم اون مطلب رو مجدد میخونم نتیجشو میام و اینجا میگم اگر اشتباهی کردم با عرض پوزش

نوشته
    137
    سپاسگزاری شده
    65
    سپاسگزاری کرده
    138
    نه برادر اشتب چیه. بحث علمی و تبادل نظره.

kavehashoori سپاسگزاری کرده است.

نوشته
    1,660
    سپاسگزاری شده
    972
    سپاسگزاری کرده
    324
    ممنون

judon3t و mrs-shirin سپاسگزاری کرده‌اند.

نوشته
    789
    سپاسگزاری شده
    1062
    سپاسگزاری کرده
    4
    نوشته های وبلاگ
    4
    نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed;

!!!

نقل قول نوشته اصلی توسط darkseed نمایش پست ها
    Yess منم همینو میگم و منظور منم همینه وقتی از system State یا بقول شما اکتیو دایرکتوری بکاپ میگیریم پالیسی و یزورها که هیچ حتی تمام Registery ها و... هم بکاپ گرفته میشه و پشت صحنه چیز مهمتری هست بنام SID که به یوزرها و کامپیوترها و پرینترها و... کلا آبجکتها که توسط rid master داده شده بوده و همچنین GUID که به GPO ها داده شده بوده ( که GUID رو راحت میشه تو گروپ پالیسی دید) و اصلا و ابدا نمیشه این بکاپ رو برداریم ببریم روی یه ویندوز جدید بریزیم.
    تو هیچ سناریو و ریفرنس مایکروسافت هم همچین چیزی نیومده. اصول کار اینه که از اکتیو دایرکتوری یا اصلا Full server ما بکاپ میگیریم میذاریم تو یه دیسک دیگه هر وقت دیدیم AD در حال مرگه خیلی راحت بدون اینکه ویندوزو عوض کنیم از dsrm استفاده میکنیم
    و یک سماریوی دیگه که خیلی مورد علاقه نرم افزارهای Third Party مثل Acronis و Backup Exec هم هست اینه که یه بکاپ از سیستم میگیریم و در اینجا تمام sid ها و guid ها رو با Sysprep و generalized حذف میکنیم و shutdown میکنیم و با بوت این نرم افزارها سیستمو بالا میاریم ( رو هر سیستم و ویندوز دیگه ای) و حالا اقدام به Restore کردم بکاپ تهی از Sid و Guid میکنیم. که بنظر من این کار رو فقط میشه رو ویندوزهای کلاینتی انجام داد. و استاندارد بکاپ برا سرور همون راه خود مایکروسافت یعنی dsrm هستش

!!!!!!!!

برادر دارک سید !!
    این چه حرفیه !!!
    اگر قرار باشه که بکاپ ویندوز فقط رو خودِ ویندوز اصلی قابل ریستور کردن باشه که باید بندازیمش توی سطل آشغال که !!!
    اصــــــــــلاً و ابــــــــــــداً اینطوری که شما میگی نیست !
    البته من میدونم چرا شما این حرف رو میزنی !!
    میدونم!
    برای اینکه سیستم بکاپ و ریستور ویندوز بر خلاف ظاهرش که خیلی آسونه، نیاز به خوندن یک سری داکیومنت ها مستندات داره و اگر نخونی، بکاپ رو که میخوای روی یک سیستم جدید ریستور کنی میگه: "نمیشه! این کامپیوتر اونی نیست که من بکاپ گرفته بودم"
    ضمن اینکه یه نموره قِلق و اینا هم داره که اگر قلقش رو ندونی (که وقتی میخونی داکیومنت ها رو دستت میاد) کلی اذیتت میتونه بکنه!

دلیل اینکه ملت میرن سراغ اکرونیس و نورتون اینه که اینا قابلیت بکاپ گیری ریموت دارن و با نصب یک آژان (یا به قول کفار Agent) دامنه و گستره زیادی از نرم افزارها رو میتونه برات بکاپ بگیره ولی توی ویندوز باید برای هر سیستمی به طور جداگونه اقدام کنی
    و البته کار کردن باهاشون یه نموره آسون تره و قِلق کمتری دارن
    هر چند که شما اگر داکیومنت های اونا رو هم نخونی، عمراً نتونی ریکاور کنی! مثلاً من یه بکاپ اکسچنج میدم، مرد میخوام بدون خوندن و دونستن اطلاعات اولیه، اون رو ریستور کنه روی یک کامپیوتر جدید !!!!!
    تازه نکته جالب هم اینه که امثال سیمانتک و اکرونیس خودشون از سیستم بکاپ ویندوز استفاده مکنن برای بکاپ گیری! فقط محیط و نمایش و کلیک ها توی نرم افزار اونا انجام میشه ولی چیزی که اون پشت اتفاق میافته همون بکاپ مظلوم ِ جضرت ویندوزه!!!

البته یه دلیل بسیار بزرگ تر هم هست که ملت میرن سراغ امثال سیمانتک و اکرونیس و اون اینه که برای این نرم افزارها پول نمیدن! اگر قرار باشه پول بدیم، بکاپ ویندوز رو میذاریم توی تخم چشمامون!

حالا بریم سراغ بکاپ ویندوز و من یک سری توضیحات بهت بدم که روشن تر شی !

اولاً در مورد ریستور روی یک کامپیوتر دیگه :
    شما وقتی یک بکاپ میگری، و بکاپ رو میخوای روی یک ویندوز دیگه ریستور کنی، قبل از هر کاری باید کاتالوگ ِ بکاپ رو ریستور کنی! یعنی فایل های بکاپ رو بریزی روی یه هارد توی ویندوز هدف و بعد به ویندوز هدف بگی که این catalog شماست، و بعد اقدام به ریستور کنی! اگر نکنی این کار رو ریستور نمیکنه چیزی رو برات و جواب سر بالا میده !

برای ریستور کاتالوگ هم از این دستور استفاده میکنیم توی کامند لاین:
    کد:
    Wbadmin restore catalog –backuptarget:<location>

دوماً وقتی که شما یه بکاپ گرفتی و ویندوز و اصلاً کل سخت افزار ترکید که نباید روی کامپیوتر هدف اصلاً ویندوز جدید بریزی!
    باید با کامپیوتر جدید:
    1- با دی وی دی ویندوز بیاری
    2- بری توی مود ریکاوری :

3- اگر سخت افزار کامپیوتر جدید با قدیمیه فرق میکنه، درایور های جدید رو بدی بهش
    4- بکاپی که گرفتی رو بهش معرفی میکنی و اونم در عرض سه سوت ریکاور میکنه برات! (مثلاً یه بکاپ 30 گیگابایتی حدود 5 دقیقه وقت میگیره ریکاورش)
    5- حــــــــــالش رو ببری !!!

من شدیداً توصیه میکنم که یه سر به صفحه پایگاه دانش (ای بابا! همون Knowledge base) ماکروسافت بزنی و یه مطالعه داشته باشی

Windows Server Backup

(اینم یه لینک دیگه که ماجرا رو به صورت تصویری نشون داده :
    wbadmin.info - Articles - HOWTO: Bare-Metal Restores from Windows Server 2008 Backup
    )

M-r-r، vhahoora، aqfery و 2 نفر دیگر سپاسگزاری کرده‌اند.

نام حقيقي: it

عضو عادی
    نوشته
    198
    سپاسگزاری شده
    127
    سپاسگزاری کرده
    654
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamed_mhk;39387[B
    !!!

[/B]

!!!!!!!!

برادر دارک سید !!
    این چه حرفیه !!!
    اگر قرار باشه که بکاپ ویندوز فقط رو خودِ ویندوز اصلی قابل ریستور کردن باشه که باید بندازیمش توی سطل آشغال که !!!
    اصــــــــــلاً و ابــــــــــــداً اینطوری که شما میگی نیست !
    البته من میدونم چرا شما این حرف رو میزنی !!
    میدونم!
    برای اینکه سیستم بکاپ و ریستور ویندوز بر خلاف ظاهرش که خیلی آسونه، نیاز به خوندن یک سری داکیومنت ها مستندات داره و اگر نخونی، بکاپ رو که میخوای روی یک سیستم جدید ریستور کنی میگه: "نمیشه! این کامپیوتر اونی نیست که من بکاپ گرفته بودم"
    ضمن اینکه یه نموره قِلق و اینا هم داره که اگر قلقش رو ندونی (که وقتی میخونی داکیومنت ها رو دستت میاد) کلی اذیتت میتونه بکنه!

دلیل اینکه ملت میرن سراغ اکرونیس و نورتون اینه که اینا قابلیت بکاپ گیری ریموت دارن و با نصب یک آژان (یا به قول کفار Agent) دامنه و گستره زیادی از نرم افزارها رو میتونه برات بکاپ بگیره ولی توی ویندوز باید برای هر سیستمی به طور جداگونه اقدام کنی
    و البته کار کردن باهاشون یه نموره آسون تره و قِلق کمتری دارن
    هر چند که شما اگر داکیومنت های اونا رو هم نخونی، عمراً نتونی ریکاور کنی! مثلاً من یه بکاپ اکسچنج میدم، مرد میخوام بدون خوندن و دونستن اطلاعات اولیه، اون رو ریستور کنه روی یک کامپیوتر جدید !!!!!
    تازه نکته جالب هم اینه که امثال سیمانتک و اکرونیس خودشون از سیستم بکاپ ویندوز استفاده مکنن برای بکاپ گیری! فقط محیط و نمایش و کلیک ها توی نرم افزار اونا انجام میشه ولی چیزی که اون پشت اتفاق میافته همون بکاپ مظلوم ِ جضرت ویندوزه!!!

البته یه دلیل بسیار بزرگ تر هم هست که ملت میرن سراغ امثال سیمانتک و اکرونیس و اون اینه که برای این نرم افزارها پول نمیدن! اگر قرار باشه پول بدیم، بکاپ ویندوز رو میذاریم توی تخم چشمامون!

حالا بریم سراغ بکاپ ویندوز و من یک سری توضیحات بهت بدم که روشن تر شی !

اولاً در مورد ریستور روی یک کامپیوتر دیگه :
    شما وقتی یک بکاپ میگری، و بکاپ رو میخوای روی یک ویندوز دیگه ریستور کنی، قبل از هر کاری باید کاتالوگ ِ بکاپ رو ریستور کنی! یعنی فایل های بکاپ رو بریزی روی یه هارد توی ویندوز هدف و بعد به ویندوز هدف بگی که این catalog شماست، و بعد اقدام به ریستور کنی! اگر نکنی این کار رو ریستور نمیکنه چیزی رو برات و جواب سر بالا میده !

برای ریستور کاتالوگ هم از این دستور استفاده میکنیم توی کامند لاین:
    کد:
    Wbadmin restore catalog –backuptarget:<location>

دوماً وقتی که شما یه بکاپ گرفتی و ویندوز و اصلاً کل سخت افزار ترکید که نباید روی کامپیوتر هدف اصلاً ویندوز جدید بریزی!
    باید با کامپیوتر جدید:
    1- با دی وی دی ویندوز بیاری
    2- بری توی مود ریکاوری :

3- اگر سخت افزار کامپیوتر جدید با قدیمیه فرق میکنه، درایور های جدید رو بدی بهش
    4- بکاپی که گرفتی رو بهش معرفی میکنی و اونم در عرض سه سوت ریکاور میکنه برات! (مثلاً یه بکاپ 30 گیگابایتی حدود 5 دقیقه وقت میگیره ریکاورش)
    5- حــــــــــالش رو ببری !!!

من شدیداً توصیه میکنم که یه سر به صفحه پایگاه دانش (ای بابا! همون Knowledge base) ماکروسافت بزنی و یه مطالعه داشته باشی

Windows Server Backup

(اینم یه لینک دیگه که ماجرا رو به صورت تصویری نشون داده :
    wbadmin.info - Articles - HOWTO: Bare-Metal Restores from Windows Server 2008 Backup
    )
    سلام.وقتی جوابهای شما رو میخونم احساس خوبی به من دست میده.موفق باشی داداش

M-r-r و kavehashoori سپاسگزاری کرده‌اند.

کلمات کلیدی در جستجوها:

بک آپ گیری از اکتیو دایرکتوری

بک آپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

نحوه بک آپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

بکاپ گیری از اکتیو دایرکتوری

بکاپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

نحوه بک آپ گیری از active directory

گرفتن بک آپ از active directory

backup گرفتن از active directory 2008

بک آپ گرفتن از active directoryاموزش تصویری گرفتن بکاپ با اکرونیس 215بکاپ گرفتن از ویندوز سرور 2012گرفتن بک آپ از دامین کنترلربک آپ گرفتن از اکتيو دايرکتوری ویندوز 2003بک اپ گیری ویندوز سرور 2008 r2اموزش بکاپ وریستور active directoriریستور کردن systemstate در ویندوز 2008طرز تهيه backup از اكتيودايركتوري 2008بک آپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری 2012بک آپ آیزابكاپ اكتيو دايركتوريریستور کردن اکتیو دایرکتوریگرفتن بک آپ از اکتیو دایرکتورینحوه Backup گیری از Active directorybackup گیری از active directoryبک اپ گرفتن از اکتیو دایرکتوری

برچسب برای این موضوع